بیمه تایم

خرید بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور در سال ۱۴۰۲

راهنمای خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور سال 97
۴.۲
(۵)

بیمه‌های مسافرتی توسط شرکت‌های مختلف بیمه‌ای ارائه می‌شود که هر شرکت با توجه به شرکت کمک رسان خود دارای شرایط و طرح های متنوع و قیمت‌های متفاوتی است. اگر بار سفر بسته‌اید و یک سفر خارج از کشور پیش رو دارید و در انتخاب بیمه مسافرتی مسافرتی خارج از کشور خود دو دل هستید، با ما همراه باشید تا با مطالعه چند نکته ساده بیمه‌ای بتوانید یک بیمه نامه کامل با قیمت مناسب خریداری نمایید.

 

اول از همه بدانید که بیمه مسافرتی خارج از کشور چیست؟

در سفر های خارج از کشور برای جبران هزینه‌هایی از قبیل  هزینه درمان و بستری و دارو و…، هزینه‌های گم شدن مدارک شناسایی و تاخیر در حرکت وسیله نقلیه و سایر هزینه های تحت پوشش این بیمه نامه می‌تواند کمک بسیار ارزنده‌ای برای شما باشد. با توجه به این که جبران هزینه‌های پیش بینی نشده در خارج از کشور با بالا رفتن قیمت ارزهای خارجی از نظر ریالی بسیار بالا است، از این رو خرید بیمه مسافرتی می‌تواند از نظر جبران خسارات بسیار کمک کننده باشد. نکته جالب توجه این جاست که بیمه مسافرتی با مبالغ بسیار جزئی همه خدمات تحت پوشش خود را ارائه می‌کند.


مطلب مرتبط: راهنمای کامل خرید بیمه مسافرتی شینگن


برترین شرکت‌های کمک رسان کدامند؟

با توجه به ماهیت بیمه مسافرتی که خدمات بیمه‌ای را برای خارج از کشور ارائه می‌کند و از آنجاییکه شرکت‌های بیمه داخل کشور، شعبه‌ای در خارج از کشور ندارند، برای این که بتوانند خدمات کاملی در بیمه مسافرتی ارائه خدمات کنند از شرکت‌های کمک رسان کمک می‌گیرند. شرکت‌های کمک‌رسان شرکت‌هایی هستند که از طریق همکاری با شرکت‌های بیمه کشورهای مختلف خدمات بیمه‌ای را در مناطق مختلف جهان ارائه می‌کنند. شرکت‌های بیمه ایرانی نیز برای ارائه خدمات بیمه نامه‌های مسافرتی از شرکت‌های کمک‌رسان کمک می‌گیرند. شرکت‌های کمک رسان در بیمه نامه‌های مسافرتی که هم اکنون در ایران ارائه خدمات می‌کنند عبارتند از:

شرکت های کمک رسان بیمه های مسافرتی خارج از کشور

همه شرکت‌های کمک رسان گفته شده، خدمات  بیمه‌های مسافرتی را از طریق شرکت‌های بیمه گر مختلف به بیمه گذاران خود ارائه می‌کنند که تاکنون هم  توانسته‎‌اند بخش بسیار بزرگی از نیازهای بیمه مسافرتی مسافران خارج از کشور را جبران کنند.

 • شرکت Midest: این شرکت بیمه نامه‌های مسافرتی و خدمات درمانی و کمک رسانی را  در کلیه نقاط جهان انجام میدهد. برای ارائه خدمات بهتر در ارائه خدمات بیمه های مسافرتی در بیش از ۵۰۰۰۰ مرکز تخصصی خدمات ۲۴ ساعته را در کلیه نقاط جهان را دارد .
 • شرکت SOS: شرکت کمک رسان ایران شرکتی است که خدمات بیمه‌ای را از سال ۱۳۷۱ با ارائه خدمات بیمه‌ای به روز شده به بیمه گذاران مختلف ارائه می‌نماید که توانسته قدم‌های مثبتی را در این راه داشته باشد.
 • شرکت REMED: مقر این شرکت در ترکیه است و در حال ارائه خدمات بیمه‌های مسافرتی به کشورهای مختلف را دارد.
 • شرکت Reiseschutz: این شرکت بیمه خدمات بیمه مسافرتی و بیمه‌های درمانی را در سراسر اروپا ارائه می‌کند. مرکز این شرکت کمک رسان در آلمان است که پوشش دهی بسیار مناسبی برای کشورهای اروپایی ارائه می‌کند.

هزینه و نرخ بیمه مسافرتی خارج از کشور

چند عامل در تعیین قیمت بیمه مسافرتی خارج از کشور مهم  و تعیین کننده اختلاف قیمت است:

 • سن فرد بیمه شده: اولین گزینه‌ای که در صدور بیمه‌های مسافرتی از مسافر سوال می‌‌شود این است که  مسافر چند سال دارد. بر اساس طبقه بندی سنی که برای بیمه نامه های مسافرتی در شرکت‌های مختلف بیمه انجام گرفته قیمت بیمه مسافرتی محاسبه می‌شود. معمولا برای افرادی که سن بالای ۶۵ سال دارند، قیمت بیمه مسافرتی بیشتری را باید پرداخت نمایند.
 • مقصد سفر: کشور مقصدی که شما قصد سفر به آن جا را دارید، دومین گزینه‌ای است که در محاسبه بیمه مسافرتی موثر است. بر اساس طبقه بندی کشورهای جهان قیمت بیمه مسافرتی می‌تواند تغییر کند.
 • مدت سفر: بسیار واضح است که هر چه مدت سفر شما طولانی‌تر باشد قیمت بیمه مسافرتی بیشتر می‌شود.

مطلب مرتبط: بیمه مسافرتی ارزان را چطور بخریم؟


در جدول زیر به عنوان مثال قیمت بیمه مسافرتی خارج از کشور برای فردی که ۳۵ سال دارد و می خواهد به جاهای مختلف جهان به مدت ۱۵ روز سفر کند، نشان داده می شود. (قیمت‌ها به تومان می‌باشد و ممکن است در بازه‌های زمانی با تغییر شرکت کمک‌رسان هر شرکت بیمه تغییر نماید.)

قیمت بیمه مسافرتی

 

 

بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور چه امکاناتی را باید داشته باشد؟

 • انتخاب طرح‌های بیمه مسافرتی: انتخاب طرح بیمه مسافرتی که متناسب با نیاز های سفری که در پیش دارید باشد، از مهمترین مسائل در انتخاب شرکت بیمه است. چراکه برخی از شرکت‌های بیمه طرح‌های مختلف بیمه‌ای از قبیل بیمه مسافرتی دانشجویی یا بیمه مسافرتی طرح زیارتی و… را ارائه می‌کنند که شما می‌توانید با آگاهی از این طرح‌ها از آن‌ها استفاده کنید.
 • داشتن اپراتور فارسی زبان: در کشوری که به آن جا سفر کرده‌اید و اتفاقی افتاده که نیاز به کمک و استفاده از بیمه نامه مسافرتی داشته باشید، داشتن اپراتور فارسی زبان می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای شما باشد.
 • اعتبار شرکت کمک رسان: تعداد شرکت‌های کمک رسان در ارائه خدمات بیمه نامه‌های مسافرتی زیاد است و از بین این شرکت‌ها، شرکت بیمه‌ای که تاکنون توانسته در ارائه خدمات و جبران خسارات در خارج از کشور موفق عمل کند می‌تواند بهترین انتخاب باشد.
 • خدمات ارائه شده: سرعت و کیفیت خدمات ارائه شده از سوی شرکت‌های بیمه‌گر در زمان حوادث و در پرداخت خسارت از دیگر گزینه‌هایی است که می‌تواند در انتخاب بهترین بیمه مسافرتی موثر باشد.
 • نحوه پرداخت خسارت: جبران خسارت بیمه نامه های مسافرتی خارج از کشور توسط برخی از شرکت‌های بیمه در همان کشور با اطلاع رسانی به شرکت بیمه انجام شده و در برخی از شرکت های بیمه بیمه گذار باید هزینه را شخصا پرداخت کند و با ارائه مدارک لازم می‌تواند بعد از بازگشت به کشور، هزینه را از شرکت بیمه دریافت کند.
 • سقف تعهدات بیمه مسافرتی: سقف تعهدات در بیمه نامه‌های مسافرتی در جبران خسارات در زمان حادثه می‌تواند از گزینه‌های مهم در انتخاب شرکت کمک‌رسان باشد، ممکن است یک پوشش مشترک با سقف تعهدات بالاتری توسط شرکت بیمه دیگری ارائه شود.  از ان رو با داشتن سقف تعهدات بالا دیگر نگرانی برای شما در زمان خسارت نخواهد داشت.
 • قیمت بیمه مسافرتی: از آنجاییکه قیمت بیمه مسافرتی در مقابل پوشش‌هایی که ارائه می‌دهد بسیار اندک است، قیمت بیمه مسافرتی باید آخرین گزینه در انتخاب بهترین بیمه مسافرتی باشد. بیمه مسافرتی ارزان شاید نتواند جبران خسارت شما را به صورت کامل پوشش دهد.

 

مقایسه پوشش‌های بیمه مسافرتی در بین شرکت‌های مختلف

در جدول زیر پوشش‌های بیمه مسافرتی خارج از کشور در شرکت‌های ایرانی با یکدیگر مقایسه شده‌اند:

مقایسه پوشش های بیمه مسافرتی خارج از کشور شرکت های بیمه

 


با شرکت‌های بیمه مسافرتی بیشتر آشنا شوید:

بیمه مسافرتی سامان

بیمه مسافرتی پاسارگاد

بیمه مسافرتی ملت

بیمه مسافرتی ایران


بهترین بیمه مسافرتی از نظر پرداخت خسارت

پرداخت خسارت توسط شرکت‌های کمک رسان در بیمه نامه های مسافرتی از جمله مهم ترین گزینه ها در این خرید می‌باشد. روش‌های پرداخت خسارت بیمه مسافرتی توسط شرکت های کمک رسان به یکی از روش های زیر انجام می شود:

 • پرداخت خسارت به صورت مستقیم به سازمان‌های مربوطه (بیمارستان، فرودگاه و…)
 • پرداخت خسارت به شخص بیمه‌گذار در زمان وقوع خسارت
 • پرداخت خسارت به بیمه‌گذار بعد از وقوع حادثه و بازگشت بیمه‌گذار به ایران، با ارائه فاکتورها و مدارک هزینه‌ها توسط او به شرکت بیمه

نحوه پرداخت خسارت شرکت‌های مطرح کمک رسان بیمه :

شرکت کمک‌رسان ایران-SOS: پرداخت خسارت به صورت مستقیم به سازمان مربوطه و همچنین پرداخت خسارت در محل حادثه

شرکت کمک‌رسان اواسان (Evasan): پرداخت خسارت به صورت مستقیم به سازمان مربوطه و همچنین پرداخت خسارت در محل حادثه

شرکت کمک‌رسان رایز شوتز (Reise schutz): پرداخت خسارت به صورت مستقیم به سازمان مربوطه و همچنین پرداخت خسارت در محل حادثه

شرکت کمک‌رسان مدیست (Mideast): پرداخت خسارت در محل و همچنین پرداخت خسارت مستقیم به ارگان مربوطه. همچنین در صورت نیاز، کارشناسی برای پیگیری امور اعزام می‌شود.

خرید ارزانترین بیمه مسافرتی از بیمه تایم

در خرید بیمه نامه مسافرتی زمانی ارزانترین بیمه نامه را می‌توانید داشته باشید که مدت سفر شما کوتاه باشه، تعهدات بیمه نامه مسافرتی تان پایین باشد و البته سن بیمه گذار و مقصد سفر در این خرید بسیار مهم می‌باشد. اگر قصد خرید بیمه مسافرتی ارزان را دارید می‌توانید با ثبت اطلاعات بیمه گذار در بیمه تایم و وارد کردن اطلاعات فرد مورد نظر این بیمه نامه را خریداری نمایید.

نحوه خرید  آنلاین بیمه مسافرتی خارج از کشور

برای خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور با انتخاب سن مسافر، مدت زمان سفر وی و کشور مقصد مورد نظر وی، می‌توانید از بیمه تایم در جهت انتخاب و خرید بیمه مسافرتی کمک بگیرید. این نکته را فراموش نکنید که بیمه نامه‌های مسافرتی که برای سفارت‌ها خریداری می‌شود، انتخاب شرکت بیمه‌ کمک‌رسان بسیار مهم است. حتما بر اساس نوع ویزای درخواستی خود بیمه مسافرتی مورد نظرتان را خریداری نمایید. ارائه مشاوره در باره نحوه خسارت دهی و انتخاب شرکت کمک رسان برتر از سوی کارشناسان بیمه تایم می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای خرید بهترین بیمه مسافرتی شما باشد.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۲ / ۵. تعداد رای ۵

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ comments

 • سلام
  در خارج از کشور پرداخت هزینه به پول کشور مقصد و مثلا دلار می باشد، پرداخت هزینه در ایران احتمالا بریال خواهد بود . می خواهم بدانم که نرخ برابری دلار با ریال ، چگونه محاسبه میشود ؟ مثلا نرخ اعلامی بانک مرکزی برای طرافیها برای خرید ارز مسافرتی ، ملاک است یا نرخ کمتر مانند نرخ ۴۲۰۰۰ ریال ؟