بیمه تایم
بیمه عمر چند ساله خوبه؟

بیمه عمر چند ساله خوبه؟ ۱۰ ساله؟ ۲۰ یا ۳۰ ساله؟

۵
(۲)

بیمه عمر یکی از انواع بیمه نامه های اشخاص می‌باشد که جنبه سرمایه گذاری و پوشش بیمه‌ای را برای همه افرادی که این بیمه نامه را دارند را فراهم می‌کند. در سال های اخیر شرکت های بیمه طرح های مختلف بیمه را برای ارائه خدمات بهتر و پوشش‌های بیمه‌ای بیشتر را با شرایط مختلف ارائه می‌کنند. در این میان مدت بیمه نامه از جمله مهمترین نکات در خرید بیمه عمر می‌باشد. دغدغه بسیاری از بیمه گذاران این است که بیمه عمری که می‌خریم چند ساله باشد؟ در ادامه می خواهیم نگاه کلی به مدت بیمه نامه عمر بپردازیم.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه نامه ای است بلند مدت که در کنار پوشش‌های بیمه ای سرمایه گذاری قابل توجهی را برای دارندگان این بیمه نامه فراهم می‌کند.

تفاوت بیمه عمر شرکت های بیمه در چیست؟

ماهیت بیمه عمر و سرمایه گذاری تقریبا در همه شرکت‌های بیمه یکسان است و اختلاف هایی در برخی موارد دارند که با بررسی دقیق این موارد می‌توانید راحت‌تر انتخاب نمایید. برخی از مواردی که شرکت های بیمه در آن با هم اختلاف دارند به ترتیب زیر می‌باشد:

میزان سود مشارکت شرکت‌های بیمه

سود مشارکت هر ساله در پایان سال مالی محاسبه شده و به بیمه گذاران پرداخت می شود. میزان سود مشارکت شرکت‌های بیمه با هم متفاوت می‌باشد که البته در سال‌های اخیر میزان اختلاف سود دهی در شرکت های بیمه بسیار واضح شده است. بالاترین سود مشارکتی که در چند سال گذشته پرداخت شده متعلق به بیمه عمر خاورمیانه بوده که در سال ۱۳۹۹ به میزان ۸۳ درصد سود مشارکت به بیمه های عمر و سرمایه گذاری خود پرداخت کرده. بیمه عمر سامان از دیگر شرکت هایی بوده بعد از خاورمیانه در سال ۱۳۹۹ سود ۵۸ درصد را پرداخت کرده اند. سود سایر شرکت های بیمه پایین‌تر از این میزان بوده است.

تفاوت در میزان تعداد پوشش های شرکت های بیمه

سقف پوشش ها و تعداد پوشش‌های بیمه عمر در شرکت‌های بیمه تفاوت‌هایی با هم دارند. از جمله شرکت های برتر در ارائه پوشش‌ها بیمه عمر کارآفرین، بیمه عمر سامان و بیمه عمر خاورمیانه و بیمه عمر پاسارگاد می‌باشد.

سایر تفاوت های شرکت های بیمه

 • تفاوت در عملکرد شرکت‌های بیمه در پرداخت خسارت و رضایت مشتریان
 • سطح توانگری شرکت‌های بیمه
 • پاسخگو بودن شرکت‌های بیمه و …

مطالب مرتبط: می‌دونستید بیمه عمر پاسارگاد پرطرفدارترین بیمه عمر رو در ایران داره. و بیمه عمر ایران قدیمیترین بیمه عمر در بیمه هست.

بیمه عمر چند ساله خوبه؟ بیمه عمر رو تا چند سال پرداخت کنم بهتره؟

یکی از سوالات پرتکرار برای همه بیمه گذاران بیمه نامه های عمر، مدت بیمه نامه و تعداد سال‌های بیمه عمر است.

 • این که بیمه عمر چند ساله بخریم خوبه؟
 • آیا سن فرد بیمه شده در مدت بیمه نامه تاثیر گذاره؟
 • نوع بیمه نامه عمر (بیمه عمر و سرمایه گذاری یا بیمه بازنشستگی) هم در مدت بیمه نامه تاثیر گذاره؟
 • مدت بیمه نامه در میزان سود دهی و روند سرمایه گذاری بیمه نامه عمر من تاثیر گذاره؟
 • مدت بیمه نامه ای که من برای خودم می خرم با مدت بیمه نامه ای که برای فرزندم می‌خرم متفاوته؟
 • برای پدر ۶۵ سالم چه مدت بیمه نامه داشته باشم بهتره؟
 • شرایط بیمه های عمر ۱۰ ساله و ۲۰ ساله و ۳۰ ساله با هم متفاوته؟
 • آیا خرید بیمه عمر بلند مدت سود آورتر از سرمایه گذاری بانکی هست؟
 • فردی که بیمه تامین اجتماعی نداره بهتره که بیمه نامه چند ساله بخره؟
 • تعداد سال بیمه عمر ماهانه با بیمه عمری که سالانه پرداخت می شه متفاوته؟
 • اگه مبلغ حق بیمه عمر بیشتری پرداخت کنم، می تونه مدت بیمه نامه رو تغییر بدنه؟
 • می خوام زودتر بازنشستگی بگیرم، چقدر بهتره که حق بیمه پرداخت کنم؟

برای این که بتوانیم پاسخ کلی به همه سوالاتی که در بالا گفته شده داشته باشیم باید بگیم که:

نکته مهم:

مدت بیمه عمر از مهمترین گزینه ها در خرید بیمه عمر می باشد. متاسفانه  در سال های اخیر بسیاری از بازاریابان غیر مجرب پیشنهاد بیمه عمر ۵ ساله، ۱۰، ۱۵ ، ۲۰ و … را می کنند که این موضوع بسیار به ضرر فرد بیمه شده می باشد.

بیمه نامه عمر یک بیمه نامه بلند مدت است. مدت کامل بیمه عمر در همه شرکت های بیمه ۳۰ سال می باشد. هر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه نامه حق بیمه را پرداخت کرده و از همه مزایای این بیمه نامه استفاده می نماید و در آخر هم می تواند سرمایه شکل گرفته در بیمه نامه را یکجا بگیرید و یا با توجه به شرایط بیمه نامه ای که دارید مستمری دریافت نماید.

همچنین می‌تونید این مطلب را مطالعه نمایید: بیمه عمر خاورمیانه

چرا باید بیمه عمر ۳۰ ساله بخریم؟

بهترین و عاقلانه ترین دلیل برای خرید بیمه عمر ۳۰ ساله جنبه سود آوری این بیمه نامه می باشد. در بیمه های عمر دو نوع سود تضمینی و سود مشارکتی به صورت روزشمار و مرکب به سرمایه بیمه نامه پرداخت می شود. حال با داشتن مدت بیمه نامه طولانی تر سرمایه بیمه عمر شما چندین برابر می شود که این تغییر در جدول بیمه عمری که ضمیمه بیمه نامه می باشد قابل مشاهده می باشد. می توان گفت  سود سرمایه بیمه نامه ۱۰ ساله یک پنجم بیمه نامه ۳۰ ساله می باشد.

دومین نکته برای خرید بیمه نامه طولانی تر استفاده از پوشش های بیمه ای این بیمه نامه می باشد، که فرد بیمه شده می تواند در طول مدت داشتن بیمه نامه از همه پوشش های بیمه ای خود استفاده نماید اما با خرید بیمه کوتاه مدت بالتبع تعداد سال هایی که شما پوشش بیمه ای دارید هم کمتر می شود.

سومین نکته از مزایای بیمه عمر بلند مدت، این است که شما می توانید در سال های پایین تر از ۳۰ سال هم اقدام به بازخرید و اتمام بیمه نامه  نمایید اما اگر به عنوان مثال بیمه نامه ۱۰ ساله داشته باشید و بخواهید در پایان مدت ۱۰ سال بیمه نامه تان را چند سال دیگر هم ادامه دهید، شرکت های بیمه برای این کار محدودیت هایی قرار می دهند که نمی توانید این کار را انجام دهید.

البته اگر سن فرد بیمه شده بالا باشد و مجموع سن فرد بیمه شده و مدت بیمه نامه از ۷۰ سال و در برخی شرکت ها از ۸۰ سال بالاتر باشد محدودیت هایی برای خرید بیمه عمر بلند مدت خواهیم داشت.

خرید بیمه بهترین بیمه عمر

برای خرید بهترین بیمه عمر می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم  Bimetime.com ثبت نمایید، کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم شما را در خرید بهترین بیمه نامه با مقایسه  جدول بیمه عمر شرکت های بیمه مختلف شما را در خرید بهترین بیمه عمر همراهی می نمایند. همین الان می تونید با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ هم تماس بگیرید که مشاوره رایگان و تخصصی را از بیمه تایم دریافت کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۲

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر