نماد سایت بیمه تایم

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان را بهتر بشناسید

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان

حوادث و اتفاقات در محیط کار و در حین انجام کار برای کارکنان و کارگران هر نوع فعالیتی ممکن است موجب آسیب و صدمات جانی و بدنی گردد که ناشی از قصور و خطا و غفلت و اشتباه باشد. در چنین مواردی درصد قصوری متوجه مسئولیت کارفرما خواهد بود و با توجه به مشخص شدن درصد قصور، کارفرما مسئول جبران خسارت شناخته می‌شود و این مسئولیت جبران می‌تواند از طریق بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان برطرف گردد.

از سوی دیگر قوانین کار و رفاه اجتماعی و حتی قوانین مجازات اسلامی( با توجه به قانون دیات مبالغ سنگینی به عنوان دیه از سوی محاکم قضایی ) مسئولیت‌های سنگینی را در جهت جبران غرامت فوت و نقص عضو و صدمات بدنی کارکنان ناشی از حوادث حین کار متوجه کارفرما می‌نماید. همچنین طبق ماده ۶۶ سازمان تامین اجتماعی، این حق به سازمان تامین اجتماعی داده شده است که در صورت محقق شدن مسئولیت و قصور کارفرما برای مطالبه و وصول وجوه پرداختی خود (به فرد بیمه شده یا خانواده وی) اقدامات لازم را انجام نماید.

برای آشنایی کامل با انواع بیمه مسئولیت پیشنهاد می‌کنیم مقاله شناخت انواع بیمه مسئولیت را مطالعه بفرمایید.  در ادامه  انواع و مهمترین نکات در خرید بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان را بررسی میکنیم.

 

مخاطب بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان چه کسانی هستند؟


با توجه به اینکه برای کارکنان و کارگران در هر شغلی آسیب و حوادث ناشی از کار اجتناب ناپذیر است، بنابراین بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان و اشخاص ثالث به تمامی کارفرمایان با هر نوع فعالیتی توصیه می‌گردد. با توجه به اینکه شغل و نوع فعالیت در تشدید خطر ناشی از کار موثر است شرکت‌های بیمه برای هر چه بهتر پوشش دادن ریسک موضوع کار، جدول طبقه بندی شغلی با توجه به نوع فعالیت در نظر گرفته شده است و حق بیمه و هزینه بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان به ریسک گروه شغلی بستگی دارد.

 

انواع بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان

 

 بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان خدماتی، صنعتی و بازرگانی

تمامی کارفرمایان با نوع فعالیت خدماتی، بازرگانی و صنعتی برای داشتن پوشش بیمه مسئولیت حرفه خود در قبال کارکنان و افراد ثالث می‌توانند از این بیمه نامه استفاده نمایند. بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان خدماتی، صنعتی، وبازرگانی،می‌تواند با نام و هم بی نام صادر گردد. در این بیمه نامه آسیب و خسارات جانی و بدنی به کارکنان ناشی از کار کارفرما طبق شرایط مورد درخواست کارفرما و نوع فعالیت پوشش می‌یابد.

 

بیمه مسئولیت مدنی پیمانکاران فرعی

معمولا هر قسمت از  پروژه‌های خدماتی و ساختمانی توسط پیمانکاران فنی مخصوص به آن بخش انجام می‌گردد. پیمانکاران چنین پروژه‎‌هایی می‌توانند برای بیمه نمودن مسئولیت خود در قبال کارکنان‌شان و اشخاص ثالث، بیمه مسئولیت مدنی پیمانکاران فرعی را تهیه نمایند.
نکته: در بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان کلوزی وجود دارد به نام بیمه مسئولیت پیمانکاران فرعی که با انتخاب آن مسئولیت پیمانکاران پروژه پوشش می‌گیرد.

 

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان فعالیت‌های عمرانی

پروژه‌های عمرانی نیز مانند پروژه‌های ساختمانی دارای ریسک‌هایی برای کارکنان و کارگران به همراه دارد. با توجه به بزرگ بودن ابعاد پروژه‌های عمرانی مشخص است که ریسک در پروژه‌های عمرانی می‌تواند بیشتر هم باشد. بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان عمرانی خسارات جانی و بدنی وارده به کارکنان کارگران و اشخاص ثالث ناشی از کار و در محل فعالیت را پوشش می‌دهد. برای اعلام نرخ و شرایط در بیمه مسئولیت کارفرما عمرانی معمولا نیاز به بازدید از پروژه می باشد این بیمه دارای کلوزهای کامل و متنوعی می‌باشد که نیاز به داشتن نظر مشاوران بیمه تایم را بیشتر می‌نماید.

 

جهت دریافت مشاوره و خرید سه نوع بیمه نامه بالا کافی است از طریق صفحه خرید بیمه مسئولیت اقدام به تکمیل فرم موجود در این صفحه نمایید تا کارشناسان بیمه تایم در اولین فرصت جهت انجام مشاوره با شما تماس حاصل کنند.

 

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی

برای کارفرمایان تمامی پروژه‌های ساختمانی این بیمه مسئولیت بهترین پوشش‌ها را در قبال کارکنان و کارگران و اشخاص ثالث بابت حوادثی که در محل فعالیت و در حین کار پیش می‌آید را دارد.  بیمه مسئولیت کارفرما ساختمانی بی نام هم می‌تواند صادر گردد.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با این بیمه نامه و همچنین اخذ مشاوره کافی است از طریق صفحه بیمه مسئولیت ساختمانی اقدام به تکمیل فرم کرده تا کارشناسان تخصصی بیمه تایم جهت انجام مشاوره با شما تماس بگیرند. 

 


مطلب مرتبط: عوامل موثر بر قیمت بیمه مسئولیت ساختمانی


 

پوشش‌های بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

با توجه به ماهیت این بیمه نامه که قرار است مسئولیت کارفرما را در قبال کارکنان وی پوشش دهد و از سویی با توجه به قانون مجازات اسلامی و دیه، پوشش‌های بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان بصورت ذیل طراحی شده است:

 

کلوزهای بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان و اشخاص ثالث


کلوزهای بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان
معمولا از نوع کلوزهای پوششی و لازم با توجه به نوع فعالیت می‌باشد.

 

موارد خارج از پوشش در بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

 

قیمت و خرید بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان


با توجه به تخصصی بودن این بیمه نامه چه در تعیین ریسک و چه در انتخاب کلوزهای مورد نیاز و هم در سقف پوشش های مورد درخواست از ابتدا بهتر است از کارشناسان متخصص کمک بگیرید. بعد از بررسی ریسک فعالیت، ممکن است نیاز به بازدید از محل فعالیت باشد و سپس نرخ و شرایط شرکت‌های بیمه تعیین می‌گردد.

در بیمه تایم با توجه به شرایط شما بهترین شرکت‌‌های بیمه از جنبه‌های قیمت، پوشش و کلوزهای بیمه نامه بررسی و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌نماییم.

برای دریافت مشاوره کافی است  در کمتر از چند دقیقه فرم‌های ذیل را با توجه به نیاز خود پر نمایید:

← دریافت مشاره و خرید بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارگران ساختمانی و اشخاص ثالث

← دریافت مشاره و خرید بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

← دریافت مشاره و خرید دیگر انواع بیمه‌ مسئولیت  کارفرما مثل پیمانکاران فرعی، کارکنان فعالیت‌های عمرانی، کارکنان خدماتی، صنعتی و …

خروج از نسخه موبایل