بیمه تایم
بیمه خودروی اجاره ای

بیمه خودروی اجاره رو چگونه انجام دهیم؟

۰
(۰)

اجاره خودرو یکی از خدماتی است که توسط بسیاری از شرکت ها و موسسات انجام می شود. بسیاری از افراد ممکن است سفری به شهر دیگر داشته باشند و می‌خواهند خودروی شخصی داشته باشند. یا برای شرکت در مراسم و میهمانی می‌خواهند ماشین دلخواهشان را داشته باشند. از این رو از خدمات اجاره خودره برای این کار استفاده می‌نمایند.

اجاره خودرو را از کجا انجام دهیم؟

شرکت‌های معتبر گوناگونی در حال ارائه خدمات اجاره انواع خودرو در سراسر کشور می‌باشند. از این رو شما می‌توانید با بررسی اعتبار و شرایط آن شرکت و با انتخاب مدل و سایر موارد، ماشین مد نظر تان را اجاره نمایید.

آیا برای اجاره خودرو بیمه لازم است؟

با توجه به این که بیشتر خودروهایی که اجاره داده می‌شوند ارزش ریالی بالایی دارند و ممکن است خسارت های مختلفی برای این خودرو ها اتفاق بیافتد، داشتن بیمه ثالث و بیمه بدنه برای خودرهای اجاره ای لازم می‌باشد. حتی اگر اقدام به اجاره خودرو می‌کنید حتما از معتبر بودن بیمه ثالث و بدنه تان مطمئن باشید.

انواع بیمه خودروی اجاره ای

انواع بیمه برای خودروی اجاره ای به ترتیب زیر می باشد:

 1. بیمه معمولی
 2. بیمه کامل
 3. بیمه‌نامه بدنه خودرو
 4. بیمه شخص ثالث
 5. بیمه‌نامه سرقت
 6. بیمه نامه حوادث شخصی
 7. بیمه‌نامه بین المللی cdw

بیمه‌نامه معمولی برای خودروهای اجاره‌ای

بیمه نامه معمولی برای خودروهای اجاره‌ای از اولین بیمه‌هایی است که شرکت‌ها و موسسات اجاره خودرو خریداری می‌کنند. این نوع بیمه شامل بیمه‌نامه شخص ثالث و بیمه بدنه است.

بیمه کامل برای خودروهای اجاره‌ای

بیمه کامل برای خودروهای اجاره‌ای یکی از کامل‌ترین بیمه‌ها برای انواع خودروهای اجاره‌ای است. این بیمه برای خودروهایی خریداری می‌شود که راننده مالک آنها نبوده و خودرو اجاره‌ای است. بیمه‌نامه کامل خودروهای اجاره‌ای به میزان قابل‌توجهی خسارت‌های وارده را جبران خواهد کرد. برای دریافت این بیمه و پوشش‌های آن برای خودروی موردنظرتان، باید در زمان عقد قرارداد با شرکت اجاره خودرو، درخواست آن را ارائه کنید. بیمه کامل خودروهای اجاره‌ای دارای مزایای منحصربه‌فردی به شرح زیر است.

هزینه بیمه کامل خودروهای اجاره‌ای بسیار کم است. متقاضی به‌ازای پرداخت مبلغی برای اجاره روزانه خودرو، تنها ۴۰.۰۰۰ تومان برای این نوع بیمه پرداخت می‌کند. بیمه کامل برای خودروهای اجاره‌ای محدودیت کیلومتر ندارد. به‌این‌مفهوم که با پیمودن کیلومتر بیشتر نیازی به پرداخت هزینه اضافی نخواهد بود.

بیمه بدنه خودروی اجاره ای

بیمه بدنه خودرو نیز یکی از انواع بیمه است که خسارت های زیر را تحت پوشش قرار می‌دهد:

تصادف

سقوط

سرقت

انفجار

آتش سوزی

برخورد اتومبیل با هر جسم

حتی در صورت تصادف می‌توان چندبار از بیمه بدنه استفاده نماید. می تونید مقاله چند بار از بیمه بدنه می توان استفاده کرد را در بلاگ بیمه تایم مطالعه نمایید تا شرایط استفاده چند باره از بیمه بدنه را بدانید.

بیمه شخص ثالث خودروی اجاره‌ای

بیمه شخص ثالث اجباری است، بنابراین تمامی خودروها و دیگر وسایل نقلیه موتوری باید این نوع بیمه را خریداری کنند. بیمه شخص ثالث خودروی اجاره‌ای تمامی خسارت‌های جانی و مالی وارده به شخص ثالث یا فرد زیا‌ن‌دیده در حادثه رانندگی را جبران خواهد کرد. این نوع بیمه زمانی برای خودروهای اجاره‌ای کاربرد دارد که راننده با خودروی دیگری تصادف کرده و به سرنشینان یا خودروی دیگر خسارت وارد شود.

بیمه سرقت خودروی اجاره ای

سرقت کلی خودرو، یکی از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه می باشد، که با داشتن بیمه بدنه می‌توانید از این پوشش بیمه نامه تان استفاده نمایید. داشتن بیمه سرقت خودرو مخصوصا برای همه خودروهای اجاره ای که ارزش خودروی بالایی دارند ضروری می‌باشد.

بیمه حوادث شخصی برای خودروهای اجاره‌ای

بیمه حوادث شخص ثالث برای خودروهای اجاره ای در واقع یکی از پوشش های بیمه شخص ثالث می باشد که اگر اتفاقی برای سرنشینان خودرو اتفاق بیافتد با این بیمه نامه قابل جبران می باشد.

پرداخت خسارت خودروی اجاره ای به چه صورت انجام می شود؟

اگر در زمان استفاده از خودروی اجاره ای خسارتی برای خودرو و یا سایر افراد اتفاق بیافتد شرکت بیمه خسارت پیش آمده را جبران می‌کند. اما اگر خودوری اجاره ای بیمه نداشته باشد، تمامی خسارات باید توسط راننده که خودرو را اجاره کرده پرداخت شود. شرایط پرداخت خسارت با توجه به میزان خسارت های اتفاق افتاده می تواند متفاوت باشد.

 • خسارت‌های کمتر از ۱ میلیون تومان
 • خسارت‌های بیشتر از ۱ میلیون تومان

 پرداخت خسارت‌های کمتر از ۱ میلیون تومان خودروی اجاره‌ای

در بخش مدارک لازم برای اجاره خودرو اشاره شده است که شرکت اجاره‌دهنده خودروها معمولا در زمان عقد قرارداد، مبلغی را به‌عنوان خسارت‌های احتمالی از متقاضی دریافت خواهد کرد. این مبلغ برای مواردی خواهد بود که خسارت وارده به خودرو کمتر از ۱ میلیون تومان باشد. در چنین شرایطی اجاره‌کننده خودرو باید خسارت‌های زیر ۱ میلیون تومان را پرداخت کند. بنابراین در پایان مدت قرارداد، مبلغ خسارت از سپرده اولیه اجاره‌کننده کسر خواهد شد.

پرداخت خسارت‌های بیشتر از ۱ میلیون‌ تومان خودروی اجاره‌ای

اگر خودروی اجاره‌ای دچار حادثه‌ای با خسارت بیشتر از ۱ میلیون تومان شود، بسته به نوع بیمه‌ای که در زمان عقد قرارداد انتخاب کرده‌اید، خسارت‌های وارده پرداخت خواهد شد. بنابراین اگر بیمه معمولی خودروی اجاره‌ای داشته باشید، شرکت بیمه‌گر کلیه خسارت‌های وارده را پرداخت خواهد کرد. اما فرد اجاره‌کننده خودرو باید هزینه افت قیمت خودرو را به شرکت اجاره‌دهنده خودرو پرداخت کند.

برای خودروهای اجاره‌ای که دارای بیمه کامل هستند، شرکت بیمه تمامی خسارت‌های وارده را جبران خواهد کرد. اما در مقایسه با بیمه معمولی، اجاره‌کننده خودرو دیگر موظف به پرداخت هزینه افت قیمت خودرو به شرکت اجاره‌دهنده بیمه نخواهد بود.

خرید بیمه ثالث و بیمه بدنه خودروی اجاره ای از بیمه تایم

برای خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه برای خودروی اجاره ای می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. امکان خرید بیمه نامه کوتاه مدت برای انواع بیمه نامه نیز از بیمه تایم وجود دارد. مقایسه قیمت و شرایط پرداخت خسارت به کمک کارشناسان بیمه تایم امکان پذیر می باشد.

سوالات متداول بیمه خودروی اجاره ای 

 • چه مدارکی برای اجاره خودرو باید ارائه شود؟
  برای اجاره انواع خودرو باید مدارک شناسایی، سند ملکی، گواهینامه معتبر، چک بانکی معادل ۲۰% ارزش روز خودرو و ۵ میلیون بابت خسارت و ۲۰۰ هزار تومان باید جریمه‌های احتمالی از جمله مدارک لازم برای اجاره خودرو هستند.
 • بیمه‌نامه خودروهای اجاره‌ای چه خساراتی را پوشش خواهد داد؟
  بیمه نامه خودروهای اجاره ای خسارت هایی از قبیل تصادف، سقوط، انفجار، آتش‌سوزی و برخورد با اجسام از جمله خسارت‌های تحت پوشش بیمه‌ خودروهای اجاره‌ای است.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد رای ۰

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر