بیمه تایم

نقد و بررسی جامع بیمه عمر مان ایران

بیمه عمر مان ایران
۴.۲
(۱۲۸)

بیمه عمر مان ایران یکی از انواع طرح های بیمه عمر شرکت بیمه ایران است که بیمه عمر و سرمایه گذاری را با شرایط ویژه و خاص ارائه می کند . در این طرح شرکت بیمه ایران خواسته است که بهترین شرایط بیمه عمر را به بیمه گذاران خود ارائه نماید تا آن‌ها بتوانند با خیال آسوده بیمه عمر را تهیه نمایند. این که بیمه عمر مان ایران چیست و چه پوشش هایی را برای فرد بیمه شده ارائه می کند و چه شرایطی دارد  همه مواردی می باشد که در این مقاله به آن پرداخته‌ایم.

 

بیمه عمر مان چیست؟

اجزه دهید تعریف این بیمه نامه را از زبان خود شرکت بیمه ایران بخوانیم:

بیمه عمر مان چیست؟

بررسی پوشش‌های بیمه عمر مان

۱- پوشش سرمایه فوت

اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه مان ایران فوت نماید، سرمایه در اثر فوت به ذینفعان مشخص شده در بیمه نامه پرداخت می شود. اگر ذینفعی در بیمه نامه مشخص نشده باشد سرمایه فوت بر اساس گواهی انحصار وراثت به وراث فرد بیمه شده پرداخت می شود. میزان سرمایه فوت ۵ تا ۳۵ برابر حق بیمه پرداختی سالانه فرد می باشد.

۲- پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه

ممکن است فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید که در این صورت ۵ تا ۱۴۰ برابر حق بیمه سالانه‌ای که توسط بیمه شده پرداخت می شود را به عنوان سرمایه فوت حادثی به اضافه سرمایه فوت به هر علت و به اضافه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می کند.


بیشتر بدانید: تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی


۳- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

اگر بیمه شده به علت حادثه و یا به هر علتی در طول مدت داشتن بیمه عمر مان ایران  دچار ازکار افتادگی شود بر اساس شرایط بیمه عمر از پرداخت حق بیمه معاف می شود و شرکت بیمه ایران تا پایان مدت قرارداد حق بیمه شما را پرداخت می کند.

 

۴- سرمایه ازکارافتادگی بیمه عمر مان

در کنار معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت ازکارافتادگی کامل فرد بیمه شده شرکت بیمه ایران با داشتن پوشش سرمایه ازکارافتادگی می تواند از سرمایه ازکارافتادگی این بیمه نامه نیز استفاده نماید . سقف این پوشش تا ۱۰۰ درصد از سرمایه ازکارافتادگی می باشد.

  سقف پوشش ازکار افتادگی بیمه مان تا ۱۰۰ میلیون تومان است. 

البته بیمه شده ای که دچار ازکارافتادگی دائم شده  می‌تواند درخواست دریافت مستمری را از بیمه ایران نماید . میزان مستمری که توسط شرکت بیمه ایران پرداخت می شود  ۱ تا ۳ برابر حق بیمه پرداختی فرد بیمه شده می باشد. که این مبلغ را تا ۱۰ سال به بیمه شده پرداخت می کند.


حتما بخوانید: بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله ایران و سامان


۵- پوشش امراض خاص

بررسی پوشش‌های بیمه عمر مان

اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر مان به یکی از ۴ دسته بیماری سکته قلبی و یا مغزی مبتلا شود و یا عمل قلب باز انجام دهد و یا نیاز به پیوند هر کدام از اعضای اصلی بدن از جمله کلیه، قلب، کبد ،ریه، مغز استخوان داشته باشند می‌تواند از این پوشش استفاده کند. میزان سقف تعهدات این پوشش تا ۲۵ درصد سرمایه فوت و تا سقف ۲۰ میلیون تومان می باشد.

در این بیمه نامه برای سرطان پوشش جداگانه ای ارائه می شود که اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به انواع سرطان مبتلا شود می‌تواند تا ۳۰ میلیون تومان از پوشش بیمه عمر خود استفاده نماید. میزان پوشش سرطان بر اساس ۲۵ درصد سرمایه فوت محاسبه می شود. همچنین به این دو نکته زیر توجه داشته باشید:

 • پوشش بیماری خاص و پوشش سرطان تا سن ۶۰ سالگی به بیمه شده ها ارائه می شود.
 • بیمه شده می تواند فقط یکبار از پوشش بیماری های خاص استفاده نماید.

۶- پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه

اگر بیمه شده حادثه ای برایش اتفاقی بیافتد که هزینه پزشکی داشته باشد، می تواند از این پوشش تا سقف ۵ میلیون تومان استفاده کند. میزان سرمایه هزینه پزشکی می‌تواند ۰ تا ۲۰ درصد سرمایه فوت به هر علت باشد.

حال که با انواع پوشش‌های بیمه عمر مان آشنا شدید بد نیست با دیگر مزایای آن نیز آشنا شوید.

مزایای بیمه عمر مان چیست؟

مزایای بیمه عمر مان

 • این بیمه نامه تقریبا محدودیت سنی ندارد و هر فردی از بدو تولد تا ۱۰۶ سالگی!!! (البته بهتره بگیم هیج محدودتی نداره) می‌تواند این بیمه عمر را داشته باشد
 • پوشش فوت در اثر حادثه تا پایان بیمه نامه و تا سن ۱۰۸ سالگی ارائه می شود
 • علاوه بر پرداخت سود تضمینی، ۸۵ درصد از منافع حاصل از سرمایه گذاری نیز به عنوان سود مشارکت به اندوخته ریاضی بیمه نامه پرداخت می شود
 • شما می‌توانید کل اندوخته و یا بخشی از اندوخته بیمه نامه را در پایان مدت بیمه نامه به مستمری تبدیل نمایید
 • -بیمه عمر مان از زمان صدور تا ۷ روز پوشش فوت در اثر حادثه رایگان به بیمه شده های خود ارائه می کند. در بسیاری از شرکت های بیمه این پوشش دارای مدت انتظار می باشد

مطلب مرتبط:‌ آشنایی با بیمه عمر پاسارگاد 


 • اگر حق بیمه توسط بیمه گذار پرداخت نشود از محل اندوخته فرد برداشت می شود و پوشش های بیمه نامه  علی رغم عدم پرداخت حق بیمه برای فرد برقرار می ماند
 • -هر فرد بیمه شده این امکان را دارد که بعد از پایان سال دوم بتواند بدون نیاز به ضامن می تواند ۹۰ درصد ارزش بازخریدی بیمه نامه را برداشت نماید
 • در صورت نیاز فرد بیمه شده می‌تواند بیمه نامه را بازخرید کند. بازخریدی بیمه عمر مان ایران محدودیت زمانی خاصی ندارد
 • اندوخته  و سرمایه فوت این بیمه نامه معاف از مالیات می باشد

 

برسی میزان سود دهی بیمه مان ایران

در این بیمه عمر دو نوع سود تضمینی و سود مشارکت به حق بیمه‌های عمر پرداخت می شود. سود تضمینی به صورت روز شمار و علی الحساب به اندوخته فرد بیمه شده پرداخت می شود.


مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر


سود تضمینی: میزان سود تضمینی قابل پرداخت به صورت زیر می باشد:

سود مشارکتی: هر سال و در پایان سال مالی و پس از برگزاری مجمع عمومی سالیانه شرکت  بیمه ایران سود قطعی حاصل شده از سرمایه گذاری های انجام گرفته توسط این شرکت را  اعلام می کند. شرکت بیمه ایران حداقل ۸۵ درصد از سود قطعی تحقق یافته را علاوه بر سود تضمینی به حساب بیمه گذار واریز می کند.

 

بروشور بیمه مان به همراه نمونه جدول خرید

شرکت بیمه ایران، در توضیح بیمه عمر مان ایران یک بروشور کلی طراحی کرده که شما می توانید در یک نگاه تمامی مزایا و پوشش های این بیمه نامه را بررسی نمایید. در بروشور بیمه مان یک جدول نمونه تعهدات بر اساس یک حق بیمه سالانه آورده شده که شما می توانید میزان پوشش  سرمایه فوت و امراض خاص به همراه ارزش بازخریدی برای یک فرد سالانه را مشاهده و بررسی نمایید.

بروشور بیمه عمر مان ایران
برای شماهده در سایز بزرگ بر روی عکس کلیک کنید

شرایط بیمه مان: سایر نکاتی که باید بدانید

شرایط مه عمر مان ایران

 • اگر فرد بیمه شده سن بالای ۵۰ سال داشته باشد انجام معاینات پزشکی برای صدور بیمه عمرمان لازم می باشد
 • برای بیمه شده‌هایی که سن بیمه شده کمتر از ۵۰ سال باشد و درخواست سرمایه فوت بالای ۳۵ میلیون تومان دارند انجام معاینات پزشکی برای صدور بیمه نامه لازم می باشد
 • برای استفاده از پوشش بیماری ها ۳ ماه دوره انتظار و باری پوشش سرطان ۶ ماه دوره انتظار وجود دارد
 • برای بیمه شده ای که سن زیر یک سال دارد فقط پوشش فوت به هر علت برقرار می باشد
 • برای افراد  ۱۸ تا ۶۰ ساله همه پوشش های بیمه نامه عمر مان ارائه می شود و از ۶۰ سال به بعد پوشش امراض خاص و پوشش سرطان بیمه نامه حذف می شود. بعد از ۷۰ سالگی نیز فقط پوشش فوت به هر علت و پوشش فوت در اثر حادثه به بیمه شده ها ارائه می شود.

روش‌های پرداخت حق بیمه عمر مان ایران

فرد بیمه شده برای خرید و یا تمدید بیمه مان می‌تواند از طریق یکی از روش های زیر اقدام به پرداخت حق بیمه خود نماید:

 • واریز از طریق پوزهای دفاتر نمایندگی و شعب
 • واریز از طریق ATM بانک ملت
 • امکان پرداخت از طریق اینترنت بانک ملت
 • امکان پرداخت از طریق تلفن همراه  # ۹۶۶۸ * ۷۷۰

مشاوره و خرید بیمه عمر مان ایران

در انتخاب بیمه عمر در بین همه شرکت‌هایی که این بیمه نامه را ارائه می کنند، بیمه عمر مان ایران یکی از گزینه‌هایی می باشد که با توجه به شرایط و پوشش هایی که ارائه می کند توسط بیشتر بیمه گذاران انتخاب می شود. اگر شما هم می خواهید این بیمه عمر را بخرید و یا این که می‌خواهید این بیمه نامه را با سایر بیمه‌نامه‌های عمر مقایسه کنید، کافی است از طریق لینک زیر اقدام به تکمیل فرم نمایید تا کارشناسان بیمه تایم در اولین فرصت با شما تماس بگیرند:

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۲ / ۵. تعداد رای ۱۲۸

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۸۵ comments

 • سلام خسته نباشید.من بیمه عمر از بیمه ایران خریدم.میخاستم بدونم بعد ۲۰سال پرداخت ارزش بازخریدی رو بهم پرداخت می کنند یا بیشتر از اون؟؟؟چقدر؟؟

  • سلام سعید عزیز. میزان دریافتی شما بر اساس جدول بیمه عمری است که ضمیمه بیمه نامه تون هست. براب توضیح دقیق تر و مشاوره کارشناسان بیمه تایم لطف این فرم را پر کنید تا با شما در کمترین زمان در تماس باشیم.

  • سلام خسته نباشید.من بیمه عمرمان خریدم وماهانه پرداخت می کنم چه طوری من حساب خودم را مشاهده کنم میزان سودمشارکت وحساب خودم ببینم

   • جناب صابری عزیز می تونید به صورت آنلاین با وارد کردن اطلاعات لازم به صورت آنلاین بیمه نامه تون رو مشاهده کنید.

 • می خواستم روش های پرداخت حق بیمه را بدانم .
  آیا با پرداخت ۱۲ الی ا۵ قسط مستمری به بیمه گذار تعلق می گیرد یا به عبارت دیگر مستمری وصول می گردد؟

  • سلام خانم درستی میتونید برای دریافت مشاوره کامل و مقایسه بیمه عمر شرکت های مختلف با ما تماس بگیرید یا شماره تماستون را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

   • با سلام من بیمه مان دارم .شما میگید معاف از مالیات هست پس چرا من مالیات رو سالانه پرداخت میکنم و سوال بعدی اینکه چرا سالانه قیمتهاش بالا میره

    • جناب راهنورد بیمه های عمر معاف از پرداخت مالیات هستند و روی بیمه نامه شما مبلغی به عنوان مالیات از شما گرفته نمی شود، افزایش قیمت هر سال به احتمال زیاد به علت داشتن ضریب افزایشی حق بیمه تان می باشد.

     • من کارشناس بیمه ایران هستم معاف از مالیات است ولی مالیات بر ارزش افزوده داره که ۵ درصد حق بیمه سالانه می باشد

 • سلام. من دوسال پیش بیمه مان رو گرفتم و کلیه آزمایش‌ها رو انجام دادم و مشکل خاصی نداشتم ولی با پیش بینی‌های که پزشکشون و شاید طبق آینده نگریشون. کلیه امراض خاص و سرطان رو از بیمه نامه حذف کردن. و گفته های بالا فقط تبلیغاته

  • جناب آقای زارع
   شرکت های بیمه بدون دلیل نمی تونن پوشش های بیمه ای رو از بیمه نامه بیمه گذاراشون حذف کنن. یا در چکاپ شما موردی مشاهده شده که این اتفاق برای بیمه نامه شما افتاده است.

  • من ۵ سال در حال پرداخت این بیمه هستم. تا امروز هیچ کدوم از کارشناسان انقدر خِبره نبودند که پاسخ درست در مورد سوالاتم بدهند. در ابتدا من رو به آزمایشگاه معتبر خودشون بردن و آزمایش گرفتند و گفتند هزینه اش با شرکت بیمه هست اما بعدش دیدم از اولین قسط بیمه که پرداخت کرده بودم، کم کردند. بعد گفته بودند مالیات نداره اما سال دوم گفتند باید مالیات بر ارزش افزوده بدید و کل دو سال قبلش رو یک دفعه گرفتند. اگر حتی یک روز دیرتر از موعد پرداخت کنیم جریمه باید پرداخت کنیم، یکبار دو روز دیرتر پرداخت کردم هزار و هفتصد تومان جریمه دادم.
   در کل دردسر برای من شده. هر بار هم می خوام بازخرید کنم میگن نه تنها کل پولت رو نمیدیم بلکه اصلا سود هم بهت تعلق نمی گیره. من بسیار ناراضی هستم.

   • خانم مریم بزرگوار ، انتخاب شرکت بیمه در خرید بیمه های عمر بسیار مهم بوده و از این رو تاکید ما در زمان خرید بیمه عمر ، انتخاب شرکتی است که پاسخگو بوده و زمان پرداخت خسارت هم همراه بیمه گذار باشد. سطح توانگری شرکت و گرفتن مشاوره قبل خرید از مهمترین مواردی هست که باید بررسی کنید.

   • یکسری بیمه ها اگه سر موعد پرداخت نکنی از سود و اندوخته کم میکنن ولی جریمه نمیکنن ولی بیمه ایران جریمه میکنه در عوض از اندوخته و سود کم نمیکنه
    در مورد مالیات هم همه شرکت ها مالیات بر ارزش افزوده میگیرن منتهی بیمه ایران همون اول مالیات رو میگیره ولی بقیه شرکت در انتها کسر میکنن

   • یکسری بیمه ها اگه سر موعد پرداخت نکنی از سود و اندوخته کم میکنن ولی جریمه نمیکنن ولی بیمه ایران جریمه میکنه در عوض از اندوخته و سود کم نمیکنه در مورد مالیات هم همه شرکت ها مالیات بر ارزش افزوده میگیرن منتهی بیمه ایران همون اول مالیات رو میگیره ولی بقیه شرکت در انتها کسر میکنن

 • سلام من بیمه عمرم الان از یه ارتفاعی خوردم زمین رفتم دکتر میگه باید عمل شی تماس گرفتم با بیمه ایران شعبه ای که توش بیمه ام میگم اینجوریه میگه ما هنوز برای حادثه باید باستاد نامه نگاری کنیم الان من نباید شامل اون ۵میلیون حادثه بشم یا نه؟لطفا راهنمایی کنید

  • آقای رشیدیان ، پوشش های بیمه عمر برای مواردی است که در بیمه نامه تون ذکر شده برای داشتن پوشش های درمانی کامل می تونید بیمه تکمیلی خریداری نمایید.

 • سلام. من الان توسال ۵ هستم که بیمه عمرم.دوسال پیش برام حادثه غطع عضو پیش اومد. ولی اون زمان من چندماهی بیمه نریخته بودم.ولی بعد ازاون کامل سروقت ریختم.ممنون میشم راهنماییم کنید باید چی کار کنم. تشکر

 • سلام.ممنون از سایت خوبتون. من حدود ۴ سال هست که بیمه مان دارم. اوایل مبلغی که برای قسط پرداخت میکردم بدون مالیات بود. ولی از سال دوم نه تنها مالیات اضافه شد بلکه مالیات اون دوسال هم یکجا از من گرفتند.جالبه من پس انداز حقوقم که روش دارم مالیات میدمو برای این بیمه گزاشتم. پس نتیجه میگیریم معاف از مالیات نیست. بلکه دوبله هم حساب میکنند.
  ممنون.

   • با سلام
    لطفا اطلاعاتتون به روز بفرمایید تا بیمه گزاران دچار سردرگمی نشوند، مالیات بر ارزش افزوده طبق قانون به حق بیمه پوششهای خریداری شده در بیمه نامه های عمر تعلق میگیرد، و به بخش سرمایه گزاری تعلق نمیگرد، شرکت بیمه ایران قبل از اینکه مالیاتها روی هم جمع بشه و عدد بزرگی بشه مالیاتها را به روز کردند که به بیمه گزار کمک میکنه هنگام دریافت وام و یا بازخریدی مبلغ هنگفتی به یکباره کم نشه، کاری که متاسفانه شرکتهای دیگر هنوز صداشو درنیاوردن و زمان بازخریدی بیمه گزار رو غافلگیر میکنند.

 • سلام
  چرا این بیمه عمر مان تو خود سایت اصلی بیمه ایران http://iraninsurance.ir هیچ اثری ازش نیست؟! اگر لینکی دارید تو سایت اصلی لطفا بذارید.
  مورد بعدی هم اینکه من این بیمه رو به صورت بازنستگی شنیده بودم یعنی اینکه مثلا ۱۰ سال یا ۲۰ سال حق بیمه میدیم و به محض رسیدن به ۵۰ سالگی تا آخر عمرمون میتونیم اون مبلغ مستمری ماهیانه رو دریافت کنیم، این درسته؟

  • علی بزرگوار،طرح بیمه عمر مان یکی از طرح های ویژه شرکت بیمه ایران هست که در یک سایت تخصصی جداگانه به آن پرداخته است که البته مطالب سامانه بیمه تایم نیز مطلب بسیار کاملی در این باره می باشد.

 • با سلام
  منظور از آیتم شماره نه بروشور بیمه مان ایران چیست؟
  پرداخت۲۵درصدسرمایه فوت و حداکثربه میزان اندوخته ریاضی بیمه گذار به بیمه شده هایی که در آخرین سال حیات خود قراردارند
  چه جوری اخرین سال حیاتشون محاسبه میشه؟

  • جناب هادی بزرگوار بر اساس جدول بیمه عمر ایران می تونید اندوخته بیمه نامه تون رو بررسی کنید. برای مشاوره کامل لطفا با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید

 • سلام وقتتون به خیر ,شما اینجا نوشتید محدودیت سنی نداره ولی نمایندگیهاتون افراد ۶۰ سال به هیج وجه ثبت نام نمی‌کنند.

  • خانم سمیه ، مقاله ما در زمانی نوشته شده که این امکان وجود داشته ولی متاسفانه جدیدا شرایط شرکت بیمه ایران تغییر کرده است.

 • سلام.مدت ۵سال است که بیمه عمر مان کردم ولی دفترچه اقساط که صادر میشه مالیات هم حساب میکنند ودردفترچه نوشته شده درصورتی که شما میگید مالیت نداره پس الان چطور برای من مالیات زده وضمنا من دو ماه دیرکرد داشتم حدود۴۰۰تومان جریمه دیرکرد دردفترچه اقساط برام زدند این به چه صورت است ایا جریمه دیرکرد قانونی است؟به نمایندگی که اعتراض کردم درجواب میگویند سیستم محاسبه کرده.

  • خاتم نسرین عزیز ،بر اساس قانون همه بیمه نامه های عمر معاف از مالیات می باشند. معمولا دیرکرد در پرداخت حق بیمه جریمه ای ندارد و هزینه پوشش ها از اندوخته بیمه نامه برداشت می شود و در زمان واریز حق بیمه جایگزین آن مبلغ می گردد.

   • این چطور پاسخ دادن هست ؟
    ملت دارن میگن مالیات کسر میشه، شما هی میگی قانونا معاف از مالیات هست ؟
    جواب قاطع‌تر و کامل‌تر باید بدید. مثلا باید بگید فلان‌جا داره تخلف می‌کنه و برای شکایت به فلان‌جا مراجعه کنید. اینطور پاسخ طوطی‌وار و تکراری، یعنی خودتان هم به قوانین جاری تسلط ندارید.

    • جناب بهزاد عزیز ، بر اساس قانون بیمه عمر و سرمایه بیمه عمر معاف از مالیات می باشد که در شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه شما این مورد درج شده است.

     • بنده نماینده بیمه ایران هستم تمامی شرکت ها از حق بیمه مالیات بر ارزش افزوده میگیرند ولی ارزش بازخرید و سرمایه فوت معاف از مالیات میباشند بیمه ایران بر اصل صداقت همون اول مالیات روکسر میکنه و بقیه بیمه ها در زمان بازخرید
      در مورد جریمه هم شرکت های که جریمه نمیکنند اندوخته و سود دوره ای که پرداخت نکرده اید را محاسبه نمیکنند ولی بیمه ایران جریمه را به سود و اندوخته شما اضافه میکند

    • مالیات بر ارزش افزوده طبق قانون به حق بیمه پوششهای خریداری شده در بیمه نامه های عمر تعلق میگیرد، و به بخش سرمایه گزاری تعلق نمیگرد، شرکت بیمه ایران قبل از اینکه مالیاتها روی هم جمع بشه و عدد بزرگی بشه مالیاتها را به روز کردند که به بیمه گزار کمک میکنه هنگام دریافت وام و یا بازخریدی مبلغ هنگفتی به یکباره کم نشه، کاری که متاسفانه شرکتهای دیگر هنوز صداشو درنیاوردن و زمان بازخریدی بیمه گزار رو غافلگیر میکنند.

     • جناب امیر عزیز بیمه عمر همه شرکت های بیمه معاف از مالیات می باشد.

    • بنده نماینده بیمه ایران هستم تمامی شرکت ها از حق بیمه مالیات بر ارزش افزوده میگیرند ولی ارزش بازخرید و سرمایه فوت معاف از مالیات میباشند بیمه ایران بر اصل صداقت همون اول مالیات روکسر میکنه و بقیه بیمه ها در زمان بازخرید
     در مورد جریمه هم شرکت های که جریمه نمیکنند اندوخته و سود دوره ای که پرداخت نکرده اید را محاسبه نمیکنند ولی بیمه ایران جریمه را به سود و اندوخته شما اضافه میکند

   • با سلام این همون نوع از بیمه عمر و سرمایه گذاری قبلی است و تفاوتش فقط برجسته سازی پوشش های بیمه ای است که شرکت بیمه ها در زمان عقد قرارداد با بیمه گذار با توجه به شرایط سنی وی به طور زیرکانه ای سعی در کاهش ریسک منافع شرکت بیمه همچنین حداقل سازی منافع بیمه گذار از تعهدات پوشش های بیمه ای منعقد شده در قراداد فروش به وی دارند و هرچند که بیمه عمر و سرمایه گذاری در دنیا به شاخص توسعه جوامع شناخته شده است اما در کشور با توجه فلسفه و منطق مفهومی بیمه عمر و سرمایه گذاری همانطور از عنوانش کاملاً واضح و مبرهن هست عمر و سرمایه گذاری فقط پوشش های بیمه ای نیستش و سرمایه گذاری این بیمه با پوشش های اندک اون بی معنی می شود به عنوان مثال کسی که در بدو تولدش این بیمه را برایش خریداری کردن آیا پوشش های معاف فوتی یا امراض خاص در خرید بیمه می تواند تاثیرگذار باشد؟ به جد من ادعا می کنم چنین پوشش های بیمه ای اگر تاثیری در خرید بیمه داشته باشد همان تاثیرگذاری منفی است (که با توجه دیدگاه و نگرش فرهنگی مانع از تقاضای بیمه بالقوه به بالفعل می گردد و حاضر ادعایم را به اثبات برسانم).
    با این تفاسیر و دیدگاه تدوین قرارداد فروش مبتنی بر سن هر یک از متقاضیان بیمه عمرو سرمایه گذاری در ایران عملا مانور بالیدن به طبل توخالی پوشش های بیمه ای یک پارادکس عطر بی بوی عطار معروف تمثیل ها است.
    و در پایان سوال بنده حول مهمترین شاخصه برجسته اما از قلم افتاده بیمه عمر و سرمایه گذاری یعنی هدف اصلی خرید این شاخص توجه جوامع می باشد آن هم ارزش بازخرید در پایان قرارداد یا بطور واضح تر ماحصل چنین بیمه پس از پرداخت آخرین قسط بیمه گذار چیست؟ دستاورد شخصی که به مدت معین و مبین در قرارداد خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری متعهد به مفاد مندرج در قرارداد باشد و نیازی به هیچ کدام از پوشش های بیمه عمر و سرمایه گذاری نباشد (تأکید می کنم خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری بدون هیچ کدام از پوشش ها) چیست؟
    آیا طبق تجارب اخیر کاهش ممتد و پیوسته ارزش پول ملی به طور اسفناک و عجیب سال ها ۳ دهه گذشته خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری برای بنده که ابدا نیازی به پوشش بیمه ای ندارم (تأکید می کنم خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری بدون حداقل پوشش های بیمه ای) توجیه عقلانی خواهد داشت؟

    • سید عزیز، با تشکر از حسن توجه شما به این موضوع ، پوشش های بیمه ای بخش ارزنده ای از بیمه های عمر هستند که عملکرد بسیاری از شرکت ها از جمله بیمه عمر کارآفرین در پرداخت خسارت و نوع پوشش دهی می تواند واضحا لزوم داشتن پوشش های بیمه ای را پر رنگ تر می کند.

 • سلام احترام
  معذرت میخوام بیمه عمر مان این مزایارو داره کسی ک بعد از چند سال
  پرداخت کنه بیمه رو
  میتونه از بیمه برای هزینه دکتر و زایمان استفاده کنه تو بیمه عمر مان این مزایا کاربرد رو داره؟
  و ی پرسش دیگه خدمتتون داشتم
  این شرایط تو بیمه عمر مان هست
  فرد بعد ۲۰سال پرداخت میتونه
  شخص بازنشسته شود و حقوق دریافت کند؟
  ممنون میشم برای پاسخ گویی

  • خانم الهام بزرگوار ، بیمه عمر مان ، پوششی برای جبران هزینه پزشکی نداره بیمه عمر پاسارگاد پوشش کمک هزینه بستری و جراحی برای بیمه های عمر و تامین اتیه ارائه می کنه، می تونید برای مشاورره کامل تر با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.

  • جناب مهیار بزرگوار می تونید با نمایندگی که بیمه نامه تون رو تهیه کردید تماس بگیرید و راهنمایی لازم در جهت پرداخت حق بیمه رو از ایشون دریافت نمایید.

 • سلام . اقای مسول تایم که کارشناس تمام بیمه ها هسی چرا افراد میگن مالیات میدیم منکر قضیه میشی من خودم سالهای اول مالیات نمیدادم تو سال هفتم هستم الان دوسال ماهی ۷۱۷ تومن از من مالیات میگیرن وبرای ۵ سال اول هم یه جا ازم گرفتن و مورد بعدی که میگن وام با سود ۴ درصد کاملا دروغ من گرفتم با سود ۱۸ درصد سه میلیون و دویست یکساله به من دادن ۵۰۰ هزار تومن سود گرفتن فک کنم ۱۸ درصد هم بیشتر باشه

  • جناب بهرام عزیز تمامی بیمه نامه های عمر معاف از مالیات هستند و سرمایه شکل گرفته در بیمه نامه معاف از مالیات می باشد.

 • با سلام واحترام من ۴سال است که پسرم را بیمه مان یاهمان عمرکرده ام سال اول ماهیانه ۱۰۰هزارتومان وهرسال ۱۰درصد افزایش داده ام واکنون درسال چهارم ماهیانه۱۳۵هزارتومان پرداخت میکنم بعد از ۱۵و۲۰سال چقدر بهش پرداخت خواهد شد با تشکر

  • رضای عزیز بر اساس جدول بیمه عمری که ضمیمه بیمه نامه تان هست می تونید میزان سرمایه گذرای بیمه نامه تان را بررسی کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  شما فرمودین بیمه های عمر فاقد مالیات هستند در حالی که اگر به نمایندگی های بیمه ایران مراجعه کنید میبینید که از مشتری بابت بیمه نامه ها هر سال مالیات گرفته می شود خواهشا پیگیری کنید.
  با تشکر

  • محمد رضای عزیز بر اساس ماده ۳۷ قانون مالیات های مستقیم همه بیمه های عمر معاف از مالیات هستند و اگر نماینده ای این کار رو انجام داده قانون شکنی بوده.

 • سلام.الان ازمن هم مالیات وهم جریمه دیرکرد گرفته شده من به بیمه مرکزی هم مراجعه کردم اونجا هم تایید کردند که باید گرفته بشه ،الان من باید چی کارکنم وبه کجا مراجعه کنم برای دریافت جریمه دیرکردومالیات،لطفا راهنمایی کنید.سپاس

  • بنده نماینده بیمه ایران هستم تمامی شرکت ها از حق بیمه مالیات بر ارزش افزوده میگیرند ولی ارزش بازخرید و سرمایه فوت معاف از مالیات میباشند بیمه ایران بر اصل صداقت همون اول مالیات روکسر میکنه و بقیه بیمه ها در زمان بازخرید در مورد جریمه هم شرکت های که جریمه نمیکنند اندوخته و سود دوره ای که پرداخت نکرده اید را محاسبه نمیکنند ولی بیمه ایران جریمه را به سود و اندوخته شما اضافه میکند

 • با سلام . سوال اینکه من بازنشسته لشکری هستم و همسرم خانه دار و دارای بیمه عمر و بازنشستگی ایران است .
  آیا پس از فوت من همسرم هم از حقوق اینجانب بهره مند میشود و هم طبق قرارداداز حقوق بازنشستگی بیمه ایران؟ مانعی برایش پیش نمی آید؟؟

  • جناب مهران بزرگوار اگر ذینفع فوت بیمه نامه تون رو همسرتون قرار داده اید بله ایشون می تونن از سرمایه بیمه نامه تون استفاده کنند.

  • جناب فروغی عزیز ، حقوق بازنشستگی و طرح مستمری فقط برای بیمه عمر سامان و بیمه مستمری خاورمیانه امکان پذیر هست و سایر شرکت هی بیمه از این امکان برخوردار نیستند.

   • من بیمه عمر مان ایران دارم و در چهارمین سال پرداخت آن هستم ، یعنی میفرمایید بیمه عمر مان ایران مستمری بازنشستگی ندارد؟ درحالیکه موقع ثبت نام بما گفتند بعداز ده سال میتوانیم خودمان را بازنشسته کنیم و ماهیانه مستمری بگیریم، سؤال اینست اگر قرار نیست مستمری بگیریم این بیمه به چه دردمان میخورد؟

    • اقای قزوینی بزرگوار ، از نمایندگی که بیمه نامه تون رو تهیه کردید راهنمایی های لازم برای این موضوع رو بخواهید ، متاسفانه ما دسترسی به بیمه نامه شما نداریم.

 • سلام روز بخیر من ۵ سال بیمه مان دارم و ماهیانه حدود ۱۶۰ هزارتومان ‍پرداخت می کنم الان می تونم مبلغ بیشتری ماهیانه پرداخت کنم؟ مثلا ۵۰۰ هزارتومن ماهیانه پرداخت کنم.
  ممنون میشم از راهنماییتون.

  • خانم مرادی عزیز می تونید اقدام به افزایش حق بیمه در طول مدت بیمه نامه داشته باشید و لی برخی شرکت ها در میزان افزایش حق بیمه ها محدودیت هایی را دارند و تا درصدی امکان افزایش حق بیمه برای شما وجود دارد.

 • سلام
  من بیمه عمر مان خریدم، بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی هم دارم ، در صورتی که نیاز به پوشش های امراض خاص گ سرطان ، هزینه های پزشکی پیدا کنم یا از کار افتادگی شرایط پرداخت به چه روشی هست؟ میشه توضیح بدید؟ مثلا اگه دستم بشکنه میتونم هم هزینه پزشکی رو کامل از تامین اجتماعی بگیرم و هم از ۵ میلیون بیمه مان استفاده کنم‌؟

  • جناب حسن عزیز، برای استفاده از پوشش های امراض و یا هر پوشش دیگر در شرکت بیمه می تونید مدارک تشخیصی و درمانی را کامل کرده و به شرکت بیمه ارائه نمایید . پرداخت خسارت از سمت تایمن اجتماعی و بیمه عمر دو موضوع متفاوت با هم می باشد.

 • پنج ساله بیمه پرداخت میکنم اگر یک روز دیر کرد داشته باشی کلی جریمه کم میکنند بیمه کم میکنند نه تنها سود تعلق نمیگیره چون همه تبلیغاتشون دروغ هست ۹ماهه تقاضای باز خرید کردم حدود سیزده میلیون پرداخت کردم میگن پنج میلیون بهت تعلق میگیره .دزدی وکلاهبرداری اینجوری ندیده بودیم که به لطف خدا دیدیم.

 • وقتی کلی مالیات کم میکنند چرا میگید نه وقتی یک روز قسط عقب بیفته کلی جریمه تعلق میگیره چرا میگید نه سیزده میلیون در مدت پنج سال پرداخت کردم حالا که ۹ ماهه میخوام بازخرید کنم میگید پنج میلیون تعلق میگیره .چرا اینقدر تبلیغات دروغ میکنیدحالا که زنده هستیم بعد ۹ ماه تقاضای بازخرید نصف پول پرداختی را هم بهمون نمیدین بعد فوت دیگه تکلیفش مشخصه چی می شه

  • من واقعا واسه این شرکت بیمه عمر ایران متاسفم و تمام کارکنایی که گذاشته اونجا فقط دروغ تحویل میدن . من خودم گول اینکه گفتن بعد ده سال حقوق باز نشستگی داره خوردم بعد گفت ماهه دوم بیمه تکمیلی رایگان روش میزاریم بعد مالیات نداره ، خلاصه الان هر جاش کارم افتاد گفتند نداریم دروغ بوده ، مردم شماهارو باور کردن خدا ازتون نگذره

  • بنده نماینده بیمه ایران هستم تمامی شرکت ها از حق بیمه مالیات بر ارزش افزوده میگیرند ولی ارزش بازخرید و سرمایه فوت معاف از مالیات میباشند بیمه ایران بر اصل صداقت همون اول مالیات روکسر میکنه و بقیه بیمه ها در زمان بازخرید در مورد جریمه هم شرکت های که جریمه نمیکنند اندوخته و سود دوره ای که پرداخت نکرده اید را محاسبه نمیکنند ولی بیمه ایران جریمه را به سود و اندوخته شما اضافه میکند بازخرید رو هم طبق جدولی که بهتون دادن انجام بدید

 • با سلام و خدا قوت ، من در حدود ۵ سال است که پسرم را بیمه مان کردم و امسال میزان ضریب افزایش سالانه را از ۰.۱۵ به ۰.۲۰ افزایش دادم و خواستم میزان ضریب فوت را که سالانه ۲۰ میلیون تومان است افزایش دهم ولی نمایندگی بیمه فرمودندکه برایتان در زمان بازخریدی مبلغ زیادی را کم کنند و بهتر است در همان ۲۰ میلیون تومانی که از ۵ سال قبل مانده باقی بماند خواستم راهنمایی بفرماید بنده قانع نشدم

  • جناب ایت امکان چنین افزایش ضریبی هست و می تونید این ضریب رو افزایش دهید. حتما جدول با اعمال تغییرات رو از شرکت بیمه ایران دریافت کنید و بعدا در این مورد تصمیم گیری کنید.

 • با سلام آیا با پایان دوره بیمه عمر فقط همان مبلغ بازخرید که در جدول نوشته شده تعلق میگیرد یا سود دیگری هم دارد با تشکر