بیمه تایم

چرا بیمه عمر خوب نیست؟

چرا بیمه عمر خوب نیست
۴.۵
(۴)

بیمه نامه عمر یکی از انواع بیمه نامه هایی می باشد که در کنار پوشش های بیمه ای سرمایه گذاری ارزشمندی را برای همه به همراه دارد. اما شاید بخاطر عدم آگاهی و نداشتن اطلاعات کافی درباره بیمه عمر برخی اوقات مقایسه های نادرستی بین بیمه عمر و سایر انواع سرمایه گذاری ها از قبیل سپرده بانکی، بورس و خرید طلا و … می شود که نهایتا به اشتباه به این نتیجه می رسند که بیمه عمر به درد نمی خوره. این که چرا بیمه عمر خوب نیست و چرا مردم بیمه عمر نمی خرند موضوعی است که می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم.

دلایل اینکه فکر می کنیم بیمه عمر خوب نیست:

چرا بیمه عمر خوب نیست؟

۱-عدم شناخت درست و کافی از بیمه عمر

در خرید بیمه عمر باید فرد شناخت کامل از بیمه عمر داشته و با آگاهی درست از این بیمه نامه و شرایط و پوشش های شرکت های مختلف بهترین انتخاب را در بین انواع بیمه های عمر انجام دهد. خرید بیمه عمر بدون آگاهی منجربه خریدی می شود که فرد بیمه شده ممکن است در بازه بسیار کمی به این نتیجه برسد که بیمه عمر خوب نیست و هیج گونه فایده ای برای وی نخواهد داشت.

حتما قبل از خرید از مشاوره تخصصی کارشناسان بیمه عمر که بی طرف هستند کمک بگیرید که اطلاعات درست در اختیار شما قرار دهند.

۲-مقایسه اشتباه بیمه عمر با سایر سرمایه گذاری ها

ماهیت بیمه عمر با سایر انواع سرمایه گذاری ها  کاملا متفاوت می باشد چراکه بیمه عمر بیمه نامه ای است که در کنار پوشش های بیمه ای سرمایه گذاری ارزنده ای را هم برای فرد بیمه شده به همراه دارد.  بیمه عمر یک سرمایه گذاری بدون ریسک است که سود تضمینی را به همراه سود مشارکت به افراد پرداخت می نماید. اما هرنوع سرمایه گذاری دیگر حتما ریسک قابل توجهی دارد که ممکن است منجربه از دست رفتن سرمایه شما شود و نکته مهم دیگر این که سایر انواع سرمایه گذاری ها هیچگونه پوشش بیمه ای هم ندارند چراکه بسیاری از بیمه های عمر پوشش های چند صد میلیون تومانی و میلیاردی را به بیمه گذارن خود ارائه می نمایند،  از این رو نباید بیمه عمر را با هیچ سرمایه گذاری دیگری مقایسه کرد.

۳-بیمه داشتن را جدی نمی گیرن

متاسفانه علی رغم این که درصد قابل توجهی از افراد انواع بیمه عمر را دارند، هنوز هم هستند افرادی که داشتن هیچگونه بیمه ای را مهم نمی دانند. داشتن پوشش های بیمه ای برای همه افراد لازم می باشد. مخصوصا بیمه عمر که پوشش های بیمه ای را در کنار سرمایه گذاری برای همه افراد به همراه دارد می تواند گزینه  ارزنده ای باشد. نیاز به پوشش های بیمه ای زمانی اتفاق می افتد که اگر پوشش بیمه ای نداشته باشید ممکن است به مشکل بخورید.


مطلب پیسنهادی: بیمه عمر بهتر است یا بورس؟


۴-ریسک بیمه ای را قبول ندارن

خیلی از حوادث و بیماری ها هستند که بسیار شایع شده اند و برای بیشتر مردم ممکن است که اتفاق بیافتد اما متاسفانه خیلی از افراد هنوز چنین ریسک هایی را قبول ندارند و معتقدند که اتفاقاتی مثل انواع حوادث و اتفاقات و حتی بیماری ها برای این افراد اتفاق نمی افتد. داشتن چنین تفکری نهایتا منجربه نخریدن بیمه عمر و نداشتن پوشش می شود.

۵-فقط به فکر سود بیمه عمر نباشن

خیلی مواقع سود بیمه عمر تنها گزینه ای است که بیمه گذاران می خواهند بر اساس این موضوع بیمه نامه شان را انتخاب و خریداری نمایند. بله شرکت هایی که سود مشارکت بالایی دارند و می توانند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری باشد. اما تنها معیار برای خرید بیمه عمر نباید سود یک بیمه نامه باشد.

۶-عدم اعتماد به شرکت های بیمه

در خرید بیمه عمر با توجه به ماهیت سرمایه گذاری که این بیمه نامه دارد، بسیاری از افراد از موضوع عدم اعتماد به شرکت های بیمه ابراز نگرانی می کنند. باید گفت هر شرکت بیمه ای بر اساس مجوز بیمه مرکزی در حال فعالیت می باشند و حمایت بیمه مرکزی از بیمه های عمر هم به صورت سود تضمیمی است که در بیمه های عمر درج می شود.


می توانید بخوانید: بیمه عمر یا سرمایه گذاری در بانک؟


۷-از کلاهبرداری بیمه عمر می ترسند.

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند که شرکت های بیمه در بیمه های عمر کلاهبرداری می کنند و کلاهبرداری بیمه عمر در برخی از شرکت های بیمه موضوعی است که بسیار مورد توجه بیمه گذاران بیمه های عمر می باشد. به این موضوع توجه داشته باشید که اگر بیمه نامه تان را از نماینده معتبر خریداری کنید خیالتان را از بیمه نامه ای که خریداری می کنید راحت می شود. حتما کد نمایندگی و کد کارگزاری مورد نظرتان را در سنهاب بیمه مرکزی چک نمایید تا از فعال بودن کد نمایندگی در سنهاب مطمئن شوید.


مطلب برای مطالعه بیشتر: کلاهبرداری بیمه عمر


استعلام آنلاین بیمه عمر و خرید آنلاین بیمه عمر

شما می توانید به راحتی از طریق کارشناسان بیمه عمر سامانه بیمه تایم استعلام بیمه عمر را انجام داده و با مقایسه بیمه عمر شرکت‌های مختلف از لحاظ پوشش‌های بیمه ای و سودهی سرمایه گذاری در بیمه‌های عمر می‌توانید بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید. بیمه عمر ایران ، بیمه عمر سامان ، بیمه عمر خاورمیانه ، بیمه عمر پاسارگاد ، بیمه عمر کارآفرین ، همه شرکت هایی هستند که در بیمه عمر می توانند گزینه خوبی برای انتخاب باشند.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۵ / ۵. تعداد رای ۴

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ comments