بیمه تایم
چه کسانی بیمه عمر نیاز دارند

چه کسانی بیشتر به بیمه عمر نیاز دارند؟

۰
(۰)

آینده برای هیچ کس مشخص نیست، حتی برای کسانی که احساس می کنند در اوج زندگی و موفقیت هستند هم با توجه به مزایای بیمه عمر نیاز به خرید این بیمه نامه دارند. بیمه نامه عمر با توجه به پوشش‌های مختلف و با توجه به مزایای سرمایه گذاری که دارد می‌تواند برای هر فردی نیاز متفاوتی را تحت پوشش قرار بدهد.

والدین، کودکان، کارآفرینان ، کارمندان، مشاغل آزاد ، دانشجوها و زنان خانه دار و … همه افراد در همه سنین و مشاغل می‌تواند بیمه نامه عمر داشته باشند. شما می‌توانید بین انواع بیمه نامه با توجه به شرایط و مزایای هر کدام یک بیمه نامه عمر را انتخاب و خریداری کنید. بیمه عمر و سرمایه گذاری، بیمه های بازنشستگی، بیمه عمر ساده زمانی و … همه انواع بیمه نامه هایی می باشد که با پوشش های مختلف از شما محافظت می کنند. الحاقیه های بیمه عمر به بیمه گذاران این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز تغییرات مختلف را در بیمه نامه شان اعمال نمایند.

چرا بیمه عمر بخریم؟

بیمه عمر توسط افراد مختلف با اهداف مختلف خریداری می شود. ممکن است یک فرد برای سرمایه فوت بالا این بیمه نامه را خریداری نماید، یا برای پوشش های فوق العاده این بیمه نامه، معافیت مالیاتی این بیمه نامه و یا سایر مزایای این بیمه نامه.

سرمایه حاصل از بیمه نامه عمر می تواند به روش های مختلفی استفاده شود، از جمله:

  • تامین هزینه های تشییع و خاکسپاری از محل سرمایه فوت
  • پرداخت هرگونه بدهی معوقه از محل اندوخته بیمه نامه
  • ایجاد یک منبع درآمد تکمیلی برای عزیزانتان
  • کمک به هزینه های دانشگاه برای فرزندان یا نوه ها
  • استفاده از معافیت مالیاتی سرمایه بیمه عمر
  • استفاده از پوشش های بیمه ای در صورت نیاز
  • مشخص کردن ذینفع مشخص برای اندوخته بیمه نامه

 

چه نوع بیمه عمری می‌توانید بخرید؟

بیمه های عمر با توجه به پوشش‌های مختلفی که دارد در انواع مختلف در شرکت های گوناگون ارائه می شود. بیمه عمر و سرمایه گذاری، بیمه بازنشستگی، بیمه عمر مانده بدهکار، بیمه عمر عمر زمانی.

بیمه عمر زمانی فقط برای زمانی که شما در طول مدت بیمه نامه فوت کنید پوشش خواهید داشت.

بیمه عمر و سرمایه گذاری یک بیمه نامه بلند مدت با پوشش های بیمه ای همراه سرمایه گذاری می باشد.

بیمه عمر و بازنشستگی در کنار پوشش های بیمه ای بازنشستگی ماهانه و مادام العمر دارد.

چه کسی واقعاً به بیمه عمر نیاز دارد؟

سوال کلیدی در مورد خرید بیمه عمر این است که آیا افرادی در زندگی شما از جمله اعضای خانواده و کارمندان شما وجود دارند که از نظر مالی به شما وابسته باشند؟ در ادامه به بررسی دلایل مختلف برای خرید بیمه عمر برای افراد مختلف خواهیم پرداخت.

والدین با فرزندان خردسال یا افراد وابسته با نیازهای عملکردی مختلف

برای بسیاری از افراد تاهل و حتی تولد اولین فرزند بار مسئولیت سرپرست خانواد هها را دو چندان می کند. حال تولد نوزاد و وارد شدن یک فرزند به زندگی بار مسئولیت سرپرستان خانواده را زیاد می کند. حتی تاهل و داشتن همسر و فرزند ، تولد نوزاد زمانی است که برای اولین بار و با دلیل موجه شروع به فکر کردن به بیمه عمر می کنند. مگر اینکه خانواده شما به راحتی از پس انداز شما یا درآماگر شما مدیر مجموعه ای باشید که کارمندان شما هم به شما وابسته باشند تعهدات دیگری هم برای شما وجود دارد که نیاز به یک پشتوانه مالی ارزشمند دارید که بتوانید به راحتی این  تعهد را ساپورت نماید.

اگر فرزندان شما بزرگ هستند و در سال های آتی نیاز به هزینه دانشگاه یا شروع یک کسب و کار برای خودشان می خواهند و یا حتی برای جهیزیه و … می توانید از اندوخته و سرمایه این بیمه نامه استفاده نمایید.

اگر شما فرزندی دارید که معلولیت دارد و نیاز به مراقبت دارید می توانید با داشتن بیمه نامه این بیمه نامه حتی بعد از نبود شما با پرداخت سرمایه این بیمه نامه یک حمایت قابل قبول را داشته باشند.

افرادی که متاهل هستند

با ازدواج و شروع دوره تاهلیت، برای همه افراد مسئولیتی را در قبال خانواده و همسرانشان خواهند داشت. شریک زندگی شما بعد شما ممکن است در زمان نبودن شما در جبران هزینه های جاری زندگی هم به مشکل بخورند که با سرمایه بیمه نامه می توانید از این بیمه نامه استفاده نمایید.

همسرانی که برای مدت طولانی حتی بیکار هستند و مهارت های لازم برای کسب درآمد مناسب را ندارند از نظر مالی آسیب پذیر می باشند.

بزرگسالان مسن بدون پس انداز

افرادی که سن بالایی دارند، و حتی در سن بازنشستگی پس انداز مناسبی ندارند با داشتن بیمه نامه عمر ممکن است در جبران هزینه های تشییع جنازه و یا کفن و دفن از سرمایه فوت استفاده نمایید.

افرادی که وام می گیرند

بیمه عمر مانده بدهکار این مزیت را برای بیمه شده دارند که بتوانند در زمان دریافت وام از پوشش این بیمه نامه استفاده نمایند که حتی در صورت فوت فرد بیمه شده در زمان باز پرداخت وام شرکت بیمه ادامه پرداخت وام را انجام می دهند.

 

صاحبان کسب و کار

اگر صاحب یک کسب و کار  هستید می توانید با خرید بیمه عمر گروهی برای کارکنان تان از مزایا و پوشش هیا این بیمه نامه استفاده نمایید و در صورت فوت کارکنان بتوانند از سرمایه فوت بیمه عمر و حوادشان استفاده نمایید .

کودکان

با توجه به ریسک سنی پایین کودکان، سرمایه گذاری این بیمه نامه بسیار ارزشمند می باشد. خرید این بیمه نامه سود دهی بسار بالایی را برای همه افراد همراه دارد.

افرادی که شاغل نیستند

افرادی که شاغل نیستند و سابقه بیمه تامین اجتماعی ندارند با داشتن بیمه عمر و بیمه بازنشستگی می‌توانند از مزایای بیمه عمر استفاده نمایند. داشتن پوشش‌های بیمه ای

به چه میزان بیمه عمر بخریم؟

هیچ  خانواده ای در شرایط یکسان مالی قرار ندارند و در زمان انتخاب حق بیمه باید حتما از نظر مشاوران متخصص خریداری نمایید. حتی سن پدر و مادر و فرزندان و مدت بیمه نامه همه در میزان حق بیمه انتخابی افراد در سرمایه گذاری تاثیر گذار می باشند. سرمایه فوت بیمه نامه و روند شکل گیری بیمه نامه بر اساس شرایط مختلف بیمه نامه و شراایط سلامتی بیمه شده ها محاسبه می شود.

به عنوان مثال، کسانی که همسر پردرآمدی دارند یا پس‌اندازهای شخصی بالایی دارند، ممکن است با یک بالشتک مالی کوچک‌تر، به خوبی از پس آن برآیند. برعکس، والدینی که چند فرزند خردسال دارند و یا مستاجر هستند همه در انتخاب بیمه نامه ها و حق بیمه های آن ها تاثیر گذار می باشد.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد رای ۰

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر