نماد سایت بیمه تایم

نکات مهم بیمه تکمیلی عمل چشم و لیزیک

بیمه تکمیلی عمل چشم و لیزیک

جراحی‌های لیزری برای اصلاح عیوب انکساری چشم در افراد نزدیک بین، دوربین و آستیگمات استفاده می‌شود. از لحاظ پزشکی عمل‌های جراحی لازک و لیزیک به یک اندازه مفید هستند، در هردو این جراحی‌ها از لیزر برای برداشتن لایه‌هایی از روی قرنیه و شکل دادن به آن استفاده می‌شود. هزینه عمل لیزیک و لازک تقریبا مبلغ بالایی داشته و شاید این مبلغ برای بسیاری از افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند سنگین باشد. عمل لیزیک و لازک در برخی از شرکت‌های بیمه جز عمل‌های زیبایی به حساب می‌آیند و بیمه تکمیلی پوششی برای این خسارت پرداخت نمی‌کند. در این مطلب همراه ما باشید تا با نکات بیمه تکمیلی عمل چشم و لیزیک و لازک آشنا شوید.

برای عمل لیزیک بیمه تکمیلی جداگانه ای ارائه نمی‌شود و برای جبران هزینه‌های  عمل می‌توانید از پوشش‌های بیمه تکمیلی استفاده کنید.

 

عمل لیزیک چشم با بیمه تکمیلی

در بیمه‌نامه‌های تکمیلی، هر شرکت بیمه پوشش‌ها و تعهدات جداگانه ای را ارائه می‌کند، حتی بیمه‌هایی که به صورت گروهی و انفرادی هم که انجام می‌شوند پوشش‌ها و تعهدات مختلفی را برای رفع عیوب انکساری چشم ارائه می‌شود. در زمان خرید بیمه تکمیلی چه به صورت انفرادی و چه به صورت گروهی می‌توانید سقف تعهدات این پوشش را قبل از خرید بیمه نامه بررسی کنید.

در حال حاظر تنها  بیمه تکمیلی انفرادی SOS و بیمه تکمیلی انفرادی سامان هستند که بیمه تکمیلی انفرادی دارند و برای عمل لیزیک پوشش‌های مختلفی را در طرح‌های مختلف ارائه می‌کنند.

 


 

هزینه عمل لیزیک با بیمه سامان

با توجه به شرایط بیمه تکمیلی هزینه‌های مربوط به رفع عیوب انکساری و هزینه های مربوط به خدمات پاراکلینیکی نوع اول و نوع دوم تحت پوشش این بیمه نامه می‌باشند.

سقف تعهد بیمه تکمیلی چشم سامان در طرح‌های مختلف به شرح زیر است:

نوع پوشش مهر سامان سروش سامان شمیم سامان وصال سامان عقیق سامان
پاراکلینیکی نوع اول ۳۰۰،۰۰۰ ۵۰۰،۰۰۰ ۸۰۰,۰۰۰ ۱،۵۰۰،۰۰۰ ۲،۰۰۰،۰۰۰
پاراکلینیکی نوع دوم ۱۵۰،۰۰۰ ۲۵۰،۰۰۰ ۴۰۰,۰۰۰ ۷۵۰،۰۰۰ ۱۰۰۰،۰۰۰
لیزیک و لازک ۶۰۰،۰۰۰ ۱،۰۰۰،۰۰۰ ۱,۶۰۰,۰۰۰ ۲،۰۰۰،۰۰۰ ۳،۰۰۰،۰۰۰

همه پوشش‌ها بر حسب تومان می‌باشند

 

برای استفاده از این پوشش های بیمه ای باید به چند نکته زیر توجه نمایید:


بیشتر بدانید: بیمه تکمیلی داندانپزشکی


 

هزینه جراحی چشم در بیمه سامان

ممکن است در طول مدت داشتن بیمه درمان تکمیلی سامان فرد بیمه شده مبتلا به آب مروارید یا آب سیاه شود که ارائه پوشش برای هر دو بیماری جنبه درمانی داشته و در نتیجه تحت پوشش تعهدات بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان بوده که در صورت نیاز فرد بیمه شده می‌تواند از این پوشش به همراه پوشش هزینه‌های بیمارستانی استفاده نماید.
نکته مهم: اگر بیماری خاص چشمی در زمان عضویت بیمه نامه‌های درمان تکمیلی انفرادی سامان دارید، حتما به شرکت بیمه سامان اطلاع دهید در غیر این صورت در زمان خسارت ممکن است به خسارت بخورید.

میزان تعهدات پوشش های بیمارستانی که در زمان عمل چشم می توانید استفاده کنید بر اساس جدول زیر می‌باشد:

مهر سامان سروش سامان شمیم سامان وصال سامان عقیق سامان
۳,۰۰۰,۰۰۰ ۵،۰۰۰،۰۰۰ ۸,۰۰۰,۰۰۰ ۱۵،۰۰۰،۰۰۰ ۳۷،۵۰۰،۰۰۰

همه پوشش‌ها بر حسب تومان می‌باشند


هزینه عمل لیزیک با بیمه تکمیلی SOS

اگر شما از بیمه شده‌هایی هستید که بیمه تکمیلی SOS  دارید بهتر است بدانید که هزینه‌های مربوط به عمل‌های لیزیک و لازک تحت پوشش عملیات پاراکلینیکی SOS بوده و بیمه SOS برای عمل‌های لیزیک و لازک  ۳ دیوپتر در هر محور برای هر چشم را تحت پوشش قرار می‌دهد. اما برای استفاده از این پوشش (عمل لیزیک و لازک) دوره انتظار ۳ ماهه وجود دارد.  اما به این نکته توجه کنید که بیمه SOS هزینه عینک و لنز را پرداخت نمی‌کند.

با توجه به شرایط بیمه نامه SOS قبل از صدور بیمه نامه، چکابی توسط شرکت بیمه SOS  انجام می‌شود که میزان بینایی بیمه شده بررسی می‌شود. بخاطر این موضوع شماره چشم فرد بیمه شده در زمان تهیه بیمه نامه باید صفر بوده و در غیر این صورت نمی‌توانید از پوشش رفع عیوب انکساری بیمه تکمیلی‌تان استفاده کنید. میزان پوشش‌هایی که بیمه SOS  برای عمل جراحی آب مروارید، آب سیاه، هزینه‌های لیزیک و لازک ، پنتاکم و … ارائه می‌کند به شرح زیر می‌باشد:

این شرکت برای انجام خدمات چشم پزشکی (جراحی، چشم پزشکی و …) با نزدیک به ۳۰ مرکز درمانی قرارداد دارد.


 

هزینه عمل لیزیک چشم را چه بیمه‌های تکمیلی پرداخت می‌کنند؟

همانطور که پیشتر گفته شد، بیمه تکمیلی انفرادی فعلا توسط دو شرکت بیمه سامان و بیمه SOS ارائه می‌شود که هر دو طرح دارای خدمات عمل لیزیک و لازک می‌باشند.
اما سایر شرکت‌های بیمه از قبیل بیمه البرز، بیمه ایران، بیمه دانا ، بیمه آسیا و … بیمه‌‍‌های تکمیلی را به صورت گروهی ارائه می‌کنند و هر فرد بر اساس قرارداد بیمه تکمیلی که دارد می‌تواند سقف پوشش‌ها و خدمات بیمه‌ای خود اطلاع پیدا کند.

نکته: تقریبا همه شرکت‌های بیمه حتی در قرارداد‌های بیمه درمان تکمیلی گروهی پوشش لیزیک و لازک را برای افرادی ارائه می‌کنند که شماره چشم بالای ۳ دیوپتر داشته باشند.


هزینه  عمل لیزیک با بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت

مراکز طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی با توجه به شرایط این بیمه نامه هزینه لیزیک و لازک را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. حتی داروهای مراقبتی بعد از جراحی لیزیک و آزمایش های قبل از عمل از طرف بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمی‌شود.

بیمه سلامت یکی از بیمه نامه های پایه است که برای پرداخت بعضی از خدمات درمانی به افراد مختلف ارائه شده است. عمل لیزیک و لازک نیز جز مواردی می‌باشد که هزینه آن‌ها توسط بیمه سلامت پرداخت نمی‌شود. برخی از آزمایشات قبل از عمل جراحی در تعهد بیمه سلامت می‌باشد اما هزینه برای لنز چشم و هزینه های خرید شیشه و قاب عینک نیز توسط بیمه سلامت پرداخت نمی‌شود. برای هزینه‌های درمان جراحی چشم برای رفع مواردی از قبیل آب مروارید و آب سیاه و … می‌توانید از پوشش بیمه سلامت استفاده کنید.


بیشتر بدانید: بهترین بیمه تکمیلی زایمان چیست؟


هزینه عمل چشم در بیمارستان نور

یکی از مراکز تخصصی ارائه خدمات برای چشم ، بیمارستان نور است که این مرکز تقریبا با بیمه تکمیلی بیشتر شرکت‌های بیمه قرارداد دارد از جمله بیمه تکمیلی آسیا، بیمه تکمیلی ایران، بیمه تکمیلی سامان و …. . لیست خدمات و هزینه هر کدام از موارد به ترتیب جدول زیر می‌باشد:

خروج از نسخه موبایل