بیمه مسئولیت پزشکان کوثر

مشاوره و خرید بیمه مسئولیت پزشکان

  • Date Format: MM slash DD slash YYYY

یکی از انواع رشته‌های بیمه مسئولیت در شرکت بیمه کوثر ، بیمه مسئولیت پزشکان می‌باشد. این بیمه نامه پوشش‌های لازم  را در دو رشته بیمه برای پزشکان و پیراپزشکان را ارائه می‌نماید. این بیمه نامه خسارت‌هایی که ممکن است در حین انجام امور پزشکی برای فرد بیمار اتفاق افتد را تحت پوشش قرار می‌دهد. در این مطلب می‌خواهیم پوشش‌ها و شرایط این بیمه نامه را بررسی نمایید.

پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان کوثر

پوشش‌های این بیمه نامه برای موارد زیر می‌باشد:

  • پرداخت غرامت فوت (در صورت فوت بیمه‌گذار بر اثر خطا و یا قصور پزشکان و یا پیراپزشکان ورثه وی مستحق دریافت غرامت می‌باشند).
  • پرداخت غرامت هزینه پزشکی (اگر بر اثر خطا و یا قصور پزشکان و یا پیراپزشکان هزینه پزشکی برای فرد اتفاق بیافتد با این بیمه نامه پرداخت می‌شود).
  • پرداخت خسارت غرامت نقص عضو (در مواردی که بر اثر خطا و یا قصور پزشکان و یا پیراپزشکان نقص عضوی برای بیمه‌گذار وارد آید بیمه‌گر موظف به جبران خسارت می‌باشد).

پوشش های بیمه مسئولی پزشکان کوثر

سقف پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان کوثر

در بیمه‌های مسئولیت پزشکان سقف تعهدات بر اساس دیه هر سال محاسبه می‌شود. دیه ماه حرام هر سال بالاترین سقف تحت پوشش در بیمه های مسئولیت پزشکان می‌باشد.

طبقه بندی گروه های پزشکی در بیمه مسئولیت پزشکان کوثر

گروه یک: جراحان متخصصزنان و زایمان، جراحان عمومی، بیهوشی، ارتوپدی، ماما

گروه دو: جراحان متخصصقلب، مغز و اعصاب، چشم، ترمیمی و پلاستیک، ارولوژی

گروه سه: جراحان متخصصفک و صورت، گوش و حلق و بینی، دندان و لثه، پوست، اطفال

گروه چهار: پزشکان متخصص غیر جراح و جراحانی که به عللی عمل جراحی انجام نمی‌دهند، دندانپزشکان، پزشکان عمومی و متخصصین اندوسکوپی، رادیولوژی، میکروبیولوژی و داروسازی، مامای تجربی.


حتما بخوانید: مهمترین معیارهای خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان


گروه‌های پیرا پزشکی بیمه مسئولیت پیراپزشکان کوثر

گروه ۱: ماماها (شاغل در بیمارستان)، داندانپزشکان تجربی و بهداشت کاران دهان و دندان
گروه ۲:کارشناسان ارشد بیهوشی و تکنسین‌های بیهوشی، کارشناسان فیزیوتراپی، پرستاران، بهیاران شاغل در کلیه بخشهای CCU و ICU، دیالیز، اورژانس
گروه ۳: پرستاران و بهیاران سایر بخشها، تکنسین‌های اتاق عمل، پرستاران و بهیاران اتاق عمل
گروه ۴: تکنسین‌های رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن و MRI و کارشناسان و تکنسین‌های آزمایشگاه، داروخانه و تکنسین‌های نوارنگاری و CSR و کمک بهیاران.

 

کلوزهای بیمه مسئولیت پزشکان کوثر

علاوه بر پوشش های گفته شده در بیمه نامه مسئولیت پزشکان، پوششی دیگر برای خسارت سال‌های آینده بعد از انقضای بیمه نامه می‌توانید داشته باشید. با داشتن این پوشش در سال بعد از مدت انقضای بیمه نامه با ادعای خسارت در مورد بیمه نامه می‌توانید از این پوشش استفاده نمایید.

داشتن پوشش زیبایی در بیمه مسئولیت پزشکان  کوثر

بسیاری از پزشکان عمومی و پزشکانی که تخصص زیبایی ندارند و برخی کارهای زیبایی را انجام می‌دهند درخواست پوشش برای امور زیبایی از قبیل تزیریق بوتاکس و ژل و فیلر و انجام لیزر و …  می‌کنند. بیمه مسئولیت پزشکان کوثر این پوشش را در حال حاضر ارائه نمی‌کند.

 قیمت بیمه مسئولیت پزشکان کوثر چطور محاسبه می‌شود؟

قیمت بیمه مسئولیت پزشکان کوثر بر اساس طبقه و گروه پزشکان و تعداد سال‌های عدم خسارت محاسبه می‌شود. البته اگر پوشش سرمایه بالاتر از دیه سال داشته باشید باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید.

استثنائات بیمه مسئولیت کوثر

در بیمه مسئولیت پزشکان کوثر مواردی از تعهدات شرکت بیمه کوثر خارج بوده و در صورت پیش آمدن این خسارات نمی توانید از بیمه نامه کوثر استفاده کنید. موارد خارج از تعهد بیمه مسئولیت پزشکان کوثر عبارتند از:

  • انجام هر اقدامی خارج از حدود وظایف شغلی و صنفی پزشک و پیرا پزشک.
  • پزشک یا پیراپزشک به دلیل استفاده از مسکرات و استعمال مواد مخدر یا داروی خواب آور تمرکز و هوشیاری لازم برای مداوای بیمار را نداشته باشد و باعث صدمه جسمی او می‌شود.
  • انجام اقداماتی خارج از ضوابط پزشکی و یا بر خلاف قوانین و مقررات جاری باشد.
  • هر نوع خسارتی که منشاً آن تشعشات یونیزه کننده یا رادیو اکتیو و انرژی هسته‌ای باشد، مگر اینکه استفاده از این قبیل مواد جهت معالجه بیمار ضروری باشد.
  • هر نوع خسارت ناشی از عدم النفع

پرداخت خسارت بیمه مسئولیت پزشکان کوثر

نحوه رسیدگی و مدارک لازم برای خسارت بیمه‌نامه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان و پیراپزشکان و پرداخت خسارت با مراجع قضایی یا سازمان پزشکی قانونی صورت می گیرد. بیمه گذار موظف است در زمان خسارت جداکثر ظرف مدت روز مدارک زیر را به شرکت بیمه کوثر ارائه نماید:

1- ادعای زیان‌دیده و گزارش حادثه بیمه‌گذار

2- نخستین برگه اخطاریه یا احضاریه به همراه گزارش کتبی بیمه‌گذار

3- تصویر بیمه‌نامه صادر شده و استعلام صحت آن

4- تصویر شناسنامه و کارت ملی زیان‌دیده و بیمه‌گذار

5- تصویر برابر اصل مدارک پزشکی (بالینی) زیان‌دیده

6- تصویر برابر اصل رای هیات بدوی نظام پزشکی (برای مشخص شدن درصد قصور پزشک)

7- گواهی تایید تخصص پزشک از نظام پزشکی

8- اصل یا تصویر برابر اصل رای قطعی دادگاه مبنی بر محکومیت بیمه‌گذار

9- اصل نامه اجرای احکام مبنی بر تعیین مبلغ خسارت و اعلام شماره حساب دادگاه

نکته مهم در پرداخت خسارت بیمه مسئولیت پزشکان کوثر:

پس از تکمیل مدارک، خسارت در وجه بیمه‌گذار (در صورت پرداخت خسارت توسط بیمه‌گذار و دریافت رضایت‌نامه محضری از زیان‌دیده و استعلام از دادگاه مربوط) یا در وجه دادگاه برای طی مراحل قانونی، پرداخت خواهد شد.

صدور آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان کوثر

برای صدور بیمه مسئولیت پزشکان کوثر می توانید درخواست خریدتان را در سامان بیمه تایم ثبت نمایید، با ارسال کارت ملی و ارسال تصویر اخرین بیمه نامه تون اقدام به خرید بیمه نامه مسئولیت پزشکان نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *