بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

مشاوره و خرید بیمه مسئولیت پزشکان

 • Date Format: MM slash DD slash YYYY

 

شرکت بیمه تعاون از جمله شرکت‌های بیمه‌ای است که در رشته بیمه مسئولیت و بیمه مسئولیت پزشکان در حال ارائه خدمات در این رشته بیمه‌ای می‌باشد. در ادامه می‌خواهیم به بررسی پوشش‌ها و شرایط بیمه مسئولیت پزشکان شرکت بیمه تعاون بپردازیم.

پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

بیمه نامه مسئولیت پزشکان، خسارت های جسمی و یا روانی از قبیل فوت، دیه، نقص عضو و هزینه های پزشکی که ناشی از قصور و یا اشتباه و یا غفلت پزشک که در حین اجرای امور درمانی و یا امور پزشکی را تحت پوشش قرار می دهد . میزان پوشش بیمه مسئولیت پزشکان تعاون بر اساس میزان دیه ماه حرام  ماه  عادی هر سال محاسبه و در بیمه نامه درج می شود.

کلوزهای بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

علاوه بر موارد تحت پوشش این بیمه نامه که شامل نقص عضو و هزینه پزشکی و دیه و هزینه‌های پزشکی، شرایطی برای پرداخت خسارات بیمه مسئولیت پزشکان منظور می‌شود.

کلوز بدون رای دادگاه: از جمله مزایای بیمه مسئولیت پزشکان تعاون مبلغ خسارت اتفاق افتاده را پس از احراز مسئولیت بیمه گذار قبل از صدور رای در مراجع قضایی پرداخت کرده و موضوع دعوای خسارت می تواند به صورت توافقی اقدام به حل و فصل پرداخت خسارت نمایند.

طبقه بندی مشاغل در بیمه مسئولیت پزشکان

بیمه مسئولیت پزشکان بر اساس طبقه بندی زیر به چهار گروه زیر تقسیم می‌شود:

طبقه یک : جراح و متخصص زنان و زایمان، جراحان عمومی، بیهوشی، ارتوپدی

طبقه دو: جراح و متخصصین قلب، مغز و اعصاب، چشم، ترکیبی، پلاستیک و ارولوژی

طبقه سه: جراح و متخصص فک و صورت، گوش و حلق و بینی، جراح دندان و لثه، پوست و اطفال

طبقه چهارم: متخصصین غیر جراح، پزشک عمومی، دندانپزشک، داروساز، رادیولوژی، میکروبیولوژی، آندوسکوپی

بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

 

بیمه مسئولیت پیراپزشکان تعاون

شرکت بیمه تعاون در کنار بیمه مسئولیت پزشکان، پوشش هایی را برای بیمه گروه های پیراپزشکان ارائه می کند. مبلغ بیمه مسئولیت پیراپزشکان نیز بر اساس گروه طبقه بندی شده می باشد.

 • گروه ۱: ماماهایی که دارای مطب مستقل هستند
 • گروه ۲: ماماها (شاغل در بیمارستان)، دندانپزشکان تجربی و بهداشت کاران دهان و دندان
 •  گروه 3: كارشناسان ارشد و تكنسين‌هاي بيهوشی، كارشناسان فيزيوتراپی، پرستاران، بهياران شاغل در كليه بخش‌هاي CCU و ICU، دياليز، اورژانس و سوپروایزرها
 •  گروه ۴: پرستاران و بهياران ساير بخشها، تكنسين‌هاي اتاق عمل، پرستاران و بهياران اتاق عمل، سوپروایزرهای آموزشی
 •  گروه 5: تكنسين‌هاي راديولوژی، سی تی اسكن و MRI و كارشناسان و تكنسين‌های آزمايشگاه، داروخانه و تكنسين‌های نوارنگاری و CSR و كمك بهياران

البته ممکن است گاها تغییراتی در گروه بندی پیراپزشکان اتفاق می افتد.

بیمه مسئولیت پیراپزشکان


حتما بخوانید: مهمترین معیارهای خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان


خسارت‌های خارج از تعهدات بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

 • انجام معالجه، مداوا و یا عمل‌های جراحی که به تشخیص مراجع ذیصلاح خارج از تخصص بیمه گذار باشد مگر آنکه زیان دیده نیاز به فوریت‌های پزشکی داشته باشد و متخصص در دسترس نباشد.
 • استفاده بیمه گذار (پزشک) از مکسرات و استعمال مواد مخدر یا داروی خواب آور، تمرکز و هوشیاری لازم را برای مداوای بیماران (زیان دیده) نداشته باشد و باعث اسیب جسمی و یا روانی به وی گردد.
 • هرگونه خساراتی که منشا آن تشعشات یونیزه کننده یا رادیواکتیو و انرزی هسته‌ای باشد مگر آنکه استفاده از آن ها برای معالجه بیمار ضروری باشد.

پوشش زیبایی بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

شرکت بیمه تعاون در رشته بیمه مسئولیت پزشکان ، پوشش زیبایی را ارائه نمی کند. اگر تمایل به داشتن پوشش زیبایی دارید می تونید بیمه مسئولیت پزشکان ملت یا بیمه مسئولیت پزشکان رازی را تهیه نمایید.

محدوده جغرافیایی تحت پوشش در بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان تعاون برای محدوده جغرافیایی مرزهای داخل جمهوری اسلامی ایران و برای کلیه مراکز درمانی مجاز سراسر کشور معتبر بوده و درباره مسئولیت حرفه ای بیمه گذار در خارج از محدوده مذکور شرکت بیمه هیچ گونه تعهدی را ندارد.

مدت اعتبار بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

بیمه نامه مسئولیت پزشکان تعاون معمولا به مدت یک سال شمسی صادر می‌شود و تاریخ شروع و انقضای بیمه نامه در این بیمه نامه درج شده است.

طبقه بندی گروه های پزشکی در بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

گروه اول: جراحان متخصص زنان و زایمان،جراحان متخصص ارتوپدی،جراحان عمومی،متخصص بیهوشی،جراح ریه

گروه دوم: جراح فک و صورت،جراحان متخصص قلب، جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات،جراحان متخصص ارولوژی آنژیوپلاستی، اورولوژی، جراح قفسه سینه، جراح کودکان، جراح پیوند کلیه،جراح متخصص نوزادان  وکودکان، جراحان متخصص چشم و قرنیه،جراح ترمیم و پلاستیک

 

گروه سوم: جراح متخصص گوش و حلق و بینی،دندانپزشک، دندانپزشک کودکان، جراحان متخصص پوست و مو، جراحان متخصص ایمپلنت، دندان و لثه و ریشه دندان،متخصص فک، صورت،سر و گردن ، متخصص فلوشیپ سم شناسی بالینی و مسمومیت ها،متخصص بیماری های عفونی

 

گروه چهارم: پزشک عمومی، پزشک خانواده، پزشک هسته ای، طب اورژانس، طب کار، کایپروپلاستی، متخصص کلیه ومجرای ادرار، متخصص تغذیه، روان پزشک، آزمایشگاه، متخصصین آندسکوپی، رادیولوژی، میکروبیولوژی، داروسازی، فیزیوتراپی و توانبخشی، متخصص چشم(بدون جراحی)، سایر پزشکان غیر جراح

 

قیمت بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

محاسبه قیمت بیمه مسئولیت پزشکان تعاون بر اساس طبقه شغلی گروه های پزشکی و میزان دیه قابل بررسی است. جدول زیر بر اساس دیه ماه حرام و ماه عادی سال 1401 بوده و تمامی مبالغ به تومان می باشد. می توان گفت با توجه قیمت های بیمه مسئولیت پزشکان ، بیمه تعاون از جمله شرکت های ارزان در بیمه مسئولیت پزشکان می باشد. قیمت ها را با توجه به گروه پزشکی شما اعلام می شود.

همین الان می تونید برای مشاهده قیمت در لینک زیر درخواستتان را ثبت نمایید و یا با شماره 02188243828 برای مشاوره تماس بگیرید.

 

تخفیف بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

شرکت بیمه تعاون از جمله شرکت های ارزان در رشته بیمه مسئولیت بوده و تخفیفات قابل توجهی را در ارائه بیمه نامه‌های مسئولیت پزشکان ارائه می‌کند. شرکت بیمه تعاون تخفیف عدم خسارت و تخفیف خرید نقدی و سایر تخفیفات دیگر از جمله تخفیف خرید گروهی و … را به بیمه گذاران ارائه می‌نماید.

پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

پرداخت خسارت بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

با توجه به شرایط بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه گذار می‌تواند در زمان خسارت حادثه  پیش آمده را با تکمیل فرم اعلام خسارت به اطلاع شرکت بیمه تعاون برساند. اعلام خسارت می‌تواند حتی قبل از مطالبه و ادعا کتبی و یا شفاهی و یا به صورت ارسال اظهارناه و یا اقامه دعوی در کمترین زمان ممکن و تا قبل از 5 روز کاری خسارت حتی به صورت شفاهی موضوع را به اطلاع شرکت بیمه تعاون برساند.

بیمه گذار در ادامه موظف است متعاقبا کیفیات مطالبه و یادعوی نام ونشانی مطالبه کننده و یا اقامه کننده دعوی و عنوانی که به موجب آن مطالبه خسارت و یا اقامه دعوی شده است را به همراه مشخصات زیاندیده، نام و نشانی شهود احتمالی، مبلغ مورد ادعا و هرگونه اطلاعات، مشخصات و نکات دیگر مربوط به موضوع را که بر‌ آن وقوف دارد و نیز هر نوع اسناد و مدارکی را که در این باره دراختیار دارد به بیمه گر تسلیم و بیمه گر را در تحقیقات ورسیدگی ودفاع کمک نماید.

شرایط بیمه مسئولیت  پزشکان تعاون در پرداخت خسارت

 • شرکت بیمه تعاون  علاوه بر پرداخت دیه به زیاندیده، متعهد پرداخت هزینه دادرسی نیز میباشد البته تا سقف سرمایه درج شده در بیمه نامه برای هر بیمار.
 • در صورتیکه پزشک از سوی مراجع قانونی محکوم به پرداخت دیه شود. میزان تعهد شرکت بیمه تعاون محدود به پرداخت معادل ریالی کمترین نوع دیه از انواع مجری مذکور در قانون دیات می باشد.
 • از موارد قابل توجه، تعهد شرکت بیمه تعاون نسبت به پرداخت ظرف مهلت معین حداکثر 15 روز پس از دریافت اسناد و مدارک مورد نیاز که در امر بازاریابی برای فروش بیمه نامه پزشکان بسیار جاذبه دارد و از طرف دیگر از دفع وقت توسط بیمه گر جلوگیری می نماید.
 • اگر بیمه گذار دو بیمه نامه داشته باشد و خسارتی برای وی اتفاق بیافتد پرداخت خسارت باید اول بایستی خسارت را رسیدگی و تسویه نماید منظور از بیمه گر اول، بیمه گری است که بیمه نامه صادره توسط وی از لحاظ تاریخ صدور بر بیمه نامه دیگر تقدم دارد. مسئولیت بیمه گر دوم حداکثر معادل مازاد خسارت تأدیه شده توسط بیمه گر اول میباشد.
 • پزشک بدون موافقت کتبی بیمه تعاون حق مصالحه با زیاندیده و یا اقرار به مسئولیت را ندارد.

خرید بیمه مسئولیت پزشکان تعاون

برای خرید بیمه مسئولیت پزشکان، می‌توانید درخواست خریدتان را در بخش بیمه مسئولیت پزشکان سامانه بیمه تایم ثبت نمایید، قبل از خرید بیمه مسئولیت می توانید از مشاوره و کمک کارشناسان بخش مسئولیت بیمه تایم در مقایسه قیمت و پوشش ها استفاده کنید.

 

در حال حاظر بیمه مسئولیت پزشکان تعاون پوشش زیبایی ارائه نمی کند.

خیر، این بیمه نامه فقط برای داخل کشور بوده و برای محدوده جغرافیایی ایران اعتبار دارد و برای خارج از کشور شرکت بیمه هیچگونه تعهدی در مقابل خسارت پیش آمده ندارد.

با توجه به شرایط بیمه نامه بیمه مسئولیت پزشکان تعاون تا 4 سال دیگه پوشش دیه را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *