سود بیمه عمر پاسارگاد

خرید بهترین بیمه عمر

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

از مزایای داشتن انواع بیمه عمر و سرمایه گذاری پرداخت سود و تشکیل اندوخته در بیمه نامه است که می تواند در کنار پوشش‌های بیمه ای پکیج جذابی برای دارندگان انواع بیمه عمر باشد. بیمه عمر پاسارگاد نیز همانند سایر انواع بیمه نامه‌های عمر مزیت سرمایه گذاری و پرداخت سود را دارد. می‌خواهیم در ادامه به بررسی روند سود دهی این بیمه نامه بپردازیم که ببینیم  پرداخت سود بیمه عمر پاسارگاد به چه صورت می‌باشد.

انواع سود در بیمه عمر پاسارگاد

در حالت کلی دو نوع سود تضمینی و سود مشارکت به بیمه نامه های عمر پرداخت می‌شود.

سود تضمینی بیمه عمر پاسارگاد

سود تضمینی ، سودی است که توسط بیمه مرکزی تعیین شده و تمامی شرکت‌های بیمه موظف هستند که این میزان سود را بیمه گذاران پرداخت نمایند. در واقع سود تضمین همان سودی است که شرکت‌های بیمه موظف هستند تحت هر شرایط اقتصادی این میزان سود را به بیمه گذاران پرداخت نماید. میزان سود تضمینی در همه شرکت‌های بیمه یکسان بوده و میزان این سود برای در بیمه عمر پاسارگاد برای دو سال اول 16 درصد، برای دو سال دوم 13 درصد و برای سال پنجم به بعد تا 10 درصد هم در نظر گرفته می‌شود.

سود مشارکت بیمه عمر پاسارگاد

سود مشارکت بیمه‌های عمر، سودی است که با سرمایه گذاری شرکت بیمه در پروژه‌‌های مختلف به بیمه گذار پرداخت می‌شود. این سود در شرکت‌های بیمه‌های مختلف، متفاوت بوده و با توجه به اندوخته شرکت،  توانمندی اقتصادی و میزان حق‌ بیمه فرد متغیر می‌باشد.  باید بدانید سهم شخص بیمه گذار از این نوع سود در بیمه عمر پاسارگاد می تواند تا میزان ۹۸ درصد نیز باشد.


سود بیمه عمر پاسارگاد در سال های گذشته

یکی از عواملی که قبل از خرید بیمه عمر توسط بیمه گذاران بررسی می‌شود، میزان سود سال‌های قبل آن شرکت بیمه است. البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که تنها این سود نمی‌تواند معیاری برای خرید باشد چراکه میزان سود مشارکتی پرداختی شرکت‌های بیمه در سال‌های مختلف متغیر می‌باشد. سود بیمه عمر پاسارگاد در سال های گذشته مطابق جدول ذیل می‌باشد:

سال میزان پرداخت سود
91 20 درصد
92 20 درصد
93 22 درصد
94  20 درصد
95 19.2 درصد
96 18.87 درصد

عوامل موثر بر سود بیمه عمر پاسارگاد

سود بیمه عمر پاسارگاد

قبل از این که به این موضوع بپردازیم باید یادآور شویم که بیمه عمر داشتن پوشش‌های بیمه‌ای است که سرمایه گذاری نیز به همراه دارد. از این رو مثل سایر روش‌های سرمایه گذاری صرفا داشتن سود هدف ما در خرید بیمه عمر نباید باشد.

اگر در خرید بیمه عمر به چند نکته ریز توجه کنیم می توانیم بیمه نامه ای با سود دهی قابل توجه داشته باشیم.

1-هر چه سن بیمه شده در بیمه های عمر کمتر باشد سود دهی این بیمه نامه بیشتر خواهد چراکه ریسک بیمه ای کمتری خواهد داشت.

2-پرداختت حق بیمه ها را به صورت منظم در سررسید های مشخص شده و ترجیحا با پرداخت سالانه انجام دهید. پرداخت سالانه تاثیر چشم گیری  در سودآوری بیمه های عمر دارد.

3-میزان مبلغ حق بیمه ای که پرداخت می‌کنید ارتباط مستقیم با اندوخته نهایی بیمه نامه دارد، مبالغ حق بیمه‌های عمر تان را باتوجه به تورم و شرایط اقتصادی انتخاب کنبد تا نتیجه مطلوبی در سرمایه گذاری بیمه‌های عمر داشته باشید.

4-نحوه پرداخت حق بیمه را به  صورت افزایش انتخاب کنید که حق بیمه تان با ضریب افزایشی در طول مدت بیمه نامه پرداخت شود که تا  بتواند میزان تاثیر گذار تورم سالانه در میزان سود دهی بیمه نامه را کاهش دهد.

5-در صورت داشتن سرمایه، می‌توانید مبلغی را به عنوان سرمایه اولیه به اندوخته بیمه عمرتان واریر نمایید تا سود دهی بیمه عمرتان افزایش یابد.

6-اگر بیمه تکمیلی دارید و یا بیمه عمر دیگری دارید که پوشش‌های بیمه‌ای کامل دارند می‌توانید پوشش تکمیلی کمتری را خریداری کنید، مثلا بیمه آتش‌سوزی مسکونی که در بیمه عمر پاسارگاد ارائه می‌شود را به عنوان پوشش به بیمه نامه عمر اضافه نکنید.

7-مدت زمان بیمه نامه تان را بیشتری مدت امکان انتخاب کنید. هر چه مدت بیمه نامه طولانی‌تر باشد سود دهی بیمه نامه عمر هم بیشر خواهد بود.

8-در سال‌های بعد می‌توانید با انجام الحاقیه حق بیمه تان را افزایش دهید.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پاسارگاد چیست؟


جدول سود بیمه عمر پاسارگاد

جدول سود بیمه عمر پاسارگاد به صورت یک جدول کامل که بر اساس حق بیمه پرداختی و سن فرد بیمه شده و سایر شرایط مورد درخواست بیمه شده تهیه شده و قبل از خرید بیمه عمر به فرد ارائه می‌شود. میزان سود دهی و روند سرمایه و سود دهی این بیمه نامه را می‌توانید در جدول بیمه عمری که ضمیمه بیمه نامه تان هست مشاهده نمایید.


جدول ارزش بازخریدی بیمه عمر پاسارگاد

همانطور که می‌دانیم، جدول بیمه عمر پاسارگاد نشان دهنده نحوه سرمایه گذاری و پوشش‌های بیمه ای می‌باشد که بر اساس میزان سن و مقدار حق بیمه پرداختی و مدت قرارداد محاسبه می‌شود و متغییر است. اطلاعاتی که برای جدول بیمه عمر پاسارگاد مورد نیاز است یکی سن شما است و دیگری حق بیمه پرداختی فرد بیمه شده می‌باشد.

ارزش بازخرید بیمه عمر پاسارگاد

دارنده بیمه عمر پاسارگاد می تواند بعد پایان 6 ماه  ، بیمه نامه را بازخرید کرده و 90 درصد اندوخته را دریافت نماید. البته با توجه به روند سود دهی بیمه نامه‌های عمر ، در مدت زمان کمتر از 5 سال این کار به ضرر فرد بوده و در صورت بازخریدی مبلغ کمتری از میزان پرداختی خود دریافت می‌کند.

ارزش بازخرید بیمه نامه ضمیمه بیمه نامه بوده و در ستونی ارزش بازخریدی در جدول بیمه عمر قابل مشاهده می‌باشد.

خرید بیمه عمر پاسارگاد

برای خرید بیمه عمر پاسارگاد می توانید در خواست خرید تان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک کارشناسان عمر بیمه تایم با مقایسه و بررسی انواع بیمه عمر بتوانید بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید.

 

1 دیدگاه برای “سود بیمه عمر پاسارگاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.