بیمه تایم
طرح شوکا بیمه البرز

طرح شوکا بیمه البرز ، وام بدون ضامن همراه بازنشستگی ۵ ساله

۳.۳
(۲۸)

طرح شوکا بیمه البرز، یکی از جدیدترین طرح های بیمه عمر شرکت بیمه البرز می باشد که همه افراد می توانند این بیمه نامه را به راحتی خریداری کرده و در بازه زمانی کوتاه مدت، بازنشستگی دریافت نمایند. شرایط خرید بیمه البرز شوکا موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

طرح شوکا بیمه البرز چیست؟

بیمه البرز با همکاری بانک قرص الحسنه مهر ایران، طرح شوکای بیمه البرز را ارائه کرده است. این طرح سرمایه گذاری را در کنار بازنشستگی کوتاه مدت برای بیمه گذاران فراهم کرده است. بیمه گذاران می‌توانند وام بدون نیاز به ضامن و سپرده اولیه در این طرح دریافت کرده و بعد از بازپرداخت آن به صورت اقساط ماهانه به مدت ۵ سال ، مستمری ماهانه و مادام العمر را در کنار اندوخته بیمه نامه دریافت نمایند.

در واقع هفدهم فروردین‌ماه ۱۴۰۲، شرکت بیمه البرز بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه‌ی بانکی-بیمه‌ای را با بانک قرض‌الحسنه‌ی مهر ایران به امضا رساند. در این تفاهم‌نامه ،بیمه‌گذاران می توانند بیمه زندگی البرز را با دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه خریداری کنند و از مزیت‌هایی مانند طرح مکمل بازنشستگی، با هدف تامین آتیه‌ی خود و نیازهای فرزندان‌شان تا رسیدن به سن اشتغال بهره‌مند شوند.


میزان وام شوکا بیمه البرز

میزان وامی که هر فرد در طرح شوکا بیمه البرز می‌تواند دریافت نماید، به میزان ۲۰۰ ، ۱۵۰ ، ۱۰۰ و ۵۰ میلیون تومان می‌باشد. اقساط باز پرداخت این بیمه نامه با توجه میزان وام متفاوت می‌باشد. در نظر داشته باشید این وام بعد از درخواست بیمه گذار به حساب بیمه نامه نامه واریز می‌شود و نیازی به سپرده بانکی و ضامن و وثیقه ندارد.

پوشش‌های بیمه شوکا البرز

این بیمه نامه پوشش های بیمه ای زیر را برای بیمه شدگان این بیمه نامه فراهم می‌کند.

پوشش فوت به هر علت

این بیمه نامه برابر حق بیمه یا وام دریافتی بیمه نامه می باشد. سقف این پوشش تا ۲۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

پوشش فوت به علت حادثه

اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید،۲ برابر سرمایه فوت به ذینفعان فرد بیمه شده پرداخت می‌شود.

پوشش نقص عضو در اثر حادثه

اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه دچار نقص عضو شود برابر سرمایه فوت به هر علت می تواند این پوشش را داشته باشد.

پوشش معافیت باز پرداخت وام بیمه گذار

با توجه به این پوشش اگر فرد بیمه شده در زمان بازپرداخت وام فوت نماید، شرکت بیمه تعهدات مانده در تسهیلات بیمه شوکا را بازپرداخت می کند. میزان این پوشش تا ۱۰ درصد سرمایه فوت عادی می باشد. 

پوشش نجات زندگی در حادثه مرگبار

اگر فرد بیمه شده در طول مدت بیمه نامه حادثه مرگبار رانندگی، آتش سوزی و یا ابتلا به سرطان شود و شرکت بیمه البرز حتما خسارت فوت را پرداخت کند، شرکت بیمه البرز برای نجات زندگی را تا ۱۰درصد سرمایه فوت عادی را پرداخت می کند. 

پوشش علاج ناپذیر بیماری های کشنده

اگر فرد بینه شده به بمیاری مبتلا شود که مشخص شود تا یکسال بعد امکان فوت فرد بیمه شده وجود داشته باشد. این پوشش تا ۱۰ درصد سرمایه فوت عادی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

امکان دریافت مستمری

افراد بیمه شده می توانند با دریافت تسهیلات شوکا بیمه البرز ، مستمری را در شرایط مختلف دریافت نمایند.


اطلاعات خود را افزایش دهید: مقایسه بیمه‌های عمر


پوشش های طرح شوکا البرز

مستمری شوکا البرز

در بیمه شوکا البرز ، فرد بیمه شده می تواند در پایان مدت بیمه نامه در پایان ۵ سال می تواند مستمری دریافت کند. البته طرح های مستمری شوکا در ۳ طرح زیر ارائه می شود.

 • دریافت مستمری در پایان سال پنجم ام بیمه نامه

در این حالت ، فرد بیمه شده می تواند در پایان سال پنجم مستمری مادام العمر را به صورت ماهانه دریافت نمایید. میزان مبلغ دریافت مستمری شما به صورت مادام العمر در این حالت برابر اقساط پرداختی ماهانه شما به شرکت بیمه خواهد بود. در بیمه نامه هایی که وام ۲۰۰ میلیون تومانی دریافت کرده اند در پایان سال پنجم برابر با ۳میلیون و پانصد هزار تومان می باشد.

 • دریافت مستمری در پایان سال پنجم با دوره انتظار پنج ساله

در این بیمه نامه ، فرد در پایان مدت بیمه نامه در پایان سال پنجم ، مبلغی را پرداخت نکرده و بعد از پایان دومین ۵ سال ، تا دو برابر اقساط پرداختی در ۵ سال اول را به عنوان مستمری ماهانه و مادام العمر دریافت می نماید.

 • دریافت مستمری در پایان سال پنجم با دوره انتظار ده ساله

در این حالت از بیمه نامه مستمری، فرد بعد از پایان مدت سال پنجم، مبلغی را پرداخت نکرده و بعد از پایان سال ده ام ، ۴ برابر اقساط پرداختی تون رو می توانید به عنوان مستمری ماهانه و مادام العمر دریافت نمایید.


همچنین می توانید بخوانید: فرا بیمه ما


مبلغ مستمری شوکا البرز چقدر است؟

میزان مستمری شوکا با توجه به میزان وام دریافتی فرد بیمه شده محاسبه و پرداخت می شود.

 • اگر وام ۲۰۰ میلیون تومانی دریافت کرده اید از پایان سال ۵ ام می توانید ماهانه ۳.۷۰۰.۰۰۰ هزار تومان را ماهانه و مادام العمر دریافت کنید.
 • اگر وام ۱۰۰ میلیون تومانی دریافت کرده اید از پایان سال ۵ ام می توانید ماهانه ۱.۸۰۰.۰۰۰ هزار تومان را ماهانه و مادام العمر دریافت کنید.
 • اگر وام ۵۰ میلیون تومانی دریافت کرده اید از پایان سال ۵ ام می توانید ماهانه ۹۰۰ هزار تومان را ماهانه و مادام العمر دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره و سایر مبالغ می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

شرایط طرح شوکا البرز

۱-باتوجه به اینکه اندوخته بیمه نامه ،ضمانت ارائه تسهیلات و تسویه اقساط می باشد، بیمه گذار تا زمان باز پرداخت کامل اقساط تسهیلات خویش به بانک، حق باز خرید و دریافت وام اعتبار بیمه نامه را نخواهد داشت.

۲-عدم باز پرداخت به موقع تسهیلات از سوی بیمه گذار (تسهیلات گیرنده)،موجب، باز خرید بیمه نامه و تسویه کامل تسهیلات از محل تعهدات باز خریدی بیمه نامه خواهد شد.

۳-کلیه اشخاص دارای تابعیت ایرانی و سن ۱۸ سال تمام تا سن حداکثر ۷۵ سال تمام امکان خرید بیمه نامه طرح شوکا را خواهند داشت.

بیمه نامه طرح شوکا به صورت انفرادی و سازمانی قابل  عرضه است.

استعلام و خرید بیمه شوکا البرز

برای استعلام و خرید طرح شوکا البرز می توانید درخواست خودتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید، کارشناسان بخش عمر با شما تماس گرفته و دریافت اطلاعات لازم مشاوره کامل به شما ارائه می کنند. مقایسه شرایط و سرمایه گذاری بیمه نامه انواع شرکت های بیمه برابر شرایط مورد درخواست شما انجام می شود.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۳.۳ / ۵. تعداد رای ۲۸

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۸ comments

 • اگە تورم رو حساب کنیم وماهانە ثابت باشد مثلا ۹۰۰هزار تومان بعد پنج سال کە پرداختی بیمه مبلغ ناچیزی خاهد بود نسبت بە پرداخت اقسات مشتری

  • برای داشتن بیمه نامه ارزنده ، باید از سال های ابتدایی بیمه نامه حق بیمه های مناسب را پرداخت نمایید تا در انتهای بیمه نامه سرمایه گذاری ارزنده را داشته باشید.

 • بیمه البرز با بیش از نیم قرن سابقه ی درخشان در صنعت بیمه کشور،و اکنون با طرح شوکا در زمره ی فعالان صنعت بیمه کشور قرار گرفت.

 • با سلام. آیا مبلغ این مستمری تا آخر عمر ثابت است و هیچ گونه افزایشی با توجه به تورم در آن اعمال نمیشود؟