بیمه تایم
بیمه بازنشستگی پاسارگاد

بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

۴.۲
(۱۱)

یکی از جدید ترین طرح های بیمه مستمری و بازنشستگی که در سال ۱۴۰۰ ارائه شده طرح بازنشستگی بیمه عمر پاسارگاد می‌باشد. این طرح از ابتدای دی ماه سال ۱۴۰۰ با هدف ارائه خدمات بیشتر به بیمه شده‌ها به اجرا در آمده است که فرد بیمه شده می‌تواند در پایان مدت بیمه نامه مستمری دریافت نماید. در ادامه می خواهیم به بررسی شرایط و مزایای بیمه بازنشستگی پاسارگاد بپردازیم.

شرایط بیمه بازنشستگی پاسارگاد

همه افراد از بدو تولد می‌ توانند بیمه عمر و بازنشستگی را داشته باشند، اما قبل از معرفی سایر مزایا و پوشش‌های بیمه بازنشستگی بیمه پاسارگاد باید به دو نکته زیر توجه داشته باشید:

۱- بیمه نامه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد در طرح مستمری شامل دو دوره می باشد:

دوره اول بیمه نامه: این دوره همانند شرایط فعلی بیمه نامه‌های عمر و تامین آتیه پاسارگاد می‌باشد و حداقل مدت این مدت برای تشکیل سرمایه ۵ سال و حداکثر ۲۵ سال می‌باشد.

۲-دوره دوم بیمه نامه _ پرداخت مستمری: با پایان مدت پرداخت حق بیمه فرد بیمه شده می‌تواند مستمری ۵ ساله و ۲۵ ساله خریداری نماید.


مطالعه بیشتر: بهترین بیمه بازنشستگی سال ۱۴۰۰


مدت بیمه عمر بازنشستگی پاسارگاد

مدت این بیمه نامه از مجموع دوره اول تشکیل سرمایه بیمه نامه و دوره دوم که پرداخت مستمری هست تشکیل می‌شود. در این بیمه نامه مجموع تعداد سال‌های دوره اول و دوره دوم نباید بیشتر از ۴۰ سال باشد و حداکثر تا سن ۸۰ سالگی بیمه شده می‌تواند مستمری دریافت نماید.

نکته: در این بیمه نامه هر چه مدت پرداخت حق بیمه شما بیشتر باشد میزان مستمری که می‌توانید دریافت کنید نیز بالاتر خواهد بود.

بیماری‌های تحت پوشش بیمه بازنشستگی پاسارگاد

در این بیمه نامه نیز همانند بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد ۵ دسته بیماری تحت پوشش می‌باشد. انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی بدن بیماری هایی هستند که هر کدام تا سقف ۶۰ میلیون تومان تحت پوشش بیمه عمر پاسارگاد می‌باشد.

پوشش سرمایه فوت در زمان مستمری بازنشستگی پاسارگاد

یکی از مزایای بیمه بازنشستگی پاسارگاد امکان داشتن پوشش سرمایه فوت در زمان دریافت مستمری می‌باشد. در صورت داشتن پوشش فوت در زمان مستمری اگر فرد بیمه شده در طول مدت دریافت مستمری فوت کند این سرمایه به ذینفع بیمه نامه پرداخت می‌شود.

سقف سرمایه فوت در زمان مستمری تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان می باشد. پوشش سرمایه فوت در زمان مستمری تا سن ۸۰ سالگی ارائه می‌شود.

پوشش درمان تکمیلی رایگان بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

در بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد همه افراد بیمه شده می‌توانند پوشش تکمیلی پاسارگاد را همانند بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد داشته باشند.

جدول بیمه بازنشستگی پاسارگاد

برای مشاهده این موضوع که چقدر پرداخت کنم، چقدر می تونم بازنشستگی بگیرم باید جدول مستمری را داشته باشیم. میزان حقوق بازنشستگی بیمه پاسارگاد به صورت تقریبی بر اساس جدول زیر می باشد.

پرداخت حق بیمه ماهانه ۳۰۰ هزارتومان: ۷.۵۰۰ میلیون تومان ماهانه و ۱.۱۰۰ میلیارد تومان به صورت یکجا بعد از ۲۰ سال

پرداخت حق بیمه ماهانه ۵۰۰ هزارتومان: ۱۳ میلیون تومان ماهانه و ۱.۹۰۰ میلیارد تومان به صورت یکجا بعد از ۲۰ سال

پرداخت حق بیمه ماهانه ۱ میلیون تومان: ۲۷ میلیون تومان ماهانه و ۴ میلیارد تومان به صورت یکجا بعد از ۲۰ سال

پرداخت حق بیمه ماهانه ۲ میلیون تومان:  ۵۵ میلیون تومان ماهانه و ۸.۲۵۵ میلیارد تومان به صورت یکجا بعد از ۲۰ سال

پرداخت حق بیمه ماهانه ۳ میلیون تومان:  ۸۴ میلیون تومان ماهانه و ۱۲.۴۸۵ میلیارد تومان به صورت یکجا بعد از ۲۰ سال

پرداخت حق بیمه ماهانه ۵ میلیون تومان:  ۱۴۱ میلیون تومان ماهانه و ۲۰.۹۰۰ میلیارد تومان به صورت یکجا بعد از ۲۰ سال

سپرده گذاری در بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

یکی از مزایای بیمه عمر پاسارگاد امکان واریز مبلغی به عنوان سپرده اولیه در بیمه نامه است که این کار سود دهی بیمه نامه را بالا می‌برد و البته در میزان پوشش‌های بیمه نامه تاثیری ندارد. تا زمانی که شما مبلغی را به عنوان سپرده در بیمه نامه خود دارید پوشش بیمه آتش سوزی منزل مسکونی را به شما هدیه می‌دهد.

این نکته را در نظر داشته باشید که شما می‌توانید هر زمان که خواستید این مبلغ را به صورت کامل از سپرده بیمه نامه تان خارج کنید و میزان این مبلغ تغییری نخواهد کرد.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پاسارگاد چیست؟


بازخرید بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

اگر فرد بیمه شده بخواهد قبل از سررسید پایان مدت بیمه نامه اندوخته خود را برداشت نماید می‌تواند با ارسال درخواستی مبنی بر بازخریدی بیمه عمر به شرکت بیمه پاسارگاد  برابر با مبلغ ارزش بازخریدی بیمه نامه را دریافت نماید.

سود بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

با توجه به شرایط بیمه عمر پاسارگاد شرکت بیمه پاسارگاد متعهد است که سود مشارکت کسب شده در سرمایه گذاری های انجام شده را به بیمه گذاران خود پرداخت نماید. میزان سود پرداختی بیمه های عمر هر ساله به صورت سود مشارکت اعلام و به اندوخته بیمه گذارا واریز می‌شود.


پوشش‌های بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

پوشش های بیمه بازنشستگی پاسارگاد

این بیمه نامه همه پوشش‌های بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد را دارد و فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه نامه عمر می‌تواند از همه پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نماید. پوشش های بیمه عمر و تامین آتیه به ترتیب زیر می‌باشد:

 • پوشش فوت به هر علت این پوشش اصلی‌ترین پوشش است. این پوشش به صورت سرمایه فوت می‌باشد که با حق بیمه پرداختی بیمه شده رابطه مستقیم داشته و بر اساس حق بیمه پرداختی فرد محاسبه می‌شود. میزان این پوشش  ۳۵ برابر حق بیمه سالانه و ۳۰۰ برابر حق بیمه ماهانه می‌باشد. در صورت فوت فرد بیمه شده این مبلغ به اضافه اندوخته بیمه نامه ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود.در تعهدات جدید بیمه عمر پاسارگاد، سرمایه فوت به هر علت پاسارگاد تا ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
 • پوشش سرمایه فوت به علت حادثه: اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید این سرمایه  علاوه بر سرمایه فوت به هر علت به ذینفعان پرداخت می شود. میزان پوشش سرمایه فوت در بیمه عمر پاسارگاد تا ۴ برابر سرمایه فوت می تواند باشد.
  سقف سرمایه فوت در اثر حادثه تا ۷۰۰ میلیون تومان می باشد.
 • پوشش امراض خاص : در  تعهدات جدید بیمه عمر پاسارگاد اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه‌نامه عمر پاسارگاد به یکی از بیماری های تحت پوشش مبتلا شود، می تواند از این پوشش استفاده کند. بیمه عمر و تامین آتیه ۵ بیماری از جمله انواع سرطان، سکته قلبی و سکته مغزی، جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی بدن را تحت پوشش قرار می‌دهد. میزان این پوشش تا ۳۰ درصد از سرمایه فوت عادی می‌باشد.
  سقف پوشش امراض خاص بیمه عمر پاسارگاد ۱۰۰ میلیون تومان می باشد.
 •  پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه: این پوشش به اختیار بیمه شده به بیمه‌نامه عمر اضافه می‌شود و اگر فرد بیمه شده در طول مدت قرارداد و در اثر حادثه دچار نقص عضو دائم شود می‌تواند از این پوشش تا ۳۰ درصد سرمایه فوت استفاده نماید.
  سقف پوشش نقص عضو بیمه پاسارگاد در تعهدات جدید تا ۱۰۰میلیون تومان افزایش یافته است.
 • پوشش هزینه پزشکی: اگر فرد بیمه شده دچار حادثه شود، برای جبران هزینه های بستری و پزشکی می‌تواند تا سقف مشخص شده این پوشش در بیمه‌نامه عمر خود استفاده نماید.
  سقف پوشش هزینه پزشکی پاسارگاد تا ۷۰ میلیون تومان می‌باشد.
 • معافیت از پرداخت حق بیمه: در صورتی که بیمه‌شده در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شود، طبق این پوشش از پرداخت حق بیمه‌های باقی‌مانده معاف می‌شود. پوشش معافیت برای افراد شاغل و بالای ۱۲ سال می باشد.
 • پوشش سرمایه از کارافتادگی بیمه عمر پاسارگاد: اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به هر علت ازکارافتاده شود می‌تواند از این پوشش تا سقف  ۱۰۰میلیون تومان استفاده کند. سن بیمه شده باید بالای ۱۲ سال باشد.
 • پوشش درمان تکمیلی: یکی از مزایای داشتن بیمه عمر پاسارگاد امکان استفاده از این پوشش است ، اگر اندوخته بیمه‌نامه  عمر پاسارگاد به میزان معین برسد و ۶ ماه از صدور بیمه‌نامه گذشته باشد، فرد بیمه شده می‌تواند تا سقف مشخص شده از هزینه‌های جراحی و  هزینه بستری خود استفاده نماید.

مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر


استفاده کنندگان و ذینفعان بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

فرد بیمه شده می تواند افراد مشخصی را به عنوان ذینفع در صورت فوت و در صورت حیات بیمه نامه عمر و بازنشستگی خود تعریف نماید. ذینفع درصورت حیات بیمه نامه یک نفر و در صورت فوت تا ۶ نفر می تواند باشد.

میزان حق بیمه، بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

همانطور که می دانید برای بیمه عمر حق بیمه مشخصی تعریف نمیشه و هر فردی بر اساس درخواست و خواسته خود می تواند حق بیمه مشخصی را پرداخت نماید. هر چه میزان حق بیمه پرداختی بیشتر باشد میزان مستمری که در آینده پرداخت میشه بالاتر خواهد بود.

وام بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

برای دریافت وام از محل بیمه عمر پاسارگاد می توانید با پایان ماه ۶ ام بیمه نامه ۹۰ درصد از اندوخته بیمه نامه را بدون نیاز به ضامن وام بگیرد. بازپرداخت وام بیمه عمر پاسارگاد، می تواند به صورت ۱۲ ماهه یا ۲۴ ماهه باشد.

معافیت از مالیات بیمه بازنشستگی پاسارگاد

بر اساس شرایط بیمه های عمر ، سرمایه کل بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد هم معاف از مالیات هست.

بیماری‌های تحت پوشش بیمه عمر و پاسارگاد

در بیمه عمر پاسارگاد، ۵ بیماری از قبیل انواع سرطان، سکته مغزی، سکته مغزی، عمل قلب باز، پیوند اعضای اصلی بدن را  هر کدام تا سقف ۶۵ میلیون تومان تحت پوشش قرار می دهد.


مطلب مرتبط: بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله


میزان مستمری بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

میزان مستمری بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد بر اساس حق بیمه پرداختی، تعداد سال های پرداختی حق بیمه، سن فرد محاسبه شده و در جدول آورده می شود. نمونه جدول مستمری در بیمه بازنشستگی پاسارگاد در ادامه آمده است. میزان مستمری ماهانه نیز در این جدول آورده شده است. این جدول براساس پرداخت حق بیمه ماهانه ۵۰۰ تومان برای فرد ۲۰ ساله هست که ۲۰ سال حق بیمه پرداخت کرده است.

بیمه بازنشستگی پاسارگاد

بیمه مکمل بازنشستگی پاسارگاد

پوشش بیمه تکمیلی رایگان در بیمه بازنشستگی پاسارگاد نیز برقرار بوده و هر فرد بر اساس میزان اندوخته بیمه نامه می‌تواند پوشش تکمیلی در بیمه بازنشستگی داشته باشد. پوشش بیمه تکمیلی SOS بر اساس موارد بستری و جراحی می‌باشد.

استفاده کنندگان بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد

همه بیمه گذاران می‌توانند برای بیمه نامه عمر و بازنشستگی خود، ذینفعی را تعریف نمایند. انتخاب ذینفع برای دریافت مستمری و دریافت سرمایه بیمه نامه امکان پذیر می باشد.

خرید بیمه عمر و باز نشستگی پاسارگاد

برای خرید و استعلام بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد می توانید درخواست خرید تان را در سامانه بیمه تایم دات کام ثبت نمایید و به کمک مشاوران متخصص بیمه تایم می‌توانید بهترین بیمه عمر را از بین شرکت های بیمه انتخاب و خریداری نمایید.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۲ / ۵. تعداد رای ۱۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۶ comments

  • خانم بابایی عزیز مدت پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذار مشخص می شود . اما نکته ای که در بیمه بازنشستگی پاسارگاد وجود داره این است که مجموع مدت بیمه نامه و تعداد سال های دریافت مستمری باید ۴۰ سال باشد. اما شرکت هایی هستند که پوشش مستمری را مادام العمر ارائه می کنند از جمله بیمه بازنشستگی کارآفرین، بیمه عمر خاورمیانه.

 • در مورد بیمه مستمری سوالی داشتم آیا در پایان قرار داد فقط مستمری ماهانه به شخص در مدت دزمان تعیین شده تعلق میگیرد یا نه مثل بیمه عمر مبلغ بازخرید بیمه نامه هم به بیمه شده پرزداخت می شود

  • جناب خسروی عزیز ، امکاان بازخریدی در زمان دریافت مستمری در بسیاری از شرکت های بیمه وجود داره. برای بررسی می تونید با کارشناسان بیمه تایم تماس بگیرید.

 • ببخشید

  اگر فردی ۲۳ ساله که قبلا بیمه عمر بازنشستگی داره حالا بخواد از مستمری استفاده کنه مراحل آن چیست
  پوشش های بیمه عمر و تکمیلی از بین میره؟ لطف می کنید توضیح بدید