نماد سایت بیمه تایم

بیمه عمر یا گنجینه سپهر؟ مسئله این است

بیمه عمر یا گنجینه سپهر صادرات

انجام برنامه‌ریزی و داشتن امنیت مالی که بتواند در زمان نیاز مالی همراه همه ما باشد از اولویت‌های برنامه ریزی همه افراد می‌باشد. در بیشتر مواقع که در باره بیمه عمر صحبت می‌شود یکی از  سوالاتی که برای بیشتر افراد پیش می‌آید این است بیمه عمر بخرند یا در بانک سرمایه گذاری کنند؟ علاوه بر این برای عده‌ای از افراد مقاسیه بین بیمه یا گنجینه سپهر صادرات نیز سوال است که در این مطلب به این مورد می‌پردازیم. همراه ما باشید.

پیش از خواندن این مطلب بد نیست بدانید که :

اگر می‌خواهید مقایسه‌ای نسبت به بیمه عمر و سپرده سپهر صادرات داشته باشید، باید به این نکته توجه داشته باشید که ماهیت بیمه عمر و سپرده گنجینه سپهر صادرات کاملا متفاوت بوده و پوشش‌های بیمه ای چند صد میلیون تومانی که بیمه عمر از ابتدای قرار داد حتی با مبالغ کم به بیمه شده‌ها ارائه می‌کند، توسط گنجینه سپهر ارائه نمی‌شود و در انتخاب و جهت ارزیابی دقیق‌تر بهتر است در مقایسه بین این دو سرمایه‌گذاری معیار فقط مقایسه سود نهایی نباشد.
اگر نیاز به مقایسه و مشاوره بیمه عمر دارید می‌توانید از کارشناسان بیمه عمر ، بیمه تایم کمک بگیرید تا شما را در این انتخاب کمک نمایند.

 

گنجینه سپهر چیست؟

گنجینه سپهر یکی از انواع حساب‌های سپرده گذاری بانک صادرات است که به صورت یک سپرده بلند مدت بوده که مشتریان با دریافت سود سپرده بلند مدت می‌توانند این سرمایه گذاری را انجام داده و هر زمان هم نیاز به این مبلغ داشتند می توانند از حساب خود به هر میزان برداشت نمایند.

 

ویژگی‌های گنجینه سپهر صادرات

بیمه عمر چیست؟

داشتن بیمه نامه‌ای که یکی از پرطرفدارترین بیمه نامه‌ها در سراسر جهان است، بیمه نامه‌ای که تبدیل به یک سرمایه گذاری بلند مدت همراه با پوشش‌های بیمه‌ای  می‌شود که با پس انداز بخشی از درآمد ماهانه که شاید مبلغی بسیار جزئی باشد انجام می‌شود. بیمه فوت که هم اکنون بیمه عمر نامیده شده است. شاید مهم تر از سرمایه گذاری پوشش های بیمه‌ای این بیمه نامه است ، پوشش‌هایی از قبیل فوت، پوشش برخی از بیماری‌های خاص، ازکارافتادگی و نقص عضو از جمله مواردی هستند که از طرف شرکت های بیمه ارائه می‌شود برای اطلاعات بیشتر مقاله بیمه عمر چیست؟ را مطالعه نمایید.


سوالاتی که ممکن است شما هم داشته باشید:

بالاترین نرخ سود بیمه عمر متعلق به کدام شرکت است؟

چرا کشورهای پیشرفته به بیمه عمر اهمت بیشتری می‌دهند؟

بیمه عمر ایران چه شرایطی دارد؟


بهتر است قبل از بررسی اینکه بیمه عمر بهتر است یا گنجینه سپهر کمی با نحوه سوددهی این دو آشنا شویم.

 

محاسبه سود گنجینه سپهر و بیمه عمر به چه صورت است؟

اگر به دنبال بررسی سود دهی سپرده گذاری در طرح گنجینه سپهر بانک صادرات هستید، جدول زیر می‌تواند شما را در انتخاب بیمه عمرتان کمک نماید.

 

مدت سود گنجینه سپهر
کمتر از ۳ ماه ۷ ٪
۳ تا ۶ ماه ۱۰٪
۶ تا ۹ ماه ۱۲٪
۹ تا ۱۲ ماه ۱۵٪
۱ساله ۱۷٪
۲ ساله ۱۸٪
۳ ساله ۱۹٪
۴ ساله ۱۹.۵٪
۵ ساله  ۲۰٪

 

همانطور که مشاهده می‌کنید در گنجینه سپهر صادرات بر اساس مدت ماه‌هایی که سپرده گذاری انجام می‌شود میزان سود پرداختی از سوی  بانک صادرات متفاوت می‌باشد.

 فقط سپرده‌هایی که مدت آن‌ها ۵ ساله می‌باشد، سود پرداختی  آنها ۲۰ درصد می‌باشد.

یکی از مزایای بیمه عمر نسبت به گنجینه سپهر صادرات داشتن سود تضمینی ثابت از ابتدا تا پایان قرار داد در بیمه‌های عمر می‌باشد. تقریبا در همه شرکت‌های بیمه میزان سود تضمینی در زمان صدور بیمه نامه و در جدول بیمه عمر به بیمه گذار ارائه می‌شود. سود تضمینی ضمانت بیمه مرکزی برای بیمه نامه های عمر است، در واقع این سود حداقل میزان سودی است که از طرف شرکت‌های بیمه به بیمه نامه‌های عمر پرداخت می‌شود و علاوه بر سود تضمینی، سود مشارکتی نیز به بیمه نامه های عمر پرداخت می‌شود که مجموع سود تضمینی و سود مشارکتی در جدول عمر به صورت اندوخته بیمه عمر قابل مشاهده بوده و بر اساس مدت زمان و مبلغ حق بیمه پرداختی و سن  هر فرد میزان اندوخته ، متفاوت می‌باشد.

 


مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر چگونه است؟


 

واقعا بیمه عمر بهتر است یا گنجینه سپهر؟

گنجینه سپهر با توجه به ماهیتی که دارد یکی از انواع سرمایه گذاری و سپرده گذاری در بانک است که با ماهیت خرید بیمه عمر کاملا متفاوت است. اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین بیمه عمر و گنجینه سپهر داشته باشیم می‌توانیم به موارد مشابه مقایسه بیمه عمر و بانک اشاره کنیم. برای بررسی دقیق تر می‌توانیم با استفاده از یک جدول یک مقایسه کلی برای این دو مورد داشته باشیم.

 

مزایا و معایب گنجینه سپهر صادرات در برابر بیمه عمر

اگر بررسی کلی با توجه به جدول بالا نسبت به گنجینه سپهر داشته باشید می‌توانید شرایط کلی گنجینه سپهر را بررسی نمایید و در کل در کنار مزایای آن میتوان موارد زیر را به عنوان معایب آن در نظر گرفت:

 

جهت خرید نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

شما می توانید برای بررسی و مقایسه بین انواع بیمه نامه‌های عمر در بین شرکتهای مختلف بیمه از کارشناسان بیمه عمر، بیمه تایم کمک بگیرید. کارشناسان بیمه تایم می توانند شما را در انتخاب و خرید بهترین عمر و مقایسه عمیق بین بیمه عمر با گنجینه سپهر یا سرمایه‌گذاری در بانک کمک نمایند.

خروج از نسخه موبایل