بیمه تایم
بیمه مسافرتی سامان شنگن

بیمه مسافرتی سامان شینگن

۵
(۲)

بیمه مسافرتی برای حوزه شنگن یکی از مدارک مهم برای دریافت ویزا و برای سفر می باشد. این که این بیمه نامه با چه شرایط و از چه شرکت هایی خریداری کنیم که بهترین پوشش را داشته باشیم و مورد تایید سفارت باشد. بیمه مسافرتی توسط همه شرکت های بیمه ارائه می  شود اما شرایط شرکت های مختلف در ارائه پوشش ها قبولی سفارت با هم متفاوت می باشد. در ادامه می خواهیم به پوشش ها و شرایط بیمه مسافرتی شنگن سامان بپردازیم.

 

پوشش های بیمه مسافرتی سامان شینگن

 • پرداخت هزینه بستری شدن در بیمارستان و معالجات پزشکی، به استثناء هزینه های زیبائی، بیماری های مزمن و بیماری هایی که از قبل سابقه داشته باشد. تا سقف ۳۰.۰۰۰ یورو

فرانشیز: ۲۵ یورو بجز موارد اورژانسی و ناشی از حادثه و یا بستری شدن در بیمارستان بیش از ۲۴ ساعت ( تا مبلغ Actual expenses)

 

 • انتقال بیمه شده به نزدیکترین مرکز درمانی در اثر حادثه و یا بیماری، هماهنگی های لازم جهت انتقال به مرکز مجهز تر، استفاده از آمبولانس هوایی و یا بازگشت به ایران در صورت تشخیص پزشک
 • پرداخت هزینه فوریت های دندانپزشکی فقط هزینه هایی که به منظور رفع دندان درد و یا پوسیدگی دندان انجام می­گردد. فرانشیز: ۲۵ یورو ( تا سقف ۲۵۰ یورو).
 • بازگرداندن جسد بیمه شده متوفی به ایران ( تا سقف ۱۰.۰۰۰ یورو)
 • بازگشت یکی از اعضای بلافصل خانواده به ایران در صورت بستری شدن بیمه شده بیشتر از ۱۰ روز. ( تا مبلغ Actual expenses)
 • مشاوره حقوقی و پرداخت هزینه دعوی بیمه شده در صورتی که بر طبق قانون مدنی کشور مربوطه تحت پیگرد باشد ( تا سقف ۱.۵۰۰ یورو )
 • پرداخت هزینه بازگشت غیر منتظره بیمه شده به دلیل مسائل حاد پزشکی و یا فوت بستگان درجه اول و بلافصل در صورتیکه نتواند از بلیط اصلی برای بازگشت استفاده نماید.بستگان درجه اول:پدر و مادر ،خواهر و برادر بستگان بلافصل:همسر و فرزندان
 • ارسال داروهای ضروری با تائید پزشک به کشوری که بیمه شده به آن سفر کرده است در صورت فقدان آن در خارج از کشور ( تا مبلغ Actual expenses)
 • تأخیر در ورود بار همراه بیمه شده: درصورتی که بار همراه بیمه شده ثبت شده باشد، هزینه ملزومات اضطراری شامل البسه و لوازم بهداشتی ضروری تا زمان بازگرداندن بار به دلیل تأخیر در ورود بار همراه وی را مشروط به آنکه شرکت هواپیمایی مربوطه عضو یاتا باشد پس از گذشت حداقل ۶ ساعت تاخیر، حداکثر تا سقف مندرج در بیمه نامه پرداخت می گردد . ( تا سقف ۱۰۰ یورو ) در کلیه موارد، اسناد موید وقوع تاخیر که به تایید شرکت هواپیمایی رسیده باشد و نیز اصل صورتحساب های خرید باید منضم به درخواست خسارت بیمه شده باشد
 • فقدان بار تحویلی به هواپیما. در صورت فقدان بار توسط شرکت هواپیمایی حامل، مابه التفاوت خسارت پرداخت شده توسط حامل و خسارت واقعی مطابق مستندات تا سقف مندرج در بیمه نامه برای مجموعه بار و لوازم تحویل شده به هواپیما، پرداخت میگردد. ( تا سقف ۲۰۰ یورو ).
 • راهنمائی و کمک رسانی در خصوص مفقود شدن گذرنامه، گواهینامه بین المللی و مدارک شناسائی در خارج از کشور و پرداخت هزینه های تهیه مجدد آنها. ( تا سقف ۲۰۰ یورو)
 • امداد رسانی در یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی ( تا مبلغ Actual expenses)
 • انتقال پیام های فوری و همچنین ارائه نشانی مراکز درمانی، داروخانه ها، پزشکان به بیمه شده در خارج از کشور ( تا مبلغ Actual expenses)
 • پرداخت هزینه هایی که در صورت تأخیر هواپیما ( بیش از ۶ ساعت ) متوجه بیمه گذار خواهد بود ( اقامت در هتل و صرف غذا ) با ارائه اصل صورتحساب و تائیدیه شرکت هواپیمایی ( تا سقف ۱۸۰ یورو )
 • ارسال وجه الضمان (مشروط به اینکه مبلغ مورد درخواست بیمه شده ابتدا در ایران بصورت نقد نزد شرکت رسمی بیمه سامان سپرده گذاشته شود) ( تا سقف ۸۵۰ یورو )
 • ارسال پول نقد (به شرط آنکه بیمه شده در طول سفر خود به خارج از کشور محل اقامت در نتیجه سرقت، مفقود شدن بار، بیماری و یا حادثه پول نقد خود را از دست بدهد و نیز مبلغ مورد درخواست بیمه شده ابتدا در ایران بصورت نقد نزد شرکت رسمی بیمه سامان سپرده گذاشته شود) ( تا سقف ۸۵۰ یورو )
 • پرداخت هزینه رفت و برگشت یک نفر به درخواست بیمه شده از ایران به محل بستری در صورتیکه که بیمه شده بیش از ۱۰ روز متوالی در بیمارستان بستری باشد.(شامل بلیط رفت و برگشت و مخارج اقامت)
 • پرداخت هزینه های بازگشت کودکان زیر ۱۵ سال بیمه شده به همراه یک سرپرست به کشور مبدا در صورت فوت یا بستری شدن بیمه شده (  تا مبلغ Actual expenses)
 • جبران هزینه های پزشکی ناشی از بیماری کووید ۱۹ ( کرونا ویروس) در مقصد.در صورت مثبت بودن تست pcr برای دریافت این پوشش، هزینه اولین تست تحت پوشش می باشد. برای دریافت این پوشش داشتن کارت واکسن (به شرطی که از از زمان تزریق دوز دوم ۲هفته گذشته باشد) و یا انجام تست پی سی آر ۷۲ ساعت قبل از خروج از کشور یا در بدو ورود در کشور مقصد الزامی است. بدیهی است در صورت مثبت بودن تست قبل از سفر, پوشش فوق خارج از تعهدات بیمه گر می باشد. در صورت نداشتن کارت واکسن معتبر با شرایط اعلامی و یا عدم انجام تست پی سی آر دوره انتظار ۱۴ .روزه از زمان خروج از کشور شامل این پوشش می باشد ( تا سقف ۳.۰۰۰ یورو)
 • جبران هزینه اقامت در هتل ناشی از قرنطینه به دلیل بیماری کووید۱۹( کرونا ویروس) در مقصد و در طول مدت سفر( تا سقف ۷۵۰ یورو)
  برای دریافت این پوشش همراه داشتن تست پی سی آر مثبت الزامی است همچنین در صورتی که طبق قوانین کشور مقصد الزام به قرنطینه در بدو ورود به صورت کلی و برای تمامی مسافران از کشوری خاص یا شرکت هواپیمایی خاص وجود داشته باشد , پوشش فوق خارج از تعهدات بیمه گر می باشد.


مطالب بیشتر: بیمه مسافرتی شینگن


قیمت بیمه مسافرتی سامان شنگن

قیمت بیمه مسافرتی سامان شنگن با توجه به جدول زیر و با پوشش ۵۰ هزار یورو می باشد:

قیمت بیمه مسافرتی سامان شنگن

مزایای بیمه مسافرتی سامان شنگن

دارندگان بیمه مسافرتی سامان در سفر های شنگن خود می توانند از همه مزایای این بیمه نامه استفاده نمایند. برخی از مزایای بیمه نامه مسافرتی سامان برای سفر به شنگن به ترتیب زیر می باشد:

 • امکان ارائه خدمات کمک‌رسانی به صورت ۲۴ ساعته و در تمام نقاط جهان
 • امکان پرداخت هزینه‌های خسارت به صورت مستقیم به مراکز درمان در سراسر جهان
 • پشتیبانی اپراتور فارسی‌زبان در هر زمان و هر مکان
 • امکان پرداخت پوشش کرونا در بیمه مسافرتی شنگن سامان تا سقف ۵۰ هزار یورو

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی سامان شنگن

درصورتی‌که بنا به شرایط خاصی موفق به دریافت خسارت هنگام سفر خارجی خود نشدید، با ارائه مدارک زیر به شرکت بیمه سامان نیز، می‌توانید خسارت بیمه را دریافت کنید:

 1. اصل بیمه‌نامه مسافرتی
 2. کپی صفحات گذرنامه
 3. اصل فاکتورهای پرداخت‌شده
 4. گزارش‌های مربوط به هزینه (گواهی فوت، کپی شناسنامه، گواهی پزشکی بیمارستان و غیره)
 5.  گزارش شرکت هواپیمایی در خسارت تأخیر بار یا پرواز

مطالب بیشتر: بیمه مسافرتی آلمان


 استعلام و خرید بیمه مسافرتی سامان شنگن

برای استعلام قیمت بیمه مسافرتی سامان شنگن و برای خرید بیمه مسافرتی می توانید به سایت بیمه تایم مراجعه نمایید و با ثبت سن مسافر ، مقصد سفر و مدت سفر استعلاتم قیمت بیمه نامه تان را مشاهده نمایید. با بارگزاری صفحه اول پاسپورت می توانید خرید آنلایتان را انجام دهید. با کمک مشاوران بیمه تایم می توانید  بهترین بیمه مسافرتی  را انتخاب و خریداری نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۲

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر