بیمه تایم
بیمه بدنه ماشین مدل پایین

بیمه بدنه ماشین بالای ۱۰ سال ، بیمه بدنه مدل پایین

۵
(۳)

خرید بیمه بدنه برای داشتن پوشش هایی که برای خودرو لازم است و پوشش های لازم را در زمان خسارت به شما ارائه می دهد و می‌توانید حتی اگر مقصر باشید از بیمه نامه برای جبران خسارت استفاده نمایید. با توجه به پوشش‌هایی که شرکت‌های بیمه برای بیمه بدنه ارائه می‌کند به نظر می‌رسد داشتن بیمه نامه بدنه برای جبران برخی از خسارات کمک قابل توجهی برای همه باشد حتی برای کسانیکه خودروی قدیمی دارند.

پوشش بیمه بدنه برای خودروهای قدیمی

در بیمه بدنه برای ارائه پوشش به خودروهای قدیمی و با سن بالا محدودیت هایی وجود ندارد و این خودروها می‌توانند بیمه بدنه را با همه پوشش‌ها خریداری نمایند.

 

فرمول محاسبه بیمه بدنه

فرمول محاسبه بیمه بدنه بر اساس چند فاکتور مختلف قابل محاسبه می‌باشد:

  • ارزش خودرو
  • نوع کاربری خودرو
  • تعداد پوشش های اضافی بیمه نامه
  • میزان تخفیفات بیمه نامه
  • نوع خرید بیمه نامه (نقدی یا اقساطی)
  • شرکتی که می خواهید بیمه نامه تان را از آنجا تهیه نمایید.

 منظور از ماشین مدل پایین چیست؟

در بیمه خودروهایی مدل پایین هستند که از سال ساختشان ۲۰ سال و با توجه به برخی شرایط ۱۰ تا ۱۵ سال برای برخی خودروها مثل پراید گذشته باشد. در انجام بیمه بدنه برای این خودروها محدودیت‌هایی از سمت برخی از شرکت های بیمه اعمال می‌شود.

بهترین بیمه بدنه

بهترین بیمه بدنه شامل چه مواردی می‌ شود؟ کدام شرکت بیمه بهترین بیمه بدنه را ارائه می‌کند؟ در انتخاب و خرید بیمه بدنه باید به این نکته توجه داشته باشید که برای خرید بهترین بیمه بدنه باید چند نکته مهم باید رعایت شود:

۱-شرکتی که انتخاب می کنید پرداخت خسارت خوبی داشته باشد و در پرداخت خسارت رضایت مشتریانش را کسب کرده باشد.

۲-شرکتی که در کنار خدمات مناسب قیمت خوبی هم داشته باشد.

۳-شرکتی که پوشش های خوب بیمه ای را به بیمه گذاران ارائه نماید.

۴-پرداخت خسارت سیار داشته باشد.

۵-تخفیفات مناسبتی خوبی هم ارائه دهد.


مطالب بیشتر: بهترین بیمه بدنه خودرو


از چه تاریخی دیگر ماشین بیمه بدنه نمی‌شود؟

معمولا انجام بیمه بدنه توسط شرکت‌های مختلف بیمه با تاریخ سال ساخت بالای ۲۰ سال تحت پوشش بیمه بدنه قرار نمی‌گیرند. البته برخی شرکت‌ها با توجه به سیاست داخلی که دارند خودروهای بالای ۱۵ سال رو هم از جمله پراید بالای ۱۵ سال را بیمه بدنه نمی‌کنند. و خودروهای از رده خارج شده و خودروهایی که دیگر تولید نمی‌شوند مانند پیکان و وانت پیکان و …. با تاریخ بالای ۱۰ سال را بیمه بدنه نمی‌کنند.

چرا زانتیا بیمه بدنه نمی‌شود؟

با توجه به سطح خسارت پرداخت شده در سال‌های گذشته، در دسترس بودن قطعات تعویضی، سال های استهلاک آن ها همه در تعریف این ریسک تاثیر گذار می باشد.

طول عمر بیش از ۲۰ سال و استهلاک آنها و قرارگیری در ردیف خودروهای اسقاطی دلیل دیگری از بیمه نشدن خودروی زانتیا می باشد البته در صورتیکه در حال حاضر خودروهایی با کرد کارکرده ۱۰ تا ۱۵ مستهلک و اسقاطی به حساب می آیند.

همچنین شرکت های بیمه، خودرو هایی از قبیل زانتیا  و خودروهای دیگر که قطعات آنها موجود نیست، ریسک صدور بیمه بدنه را به طور معمول نمی‌پذیرند.

نکته: شرکت‌های بیمه در خصوص خودروهای وارداتی استثنایی به عنوان مثال خودرویی مانند مازراتی که تعداد اندکی از این نوع خودرو در داخل کشور وجود دارد و قطعات آن گران یا تامین آن در داخل کشور امکان‌پذیر نیست همچنین خودروهایی از قبیل ژیان و زانتیا که قطعات آن موجود نیست، ریسک صدور بیمه بدنه را به طور معمول نمی‌پذیرند.


مطالب بیشتر: روش‌ های انتقال بیمه بدنه 


لیست ماشین‌هایی که بیمه بدنه نمی‌شوند؟

بر اساس قانون مصوبه سال ۱۳۹۵ در بسیاری از شرکت‌های بیمه محدودیت هایی در صدور بیمه بدنه برای برخی از خودروها اعمال شده که امکان صدور بیمه بدنه برای این خودروها وجود نداد:

توجه به بخشنامه شماره ۹۵/۵۵۵۴۸۴ مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ مدیریت محترم اتومبیل صدور بیمه نامه (بیمه ایران ) برای خودرو های زیر ممنوع است.

۱- سواری سیناد

۲- سواری پاژن

۳- سواری سیتروئن(زانتیا)

۴- سواری های پروتون

۵- خودروی بارکش شاکمن

۶- خودروهای بارکش با بیش از سی سال قدمت در تولید

۷- سواری دوو(اسپیرو ، ریسر و سی یلو)

۸-سواری هوندا اعم از دو درب و چهار درب (آکورد و سیویک)

۹-سواری بیوک ایران ،کادیلاک ایران ،فوردشورلت

۱۰-کلیه خودروهای سواری و غیر سواری وارداتی محصول آمریکا

۱۱- سواریهای نیسان پاترول دو درب و چهار درب

۱۲-انواع خودروهای میتسو بیشی ( گالانت و لانسر)

۱۳ –سواری های گلف و گل و سواریهای اپل در مدلهای کورسا ، آسترا،امگا،ویکتوریا

۱۴- سواریهای هیوندا النترا و اکسل

۱۵- سواریهای رنو ۵ و ۲۱ و سپند

۱۶- انواع سواری پیکان (و وانت پیکان با بیش از ده سال قدمت در تولید)

۱۷-سواری پژو ۲۰۵

۱۸-انواع سواری پراید با قدمت تولید و مونتاژ بالای ۱۵ سال

۱۹-سواریهای بنز واگذاری شده از طریق مزایده های عمومی ناجا به خریداران آنها

۲۰–خودرو بارکش استرالیس


مطلب بیشتر: کارت طلایی یا بیمه بدنه 


بیمه بدنه برای خودروهای قدیمی

اگر شما هم خودروی قدیمی و عتیقه دارید و می‌خواهید بیمه بدنه تهیه نمایید، باید بدانید که محدودیت هایی در صدور برای خودروهای قدیمی وجود دارد که باید در خرید به این نکات توجه داشته باشید.  خودروهای بالای ۲۰ سال با توجه به استهلاکی که دارند بیمه نمی‌شوند.

در خارج از کشور برای داشتن پوشش بیمه بدنه برای خودرهای قدیمی خرید بیمه اموال توصیه می شود. با خرید این بیمه‌ها برای ماشین‌های کلاسیک هزینه‌های تعمیرات یا تعویض قطعات در صورت آسیب دیدن ماشین در تصادف پوشش داده می‌شود.

از بیمه بدنه چند بار میشه استفاده کرد؟

برای استفاده از بیمه بدنه محدودیتی وجود ندارد البته در استفاده از پوشش‌ها در برخی از شرکت‌ها محدودیت‌هایی را ارائه می‌کنند که بیمه گذار می‌تواند فقط یک بار از برخی از پوشش ها استفاده نماید.

البته با استفاده از بیمه بدنه همه تخفیفات عدم خسارت شما از بین می رود و سابقه عدم خسارتتان صفر می‌شود.

شرایط بیمه بدنه خودروهای قدیمی

برای خرید بیمه بدنه خودروهای قدیمی شرایط خاصی را شرکت های بیمه در نظر می‌گیرند و بیمه گذار باید این موضوع رو در خرید بیمه نامه باید در نظر بگیرید:

  • معمولا برای ماشین های بالای ۱۵ سال ساخت، بیمه ایران بیمه بدنه ارائه نمی‌دهد.
  • در مورد ماشین هایی که تولید نمی شوند و قطعات آنان به سختی در بازار پیدا می شود  نیز بیمه ایران بیمه بدنه ارائه نمی‌کند.
  • برای ماشین های بارکش که سال ساخت آنان بالای ۱۰ سال باشد، بیمه ایران بیمه بدنه انجام نمی‌دهد.
  • به ازای هر سال میزان استهلاکی هم برای ماشین های با سن بالا در نظر گرفته می‌شود.

 

نکته: شرایط بیمه بدنه با بیمه ثالث در ارائه پوشش کاملا با هم متفاوت می‌باشد، در ارائه پوشش بیمه ثالث محدودیتی برای نوع خودروها در نظر گرفته نشده و چه خودروهای فرسوده و چه قدیمی قابل بیم شده هستند و باید بر اساس قانون بیمه شخص ثالث حتما بیمه ثالث داشته باشند.

 

در صورت استفاده از بیمه بدنه چکار باید کرد؟

اگر خسارتی در بیمه بدنه دارید و مجبور شدید از بیمه بدنه استفاده نمایید و می‌خواهید همچنان پوشش بیمه بدنه داشته باشید، می‌توانید با استفاده از شرایط برخی از شرکت‌های بیمه در بیمه بدنه بعد از استفاده از برخی از پوشش‌ها با پرداخت حق بیمه اضافی پوشش تان را دوباره به بیمه نامه تان اضافه نمایید. البته این امکان فقط در برخی شرکت های بیمه وجود دارد.


استعلام بیمه بدنه

برای استعلام بیمه بدنه می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و با وارد کردن مشخصات خودروی مورد نظر قیمت بیمه بدنه شرکت های مختلف بیمه را با هم مقایسه کرده و بیمه نامه تان را خریداری نمایید.

قبل از خرید می توانید از نظر کارشناسان بیمه تایم در خرید بیمه بدنه کمک بگیرید.

برای خرید بیمه بدنه خودرو می‌توانید فرم درخواست خود را برای سامانه بیمه تایم ارسال کنید و حتی اگر زمان تمدید بیمه بدنه شما رسیده می‌توانید بیمه بدنه‌تان را با همه تخفیفات قبلی از هر شرکت بیمه‌ای که مد نظر شما باشد را انجام دهید. در کنار بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث را نیز می‌توانید از وب سایت بیمه تایم خریداری نمایید.

شما می‌توانید به راحتی و با تکمیل فرم موجود در صفحه بیمه بدنه بیمه تایم اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما به شما در خرید بهترین بیمه عمر راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

شماره تماس برای مشاوره : ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۳

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر