بیمه تایم
تفاوت بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

تفاوت بیمه بدنه و شخص ثالث

۵
(۱)

برای خیلی از افراد این اتفاق می افتد که در زمان تصادف نمی‌دانند که بهتر است از بیمه بدنه استفاده کنند یا بیمه ثالث؟ استفاده از کدام یک از بیمه نامه‌ها به نفع ما بوده و می‌توانیم خسارت بهتر و بیشتری را از شرکت بیمه بگیریم؟ تفاوت بیمه بدنه و بیمه ثالث در کدام موارد می‌باشد؟ همه موضوعاتی هستند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تفاوت بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

چند تفاوت مهم و اساسی در نحوه صدور و پرداخت خسارت در بین بیمه بدنه و بیمه ثالث وجود دارد که باید شما به همه این موارد آگاهی داشته باشید:

تفاوت بیمه بدنه و بیمه ثالث در پوشش های بیمه نامه

با توجه به پوشش‌های بیمه ثالث، پوشش مالی و جانی دو پوشش مهم در این بیمه نامه هستند که بیمه نامه شخص ثالث تمامی خسارات مالی و جانی وارد شده به افراد ثالث را جبران می‌کند. اما اگر خسارتی به خودروی مورد بیمه اتفاق افتاده باشد با بیمه بدنه قابل جبران می‌باشد.

تفاوت در تعداد پوشش‌های بیمه بدنه و بیمه ثالث

بیمه بدنه پوشش‌های زیادی را برای خودروی بیمه شه ارائه می‌کند، پوشش‌های این بیمه نامه شامل همه خسارات وارد شده به بدنه خودروی مورد بیمه، سرقت، شکست شیشه، بلایای طبیعی و … می‌باشد. اگر می‌خواهید دقیقا بدانید که بیمه بدنه چقدر خسارت می‌دهد؟ اینجا را بخوانید.

اما بیمه ثالث فقط دو پوشش مالی و جانی را دارد. مخصوصا در پوشش جانی همه خسارات جانی از قبیل نقص عضو، فوت و دیه و هزینه پزشکی را جبران می‌کند که بیمه بدنه این پوشش ها را ندارد. برای خرید بهترین بیمه بدنه خودرو حتما سایر شرایط خرید بیمه نامه بدنه و ثالث را در بلاگ بیمه تایم مطالعه نمایید.

تفاوت بیمه بدنه و بیمه ثالث در محاسبه حق بیمه

محاسبه بیمه بدنه و بیمه ثالث بسیار متفاوت می‌اشد. بیمه ثالث بر اساس پوشش مالی که در بیمه نامه خریداری می شود و میزان دیه هر سال محاسبه می شود. اما در بیمه بدنه محاسبه مبلغ حق بیمه بر اساس ارزش خودرو ، پوشش‌های مورد درخواست و تعداد تخفیفات بیمه نامه محاسبه می‌شود.

تفاوت بیمه بدنه و بیمه ثالث در میزان فرانشیز

میزان فرانشیز بیمه شخص ثالث در همه حوادث حادثه ساز بین ۲.۵ تا ۱۰ درصد می‌باشد اما میزان فرانشیز پوشش‌های بیمه بدنه و تعداد مرتبه استفاده از این بیمه نامه متفاوت می‌باشد.

در بیمه بدنه و در خسارات کلی، فرانشیز سرقت ۲۰% و فرانشیز آتش‌سوزی ۱۰% است. معمولا در خسارت سرقت کلی بیمه بدنه شما ۸۰% و در موارد دیگر ۹۰% ارزش ماشین بیمه‌شده را به شما برمی‌گرداند. البته اگر بخواهید می‌توانید پوشش کسر فرانشیز را بخرید و با پرداخت حق بیمه کمی بیشتر یک بیمه‌نامه بدون فرانشیز برای ماشین‌تان بگیرید. برای مطالعه بیشتر درباره فرانشیز بیمه بدنه می توانید به مقاله فرانشیز بیمه بدنه مراجعه نمایید.

تفاوت بیمه بدنه و بیمه ثالث در صدور بیمه نامه

صدور بیمه نامه بدنه معمولا نیاز به بازدید دارد مگر در مواقعی که بدون نیاز به بازدید این بیمه نامه صادر می‌شود. اما بیمه شخص ثالث برای صدور نیازی به بازدید ندارد. البته شرایط صدور بیمه بدنه و بیمه ثالث برای خودرو با تعداد سال‌های ساخت خودرو ها هم متفاوت می‌باشد.

تفاوت مشمولیت بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه اجبرای نیست اما بیمه شخص ثالث اجباری است و همه دارندگان وسایل نقلیه باید بیمه شخص ثالث را داشته باشند.

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه از بیمه تایم

برای استعلام و خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه از همه شرکت‌های بیمه می‌توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. مقایسه قیمت و شرایط بیمه بدنه از همه شرکت های بیمه و شرایط پرداخت خسارت از طریق بیمه تایم امکان پذیر می‌باشد.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر