بیمه تایم
محاسبه بیمه بدنه

محاسبه بیمه بدنه چگونه انجام می‌شود؟

۵
(۱)

نحوه محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو با توجه به چند فاکتور مهم قابل انجام می‌باشد. هر کدام از موارد موثر در قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف هم با هم متفاوت بوده، از این رو در این مطلب به صورت کامل درباره محاسبه قیمت بیمه بدنه صحبت خواهیم کرد.

با توجه به این که بیمه بدنه اختیاری بوده و همه افراد برای داشتن پوشش‌های کامل برای خودرویشان می‌خواهند که بیمه نامه کاملی را داشته باشند، قیمت بیمه بدنه هم در این انتخاب تاثیر گذار می‌باشد. البته استعلام قیمت بیمه بدنه در شرکت های مختلف بیمه با هم متفاوت می‌باشد.

بیمه بدنه چگونه محاسبه می‌شود؟

فرمول محاسبه بیمه بدنه با توجه عوامل مختلف قیمت بیمه بدنه را محاسبه می کند. این که هر کدام از عوامل چه تاثیری در این محاسبه دارند و چگونه می‌توان محاسبه بیمه بدنه را انجام داد؟ همه موارد در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

عوامل تاثیر گذار در محاسبه بیمه بدنه خودرو

  1. ارزش روز خودرو
  2. نوع خودرو
  3. سال ساخت خودرو
  4. پوشش درخواستی
  5. نوع کاربری خودرو
  6. استفاده از تخفیفات مختلف در صدور بیمه نامه

ارزش روز خودرو

ارزش خودرو مهمترین عامل در محاسبه قیمت بیمه بدنه می‌باشد. از این رو در زمان خرید بیمه بدنه حتما ارزش روز خودرو باید در بیمه نامه درج شود، در غیر این صورت پرداخت خسارت بر اساس قاعده نسبی پرداخت می‌شود.

سال ساخت خودرو

سال ساخت خودرو، در محاسبه قیمت بیمه بدنه بسیار مهم می‌باشد. هر چه سال تولید خودروی مورد بیمه جدید تر باشد، ریسک بیمه ای با توجه به ارزش خودرو بیشتر می‌شود. البته محاسبه قیمت بیمه بدنه ماشین مدل پایین هم متفاوت می‌باشد.

استفاده از تخفیفات بیمه بدنه

میزان تخفیفات بیمه بدنه در محاسبه حق بیمه بدنه خودرو تاثیر گذار می‌باشند. هر چه میزان تخفیفات بیمه بدنه بیشتر باشد مبلغ حق بیمه کمتر می‌باشد. تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر بر اساس شرایط ثبت شده در بیمه نامه هر شرکت بیمه قابل ارائه می‌باشد.

پوشش‌های بیمه بدنه

هر چه تعداد پوشش‌های بیمه بدنه زیاد باشد، میزان مبلغ حق بیمه خودرو هم افزایش می یابد، البته برخی پوشش‌ها گران قیمت هستند و برخی از پوشش‌ها تاثیر کمی روی حق بیمه دارند.

نوع کاربری خودرو

کاربری خودرو از عوامل مهم در محاسبه قیمت بیمه بدنه می‌باشد. کاربری شخصی کمترین ریسک بیمه ای را در محاسبه بیمه بدنه دارد و کاربری‌های دیگر از قبیل مسافرکشی و بارکش و … نرخ بالایی دارد.

حال با توجه به همه مواردی که گفته شد، قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه با توجه به نرخ های مختلف بیمه ای و با توجه به تخفیفات مشخص محاسبه و اعلام می شود.

استعلام و خرید بیمه بدنه از بیمه تایم

برای خرید بیمه بدنه می توانید با وارد مشخصات خودرو در بیمه تایم درخواست خرید بیمه نامه تان را ثبت نمایید. با مقایسه قیمت بیمه بدنه شرکت‌های مختلف بیمه و به کم کارشناسان بیمه تایم می‌توانید خریدتان را نهایی نمایید. همراهی در پرداخت خسارت بیمه بدنه توسط کارشناسان بیمه تایم از جمله مزایای مهم خرید بیمه بدنه از بیمه تایم می‌باشد.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر