نماد سایت بیمه تایم

راهنمای کامل خرید بیمه مسافرتی شینگن + جدول بیمه‌های مورد تایید

شینگن نامی آشنا برای علاقمندان به سفر است. این مقصد پرطرفدار و محبوب به منطقه ای از اروپا گفته می‌شود که متشکل از ۲۶ کشوری است که پیمان شینگن را پذیرفته‌اند. ۲۶ کشور عبارتند از ۲۲ کشور اتحادیه اروپا به همراه ۴ کشور عضو منطقه تجاری آزاد اروپا. کشورهای عضو شینگن عبارتند از: آلمان اتریش، استونی، ایسلند، ایتالیا اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا بلژیک، چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، قبرس، یونان، مجارستان، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، سوئد و سوئیس.

یکی از مدارک مهمی که برای دریافت ویزای شینگن مورد نیاز است داشتن بیمه مسافرتی شینگن است. شاید یک از علت‌های داشتن بیمه مسافرتی بالا بودن هزینه‌های درمان در این کشور‌ها می‌باشد. این احتمال وجود دارد اگر شما در زمان سفر به هر کدام از کشورهای شینگن بیمار شوید ممکن است حتی پرداخت هزینه‌های درمانی سرپایی برای شما بسیار گران باشد. اینجاست که شما می‌توانید از پوشش درمانی بیمه مسافرتی که یکی از پوشش‌های داشتن این بیمه نامه است استفاده نمایید. با ما مطلب دیگری از وبلاگ بیمه تایم همراه باشید تا اطلاعات کاملی جهت خرید بیمه مسافرتی شینگن به شما ارائه دهیم.

آیا خرید بیمه مسافرتی ویزای شینگن اجباری است؟

باید گفت که بله. برای دریافت ویزای هر کدام از کشورهای عضو شینگن شما باید بیمه مسافرتی معتبر به سفارت آن کشور ارائه نمایید. سفارت کشور مورد نظر جهت صدور ویزا بیمه نامه مسافرتی شما را رویت و تایید می‌نماید.
نکته مهم  این که برای دریافت ویزای برخی از کشور ها، بیمه نامه مسافرتی شرکت‌های خاصی مورد قبول می‌باشد. حتما قبل از مراجعه به سفارت لیست شرکت‌های مورد قبول سفارت آن کشور را بررسی نمایید.

بیمه مسافرتی کدام شرکت‌ها مورد قبول کشورهای شینگن است؟

شرکت‌های بیمه، با همکاری شرکت‌های خارج از کشور از طریق بیمه مسافرتی مناطق مختلف جهان را تحت پوشش قرار می‌دهد که یکی از این مناطق، کشورهای عضو شینگن هستند. برای خرید بیمه مسافرتی شینگن باید به عنوانی که در شرکت‌های مختلف به بیمه مسافرتی شینگن گفته می‌شود توجه کنید. لیست شرکت‌های مورد تایید به قرار زیر هستند:

جدول مقایسه شرکت‌های مورد قبول شینگن (قیمت‌ها برای اسفند ۹۷ است)

 

نکته مهم در این قسمت سقف تعهدات بیمه مسافرتی شینگن برای گرفتن ویزا می‌باشد، به عنوان مثال برای بیمه مسافرتی آلمان  و بیمه مسافرتی فرانسه حداقل تعهدات بیمه نامه شما باید  ۳۰ هزار یورو باشد.

 

فهرست بیمه‌های کمک‌رسان بیمه‌های مسافرتی در ایران

همانطور که گفته شد خدمات بیمه های مسافرتی خارج از کشور، توسط شرکت‌های بیمه‌ای کمک رسان خارج از کشور ارائه می‌شود. شرکت‌های کمک‌رسان فعال در ایران که توسط شرکت‌های مختلف بیمه‌ای ارائه می‌شود را می‌توان به صورت زیر معرفی نمود:

بیمه های مسافرتی مورد تایید سفارت آلمان

سفارت آلمان یکی از کشورهایی می باشد که در زمان صدور ویزا ، بیمه نامه های مسافرتی شرکت های خاصی را تایید می نماید و  اگر بیمه مسافرتی شما توسط شرکت بیمه ای مورد تایید این سفارت صادر نشود ، صدور ویزای شما به مشکل می خورد. از جمله شرکت های کمک رسانی که مورد قبول سفارت آلمان هستند عبارتند از: اواسان، رایز شوتز، میدایست.

بیمه های مسافرتی مورد تایید سفارت فرانسه

از جمله مدارک لازم برای صدور ویزای فرانسه داشتن بیمه مسافرتی است، سفرات فرانسه هم همانند سفارت آلمان در صدور ویزا حساس می باشد،.شرکت های کمک رسانی که بیمه مسافرتی آنها مورد تایید فرانسه می باشد همانند سفارت آلمان می باشد.

سطح پوشش‌های بیمه مسافرتی ویزای شینگن

در همه بیمه‌های مسافرتی شینگن حداقل پوشش مورد نیاز و پذیرفته شده از طرف سفارت‌ها ۳۰ هزاریورو می‌باشد. اگر بیمه مسافرتی شما پوشش کمتر از این مبلغ را داشته باشد به احتمال زیاد در گرفتن ویزا به مشکل خواهید خورد. سطح پوشش‌ها در جبران خساراتی که ممکن است در زمان سفر برای شما اتفاق بیافتد بسیار مهم است. از این رو بهتر است که بیمه مسافرتی را خریداری نمایید که در زمان خسارت در هر کدام از کشورها پوشش مناسبی را برای شما فراهم آورد.

نکته مهم این که سقف پوششی که در بیمه مسافرتی شینگن شما وجود دارد برای جبران تمامی خسارت‌های تحت پوشش بیمه نامه مسافرتی از جمله هزینه درمان بیماری، هزینه عفونت دندان، تاخیر در حرکت، گم شدن مدارک و حتی گم شدن بار و چمدان و غیره در زمان سفر می‌باشد.

پوشش شرکت‌های بیمه برای بیمه مسافرتی شینگن به صورت جدول زیر می‌باشد:

 

 

عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی شینگن

برای محاسبه قیمت بیمه مسافرتی شینگن چند عامل مهم زیر دخیل هستند:

 

نحوه پرداخت خسارت در بیمه مسافرتی شینگن

اگر در زمان مسافرت یکی از حوادث تحت پوشش بیمه مسافرتی برایتان اتفاق افتاد مسافر باید ظرف مدت  ۷ روز یا ۱۶۸ ساعت با شماره شرکت کمک رسان مندرج روی بیمه نامه تماس گرفته و با اعلام نام مسافر (بیمه شده) و شماره بیمه نامه و نوع خسارت راهنمایی‌های لازم برای دریافت خسارت را از اپراتورهای شرکت بیمه دریافت نماید.

 

مدارک لازم برای پرداخت خسارت بیمه مسافرتی شینگن

 

خرید آنلاین بیمه مسافرتی شینگن

این روزها خرید بیمه آنلاین تبدیل به یک نیاز برای مشتریان شده است. خرید آنلاین بیمه مسافرتی نیز خارج از این قاعده نمی‌باشد.

با تکمیل فرم خرید بیمه مسافرتی به راحتی می‌توانید بیمه شینگن خود را با انتخاب کشور مقصد و مدت زمان سفر خریداری کنید. همچنین اگر نیاز به مشاوره در زمینه خرید داشته باشید پس از تکمیل فرم کارشناسان بیمه تایم با شما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

خروج از نسخه موبایل