بیمه بازنشستگی سامان مزایا و پوشش ها

خرید بهترین بیمه عمر

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

یکی از انواع بیمه های عمری که در بین شرکت های مختلف بیمه که توانسته اند در زمینه بیمه عمر موفق عمل کنند شرکت بیمه سامان بوده است. بیمه عمر سامان در انواع مختلف ارائه شده که می توانید با خرید هریک از انواع بیمه نامه ها از مزایای آن بهره مند شوید. در این نوشته می خواهیم به بررسی شرایط بیمه بازنشستگی سامان بپردازیم.

آیا بیمه سامان بازنشستگی دارد؟

یکی از سوالات مهم در این بررسی این باشد که آیا بیمه سامان بازنشستگی دارد؟ در جواب باید گفت که بله، بر اساس طرح جدید بیمه سامان همه دارندگان بیمه عمر سامان می‌توانند با پرداخت حق بیمه در پایان مدت بیمه نامه عمر سامان اندوخته را یکجا دریافت نماید یا به صورت بازنشستگی به تعداد سال درخواستی وی بازنشستگی دریافت نماید. بیمه شده بیمه بازنشستگی سامان می‌تواند یکی از انواع طرح‌های زیر را به عنوان طرح بازنشستگی انتخاب و خریداری نماید.

انواع بیمه بازنشستگی سامان

بیمه بازنشستگی موقت قطعی سامان

 • در این بیمه نامه شرکت بیمه سامان متعهد می‌شود تا مستمری را تا پایان مدت بیمه نامه پرداخت نماید.
 • امکان ارائه تعدیل تا 30 درصد برای مبالغ مستمری وجود دارد.
 • مدت پرداخت حق بیمه می تواند حداقل 5 سال و حداکثر 30 سال باشد.
 • روش پرداخت های متفاوت در این بیمه نامه وجود دارد.
 • امکان بازخریدی بیمه نامه مستمری قبل از پایان مدت بیمه نامه وجود دارد.

 

بیمه بازنشستگی موقت به شرط حیات بیمه سامان‌

 • در این بیمه نامه اگر بیمه شده در قید حیات باشد شرکت بیمه متعهد به پرداخت مستمری به ذینفع بیمه نامه می‌باشد.
 • امکان ثبت تعدیل مستمری تا 30 درصد برای بیمه نامه وجود دارد.
 • امکان بازخرید بیمه نامه مستمری قبل از فوت بیمه شده وجود دارد.
 • مدت این بیمه نامه می‌تواند 5 تا 40 سال باشد.
 • .

بیمه بازنشستگی مادام العمر بیمه سامان‌

 • شرکت بیمه سامان متهد است مستمری را تا زمانی که فرد بیمه شده در قید حیات باشد به وی پرداخت نماید.
 • اگر بیمه نامه دوره تضمین داشته باشد، در صورت فوت بیمه شده مستمری به ذینفعان پرداخت می‌شود.
 • در این طرح دوره تضمین برای پرداخت مستمری وجود دارد. دوره تضمین مدتی است که در صورت فوت بیمه شده مبلغ مستمری تا پایان مدت تضمین را به ذینفع بیمه نامه پرداخت نماید. مدت دوره تضمین می‌تواند صفر تا 30 سال باشد.
 • امکان بازخریدی بیمه نامه مستمری قبل از فوت بیمه شده وجود دارد.

مبلغ بازنشستگی بیمه سامان‌

اگر می خواهید مبلغ مستمری بیمه را بررسی نمایید، باید حق بیمه پرداختی، سن فرد بیمه شده، مدت پرداخت حق بیمه توسط بیمه شده مشخص باشد. برای بررسی مبلغ مستمری می‌توانید درخواست خرید این بیمه نامه را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و با کمک مشاوره کارشناسان بیمه تایم جدول و شرایط این بیمه نامه را بررسی نمایید.

شرایط بازنشستگی بیمه سامان‌

اگر می‌خواهید این بیمه نامه را خریداری کنید، شرایط زیر در بیمه نامه شما برقرار خواهد بود.

 • امکان تبدیل اندوخته بیمه نامه به مستمری
 • داشتن حداقل اندوخته 50 میلیون تومان برای شروع مستمری
 • حداقل 5 سال از مدت بیمه نامه باید گذشته باشد که بتواند به مستمری تبدیل شود.
 • امکان دریافت مستمری آنی بدون دوره انتظار
 • امکان انتخاب روش دریافت مستمری به صورت ماهانه، سه ماه، چهار ماهه، شش ماهه و سالانه

 

پوشش‌های بیمه نامه در زمان دریافت بازنشستگی

فرد بیمه شده می‌تواند به صورت اختیاری هر کدام از پوشش‌های زیر را به بیمه نامه اضافه نماید:

پوشش اضافی فوت به هر علت بیمه شده

شرکت بیمه سامان در صورت فوت بیمه شده به هر علت در زمان دریافت مستمری، سرمایه فوت با توجه به سرمایه فوت درج شده در بیمه نامه به ذینفع بیمه نامه پرداخت می‌شود.

پوشش اضافی فوت فوت ناشی از حادثه

اگر فرد بیمه شده در زمان دریافت مستمری به علت حادثه فوت نماید، با توجه به میزان پوشش انتخاب شده در بیمه نامه تا 3 برابر حق بیمه پرداختی برای افراد 15 سال و بالاتر پرداخت می‌نماید. برای افراد زیر 15 سال این پوشش تا یک برابر سرمایه فوت می‌تواند باشد.

 

پوشش‌های بیمه بازنشستگی سامان

پوشش‌های بیمه عمر سامان به ترتیب زیر می‌باشد:

بر اساس شرایط بیمه سامان، هر فرد دارنده بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان می‌تواند بر اساس حق بیمه پرداختی و سن بیمه شده در طول مدت بیمه‌نامه عمر از پوشش‌های بیمه عمر سامان استفاده نماید. این پوشش‌های به قرار زیر هستند:

 

پوشش فوت طبیعی

این پوشش، اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر سامان است که بر اساس حق بیمه پرداختی فرد محاسبه می‌شود و سقف آن در سال ۹۷ ، ۵۰۰ میلیون تومان می‌باشد. پوشش فوت طبیعی می تواند تا ۲۵ برابر حق بیمه پرداختی فرد باشد. این پوشش مهمترین پشتوانه مالی برای زمانی است که بیمه شده فوت کرده و در کنار خانواده اش نباشد.

پوشش امراض خاص

پوشش امراض برای جبران هزینه‌های درمانی بیماری های خاص از قبیل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان می‌باشد. میزان این پوشش در بیمه عمر سامان تا سقف ۳۰ میلیون تومان می‌باشد. بد نیست حال که صحبت از پوشش امراض شد نگاهی داشته باشیم به تفاوت بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی.

نکته: پوشش امراض سامان در طرح جدید بیمه عمر علاوه بر ۵ دسته امراض تحت پوشش (انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی ) بیماری های زیادی را تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان تحت پوشش قرار می دهد. این موضوع را در نظر داشته باشید که بعد از یک بار پرداخت خسارت، پوشش امراض خاص حذف می‌گردد.

 

پوشش رایگان سال آخر حیات

این پوشش از جمله پوشش‌هایی می‌باشد که توسط بیمه عمر سامان ارائه می‌شود، در این پوشش اگر معلوم شود که بیمه شده در سال آخر حیات خود است، تا ۲۵ درصد از سرمایه فوت به بیمه شده پرداخت می‌شود.

 

پوشش معافیت و ازکارافتادگی

اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه عمر سامان بر اثر بیماری یا حادثه ازکارافتاده کامل شود، وی معاف از پرداخت حق بیمه شده و شرکت بیمه سامان تا ۱۰ سال اور از پرداخت حق بیمه معاف می‌کند.

 

پوشش سرمایه فوت به علت حادثه

سرمایه فوت به علت حادثه در بیمه عمر سامان ۴ برابر سرمایه فوت طبیعی می‌باشد. در صورت فوت در اثر حادثه سرمایه فوت + سرمایه فوت طبیعی+ اندوخته بیمه‌نامه به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. سقف سرمایه خسارت حادثه با دریافت مجوز می توان تا ۱میلیارد تومان باشد.

امکان دریافت بازنشستگی

اگر فرد بیمه شده درخواست کتبی برای دریافت مستمری به شرکت بیمه ارائه کند، از سال  دهم وی می‌تواند تمام یا بخشی از اندوخته را به مستمری تبدیل نماید.

نکته: اگر در بیمه عمر سامان، بیمه گذار فوت نماید و پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه را داشته باشد، بیمه عمر سامان تا ده سال حق بیمه را پرداخت می‌نماید.

بیمه بازنشستگی  10 ساله سامان

در این بیمه نامه می‌توانید در پایان 10 سال بیمه نامه، درخواست بازنشستگی برای بیمه نامه داده و بازنشستگی دریافت نمایید. البته از نظر سرمایه گذاری توصیه ما به خرید بیمه نامه طولانی مدت می‌باشد که بتوانید با سرمایه ارزشمندی بازنشسته شوید.

مزایای بیمه بازنشستگی سامان

مزایای بیمه بازنشستگی سامان

برخی از مزایای بیمه عمر سامان به ترتیب زیر می باشد:

 • معافیت مالیاتی
 • دریافت سود مشارکت
 • انعطاف پذیری بیمه نامه
 • دریافت وام بدون نیاز به ضامن
 • انتخاب ذینفع برای زمان فوت و حیات بیمه نامه

میزان سود مشارکت بیمه عمر سامان

شرکت بیمه سامان در سال های اخیر سود های مشارکت را در کنار سودهای تضمینی پرداخت کرده است:

 • سود مشارکت سال 99 به میزان 59 درصد
 • سود مشارکت سال 98 به میزان 45 درصد
 • سود مشارکت سال 97 به میزان 30 درصد
 • سود مشارکت سال 96 به میزان 25 درصد

حقوق بازنشستگی بیمه سامان چقدر است؟

حقوق بیمه بازنشستگی سامان بر اساس تعداد سال پرداختی حق بیمه توسط بیمه گذار، میزان حق بیمه پرداختی، سن بیمه شده و شرایط پرداخت حق بیمه مشخص می شود. حال اگر می‌خواهید جدول بیمه بازنشستگی سامان را بر اساس حقوق بازنشستگی مشاهده کنید، می توانید با کارشناسان بیمه تایم در ارتباط باشید تا جدول مطابق شرایط شما را ارسال نمایند.

سطح توانگری بیمه سامان در چند سال گذشته

سطح توانگری هر شرکت بیمه یکی از مهمترین معیارهای انتخاب بهترین بیمه عمر است. سطح توانگری بر اساس گزارش سالانه بیمه مرکزی اعلام می‌شود. می توان گفت بر اساس گزارش شرکت‌هایی که در سطح توانگری ۱ قرار دارند در واقع توانسته‌اند عملکرد مالی بهتری را در برآورده کردن تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران خود داشته باشد. بر اساس این گزارش  بیمه سامان از سال ۱۳۹۱ تا پایان ۱۳۹9 سطح توانگری ۱ را داشته است اگر انتخاب شما در خرید بیمه عمر، بیمه عمر سامان است بدانید که توانسته‌اید یکی از بهترین شرکت های بیمه را به عنوان شرکت بیمه‌گر بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری خود انتخاب نمایید.

جدول بیمه بازنشستگی سامان

برای مشاهده مبالغ بازنشستگی بیمه عمر سامان و مقایسه جدول این بیمه نامه با سایر شرکت ها می توانید با کارشناسان بیمه تایم تماس بگیرید.

ارائه جدول و مقایسه جدول با همه شرکت ها برای شما به کمک کارشناسان بیمه تایم انجام می شود.

بیمه بازنشستگی سامان بهتره یا بیمه بازنشستگی پاسارگاد

اگر بخواهیم مقایسه ای درباره بیمه بازنشستگی پاسارگاد و سامان انجام دهیم، هر دو شرکت ماهیت یکسانی دارند ولی تفاوت‌هایی در ارائه برخی از خدمات خود دارند، به عنوان مثال :

 • بیمه عمر پاسارگاد برداشت از اندوخته قبل از پایان مدت بیمه نامه ندارد ولی در بیمه سامان می‌توانید در طول مدت داشتن بیمه عمر برداشت از اندوخته داشته باشید.
 • تفاوت دیگر بیمه عمر سامان و بیمه عمر پاسارگاد در ارائه پوش‌هایی می باشد که ارائه می‌نماید.
 • سقف تعهدات در پوشش های بیمه عمر سامان بسیار بالاتر از بیمه عمرپاسارگاد می‌باشد از قبیل سرمایه فوت به هر علت‌، سرمایه فوت به علت حادثه، پوشش امراض و …
 • میزان سود پرداختی بیمه عمر سامان هم در چند سال گذشته بالاتر از بیمه عمر پاسارگاد می‌باشد.

 

چطور بیمه بازنشستگی سامان بخریم؟

برای خرید بیمه بازنشستگی سامان می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک کارشناسان بیمه عمر بیمه  تایم بهترین بیمه نامه را انتخاب و خربداری نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *