بیمه عمر و بازنشستگی ملت

خرید بهترین بیمه عمر

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

بازنشستگی یکی از موضوعاتی است که بیشتر افراد دوست دارند درکنار حقوق بازنشستگی مبلغی را هم دریافت نمایند که جبران کاهش میزان درآمدی وی باشد. بیمه‌های بازنشستگی از جمله طرح‌های پرطرفدار بیمه ای می‌باشد که همه می‌توانند این بیمه نامه را به راحتی خریداری نمایند. از جمله شرکت‌هایی که در بیمه عمر طرح بازنشستگی دارد شرکت بیمه ملت می‌باشد. در ادامه به بررسی شرایط و طرح‌های بیمه بارنشستگی ملت می‌پردازیم.

بیمه بازنشستگی ملت

بیمه عمر و بازنشستگی ملت این امکان را فراهم کرده که بیمه گذاران می‌توانند در کنار پوشش‌های بیمه ای که دارند، سرمایه گذاری مناسبی هم با سود دهی بالا داشته باشند و در پایان مدت بیمه نامه نیز مستمری تهیه نمایند.

سود بیمه بازنشستگی ملت

همانطور که می‌دانید به حق بیمه های واریزی در بیمه نامه های عمر سود تضمینی و سود مشارکت پرداخت می‌شود. شود تضمینی میزان سودی است که بیمه مرکزی آن را تضمین کرده و بر اساس مقادیر درج شده در بیمه نامه به بیمه گذاران پرداخت می‌شود. میزان سود تضمینی برای دو سال اول 16 درصد، برای دو سال دوم 13 درصد و برای سال های بعد تا پایان مدت بیمه نامه 10 درصد می‌باشد.

سود مشارکتی هم از طریق سرمایه گذاری شرکت‌های بیمه در زمینه‌های مختلف می‌باشد که شرکت بیمه ملت این سرمایه گذاری را انجام می‌دهد. میزان سود مشارکت در هر سال مختلف با هم متفاوت می‌باشد.

میزان سود مشارکت بیمه ملت در سال های گذشته

بر اساس مقادیر ثبت شده در جدول زیر، سود مشارکت به بیمه‌های عمر بیمه گذاران شرکت بیمه ملت واریز می‌شود.


سال
سود تضمینی + مشارکت
8317
8417
8517
8617
8717
8819
8919
9021
9123.5
9230.75
9322
9426
9524
9622
9724
9826
9938
میانگین کل23.765625

 

پوشش‌های بیمه بازنشستگی ملت

بیمه عمر و بازنشستگی ملت در کنار امکان بازنشستگی در پایان مدت بیمه نامه، بیمه گذار می‌تواند پوشش های کاملی را در طول مدت بیمه نامه داشته باشد. پوشش‌های بیمه عمر و بازنشستگی ملت به ترتیب زیر می‌باشد:

  • ارائه پوشش سرمایه فوت تا سقف  1 میلیارد تومان که در صورت فوت به هر علت فرد بیمه شده این سرمایه به ذینفعان وی پرداخت می‌شود.
  • پوشش فوت به علت حادثه، پوشش دیگری از شرکت بیمه ملت می‌باشد که اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید این سرمایه به همراه سرمایه فوت به هر علت به ذینفعان پرداختی می‌شود. میزان پوشش فوت به علت حادثه می‌تواند تا 4 برابر سرمایه فوت به هر علت باشد.
  • پوشش امراض خاص، اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه نامه عمر به یکی از امراض 5 گانه (انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی بدن) مبتلا شود تحت پوشش قرار می گیرد. میزان پوشش امراض خاص تا سقف 200 درصد سرمایه فوت و تا سقف 300 میلیون تومان می‌باشد.
  • ارائه پوشش هزینه پزشکی از دیگر مزایای بیمه عمر و بازنشستگی ملت می‌باشد که در اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه در بیمارستان بستری شود و یا نیاز به استفاده از خدمات پزشکی دشاته باشند می‌توانند تا 20 درصد سرمایه فوت به عنوان خسارت استفاده نمایند.
  • پوشش پرداخت غرامت روزانه بستری شدن در بیمارستان برای بیمه‌گزاری است که در اثر حوادث در بیمارستان بستری شده است. مطابق این پوشش به ازای هر روز بستری در بیمارستان مبلغی به بیمه‌گذار پرداخت می‌شود. روزهای بستری باید بین 4 تا 90 روز باشد.
  • ارائه پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی ناشی از حوادث که مقدار آن تا 200% سرمایه فوت است.
  • از دیگر پوشش های بیمه عمر و بازنشستگی شرکت بیمه ملت امکان معافیت از پرداخت حق بیمه می باشد. بر اساس شرایط این پوشش اگر اتفاقی برای فرد بیمه گذار بیافتد و بیمه گذار معافیت کامل داشته باشد. با این پوشش بیمه گذار از پرداخت حق بیمه معاف می شود و تمامی شرایط بیمه نامه همچنان برقرار می‌باشد.

همچنین می‌توانید بخوانید: بهترین بیمه بازنشستگی سال 1400

 

وام بیمه بازنشستگی ملت

فرد بیمه شده می تواند با پایان سال دوم بیمه نامه عمرش، از محل اندوخته بیمه نامه خود تا سقف 90 درصد از اندوخته اش را وام بگیرد. نوع بازپرداخت وام به صورت 12 ماهه و 24 ماهه می باشد . این وام بدون نیاز به ضامن و وثیقه می‌باشد ودر زمانی که بیمه گذار از محل بیمه نامه اش وام گرفته همه پوشش‌های بیمه نامه همچنان برقرار است و همچنین سود مشارکتی شرکت بیمه به بیمه نامه پرداخت می‌شود.

بیمه بازنشستگی ملت

بیمه بازنشستگی زنان خانه دار ملت

از جمله طرح های منحصر به فردی که شرکت بیمه ملت ارائه کرده بیمه زنان خانه دار ملت می‌باشد. طرح زنان خانه دار به عنوان تخصصی ترین بیمه مستمری برای زنان خانه دار می باشد. امکان داشتن افزایش سالیانه در میزان مستمری، امکان پرداخت 10 سال مستمری ماهانه به ذینفع یا ذینفعان بیمه نامه در صورت فوت بیمه شده، معافیت مالیاتی درآمد این بیمه نامه، امکان برخورداری از بیمه درمان تکمیلی بر اساس اندوخته بیمه نامه و …. همه مزایای داشتن این بیمه نامه‌ می‌باشد.

بهترین زمان برای خرید بیمه بازنشستگی ملت

برای خرید بیمه بازنشستگی ملت هر چه در سن پایین اقدام به خرید بیمه نامه نمایید، امکان دریافت مستمری بالاتری برای شما فراهم می‌باشد. محدودیت سنی مشخصی برای بیمه های بازنشستگی ملت وجود ندارد و همه افراد می‌توانند تا سن 65 سالگی اقدام به خرید بیمه بازنشستگی ملت نمایند. بیمه عمر، بیمه نامه بلند مدتی است که با پرداخت حق بیمه به صورت مدت با بازه بیشتر سود دهی قابل توجهی می‌تواند برای شما داشته باشد. اگر می‌خواهید به مدت بیشتری از خدمات بیمه‌های عمر استفاده کنید بهتر است که بیمه نامه با طول مدت حداقل 20 ساله خریداری کنید و در سن پایین این بیمه نامه را داشته باشید.

میزان مستمری بیمه بازنشستگی ملت

در پایان مدت بیمه نامه بیمه گذار می‌تواند سرمایه بیمه نامه  را به صورت یکجا دریافت کرده و یا به صورت مستمری ماهانه دریافت نماید. مدت زمان دریافت مستمری در ابتدای خرید بیمه نامه توسط فرد بیمه گذار مشخص می شود. اما میزان مستمری برای هر بیمه نامه متفاوت بوده و مبلغ دقیق مستمری می‌تواند بر اساس اندوخته بیمه نامه، میزان حق بیمه پراختی وی، تعداد سال های پرداخت حق بیمه و … متفاوت باشد.

استفاده کنندگان بیمه عمر و بازنشستگی ملت

در طول مدت داشتن این بیمه نامه اگر اتفاقی برای فرد بیمه شده بیافتد که به هر علت فوت نماید سرمایه بیمه نامه به همراه اندوخته به ذینفعان درج شده در بیمه نامه پرداخت می‌شود، اما اگر فرد بیمه شده در زمان دریافت مستمری فوت نماید هیچ مبلغی به ذینفعان پرداخت نمی‌شود.

مدت دریافت بیمه بازنشستگی بیمه ملت

بیمه شده می‌تواند تا مدت مشخص شده در بیمه نامه مستمری دریافت نماید. مستمری بازنشستگی ملت مادام العمر نیست و برای مدت محدودی پرداخت می‌شود.

خرید بیمه مستمری و بازنشستگی ملت

برای خرید و استعلام بیمه بازنشستگی ملت می‌توانید درخواست خرید و مشاوره را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید، به کمک مشاوران متخصص در بیمه تایم می‌توانید بهترین بیمه نامه را انتخاب و خریداری نمایید. به سایت https://bimetime.com/ مراجعه کرده و اقدام به تکمیلی فرم پیشنهاد عمر نمایید.

برای آشنایی بیشتر با بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری می تونید به سایت بیمه تایم مراجعه کنید و با استفاده از سیستم خرید آنلاین بیمه عمر مشاوره رایگان و آنلاین گرفته و بیمه نامه تون رو تهیه نمایید.

 

 

1 دیدگاه برای “بیمه عمر و بازنشستگی ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *