بیمه تایم
10 اشتباه رایج در خرید بیمه عمر

۱۰ افسانه رایج در خرید بیمه عمر

۰
(۰)

انتخاب بیمه عمر با توجه به  این که طرح‌های مختلف با پوشش های مختلف توسط شرکت‌های مختلف ارائه می‌شود کار سختی باشد. با یک انتخاب نادرست ممکن است کل پولی که برای بیمه عمر پرداخت می‌کند در چند سال هدر برود و نه تنها سرمایه گذاری مناسبی نخواد داشت، پوشش بیمه ای مناسب را هم برای فرد بیمه شده نخواهد داشت. از این رو در این مطلب ۱۰ تصور غلط درباره بیمه عمر را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید در خرید بیمه عمر انتخاب درستی را داشته باشید. این تصورات غلط در واقع به عنوان افسانه های بیمه عمر شناخته می‌شوند که در انتخاب بیمه شده تاثیر گذار خواهند بود.

۱-من مجردم و به دلیل نداشتن افراد وابسته به بیمه عمر نیازی ندارم.

افراد مجرد همانند سایر افرد نیاز به داشتن بیمه عمر دارند. پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری این بیمه نامه دلیل ارزشمندی برای خرید بیمه عمر می‌باشد. چراکه برخی از هزینه‌ها برای جبران برای زمانی که ما نیستیم حتی اگر مجرد باشیم هم ممکن است برای بازمانده‌ها دردسر ساز باشد. هزینه‌های پزشکی و یا سرمایه گذاری در بیمه عمر که می‌تواند برای همه افراد مجرد و متاهل اتفاق بیافتد با داشتن بیمه عمر تامین می‌شود.

 

۲-من نیازی به پوشش بیمه عمر ندارم

من از لحاظ درآمدی، مشکل مالی ندارم و نیازی به داشتن بیمه عمر ندارم. باید این نکته را بدانید که پوشش‌های بیمه عمر و معافیت مالیاتی سرمایه بیمه عمر دو مزیت مهم این بیمه نامه برای همه افراد می‌باشد.

 

۳-پوشش بیمه عمر من در محل کارم کافی است

بیمه عمر و حوادث که به صورت گروهی انجام می‌شوند، معمولا پوشش‌های کمی دارند، سرمایه فوت این بیمه نامه هم معمولا پایین بوده و همچنین سرمایه گذاری در این بیمه نامه همانند بیمه عمر و سرمایه گذاری نمی‌باشد. در زمانی که شما محل کارتان را تغییر بدهید این بیمه نامه هم به اتمام می‌رسد. از این رو توصیه می‌شود بیمه عمر و سرمایه گذاری انفرادی با توجه به شرایط مورد درخواست خودتان خریداری کنید.

 

۴-بیمه‌های عمر فقط به صورت کسر از حقوق قابل خریداری می‌باشند

خرید بیمه عمر توسط هر فردی در هر شرایطی امکان پذیر می‌باشد و فقط خرید این بیمه نامه به صورت کسر از حقوق نمی‌باشد. اتفاقا خرید بیمه نامه‌های سالانه و به انتخاب خود فرد بیمه شده می‌تواند به نفع بیمه گذار باشد.

۵-بیمه تامین اجتماعی دارم و نیازی به بیمه عمر ندارم

بیمه تامین اجتماعی، با توجه به ماهیت بیمه ای که دارد، با پرداخت حق بیمه حداقل ۳۵ سال قابل رسیدن به بازنشسگی را دارد. در طول مدت داشتن بیمه تامین اجتماعی اگر از پرداخت حق بیمه منصرف شدید حق بیمه ای به شما برگشت داده نمی‌شود. اما در بیمه های عمر می‌توانید در بازه زمانی کوتاه به بازنشستگی برسید و هم چنین در طول مدت بیمه نامه می‌توانید از اندوخته بیمه نامه تان استفاده کنید و حتی در پایان مدت بیمه نامه دسترسی یکجا به اندوخته بیمه نامه برای شما وجود دارد.

 

۶-من فقط برای پوشش‌های بیمه عمر می‌خواهم بیمه عمر بخرم.

اتفاقا یکی از بهترین تصمیم ها برای خرید بیمه عمر ، خرید بیمه عمر به همراه پوشش‌های بیمه ای می باشد. همه افراد با داشتن شرایط سنی و سلامتی کامل می‌توانند بیمه عمر خریداری با پوشش‌های بیمه‌ای را خریداری نمایند. در کنار پوشش‌های بیمه ای سرمایه گذاری برای شما شکل می‌گیرد که ارزش داشتن این بیمه نامه را دو چندان می‌کند.

۷-بهتر است که بیمه عمر زمانی بخرم و باقی مبلغ را در جای دیگر سرمایه گذاری کنم

خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری این امکان را فراهم کرده که بیمه شده هم پوشش بیمه‌ای داشه باشد و هم با مبلغ کم سرمایه گذاری داشته باشد. چراکه هر گونه سرمایه گذاری دیگر از جمله خرید ملک و طلا و غیره باید پرداختی مالیاتی داشته باشند اما سرمایه گذاری در بیمه عمر معافیت مالیاتی دارد.

۸-من بیمه تکمیلی دارم و نیازی به بیمه عمر ندارم

بیمه تکمیلی و بیمه عمر دو بیمه نامه با ماهیت جداگانه هستند، با خرید بیمه تکمیلی شما فقط یک سال پوشش بیمه ای خواهید داشت، در پایان مدت یکساله بیمه نامه حتی اگر استفاده ای از بیمه تکمیلی تان نکنید مبلغی به شما بازپرداخت نخواهد شد.

.

۹-تنها نان آوران خانواده احتیاج به بیمه عمر دارند.

واقعا این جمله بی معناست، چرا که همه افراد از بدو تولد می‌توانند بیمه عمر را خریداری کرده و از همه مزایای این بیمه نامه استفاده نمایند. حتی کودکان و خانم‌های خانه دار و مشاغل آزاد و … بدون هیچ محدودیتی می‌توانند بیمه عمر داشته باشند.

۱۰-بهتر است پولم را در جای دیگر خریداری کنم تا اینکه بیمه عمر بخرم

مبلغی که برای خرید بیمه عمر کنار گذاشته می‌شود معمولا مبلغ بسیار ناچیزی است که همه افراد می‌توانند حتی با مبالغ کم این بیمه نامه را خریداری نمایند. اما سرمایه گذاری‌های دیگر از قبیل خرید ملک و … با توجه به گرانی های اتفاق افتاده با سرمایه های بزرگ امکان پذیر می‌باشند.

 استعلام و خرید آنلاین بیمه عمر از بیمه تایم

برای استعلام و خرید بیمه عمر می‌توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید، کارشناسان بیمه تایم با شما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم در این انتخاب و خرید را به شما ارائه خواهند کرد. مشاوره و مقایسه جداول و شرایط همه شرکت‌های بیمه به صورت بی طرف از مهم ترین مزیت‌های خرید بیمه عمر از بیمه تایم می‌باشد. برای استعلام و خرید بیمه عمر می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس گرفته و از خدمات کارشناسان بیمه عمر استفاده نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد رای ۰

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر