بیمه بازنشستگی سامان مزایا و پوشش ها

خرید بهترین بیمه عمر

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

یکی از انواع بیمه های عمری که در بین شرکت های مختلف بیمه که توانسته اند در زمینه بیمه عمر موفق عمل کنند شرکت بیمه سامان بوده است. بیمه عمر سامان در انواع مختلف ارائه شده که می توانید با خرید هریک از انواع بیمه نامه ها از مزایای آن بهره مند شوید. در این نوشته می خواهیم به بررسی شرایط بیمه بازنشستگی سامان بپردازیم

بیمه عمر و پس انداز سامان

یکی از انواع بیمه های سامان بیمه عمر و پس انداز سامان می باشد که پوشش های مختلف بیمه ای را در کنار سرمایه گذاری به بیمه گذاران ارائه می کند.

پوشش های بیمه عمر سامان

پوشش های بیمه عمر سامان به ترتیب زیر می باشد:

بر اساس شرایط بیمه سامان، هر فرد دارنده بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان می‌تواند بر اساس حق بیمه پرداختی و سن بیمه شده در طول مدت بیمه‌نامه عمر از پوشش‌های بیمه عمر سامان استفاده نماید. این پوشش‌های به قرار زیر هستند:

 

پوشش فوت طبیعی

این پوشش، اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر سامان است که بر اساس حق بیمه پرداختی فرد محاسبه می‌شود و سقف آن در سال ۹۷ ، ۵۰۰ میلیون تومان می باشد. پوشش فوت طبیعی می تواند تا ۲۵ برابر حق بیمه پرداختی فرد باشد. این پوشش مهمترین پشتوانه مالی برای زمانی است که بیمه شده فوت کرده و در کنار خانواده اش نباشد.

پوشش امراض خاص

پوشش امراض برای جبران هزینه‌های درمانی بیماری های خاص از قبیل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان می‌باشد. میزان این پوشش در بیمه عمر سامان تا سقف ۳۰ میلیون تومان می‌باشد. بد نیست حال که صحبت از پوشش امراض شد نگاهی داشته باشیم به تفاوت بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی.

نکته: پوشش امراض سامان در طرح جدید بیمه عمر علاوه بر ۵ دسته امراض تحت پوشش (انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی ) بیماری های زیادی را تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان تحت پوشش قرار می دهد. این موضوع را در نظر داشته باشید که بعد از یک بار پرداخت خسارت، پوشش امراض خاص حذف می‌گردد.

 

پوشش رایگان سال آخر حیات

این پوشش از جمله پوشش‌هایی می‌باشد که توسط بیمه عمر سامان ارائه می‌شود، در این پوشش اگر معلوم شود که بیمه شده در سال آخر حیات خود است، تا ۲۵ درصد از سرمایه فوت به بیمه شده پرداخت می‌شود.

 

پوشش معافیت و ازکارافتادگی

اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه عمر سامان بر اثر بیماری یا حادثه ازکارافتاده کامل شود، وی معاف از پرداخت حق بیمه شده و شرکت بیمه سامان تا ۱۰ سال اور از پرداخت حق بیمه معاف می‌کند.

 

پوشش سرمایه فوت به  علت حادثه

سرمایه فوت به علت حادثه در بیمه عمر سامان ۴ برابر سرمایه فوت طبیعی می‌باشد. در صورت فوت در اثر حادثه سرمایه فوت + سرمایه فوت طبیعی+ اندوخته بیمه‌نامه به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. سقف سرمایه خسارت حادثه با دریافت مجوز می توان تا ۱میلیارد تومان باشد.

امکان دریافت مستمری یا بازنشستگی

اگر فرد بیمه شده درخواست کتبی برای دریافت مستمری به شرکت بیمه ارائه کند، از سال  دهم وی می‌تواند تمام یا بخشی از اندوخته را به مستمری تبدیل نماید .

نکته: اگر در بیمه عمر سامان، بیمه گذار فوت نماید و پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه را داشته باشد، بیمه عمر سامان تا ده سال حق بیمه را پرداخت می‌نماید.

 بیمه بازنشستگی سامان

بیمه بازنشستگی سامان در ادامه بیمه عمر و پس انداز سامان می باشد که بیمه گذار می تواند به انتخاب خود این بمیه نامه را به صورت بازنشستگی ادامه دهد .

بیمه بازنشستگی  10 ساله سامان

در این بیمه نامه می توانید در پایان 10 سال بیمه نامه ، درخواست بازنشستگی برای بیمه نامه داده و بازنشستگی دریافت نمایید. البته از نظر سرمایه گذاری توصیه ما به خرید بیمه نامه طولانی مدت می باشد که بتوانید با سرمایه ارزشمندی بازنشسته شوید.

مزایای بیمه بازنشستگی سامان

مزایای بیمه بازنشستگی سامان

برخی از مزایای بیمه عمر سامان به ترتیب زیر می باشد:

 • معافیت مالیاتی
 • دریافت سود مشارکت
 • انعطاف پذیری بیمه نامه
 • دریافت وام بدون نیاز به ضامن
 • انتخاب ذینفع برای زمان فوت و حیات بیمه نامه

میزان سود مشارکت بیمه عمر سامان

شرکت بیمه سامان در سال های اخیر سود های مشارکت را در کنار سودهای تضمینی پرداخت کرده است:

 • سود مشارکت سال 99 به میزان 59 درصد
 • سود مشارکت سال 98 به میزان 45 درصد
 • سود مشارکت سال 97 به میزان 30 درصد
 • سود مشارکت سال 96 به میزان 25 درصد

سطح توانگری بیمه سامان در چند سال گذشته

سطح توانگری هر شرکت بیمه یکی از مهمترین معیارهای انتخاب بهترین بیمه عمر است. سطح توانگری بر اساس گزارش سالانه بیمه مرکزی اعلام می‌شود. می توان گفت بر اساس گزارش شرکت‌هایی که در سطح توانگری ۱ قرار دارند در واقع توانسته‌اند عملکرد مالی بهتری را در برآورده کردن تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران خود داشته باشد. بر اساس این گزارش  بیمه سامان از سال ۱۳۹۱ تا پایان ۱۳۹9 سطح توانگری ۱ را داشته است اگر انتخاب شما در خرید بیمه عمر، بیمه عمر سامان است بدانید که توانسته‌اید یکی از بهترین شرکت های بیمه را به عنوان شرکت بیمه‌گر بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری خود انتخاب نمایید.

جدول بیمه بازنشستگی سامان

برای مشاهده مبالغ بازنشستگی بیمه عمر سامان و مقایسه جدول این بیمه نامه با سایر شرکت ها می توانید با کارشناسان بیمه تایم تماس بگیرید.

ارائه جدول و مقایسه جدول با همه شرکت ها برای شما به کمک کارشناسان بیمه تایم انجام می شود.

بیمه عمر سامان بهتره یا بیمه عمر پاسارگاد

اگر بخواهیم مقایسه ای درباره بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر سامان انجام دهیم ، هر دو شرکت ماهیت یکسانی دارند ولی تفاوت هایی در ارائه برخی از خدمات خود دارند ، به عنوان مثال :

 • بیمه عمر پاسارگاد برداشت از اندوخته قبل از پایان مدت بیمه نامه ندارد ولی در بیمه سامان می توانید در طول مدت داشتن بمیه عمر برداشت از اندوخته داشته باشید.
 • تفاوت دیگر بیمه عمر سامان و بیمه عمر پاسارگاد در ارائه پوشش هایی می باشد که ارائه می نماید.
 • سقف تعهدات در پوشش های بیمه عمر سامان بسیار بالاتر از بیمه عمرپاسارگاد می باشد از قبیل سرمایه فوت به هر علت ، سرمایه فوت به علت حادثه، پوشش امراض و …
 • میزان سود پرداختی بیمه عمر سامان هم در چند سال گذشته بالاتر از بیمه عمر پاسارگاد می باشد.

 

چطور بیمه بازنشستگی سامان بخریم؟

برای خرید بیمه بازنشستگی سامان می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک کارشناسان بیمه عمر بیمه  تایم بهترین بیمه نامه را انتخاب و خربداری نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.