بیمه مسئولیت پزشکان کارآفرین

مشاوره و خرید بیمه مسئولیت پزشکان

 • Date Format: MM slash DD slash YYYY

شرکت بیمه کارآفرین از جمله شرکت‌های بیمه ای می باشد که در زمبنه انواع بیمه مسئولیت بسیار توانمند بوده و پوشش‌های مناسب را به بیمه گذاران خود در این شاخه بیمه ای ارائه می‌نماید. یکی از انواع بیمه مسئولیت کارآفرین، بیمه مسئولیت پزشکان می‌باشد. در این نوشته می‌خواهیم نگاه کلی به این رشته بیمه‌ای و پوشش‌ها و نحوه خسارت دهی این رشته بیمه ای می‌پردازیم.

پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان کارآفرین

پوشش‌های این بیمه نامه برای خسارت‌های جسمی یا روانی از قبیل فوت، نقص عضو و هزینه پزشکی خسارت‌هایی که در اثر قصور، غفلت و اشتباه پزشک در حین انجام امور درمانی یا پزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهد. میزان دیات بر اساس دیه ماه حرام و ماه عادی هر سال محاسبه و در بیمه نامه درج می‌شود.


کلوزهای بیمه مسئولیت پزشکان کارآفرین

علاوه بر پوشش‌های اصلی که این بیمه نامه دارد ، پوشش‌های اضافی نیز برخی از شرکت‌های بیمه در بیمه نامه‌های مسئولیت پزشکان ارائه می‌کنند از جمله پوشش انجام برخی از عمل‌های زیبایی که توسط پزشکان عمومی و سایر پزشکانی که تخصصی در زمینه زیبایی ندارند. بیمه کارافرین در این رابطه در حال حاضر پوششی را ارائه نمی کند و کلیه امور زیبایی از استثنائات این بیمه نامه می‌باشد.


خسارت‌های خارج از پوشش بیمه مسئولیت پزشکان

پوششهای بیمه مسئولیت پزشکان کارآفرین

 • انجام معالجه، مداوا و یا عمل‌های جراحی که به تشخیص مراجع ذیصلاح خارج از تخصص بیمه گذار باشد مگر آنکه زیان دیده نیاز به فوریت‌های پزشکی داشته باشد و متخصص در دسترس نباشد.
 • استفاده بیمه گذار (پزشک) از مکسرات و استعمال مواد مخدر یا داروی خواب آور، تمرکز و هوشیاری لازم را برای مداوای بیماران (زیان دیده) نداشته باشد و باعث اسیب جسمی و یا روانی به وی گردد.
 • هرگونه خساراتی که منشا آن تشعشات یونیزه کننده یا رادیواکتیو و انرزی هسته‌ای باشد مگر آنکه استفاده از آن ها برای معالجه بیمار ضروری باشد.

حتما بخوانید: مهمترین معیارهای خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان


محدوده جغرافیایی تحت پوشش در بیمه مسئولیت پزشکان کارآفرین

این بیمه نامه در محدوده جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران معتبر بوده و درباره مسئولیت حرفه ای بیمه گذار در خارج از محدوده مذکور شرکت بیمه هیچ گونه تعهدی را ندارد .

 

مدت اعتبار بیمه مسئولیت کارآفرین

بیمه نامه مسئولیت پزشکان کارآفرین معمولا به مدت یک سال شمسی صادر می شود و تاریخ شروع و انقضای بیمه نامه در این بیمه نامه درج شده است.

گروه‌های پزشکی در بیمه مسئولیت پزشکان کارآفرین

گروه اول: جراحان متخصص زنان و زايمان،جراحان متخصص ارتوپدي،جراحان عمومي،متخصص بيهوشي،جراح ريه

گروه دوم: جراح فک و صورت،جراحان متخصص قلب، جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات،جراحان متخصص ارولوژي آنژيوپلاستي، اورولوژي، جراح قفسه سينه، جراح کودکان، جراح پيوند کليه،جراح متخصص نوزادان  وکودکان، جراحان متخصص چشم و قرنيه،جراح ترميم و پلاستيک

 

گروه سوم: جراح متخصص گوش و حلق و بيني،دندانپزشک، دندانپزشک کودکان، جراحان متخصص پوست و مو، جراحان متخصص ايمپلنت، دندان و لثه و ريشه دندان،متخصص فک، صورت،سر و گردن ، متخصص فلوشيپ سم شناسي باليني و مسموميت ها،متخصص بيماري هاي عفوني

 

گروه چهارم: متخصصين آندسکوپي، راديولوژي،ميکروبيولوژي، داروسازي، فيزيوتراپي و توانبخشي، متخصص چشم(بدون جراحي)، ساير پزشکان غير جراح

 

گروه پنجم: پزشک عمومي، پزشک خانواده، پزشک هسته اي، طب اورژانس، طب کار، کايپروپلاستي، متخصص کليه ومجراي ادرار، متخصص تغذيه، روان پزشک، آزمايشگاه

 

قیمت بیمه مسئولیت پزشکان کارآفرین

اعلام نرخ بیمه مسئولیت پزشکان در شرکت بیمه کارافرین بر اساس طبقه شغلی گروه‌های پزشکی در این شرکت بیمه می‌باشد. جدول زیر بر اساس دیه‌های ماه حرام و ماه عادی سال 1399 بوده و تمامی مبالغ به ریال می‌باشد.

قیمت بیمه مسئولیت پزشکان کارآفرین

 

تخفیف بیمه مسئولیت پزشکان کارآفرین

در خرید بیمه مسئولیت کارآفرین، بیمه گذاران می‌توانند از چند تخفیف مختلف که شرکت بیمه کارآفرین ارائه می‌نماید استفاده نمایند. از جمله تخفیات قابل ارائه توسط شرکت بیمه کارافرین می‌توان به تخفیف عدم خسارت، تخفیف خرید نقدی، تخفیف خرید گروهی و سایر انواع تخفیفات اشاره کرد.


پرداخت خسارت بیمه مسئولیت پزشکان کارآفرین

بر اساس شرایط بیمه مسئولیت، بیمه گذار مکلف است وقوع هرگونه حادثه موضوع این بیمه نامه و همچنین هرنوع ادعا و یا مطالبه علیه خود را که به این بیمه نامه مربوط شود، اعم از این که مطالبه و ادعا کتبی یا شفاهی و یا بصورت ارسال اظهارنامه و یا اقامه دعوی در مراجع قضایی باشد، بدون فوت وقت در اولین زمان ممکن و حداکثر ظرف مدت 5 روزکاری (به استثنای تعطیلات رسمی) از تاریخ وقوع آن به اطلاع شرکت بیمه کارآفرین برساند و نیز مکلف است متعاقبا کیفیات مطالبه ویادعوی نام ونشانی مطالبه کننده و یا اقامه کننده دعوی و عنوانی که به موجب آن مطالبه خسارت و یا اقامه دعوی شده است را به همراه مشخصات زیاندیده، نام و نشانی شهود احتمالی، مبلغ مورد ادعا و هرگونه اطلاعات، مشخصات و نکات دیگر مربوط به موضوع را که بر‌ آن وقوف دارد و نیز هر نوع اسناد و مدارکی را که در این باره دراختیار دارد به بیمه گر تسلیم و بیمه گر را در تحقیقات ورسیدگی ودفاع کمک نماید.
بیمه گذار بایستی جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با بیمه گر به عمل آورد.اعلام حادثه بیمه گذار می‌بایست شامل اطلاعات ذیل باشد :

شماره بیمه نامه، زمان و مکان حادثه، مشخصات زیاندیده یا زیاندیدگان و شرح مختصری در خصوص نحوه بروز حادثه و علت اولیه وقوع آن


مدارک لازم تشکیل پرونده خسارت در بیمه های مسئولیت حرفه ای پزشکان کارآفرین

 • فتوکپی کارت ملی و شناسنامه زیاندیده
 • اصل یا تصویر برابر اصل شده سازمان نظام پزشکی
 • اصل یا تصویر برابر اصل شده رای دادگاه
 • اصل مدارک پزشکی زیاندیده قبل و بعد از تجویز عمل
 • گواهی پزشک معالج در خصوص نوع حادثه و خاتمه درمان
 • در صورت بستری شدن در بیمارستان تصویر پرونده بالینی زیاندیده
 • رادیو گرافی اعضاء آسیب دیده قبل و بعد از عمل جراحی
 • سایر مدارک مورد نیاز حسب مورد در مراحل بررسی پرونده توسط واحد خسارت به بیمه گذار اعلام خواهد شد.
 • سایر مدارک مورد نیاز پرونده طی نامه کتبی به بیمه گذار اعلام و بیمه گزار یا نمایندگان وی موظفند در اسرع وقت کلیه اسناد و مدارک درخواستی را به بیمه گر تسلیم نمایند.
 • در تمامی پرونده های خسارتی کلیه رشته ها ارائه رونوشت بیمه نامه یا قرارداد بیمه تمامی صفحات و پشت و رو الزامی میباشد.

خرید بیمه مسئولیت پزشکان

برای خرید بیمه مسئولیت پزشکان می‌توانید درخواست تان را در سامانه بیمه تایم ثبت نموده و به صورت آنلاین با ارائه کد ملی و کد نظام پزشکی بیمه نامه تان را از بیمه تایم خریداری کرده و با ارسال رایگان از بیمه تایم دریافت نمایید.

 

مشاوره و خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *