بیمه تایم
پوشش های بیمه مسافرتی

پوشش های بیمه مسافرتی

۵
(۳)

بیمه مسافرتی یکی از انواع بیمه نامه هایی می باشد که اختیاری است مگر مواردی که سفارت ها برای دریافت ویزا به صورت اجباری این بیمه نامه را از فرد مسافر درخواست نمایند. اما با توجه به پوشش هایی که این بمیه نامه دارد و با توجه به هزینه های درمانی در خارج از کشور شما می توانید با داشتن بیمه مسافرتی و پوشش های بیمه مسافرتی با خیال راحت به سفر بروید. در ادامه به بررسی همه پوشش های بیمه مسافرتی در همه شرکت های بیمه خواهیم پرداخت.

پوشش های بیمه مسافرتی

 • پرداخت هزینه‌های درمان و پزشکی

اگر در طول سفر حادثه ای از قبیل جراح و .. اتفاق بیافتد که نیاز به معاینه و درمان و جراحی داشته باشد هر شرکت بیمه تا سقف درج شده در بیمه نامه می تواند از پوشش بیمه مسافرتی خود استفاده نماید. این پوشش ها غالبا دارای فرانشیز ۲۵ یورویی است. مگر اینکه صدمه جسمی حاد باشد یا بیمه ‌گذار بیش از ۲۴ ساعت بستری شود.

 • پرداخت فوری هزینه‌ های دندان ‌پزشکی

یکی از مهمترین پوشش های بیمه مسافرتی پرداخت هزینه های فوری دندان پزشکی است. دندان درد جز یکی از مواردی است که  ممکن است در هر لحظه از سفر اتفاق بیافتد و به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست. از این رو داشتن پوشش دندان پزشکی در بیمه مسافرتی یکی از مهمترین پوشش های بمیه مسافرتی می باشد. البته این پوشش دارای فرانشیز است و غالباً فرانشیز آن ۲۵ یورو است.

 • پرداخت هزینه‌های ارسال دارو

در طول سفر ممکن است که فرد بیمه گذار داروهای ضروری خودش را گم کند، از همین رو شرکت بیمه وظیفه ارسال و تحویل داروهای وی را تقبل کند و حتی اگر این داروها قبل از سفر تهیه شده باشند.

 • پرداخت هزینه در صورت گم شدن بار بیمه گذار

اگر بار بیمه گذار در مقصد تحویل داده نشود، شرکت کمک رسان در برابر فقدان بار هزینه ای مشخص مطابق با آنچه که در قرارداد ذکر شده است پرداخت می کند. البته این موضوع در شرایطی است که بار بیمه گذار تا ۲۱ روز پیدا نشود. برای دریافت خسارت شخصا فرد بیمه گذار وظیفه دارد که گزارشی مکتوب از فرودگاه یا شرکت هواپیمایی مبنی بر گم شدن بار ارائه دهد.

 • در صورت بروز حادثه فرد بیمه گذار به کشورش بازخواهند گرداند

در صورتی وقوع حادثه ای برای بیمه گذار رخ دهد، شرکت کمک رسان مسئول انتقال وی به مراکز درمانی مجهز جهت درمان است. لازم به ذکر است بگوییم برخی مواقع به تشخیص شرکت کمک رسان، بیمه گذار می بایست به کشور محل اقامتش بازگردانده شود.

لازم به ذکر است که بگوییم تشخیص این مورد بر عهده شرکت بیمه گذار است.

 • برگرداندن افراد درجه ۱ خانواده فرد بیمه گذار

در صورتی که فرد بیمه گذار یا بستری شده فوت کند، بیش از مدت مشخص، شرکت کمک رسان موظف است که یکی از اعضای درجه یک همراه فرد بیمه گذار را به کشور محل اقامت وی را منتقل کند. البته این موضوع به شرط این است که شخص همراه قادر به ادامه سفر یا بازگشت از طریق وسیله از پیش تعیین شده نباشد

 • در صورت فوت بازگرداندن جسد فرد بیمه گذار به کشورش 

یکی از ناخوش ترین اتفاقاتی که در طول سفر به هر کشوری ممکن است رخ دهد، مرگ است. از همین رو هزینه های مربوط به انتقال جسد از کشور مقصد به کشور محل اقامت بسیار بالاست، اما این مورد هم جز پوشش های بیمه مسافرتی است و بیمه جسد را به کشور محل اقامت باز می گرداند. لازم به ذکر است که بیمه در برابر مراسم خاک‌سپاری یا ترحیم بیمه گذار مسئولیتی ندارد.

 • انتقال اضطراری یکی از اعضای درجه یک خانواده بیمه گذار

در صورتی که فرد بیمه گذار دچار بیماری بشود و بیش از ۱۰ روز بستری باشدف شرکت بیمه وظیفه دارد که هزینه های مربوط به رفت و آمد و اقامت یکی از اعضای درجه یک خانواده وی را مطابق بیمه نامه تقبل کند.

 • پرداخت هزینه بازگشت بیمه گذار به کشورش در صورت فوت اقوام

توجه داشته باشید در این پوشش در صورتی که یکی از اعضای خانواده فرد بیمه گذار تا اعضای درجه ۲ در سفر فوت کنند، شرکت بیمه ای مورد نظر این وظیفه را دارد که تمام هزینه های مربوط به بازگشت وی را برعهده بگیرد. البته این به شرط این است که شخص بیمه گذار امکان بازشگت با وسیله نقلیه خود وسیله دیگر را از  قبل آماده (رزرو) نکرده باشد.

اغلب شرکت‌های بیمه برای قبول این پوشش نیاز دارند تا فرد بیمه گذار گواهی فوت را به آن ها ارائه دهد.

 • پرداخت تمامی هزینه های مربوط به پیگیری مسائل حقوقی

اگر فرد بیمه گذار از لحاظ حقوقی با مشکل روبرو شود و نیاز به پیگیری داشته باشد، در این زمان شرکت بیمه ای مورد نظر وظیفه دارد که مطابق با قوانین بیمه نامه ای مسافر خدماتی را به وی ارائه دهد. لازم به ذکر است که بگوییم این خدمات شامل پرداخت هزینه های مربوط به پیگیری یا پرداخت هزینه های دفاع از حقوق شخص بیمه گذار در دادگاه می باشد.

 • پرداخت تمامی هزینه ها در صورت گم شدن مدارک شناسایی

یکی دیگر از موارد جالب در خصوص پوشش های بیمه مسافرتی پرداخت هزینه ها در صورت گم شدن مدارک شناسایی فرد بیمه گذار می باشد. در این شرایط اگر فرد بیمه گذار مدارک شناسایی خود را گم کند، شرکت کمک رسان در مواقع مورد نیاز این اجازه را دارد که از هویت فرد دفاع کند و هزینه های لازم برای صدور المثنی مدارک شناسایی را مطابق بیمه نامه مسافرتی پرداخت کند.

 • حواله وجه به فرد بیمه گذار

یکی دیگر از مواردی که در لیست پوشش های بیمه مسافرتی قرار می گیرد، حواله وجه نقد است. در شرایطی که وجه نقد بیمه گذار در طول سفر گم شود یا به سرقف رود فرد می بایست با رائه مدارکی برای اثبات این موضوع تا سقف مشخصی از شرکت بیمه وجه نقد مورد نیازش را دریافت کند. البته این موضوع در شرایطی است که معادل این مبلغ را فرد بیمه در کشور مبدا در قابل وجه نقد، چک یا حواد نزد شرکت گذشته باشد.

 • حواله وجه الضمانه به فرد بیمه گذار

زمانی که فرد بیمه گذار بنا به هر دلیلی در سفر خود نیاز به وجه نقد داشته باشد، شرکت بیمه ای می تواند تا سقف مشخصی این وجه را در اختیار بیمه گذار قرار بدهد. البته این موضوع در شرایطی است که معادل این مبلغ را فرد بیمه در کشور مبدا در قابل وجه نقد، چک یا حواد نزد شرکت گذشته باشد.

این پوشش بیمه مانند کاری است که صرافی‌ها انجام می‌دهند.

 • پرداخت هزینه‌ های مربوط به تأخیر در حرکت

یکی دیگر از پوشش های بیمه مسافرتی پرداخت خسارت های ناشی از تاخیر در حرکت است. اگر وسیله نقلیه فرد بیمه گذار بیش از حد مشخصی تاخیر داشته باشد، شرکت بیمه هزینه های مربوط به اقامت و خوراک فرد مسافر را تا سقف مشخصی مطابق با شرایطی که در بیمه نامه گفته شده است پرداخت خواهد کرد. این هزینه ها برای میزان تاخیرهای مختلف متفاوت است.

 •  ارسال پیام در شرایط اضطراری از طرف فرد بیمه گذار

در صورتی که حادثه ای در طول سفر برای فرد بیمه گذار رخ دهد شرکت کمک رسان وظیفه دارد، اطلاعاتی از قبیل آدرس، نام پزشک و… را در اختیار بیمه گذار قرار دهد. در مواقع بروز حادثه چون شرکت کمک‌رسان اقدام به پیگیری صدمه می‌ کند، این پوشش معمولاً خیلی کاربرد ندارد.

 •   جستجو و ارسال بار بیمه گذار

خیلی پیش می آید که وسایل مسافران گم می شود، در این شرایط اگر بار بیمه گذار پیدا شود، شرکت کمک رسان این وظیفه انتقال آن وسیله به محل اقامت فرد دارد. در این صورت بیمه گذار باید هزینه‌ای را که شرکت بیمه بابت فقدان بار به وی پرداخته است، استرداد کند.

 

 • پرداخت هزینه‌های ناشی از تأخیر در ارسال بار

اگر بار بیمه گذار تا مدت زمان مشخصی به فرد تحویل داده نشود و یا به اصطلاح تاخیر در تحویل به وجود بیاید، شرکت کمک رسان وظیفه دارد که هزینه های ضروری را مطابق با بیمه نامه تا یک سقف مشخص پرداخت کند. لازم به ذکر است که بگوییم این هزینه های شامل لباس و لوازم بهداشتی یا مدت مشخصی که در بیمه نامه مسافرتی ذکر شده نیز می باشد.

 • برگرداندن کودک بی‌سرپرست فرد بیمه گذار به کشور محل اقامت

یکی دیگر از پوشش های بیمه مسافرتی برگرداندن کوک بی سرپرست فرد بیمه گذار به کشور محل اقامتش می باشد. توجه داشته باشید که سن قابل قبول برای فرزند بستگی به آن شرایطی دارد که در بیمه نامه ارائه شده است. این اتفاق زمانی رخ می دهد بیمه گذار به دلیل فوت یا بیماری قادر به نگهداری از فرزند خود نباشد در این شرایط شرکت کمک رسان طرف قرارداد شرکت بیمه شما فرزندتان را به یک فرد بزرگسال مورد اعتماد خانواده در کشور مقصد باز می گرداند.

 •  جستجو و نجات بیمه گذار

به طور کلی باید بگوییم که در صورت بروز هر گونه حادثه ی غیرمترقبه ای که برای مسافر تحت پوشش بیمه مسافرتی پیش بیاید بیمه همه آن ها را تقبل می کند و تا همان سقفی که در بیمه نامه مشخص شده است هزینه ها پرداخت خواهد شد.

نقش شرکت های کمک رسان در ارائه پوشش های بیمه مسافرتی

همانطور که می دانید پوشش های بیمه مسافرتی از طریق شرکت های کمک رسان در کشورهای مختلف ارائه می شود و شرکت های بیمه در خارج از کشور هیچ شعبه ای ندارند، از همین رو شرکت های کمک رسان با یک یا تعداد شرکت کمک رسان قرارداد دارند تا برای کمک رساندن به مسافران در سفرهای خارجی بتوانند اقدام نمایند و در صورت بروز هر گونه مشکلی به کمک مسافران برسند.

نکته  مهم این است که در خصوص شرکت های کمک رسان این است که دارای اپراتورهای فارسی زبان هستند. برخی از این شرکت ها حتی دارای اپراتورهای فارسی زبان هستند و برخی هم فاقد آن هستند. تصور کنید شما در یک سفر هستید و دچار حادثه ی شدیدی شده اید، در این شرایط شما می بایست با شماره ی شرکت های کمک رسانی که بیمه مورد نظرتان با آن طرف قرارداد است تماس بگیرید و حادثه پیش آمده را برای وی شرح دهید.

توجه داشته باشید که اگر شرکت کمک رسان اپراتور فارسی نداشته باشد و شما نتوانید به طول کامل حادثه ی پیش آمده را برای آن ها توصیف کنید هیچ کمکی ممکن است شامل حالتان نشود. پس از اگر اپراتور فارسی زبان نداشتد حتما سعی کنید حادثه را فردی که به زبان انگلیسی تسلط دارد برای آن ها شرح دهد.

خرید بیمه مسافرتی آنلاین از بیمه تایم

برای خرید بیمه مسافرتی از بیمه تایم فقط مدت سفر، سن فرد بیمه گذار (مسافر) مدت سفر و مقصدتان را انتخاب نمایید و با پرداخت حق بیمه می توانید بیمه مسافرتی تان را خریداری کرده و به صورت آنلاین دریافت نمایید. البته سقف تعهدات و شرکت کمک رسان در خرید با توجه به نوع ویزا مهم هستند. نکته مهم در این قسمت سقف تعهدات بیمه مسافرتی شینگن برای گرفتن ویزا می‌باشد، به عنوان مثال برای بیمه مسافرتی آلمان  و بیمه مسافرتی فرانسه حداقل تعهدات بیمه نامه شما باید  ۳۰ هزار یورو باشد.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۳

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر