بیمه تایم

نقد و بررسی جامع بیمه عمر مان ایران

بیمه عمر مان ایران
۴.۲
(۱۳۲)

بیمه عمر مان ایران یکی از انواع طرح‌های بیمه عمر شرکت بیمه ایران است که بیمه عمر و سرمایه گذاری را با شرایط ویژه و خاص ارائه می‌کند. در این طرح شرکت بیمه ایران خواسته است که بهترین شرایط بیمه عمر را به بیمه گذاران خود ارائه نماید تا آن‌ها بتوانند با خیال آسوده بیمه عمر را تهیه نمایند. این که بیمه عمر مان ایران چیست و چه پوشش‌هایی را برای فرد بیمه شده ارائه می‌کند و چه شرایطی دارد  همه مواردی می‌باشد که در این مقاله به آن پرداخته‌ایم.

 

بیمه عمر مان چیست؟

اجازه دهید تعریف این بیمه نامه را از زبان خود شرکت بیمه ایران بخوانیم:

بیمه عمر مان چیست؟

 پوشش‌های بیمه عمر مان

پوشش سرمایه فوت

اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه مان ایران فوت نماید، سرمایه در اثر فوت به ذینفعان مشخص شده در بیمه نامه پرداخت می شود. اگر ذینفعی در بیمه نامه مشخص نشده باشد سرمایه فوت بر اساس گواهی انحصار وراثت به وراث فرد بیمه شده پرداخت می‌شود. میزان سرمایه فوت ۵ تا ۳۵ برابر حق بیمه پرداختی سالانه فرد می‌باشد. این که سرمایه فوت به چه کسی تعلق می گیرد؟ می‌توانید در بلاگ بیمه تایم مطالعه نمایید.

 

پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه

ممکن است فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید که در این صورت ۵ تا ۱۴۰ برابر حق بیمه سالانه‌ای که توسط بیمه شده پرداخت می‌شود را به عنوان سرمایه فوت حادثی به اضافه سرمایه فوت به هر علت و به اضافه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌کند.


بیشتر بدانید: تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی


پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

اگر بیمه شده به علت حادثه و یا به هر علتی در طول مدت داشتن بیمه عمر مان ایران  دچار ازکار افتادگی شود بر اساس شرایط بیمه عمر از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و شرکت بیمه ایران تا پایان مدت قرارداد حق بیمه شما را پرداخت می‌کند.

 

سرمایه ازکارافتادگی بیمه عمر مان

در کنار معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت ازکارافتادگی کامل فرد بیمه شده شرکت بیمه ایران با داشتن پوشش سرمایه ازکارافتادگی می‌تواند از سرمایه ازکارافتادگی این بیمه نامه نیز استفاده نماید. سقف این پوشش تا ۱۰۰ درصد از سرمایه ازکارافتادگی می‌باشد.

  سقف پوشش ازکار افتادگی بیمه مان تا ۱۰۰ میلیون تومان است. 

البته بیمه شده ای که دچار ازکارافتادگی دائم شده می‌تواند درخواست دریافت مستمری را از بیمه ایران نماید. میزان مستمری که توسط شرکت بیمه ایران پرداخت می‌شود  ۱ تا ۳ برابر حق بیمه پرداختی فرد بیمه شده می‌باشد. که این مبلغ را تا ۱۰ سال به بیمه شده پرداخت می‌کند.


حتما بخوانید: بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله ایران و سامان


پوشش امراض خاص

بررسی پوشش‌های بیمه عمر مان

اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر مان به یکی از ۴ دسته بیماری سکته قلبی و یا مغزی مبتلا شود و یا عمل قلب باز انجام دهد و یا نیاز به پیوند هر کدام از اعضای اصلی بدن از جمله کلیه، قلب، کبد ،ریه، مغز استخوان داشته باشند می‌تواند از این پوشش استفاده کند. میزان سقف تعهدات این پوشش تا ۲۵ درصد سرمایه فوت و تا سقف ۵۰ میلیون تومان می باشد. مقایسه پوشش بیماری های خاص بیمه عمر را می توانید در بلاگ بیمه عمر مطالعه نمایید.

پوشش سرطان بیمه عمر مان ایران

در این بیمه نامه برای سرطان پوشش جداگانه ای ارائه می‌شود که اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به انواع سرطان مبتلا شود می‌تواند تا ۵۰ میلیون تومان از پوشش بیمه عمر خود استفاده نماید. میزان پوشش سرطان بر اساس ۲۵ درصد سرمایه فوت محاسبه می‌شود. همچنین به این دو نکته زیر توجه داشته باشید:

 • پوشش بیماری خاص و پوشش سرطان تا سن ۶۰ سالگی به بیمه شده ها ارائه می‌شود.
 • بیمه شده می‌تواند فقط یکبار از پوشش بیماری های خاص استفاده نماید.

پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه

اگر بیمه شده حادثه ای برایش اتفاقی بیافتد که هزینه پزشکی داشته باشد، می‌تواند از این پوشش تا سقف ۲۰ میلیون تومان استفاده کند. میزان سرمایه هزینه پزشکی می‌تواند ۰ تا ۲۰ درصد سرمایه فوت به هر علت باشد.

حال که با انواع پوشش‌های بیمه عمر مان آشنا شدید بد نیست با دیگر مزایای آن نیز آشنا شوید.

مزایای بیمه عمر مان

مزایای بیمه عمر مان چیست؟

 • این بیمه نامه تقریبا محدودیت سنی ندارد و هر فردی از بدو تولد تا ۱۰۶ سالگی!!! (البته بهتره بگیم هیج محدودتی نداره) می‌تواند این بیمه عمر را داشته باشد
 • پوشش فوت در اثر حادثه تا پایان بیمه نامه و تا سن ۱۰۸ سالگی ارائه می‌شود
 • شما می‌توانید کل اندوخته و یا بخشی از اندوخته بیمه نامه را در پایان مدت بیمه نامه به مستمری تبدیل نمایید
 • -بیمه عمر مان از زمان صدور تا ۷ روز پوشش فوت در اثر حادثه رایگان به بیمه شده های خود ارائه می‌کند. در بسیاری از شرکت‌های بیمه این پوشش دارای مدت انتظار می‌باشد

مطلب مرتبط:‌ آشنایی با بیمه عمر پاسارگاد 


 • اگر حق بیمه توسط بیمه گذار پرداخت نشود از محل اندوخته فرد برداشت می‌شود و پوشش‌های بیمه نامه علی رغم عدم پرداخت حق بیمه برای فرد برقرار می‌ماند.
 • هر فرد بیمه شده این امکان را دارد که بعد از پایان سال دوم بتواند بدون نیاز به ضامن می‌تواند ۹۰ درصد ارزش بازخریدی بیمه نامه را برداشت نماید.
 • در صورت نیاز فرد بیمه شده می‌تواند بیمه نامه را بازخرید کند. بازخریدی بیمه عمر مان ایران محدودیت زمانی خاصی ندارد.
 • دریافت مستمری مادام العمر

مزایای بیمه عمر مان ایران (جنبه سرمایه گذاری)

 1. دارندگان بیمه عمر مان علاوه بر سود تضمینی، شرکت بیمه عمر مان بیمه گذاران را در ۸۵ درصد سود ناشی از سرمایه گذاران را مشارکت می‌کند.
 2. در پایان مدت بیمه عمر مان ایران این امکان برای بیمه شدگان وجود دارد که اندوخته بیمه نامه را به بیمه بازنشستگی تبدیل نمایند.
 3. امکان دریافت وام تا ۹۰ درصد ارزش بازخریدی از پایان سال دوم بدون نیاز به ضامن
 4. امکان برداشت از اندوخته بیمه عمر مان ایران زودتر از پایان مدت بیمه نامه وجود دارد.

برسی میزان سود دهی بیمه مان ایران

در این بیمه عمر دو نوع سود تضمینی و سود مشارکت به حق بیمه‌های عمر پرداخت می‌شود. سود تضمینی به صورت روز شمار و علی الحساب به اندوخته فرد بیمه شده پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر


سود تضمینی: میزان سود تضمینی قابل پرداخت به صورت زیر می‌باشد:

سود مشارکتی: هر سال و در پایان سال مالی و پس از برگزاری مجمع عمومی سالیانه شرکت  بیمه ایران سود قطعی حاصل شده از سرمایه گذاری های انجام گرفته توسط این شرکت را  اعلام می کند. شرکت بیمه ایران حداقل ۸۵ درصد از سود قطعی تحقق یافته را علاوه بر سود تضمینی به حساب بیمه گذار واریز می کند.

برای اطلاع از این که بالاترین سود بیمه عمر متعلق به کدام شرکت است؟ را می توانید در بلاگ بیمه تایم مطالعه نمایید.

بروشور بیمه مان به همراه نمونه جدول خرید

شرکت بیمه ایران، در توضیح بیمه عمر مان ایران یک بروشور کلی طراحی کرده که شما می توانید در یک نگاه تمامی مزایا و پوشش های این بیمه نامه را بررسی نمایید. در بروشور بیمه مان یک جدول نمونه تعهدات بر اساس یک حق بیمه سالانه آورده شده که شما می توانید میزان پوشش  سرمایه فوت و امراض خاص به همراه ارزش بازخریدی برای یک فرد سالانه را مشاهده و بررسی نمایید.

بروشور بیمه عمر مان ایران
برای مشاهده در سایز بزرگ بر روی عکس کلیک کنید.

 

شرایط مه عمر مان ایران

شرایط بیمه مان ایران : سایر نکاتی که باید بدانید

 • اگر فرد بیمه شده سن بالای ۵۰ سال داشته باشد انجام معاینات پزشکی برای صدور بیمه عمرمان لازم می‌باشد
 • برای بیمه شده‌هایی که سن بیمه شده کمتر از ۵۰ سال باشد و درخواست سرمایه فوت بالای ۳۵ میلیون تومان دارند انجام معاینات پزشکی برای صدور بیمه نامه لازم می باشد
 • برای استفاده از پوشش بیماری ها ۳ ماه دوره انتظار و باری پوشش سرطان ۶ ماه دوره انتظار وجود دارد
 • برای بیمه شده ای که سن زیر یک سال دارد فقط پوشش فوت به هر علت برقرار می باشد
 • برای افراد  ۱۸ تا ۶۰ ساله همه پوشش های بیمه نامه عمر مان ارائه می شود و از ۶۰ سال به بعد پوشش امراض خاص و پوشش سرطان بیمه نامه حذف می شود. بعد از ۷۰ سالگی نیز فقط پوشش فوت به هر علت و پوشش فوت در اثر حادثه به بیمه شده ها ارائه می‌شود.

شرایط بیمه بازنشستگی مان ایران

شرایط پرداخت مستمری مادام العمر:

در این بیمه نامه شرکت بیمه ایران از تاریخ مشخص شده در بیمه نامه د رپایان مدت بیمه نامه تا زمانی که فرد بیمه شده در قید حیات باشد مبلغ مستمری مشخص شده به وی پرداخت می شود.

شرایط پرداخت مستمری برای مدت معین:

در این بیمه نامه ، شرکت بیمه ایران از تاریخ مشخص شده در بیمه نامه تا مدت زمان درج شده در این بیمه نامه مستمری به فرد بیمه شده پرداخت می‌نماید.

شرایط پرداخت مستمری قطعی و مادام العمر:

این نوع مستمری تلفیقی از دو نوع بیمه نامه فوق می باشد که شرکت بیمه ایران با توجه به شرایط مشخص شده این مستمری را پرداخت می‌نماید.

دوره انتظار بیمه عمر مان ایران

دوره انتظار هر یک از بیماری‌هایی تحت پوشش در بیمه عمر مان ایران سه ماه و برای پوشش سرطان برابر با شش ماه از آغاز قرارداد بیمه می‌باشد که در این مدت بیمه گر هیچگونه تعهدی برای جبران خسارت وارده نخواهد داشت.

جدول بیمه عمر مان ایران

برای دریافت جدول بیمه عمر مان ایران می‌توانید با ثبت سن بیمه شده و تعداد سال پرداخت حق بیمه و حق بیمه پرداختی و انتخاب پوشش‌های بیمه ای می‌توانید جدول بیمه عمر تان را از کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم دریافت نمایید. نمونه جدول برای کودک یک ساله با پرداخت حق بیمه سالانه ۱۰ میلیون تومان بر اساس جدل زیر می‌باشد.

بر اساس این جدول اگر یک کودک یک ساله با پرداخت حق بیمه سالانه ۱۰ میلیون تومان برای یک بیمه نامه ۳۰ ساله اقدام نماید، شرایط ارزش بازخریدی و شرایط پرداخت مستمری به ترتیب زیر می باشد. حال اگر شرایط پرداخت تغییر نماید، جدول زیر هم تغییر خواهد کرد. برای دریافت جدول می توانید از کاشناسان بیمه تایم کمک بگیرید تا جدول مطابق شرایط شما ارسال شود.

 

جدول بیمه بازنشستگی عمر مان ایران

معایب بیمه مان ایران

 • اگر بیمه عمر مان ایران را به عنوان بیمه زندگی انتخاب کرده اید باید گفت در کنار همه مزایایی که این بیمه نامه دارد معایبی را هم به همراه دارد.
 • سود مشارکت شرکت بیمه ایران در چند سال اخیر داز میانگین سود مشارکت شرکت های بیمه پایین تر بوده است و از این رو شاید در زمینه سرمایه گذاری نتواند خواسته های بیمه گذاران را جبران نماید.
 • سطح پوشش های بیمه عمر مان در مقایسه با برخی از شرکت ها کمتر بوده و شاید این یک دیگر از نکات ضعف این شرکت بیمه باشد.

شرایط پرداخت خسارت در بیمه عمر مان ایران

شرکت بیمه ایران متعهد است در صورت ابتلای فرد بیمه شده به بیماری‌های تحت پوشش یا فوت ناگهانی وی به علت یکی از بیماری‌ها با توجه به گذشت مدت زمان دوره انتظار امکان پذیر می باشد. دوره انتظار استفاده از پوشش امراض بیمه عمر مان ایران برای بیماری ها ۳ ماه و برای سرطان ۶ ماه می باشد.

شرایط انتقال بیمه عمر مان

انتقال بیمه عمر مان در واقع انتقال شرایط استفاده از بیمه نامه می باشد که به فرد دیگر منتقل می شوذ.

 •  انتقال بیمه گذار می تواند پس از اخذ موافقت کتبی بیمه شده و همچنینشرکت بیمه ایران، بیمه نامه را با شرایطی که بیمه گر تعیین می کند به شخص دیگری منتقل نماید.
 • در صورت انتقال بیمه نامه به شخص دیگر، انتقال دهنده مسئول پرداخت کلیه دیون تا تاریخ انتقال در مقابل بیمه گر خواهد بود.
 •  در صورت انتقال بیمه نامه، بیمه شده قابل تغییر نمی‌باشد.
 • ا گر بیمه گذار و بیمه شده دو نفر باشند، در صورت فوت بیمه گذار یا انتقال قرارداد بیمه به دیگری،چنانچه ورثه یا منتقل الیه کلیه تعهداتی را که به موجب قرارداد بیمه به عهده بیمه گذار بوده است،در مقابل بیمه گر اجرا نمایند قرارداد بیمه به نفع ورثه یا منتقل الیه به اعتبار خود باقی می ماند. معهذا ورثه و یا منتقل الیه حق فسخ قرارداد را طبق شرایط عمومی این بیمه نامه خواهند داشت.
 • تبصره : اگر انتقال گیرندگان متعدد باشند هر یک از آنها نسبت به تمام حق بیمه در مقابل بیمه گر مسئولیت تضامنی خواهند داشت به نحوی که هر گاه یکی از آنها حق بیمه سهم خود را نپردازد ،هیچ یک از انتقال گیرندگان حق استفاده از مزایای قرارداد بیمه را نخواهند داشت.

مدارک لازم پرداخت خسارت فوت در بیمه عمر مان ایران

 • در صورت فوت فرد بیمه شده ، باید ظرف مدت یک ماه خسارت به شرکت بیمه ایران کتبا اعلام شود.
 • ارائه گواهی فوت صادر شده از سوی سازمان ثبت احوال
 • ارائه تصویر ۳  عددی، کپی برابر اصل کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی باطل شده بیمه شده
 • گواهی آخرین پزشک معالج یا پزشکی قانونی مبنی بر علت فوت که در آن علت بیماری شرح و سیر آن ذکر شده باشد . در صورتیکه معالجه به عمل نیامده باشد مدارک مثبته حاکی از بیماری و علل فوت و اوضاع و احوالی که در آن فوت اتفاق افتاده باید به هزینه استفاده کننده تهیه و ارائه گردد.
 • در صورتی که فوت ناشی از حادثه باشد، گزارش مشروح حادثه که توسط مراجع قانوتی ذیصلاح تهیه شده باشد.
 •  گواهی انحصار وراثت در صورتی که استفاده کننده در بیمه نامه و اوراق الحاقی مشخص نشده باشد.

شرایط استفاده از سرمایه گذاری بیمه عمر مان ایران در پایان مدت بیمه نامه

اگر در پایان مدت بیمه نامه، بیمه شده در قید حیات باشد با ارائه مدارک زیر می‌تواند از اندوخته بیمه نامه خود استفاده نماید :

اصل شناسنامه و کارت ملی ذینفعان و استفاده کنندگان
تبصره : در صورتیکه اشتباهی درثبت تاریخ تولد بیمه شده در موقع انعقاد قرارداد رخ داده باشدو این اشتباه حق بیمه پوشش های بیمه ای و هزینه های مترتب به آن را تغییر دهد، جدول ارزش بازخرید پیوست بیمه نامه تعدیل می گردد

روش‌های پرداخت حق بیمه عمر مان ایران

فرد بیمه شده برای خرید و یا تمدید بیمه مان می‌تواند از طریق یکی از روش های زیر اقدام به پرداخت حق بیمه خود نماید:

 • واریز از طریق پوزهای دفاتر نمایندگی و شعب
 • واریز از طریق ATM بانک ملت
 • امکان پرداخت از طریق اینترنت بانک ملت
 • امکان پرداخت از طریق تلفن همراه  # ۹۶۶۸ * ۷۷۰

تفاوت بیمه عمر مان بیمه ایران با طرح سپاس بیمه عمر ایران

تفاوت‌های طرح سپاس و بیمه عمر مان را در چند بخش بررسی خواهیم کرد:

پوشش‌های دو بیمه نامه

اگر هدف شما از خرید بیمه عمر استفاده از پوشش‌های متنوع است، بیمه مان می‌تواند گزینه مناسبی باشد. فقط توجه کنید که بیمه مان مانند بیمه سپاس دارای پوشش جراحی نیست.

سرمایه‌گذاری دو بیمه نامه

اگر هدف شما از خرید بیمه عمر سرمایه‌گذاری است، بیمه طرح سپاس گزینه‌ بهتری است، چون حق‌بیمه را سالانه پرداخت می‌کنید.

حق‌بیمه پرداختی دو بیمه نامه

حق‌بیمه در بیمه مان را می‌توانید به‌صورت ماهانه، ۶ ماهه یا سالانه پرداخت کنید؛ اما در طرح سپاس باید بیمه عمر را سالانه پرداخت کنید که ممکن است برای برخی از افراد سخت باشد.

پوشش‌های اضافی دو بیمه نامه

پوشش‌های اضافی در طرح سپاس شامل پوشش جراحی و بستری در اثر بیماری و در اثر حادثه است. این پوشش‌ها اضافه بر پوشش امراض خاص و سرطان است.

استثنائات بیمه عمر مان ایران

در بیمه عمر مان بیمه عمر ایران موارد زیر از استثنائات این بیمه نامه بوده و در صورت اتفاق تحت پوشش نمی‌باشد.

خودکشی:

اگر بیمه شده در طول دو سال اول از تاریخ شروع قرارداد بیمه و یا از تاریخ برقراری مجدد بیمه نامه خودکشی نماید، صرفا ارزش بازخریدی بیمه نامه به ذینفعان پرداخت می‌گردد.

مرگ بیمه شده به وسیله بیمه گذار:

در صورتیکه بیمه گذار تعمدا به طور مستقیم یا غیر مستقیم موجبات مرگ بیمه شده را فراهم آورد، صرفا ارزش بازخریدی ریاضی بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه

مرگ بیمه شده توسط ذینعان بیمه نامه:

در صورتیکه ذینغعان بیمه نامه عمدا به طور مستقیم یا غیر مستقیم موجبات مرگ بیمه شده را فراهم آورند، استفاده کننده مذکور از مزایای بیمه نامه محروم و سهم ذینفعان پرداخت خواهد شد.

مسافرت غیرعادی:

خطرات ناشی از پرواز هوایی بجز مواردی که بیمه شده بعنوان یک مسافر عادی با خرید بلیط اقدام به پرواز در خطوط هوایی تجاری مجاز نموده و نام وی به عنوان مسافر عادی، در لیست مسافران ثبت شده باشد تحت پوشش نخواهد بود.

فعالیت‌های خطرناک:

چنانچه فوت بیمه شده ناشی از هدایت یا سرنشینی وسایل نقلیه(هوایی، زمینی، ریلی و دریایی) در مسابقات، پروازهای اکتشافی، هر نوع تمرین و آموزش غواصی، پرواز هوایی، پرش با چتر نجات (سقوط آزاد)، هدایت کایت و یا سایر وسایل پرواز بدون موتور باشد، فقط ارزش بازخریدی بیمه نامه به استفاده کننده پرداخت خواهد شد مگر اینکه با توافق طرفین و پرداخت حق بیمه اضافی، موارد مذکور تحت پوشش قرار گرفته باشد.

اعمال خلاف قانون :

چنانچه بیمه شده در اثر فعالیتهای مجرمانه ، اعم از مباشرت، مشارکت یا معاونت در آن فوت کند، شرکت بیمه ایران هیچ گونه تعهدی برای پرداخت سرمایه فوت نخواهد داشت.

جنگ :

در صورتیکه بیمه شده در نتیجه عملیات تعرضی و تدافعی و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی در مقابل نیروی مهاجم داشته باشد فوت نماید، شرکت بیمه ایران فقط ارزش بازخریدی تا روز حادثه را پرداخت خواهد کرد .
تبصره :عملیات پلیسی از هر قبیل در حکم عملیات نظامی محسوب نمی گردد .

اعزام به عملیات جنگی:

چنانچه بیمه شده به عنوان نظامی یا در تشکیلات نظامی تحت هر عنوان به عملیات جنگی اعزام شود، بیمه نامه از تاریخ اعزام بیمه شده به حالت تعلیق در خواهد آمد حتی اگر بیمه گر در اثر عدم اطلاع از وضع بیمه شده به دریافت حق بیمه ادامه داده باشد. در این صورت، چنانچه به هر علتی خطری اتفاق بیفتد بیمه گر صرفا ارزش بازخریدی بیمه نامه را تا روز تعلیق پرداخت و حق بیمه های اضافه دریافتی احتمالی از تاریخ تعلیق مسترد خواهد شد .

بیمه نامه معلق، سه ماه پس از خاتمه عملیات جنگی و بازگشت بیمه شده به وضعیت قبلی ، بر اساس درخواست بیمه گذار و موافقت بیمه گر به وضعیت عادی تبدیل میگردد.
تبصره : چنانچه بیمه شده در محلی فوت کند که رسماً شرایط جنگ اعلام شده است، پرداخت سرمایه فوت منوط به ارایه دلایل کافی از سوی بیمه گذار یا استفاده کننده مبنی بر عدم تاثیر مستقیم جنگ بر فوت بیمه شده می باشد. در صورت عدم ارائه شواهد کافی، شرکت بیمه ایران فقط ارزش بازخریدی را پرداخت خواهد نمود.

تشعشعات هسته ای:

ای چنانچه بیمه شده در اثر انفجار یا تشعشعات هسته ای و یا آلودگی های شیمیایی و بیولوژیکی ناشی از آن فوت کند، شرکت بیمه ایران فقط ارزش بازخریدی را پرداخت خواهد نمود. چنانچه بیمه شده در اثر مصرف داروهای محرک بدون تجویز پزشک، مشروبات الکلی، مواد مخدر و روان گردان فوت نماید، شرکت بیمه ایران فقط ارزش بازخریدی را پرداخت خواهد نمود.

 

مشاوره و خرید بیمه عمر مان ایران

در انتخاب بیمه عمر در بین همه شرکت‌هایی که این بیمه نامه را ارائه می کنند، بیمه عمر مان ایران یکی از گزینه‌هایی می باشد که با توجه به شرایط و پوشش هایی که ارائه می کند توسط بیشتر بیمه گذاران انتخاب می شود. اگر شما هم می خواهید این بیمه عمر را بخرید و یا این که می‌خواهید این بیمه نامه را با سایر بیمه‌نامه‌های عمر مقایسه کنید، کافی است از طریق لینک زیر اقدام به تکمیل فرم نمایید تا کارشناسان بیمه تایم در اولین فرصت با شما تماس بگیرند:

سوالات متداول

 • بیمه عمر مان ایران آیا بازنشستگی دارد؟

بله ، بیمه عمر مان ایران تنها طرح دارای بازنشستگی در بین انواع بیمه عمر ایران می‌باشد.

 • آیا خرید بیمه عمر مان ایران بازنشستگی دارد؟

همه افراد می‌توانند از بدو تولد تا سن ۱۰۰ سالگی این بیمه نامه رو خریداری نمایند.

 • آیا بیمه عمر مان ایران پوشش امراض دارد؟

بله در کنار بازنشستگی پوشش‌های دیگری هم این بیمه نامه دارد که با مطالعه مطلب بالا می توانید با مزایای این بیمه بیشتر آشنا شوید.

 • آیا اتباع خارجی هم می توانند این بیمه نامه را داشته باشند؟

خسارت مربوط به بیمه شدگان با تابعیت غیر ایرانی تنها در صورتی قابل پرداخت خواهد بود که دارای مجوز اقامت با حق کار مشخص و پروانه کار معتبر باشند.

 • در صورت گم شدن بیمه عمر مان چکار باید بکنیم؟

در صورت مفقود شدن بیمه نامه بیمه گذار موظف است بلافاصله مراتب را به صورت کتبی به اطلاع شرکت بیمه ایران برساند و بیمه گر پس از حصول اطمینان از فقدان آن المثنی بیمه نامه را صادر و در اختیار بیمه گذار قرار خواهد داد.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۲ / ۵. تعداد رای ۱۳۲

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۹۲ comments

 • سلام خسته نباشید.من بیمه عمر از بیمه ایران خریدم.میخاستم بدونم بعد ۲۰سال پرداخت ارزش بازخریدی رو بهم پرداخت می کنند یا بیشتر از اون؟؟؟چقدر؟؟

  • سلام سعید عزیز. میزان دریافتی شما بر اساس جدول بیمه عمری است که ضمیمه بیمه نامه تون هست. براب توضیح دقیق تر و مشاوره کارشناسان بیمه تایم لطف این فرم را پر کنید تا با شما در کمترین زمان در تماس باشیم.

  • سلام خسته نباشید.من بیمه عمرمان خریدم وماهانه پرداخت می کنم چه طوری من حساب خودم را مشاهده کنم میزان سودمشارکت وحساب خودم ببینم

   • جناب صابری عزیز می تونید به صورت آنلاین با وارد کردن اطلاعات لازم به صورت آنلاین بیمه نامه تون رو مشاهده کنید.

 • می خواستم روش های پرداخت حق بیمه را بدانم .
  آیا با پرداخت ۱۲ الی ا۵ قسط مستمری به بیمه گذار تعلق می گیرد یا به عبارت دیگر مستمری وصول می گردد؟

  • سلام خانم درستی میتونید برای دریافت مشاوره کامل و مقایسه بیمه عمر شرکت های مختلف با ما تماس بگیرید یا شماره تماستون را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

   • با سلام من بیمه مان دارم .شما میگید معاف از مالیات هست پس چرا من مالیات رو سالانه پرداخت میکنم و سوال بعدی اینکه چرا سالانه قیمتهاش بالا میره

    • جناب راهنورد بیمه های عمر معاف از پرداخت مالیات هستند و روی بیمه نامه شما مبلغی به عنوان مالیات از شما گرفته نمی شود، افزایش قیمت هر سال به احتمال زیاد به علت داشتن ضریب افزایشی حق بیمه تان می باشد.

     • من کارشناس بیمه ایران هستم معاف از مالیات است ولی مالیات بر ارزش افزوده داره که ۵ درصد حق بیمه سالانه می باشد

 • سلام. من دوسال پیش بیمه مان رو گرفتم و کلیه آزمایش‌ها رو انجام دادم و مشکل خاصی نداشتم ولی با پیش بینی‌های که پزشکشون و شاید طبق آینده نگریشون. کلیه امراض خاص و سرطان رو از بیمه نامه حذف کردن. و گفته های بالا فقط تبلیغاته

  • جناب آقای زارع
   شرکت های بیمه بدون دلیل نمی تونن پوشش های بیمه ای رو از بیمه نامه بیمه گذاراشون حذف کنن. یا در چکاپ شما موردی مشاهده شده که این اتفاق برای بیمه نامه شما افتاده است.

  • من ۵ سال در حال پرداخت این بیمه هستم. تا امروز هیچ کدوم از کارشناسان انقدر خِبره نبودند که پاسخ درست در مورد سوالاتم بدهند. در ابتدا من رو به آزمایشگاه معتبر خودشون بردن و آزمایش گرفتند و گفتند هزینه اش با شرکت بیمه هست اما بعدش دیدم از اولین قسط بیمه که پرداخت کرده بودم، کم کردند. بعد گفته بودند مالیات نداره اما سال دوم گفتند باید مالیات بر ارزش افزوده بدید و کل دو سال قبلش رو یک دفعه گرفتند. اگر حتی یک روز دیرتر از موعد پرداخت کنیم جریمه باید پرداخت کنیم، یکبار دو روز دیرتر پرداخت کردم هزار و هفتصد تومان جریمه دادم.
   در کل دردسر برای من شده. هر بار هم می خوام بازخرید کنم میگن نه تنها کل پولت رو نمیدیم بلکه اصلا سود هم بهت تعلق نمی گیره. من بسیار ناراضی هستم.

   • خانم مریم بزرگوار ، انتخاب شرکت بیمه در خرید بیمه های عمر بسیار مهم بوده و از این رو تاکید ما در زمان خرید بیمه عمر ، انتخاب شرکتی است که پاسخگو بوده و زمان پرداخت خسارت هم همراه بیمه گذار باشد. سطح توانگری شرکت و گرفتن مشاوره قبل خرید از مهمترین مواردی هست که باید بررسی کنید.

   • یکسری بیمه ها اگه سر موعد پرداخت نکنی از سود و اندوخته کم میکنن ولی جریمه نمیکنن ولی بیمه ایران جریمه میکنه در عوض از اندوخته و سود کم نمیکنه
    در مورد مالیات هم همه شرکت ها مالیات بر ارزش افزوده میگیرن منتهی بیمه ایران همون اول مالیات رو میگیره ولی بقیه شرکت در انتها کسر میکنن

   • یکسری بیمه ها اگه سر موعد پرداخت نکنی از سود و اندوخته کم میکنن ولی جریمه نمیکنن ولی بیمه ایران جریمه میکنه در عوض از اندوخته و سود کم نمیکنه در مورد مالیات هم همه شرکت ها مالیات بر ارزش افزوده میگیرن منتهی بیمه ایران همون اول مالیات رو میگیره ولی بقیه شرکت در انتها کسر میکنن

 • سلام من بیمه عمرم الان از یه ارتفاعی خوردم زمین رفتم دکتر میگه باید عمل شی تماس گرفتم با بیمه ایران شعبه ای که توش بیمه ام میگم اینجوریه میگه ما هنوز برای حادثه باید باستاد نامه نگاری کنیم الان من نباید شامل اون ۵میلیون حادثه بشم یا نه؟لطفا راهنمایی کنید

  • آقای رشیدیان ، پوشش های بیمه عمر برای مواردی است که در بیمه نامه تون ذکر شده برای داشتن پوشش های درمانی کامل می تونید بیمه تکمیلی خریداری نمایید.

 • سلام. من الان توسال ۵ هستم که بیمه عمرم.دوسال پیش برام حادثه غطع عضو پیش اومد. ولی اون زمان من چندماهی بیمه نریخته بودم.ولی بعد ازاون کامل سروقت ریختم.ممنون میشم راهنماییم کنید باید چی کار کنم. تشکر

 • سلام.ممنون از سایت خوبتون. من حدود ۴ سال هست که بیمه مان دارم. اوایل مبلغی که برای قسط پرداخت میکردم بدون مالیات بود. ولی از سال دوم نه تنها مالیات اضافه شد بلکه مالیات اون دوسال هم یکجا از من گرفتند.جالبه من پس انداز حقوقم که روش دارم مالیات میدمو برای این بیمه گزاشتم. پس نتیجه میگیریم معاف از مالیات نیست. بلکه دوبله هم حساب میکنند.
  ممنون.

   • با سلام
    لطفا اطلاعاتتون به روز بفرمایید تا بیمه گزاران دچار سردرگمی نشوند، مالیات بر ارزش افزوده طبق قانون به حق بیمه پوششهای خریداری شده در بیمه نامه های عمر تعلق میگیرد، و به بخش سرمایه گزاری تعلق نمیگرد، شرکت بیمه ایران قبل از اینکه مالیاتها روی هم جمع بشه و عدد بزرگی بشه مالیاتها را به روز کردند که به بیمه گزار کمک میکنه هنگام دریافت وام و یا بازخریدی مبلغ هنگفتی به یکباره کم نشه، کاری که متاسفانه شرکتهای دیگر هنوز صداشو درنیاوردن و زمان بازخریدی بیمه گزار رو غافلگیر میکنند.

 • سلام
  چرا این بیمه عمر مان تو خود سایت اصلی بیمه ایران http://iraninsurance.ir هیچ اثری ازش نیست؟! اگر لینکی دارید تو سایت اصلی لطفا بذارید.
  مورد بعدی هم اینکه من این بیمه رو به صورت بازنستگی شنیده بودم یعنی اینکه مثلا ۱۰ سال یا ۲۰ سال حق بیمه میدیم و به محض رسیدن به ۵۰ سالگی تا آخر عمرمون میتونیم اون مبلغ مستمری ماهیانه رو دریافت کنیم، این درسته؟

  • علی بزرگوار،طرح بیمه عمر مان یکی از طرح های ویژه شرکت بیمه ایران هست که در یک سایت تخصصی جداگانه به آن پرداخته است که البته مطالب سامانه بیمه تایم نیز مطلب بسیار کاملی در این باره می باشد.

 • با سلام
  منظور از آیتم شماره نه بروشور بیمه مان ایران چیست؟
  پرداخت۲۵درصدسرمایه فوت و حداکثربه میزان اندوخته ریاضی بیمه گذار به بیمه شده هایی که در آخرین سال حیات خود قراردارند
  چه جوری اخرین سال حیاتشون محاسبه میشه؟

  • جناب هادی بزرگوار بر اساس جدول بیمه عمر ایران می تونید اندوخته بیمه نامه تون رو بررسی کنید. برای مشاوره کامل لطفا با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید

 • سلام وقتتون به خیر ,شما اینجا نوشتید محدودیت سنی نداره ولی نمایندگیهاتون افراد ۶۰ سال به هیج وجه ثبت نام نمی‌کنند.

  • خانم سمیه ، مقاله ما در زمانی نوشته شده که این امکان وجود داشته ولی متاسفانه جدیدا شرایط شرکت بیمه ایران تغییر کرده است.

 • سلام.مدت ۵سال است که بیمه عمر مان کردم ولی دفترچه اقساط که صادر میشه مالیات هم حساب میکنند ودردفترچه نوشته شده درصورتی که شما میگید مالیت نداره پس الان چطور برای من مالیات زده وضمنا من دو ماه دیرکرد داشتم حدود۴۰۰تومان جریمه دیرکرد دردفترچه اقساط برام زدند این به چه صورت است ایا جریمه دیرکرد قانونی است؟به نمایندگی که اعتراض کردم درجواب میگویند سیستم محاسبه کرده.

  • خاتم نسرین عزیز ،بر اساس قانون همه بیمه نامه های عمر معاف از مالیات می باشند. معمولا دیرکرد در پرداخت حق بیمه جریمه ای ندارد و هزینه پوشش ها از اندوخته بیمه نامه برداشت می شود و در زمان واریز حق بیمه جایگزین آن مبلغ می گردد.

   • این چطور پاسخ دادن هست ؟
    ملت دارن میگن مالیات کسر میشه، شما هی میگی قانونا معاف از مالیات هست ؟
    جواب قاطع‌تر و کامل‌تر باید بدید. مثلا باید بگید فلان‌جا داره تخلف می‌کنه و برای شکایت به فلان‌جا مراجعه کنید. اینطور پاسخ طوطی‌وار و تکراری، یعنی خودتان هم به قوانین جاری تسلط ندارید.

    • جناب بهزاد عزیز ، بر اساس قانون بیمه عمر و سرمایه بیمه عمر معاف از مالیات می باشد که در شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه شما این مورد درج شده است.

     • بنده نماینده بیمه ایران هستم تمامی شرکت ها از حق بیمه مالیات بر ارزش افزوده میگیرند ولی ارزش بازخرید و سرمایه فوت معاف از مالیات میباشند بیمه ایران بر اصل صداقت همون اول مالیات روکسر میکنه و بقیه بیمه ها در زمان بازخرید
      در مورد جریمه هم شرکت های که جریمه نمیکنند اندوخته و سود دوره ای که پرداخت نکرده اید را محاسبه نمیکنند ولی بیمه ایران جریمه را به سود و اندوخته شما اضافه میکند

    • مالیات بر ارزش افزوده طبق قانون به حق بیمه پوششهای خریداری شده در بیمه نامه های عمر تعلق میگیرد، و به بخش سرمایه گزاری تعلق نمیگرد، شرکت بیمه ایران قبل از اینکه مالیاتها روی هم جمع بشه و عدد بزرگی بشه مالیاتها را به روز کردند که به بیمه گزار کمک میکنه هنگام دریافت وام و یا بازخریدی مبلغ هنگفتی به یکباره کم نشه، کاری که متاسفانه شرکتهای دیگر هنوز صداشو درنیاوردن و زمان بازخریدی بیمه گزار رو غافلگیر میکنند.

     • جناب امیر عزیز بیمه عمر همه شرکت های بیمه معاف از مالیات می باشد.

    • بنده نماینده بیمه ایران هستم تمامی شرکت ها از حق بیمه مالیات بر ارزش افزوده میگیرند ولی ارزش بازخرید و سرمایه فوت معاف از مالیات میباشند بیمه ایران بر اصل صداقت همون اول مالیات روکسر میکنه و بقیه بیمه ها در زمان بازخرید
     در مورد جریمه هم شرکت های که جریمه نمیکنند اندوخته و سود دوره ای که پرداخت نکرده اید را محاسبه نمیکنند ولی بیمه ایران جریمه را به سود و اندوخته شما اضافه میکند

   • با سلام این همون نوع از بیمه عمر و سرمایه گذاری قبلی است و تفاوتش فقط برجسته سازی پوشش های بیمه ای است که شرکت بیمه ها در زمان عقد قرارداد با بیمه گذار با توجه به شرایط سنی وی به طور زیرکانه ای سعی در کاهش ریسک منافع شرکت بیمه همچنین حداقل سازی منافع بیمه گذار از تعهدات پوشش های بیمه ای منعقد شده در قراداد فروش به وی دارند و هرچند که بیمه عمر و سرمایه گذاری در دنیا به شاخص توسعه جوامع شناخته شده است اما در کشور با توجه فلسفه و منطق مفهومی بیمه عمر و سرمایه گذاری همانطور از عنوانش کاملاً واضح و مبرهن هست عمر و سرمایه گذاری فقط پوشش های بیمه ای نیستش و سرمایه گذاری این بیمه با پوشش های اندک اون بی معنی می شود به عنوان مثال کسی که در بدو تولدش این بیمه را برایش خریداری کردن آیا پوشش های معاف فوتی یا امراض خاص در خرید بیمه می تواند تاثیرگذار باشد؟ به جد من ادعا می کنم چنین پوشش های بیمه ای اگر تاثیری در خرید بیمه داشته باشد همان تاثیرگذاری منفی است (که با توجه دیدگاه و نگرش فرهنگی مانع از تقاضای بیمه بالقوه به بالفعل می گردد و حاضر ادعایم را به اثبات برسانم).
    با این تفاسیر و دیدگاه تدوین قرارداد فروش مبتنی بر سن هر یک از متقاضیان بیمه عمرو سرمایه گذاری در ایران عملا مانور بالیدن به طبل توخالی پوشش های بیمه ای یک پارادکس عطر بی بوی عطار معروف تمثیل ها است.
    و در پایان سوال بنده حول مهمترین شاخصه برجسته اما از قلم افتاده بیمه عمر و سرمایه گذاری یعنی هدف اصلی خرید این شاخص توجه جوامع می باشد آن هم ارزش بازخرید در پایان قرارداد یا بطور واضح تر ماحصل چنین بیمه پس از پرداخت آخرین قسط بیمه گذار چیست؟ دستاورد شخصی که به مدت معین و مبین در قرارداد خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری متعهد به مفاد مندرج در قرارداد باشد و نیازی به هیچ کدام از پوشش های بیمه عمر و سرمایه گذاری نباشد (تأکید می کنم خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری بدون هیچ کدام از پوشش ها) چیست؟
    آیا طبق تجارب اخیر کاهش ممتد و پیوسته ارزش پول ملی به طور اسفناک و عجیب سال ها ۳ دهه گذشته خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری برای بنده که ابدا نیازی به پوشش بیمه ای ندارم (تأکید می کنم خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری بدون حداقل پوشش های بیمه ای) توجیه عقلانی خواهد داشت؟

    • سید عزیز، با تشکر از حسن توجه شما به این موضوع ، پوشش های بیمه ای بخش ارزنده ای از بیمه های عمر هستند که عملکرد بسیاری از شرکت ها از جمله بیمه عمر کارآفرین در پرداخت خسارت و نوع پوشش دهی می تواند واضحا لزوم داشتن پوشش های بیمه ای را پر رنگ تر می کند.

 • سلام احترام
  معذرت میخوام بیمه عمر مان این مزایارو داره کسی ک بعد از چند سال
  پرداخت کنه بیمه رو
  میتونه از بیمه برای هزینه دکتر و زایمان استفاده کنه تو بیمه عمر مان این مزایا کاربرد رو داره؟
  و ی پرسش دیگه خدمتتون داشتم
  این شرایط تو بیمه عمر مان هست
  فرد بعد ۲۰سال پرداخت میتونه
  شخص بازنشسته شود و حقوق دریافت کند؟
  ممنون میشم برای پاسخ گویی

  • خانم الهام بزرگوار ، بیمه عمر مان ، پوششی برای جبران هزینه پزشکی نداره بیمه عمر پاسارگاد پوشش کمک هزینه بستری و جراحی برای بیمه های عمر و تامین اتیه ارائه می کنه، می تونید برای مشاورره کامل تر با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.

  • جناب مهیار بزرگوار می تونید با نمایندگی که بیمه نامه تون رو تهیه کردید تماس بگیرید و راهنمایی لازم در جهت پرداخت حق بیمه رو از ایشون دریافت نمایید.

 • سلام . اقای مسول تایم که کارشناس تمام بیمه ها هسی چرا افراد میگن مالیات میدیم منکر قضیه میشی من خودم سالهای اول مالیات نمیدادم تو سال هفتم هستم الان دوسال ماهی ۷۱۷ تومن از من مالیات میگیرن وبرای ۵ سال اول هم یه جا ازم گرفتن و مورد بعدی که میگن وام با سود ۴ درصد کاملا دروغ من گرفتم با سود ۱۸ درصد سه میلیون و دویست یکساله به من دادن ۵۰۰ هزار تومن سود گرفتن فک کنم ۱۸ درصد هم بیشتر باشه

  • جناب بهرام عزیز تمامی بیمه نامه های عمر معاف از مالیات هستند و سرمایه شکل گرفته در بیمه نامه معاف از مالیات می باشد.

 • با سلام واحترام من ۴سال است که پسرم را بیمه مان یاهمان عمرکرده ام سال اول ماهیانه ۱۰۰هزارتومان وهرسال ۱۰درصد افزایش داده ام واکنون درسال چهارم ماهیانه۱۳۵هزارتومان پرداخت میکنم بعد از ۱۵و۲۰سال چقدر بهش پرداخت خواهد شد با تشکر

  • رضای عزیز بر اساس جدول بیمه عمری که ضمیمه بیمه نامه تان هست می تونید میزان سرمایه گذرای بیمه نامه تان را بررسی کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  شما فرمودین بیمه های عمر فاقد مالیات هستند در حالی که اگر به نمایندگی های بیمه ایران مراجعه کنید میبینید که از مشتری بابت بیمه نامه ها هر سال مالیات گرفته می شود خواهشا پیگیری کنید.
  با تشکر

  • محمد رضای عزیز بر اساس ماده ۳۷ قانون مالیات های مستقیم همه بیمه های عمر معاف از مالیات هستند و اگر نماینده ای این کار رو انجام داده قانون شکنی بوده.

 • سلام.الان ازمن هم مالیات وهم جریمه دیرکرد گرفته شده من به بیمه مرکزی هم مراجعه کردم اونجا هم تایید کردند که باید گرفته بشه ،الان من باید چی کارکنم وبه کجا مراجعه کنم برای دریافت جریمه دیرکردومالیات،لطفا راهنمایی کنید.سپاس

  • بنده نماینده بیمه ایران هستم تمامی شرکت ها از حق بیمه مالیات بر ارزش افزوده میگیرند ولی ارزش بازخرید و سرمایه فوت معاف از مالیات میباشند بیمه ایران بر اصل صداقت همون اول مالیات روکسر میکنه و بقیه بیمه ها در زمان بازخرید در مورد جریمه هم شرکت های که جریمه نمیکنند اندوخته و سود دوره ای که پرداخت نکرده اید را محاسبه نمیکنند ولی بیمه ایران جریمه را به سود و اندوخته شما اضافه میکند

 • با سلام . سوال اینکه من بازنشسته لشکری هستم و همسرم خانه دار و دارای بیمه عمر و بازنشستگی ایران است .
  آیا پس از فوت من همسرم هم از حقوق اینجانب بهره مند میشود و هم طبق قرارداداز حقوق بازنشستگی بیمه ایران؟ مانعی برایش پیش نمی آید؟؟

  • جناب مهران بزرگوار اگر ذینفع فوت بیمه نامه تون رو همسرتون قرار داده اید بله ایشون می تونن از سرمایه بیمه نامه تون استفاده کنند.

  • جناب فروغی عزیز ، حقوق بازنشستگی و طرح مستمری فقط برای بیمه عمر سامان و بیمه مستمری خاورمیانه امکان پذیر هست و سایر شرکت هی بیمه از این امکان برخوردار نیستند.

   • من بیمه عمر مان ایران دارم و در چهارمین سال پرداخت آن هستم ، یعنی میفرمایید بیمه عمر مان ایران مستمری بازنشستگی ندارد؟ درحالیکه موقع ثبت نام بما گفتند بعداز ده سال میتوانیم خودمان را بازنشسته کنیم و ماهیانه مستمری بگیریم، سؤال اینست اگر قرار نیست مستمری بگیریم این بیمه به چه دردمان میخورد؟

    • اقای قزوینی بزرگوار ، از نمایندگی که بیمه نامه تون رو تهیه کردید راهنمایی های لازم برای این موضوع رو بخواهید ، متاسفانه ما دسترسی به بیمه نامه شما نداریم.

 • سلام روز بخیر من ۵ سال بیمه مان دارم و ماهیانه حدود ۱۶۰ هزارتومان ‍پرداخت می کنم الان می تونم مبلغ بیشتری ماهیانه پرداخت کنم؟ مثلا ۵۰۰ هزارتومن ماهیانه پرداخت کنم.
  ممنون میشم از راهنماییتون.

  • خانم مرادی عزیز می تونید اقدام به افزایش حق بیمه در طول مدت بیمه نامه داشته باشید و لی برخی شرکت ها در میزان افزایش حق بیمه ها محدودیت هایی را دارند و تا درصدی امکان افزایش حق بیمه برای شما وجود دارد.

 • سلام
  من بیمه عمر مان خریدم، بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی هم دارم ، در صورتی که نیاز به پوشش های امراض خاص گ سرطان ، هزینه های پزشکی پیدا کنم یا از کار افتادگی شرایط پرداخت به چه روشی هست؟ میشه توضیح بدید؟ مثلا اگه دستم بشکنه میتونم هم هزینه پزشکی رو کامل از تامین اجتماعی بگیرم و هم از ۵ میلیون بیمه مان استفاده کنم‌؟

  • جناب حسن عزیز، برای استفاده از پوشش های امراض و یا هر پوشش دیگر در شرکت بیمه می تونید مدارک تشخیصی و درمانی را کامل کرده و به شرکت بیمه ارائه نمایید . پرداخت خسارت از سمت تایمن اجتماعی و بیمه عمر دو موضوع متفاوت با هم می باشد.

 • پنج ساله بیمه پرداخت میکنم اگر یک روز دیر کرد داشته باشی کلی جریمه کم میکنند بیمه کم میکنند نه تنها سود تعلق نمیگیره چون همه تبلیغاتشون دروغ هست ۹ماهه تقاضای باز خرید کردم حدود سیزده میلیون پرداخت کردم میگن پنج میلیون بهت تعلق میگیره .دزدی وکلاهبرداری اینجوری ندیده بودیم که به لطف خدا دیدیم.

 • وقتی کلی مالیات کم میکنند چرا میگید نه وقتی یک روز قسط عقب بیفته کلی جریمه تعلق میگیره چرا میگید نه سیزده میلیون در مدت پنج سال پرداخت کردم حالا که ۹ ماهه میخوام بازخرید کنم میگید پنج میلیون تعلق میگیره .چرا اینقدر تبلیغات دروغ میکنیدحالا که زنده هستیم بعد ۹ ماه تقاضای بازخرید نصف پول پرداختی را هم بهمون نمیدین بعد فوت دیگه تکلیفش مشخصه چی می شه

  • من واقعا واسه این شرکت بیمه عمر ایران متاسفم و تمام کارکنایی که گذاشته اونجا فقط دروغ تحویل میدن . من خودم گول اینکه گفتن بعد ده سال حقوق باز نشستگی داره خوردم بعد گفت ماهه دوم بیمه تکمیلی رایگان روش میزاریم بعد مالیات نداره ، خلاصه الان هر جاش کارم افتاد گفتند نداریم دروغ بوده ، مردم شماهارو باور کردن خدا ازتون نگذره

  • بنده نماینده بیمه ایران هستم تمامی شرکت ها از حق بیمه مالیات بر ارزش افزوده میگیرند ولی ارزش بازخرید و سرمایه فوت معاف از مالیات میباشند بیمه ایران بر اصل صداقت همون اول مالیات روکسر میکنه و بقیه بیمه ها در زمان بازخرید در مورد جریمه هم شرکت های که جریمه نمیکنند اندوخته و سود دوره ای که پرداخت نکرده اید را محاسبه نمیکنند ولی بیمه ایران جریمه را به سود و اندوخته شما اضافه میکند بازخرید رو هم طبق جدولی که بهتون دادن انجام بدید

 • با سلام و خدا قوت ، من در حدود ۵ سال است که پسرم را بیمه مان کردم و امسال میزان ضریب افزایش سالانه را از ۰.۱۵ به ۰.۲۰ افزایش دادم و خواستم میزان ضریب فوت را که سالانه ۲۰ میلیون تومان است افزایش دهم ولی نمایندگی بیمه فرمودندکه برایتان در زمان بازخریدی مبلغ زیادی را کم کنند و بهتر است در همان ۲۰ میلیون تومانی که از ۵ سال قبل مانده باقی بماند خواستم راهنمایی بفرماید بنده قانع نشدم

  • جناب ایت امکان چنین افزایش ضریبی هست و می تونید این ضریب رو افزایش دهید. حتما جدول با اعمال تغییرات رو از شرکت بیمه ایران دریافت کنید و بعدا در این مورد تصمیم گیری کنید.

 • با سلام آیا با پایان دوره بیمه عمر فقط همان مبلغ بازخرید که در جدول نوشته شده تعلق میگیرد یا سود دیگری هم دارد با تشکر

 • با سلام بنده از سال ۹۵ بیمه مان دارم و همون سال ما به دلیل ماموریت شغلی همسرم از ایران رفتیم قبلاشناسه ها برای بنده از طریق تلگرام ارسال می شد چند تا از همکاران شما لطف داشتمپیام میدادم می فرستادن اما اکنون کسی پاسح گو نیست ومن هر بار میام ایران می تونم پرداخت کنم واینکه سایت شما حتی با فیلتر شکن باز نمیشخ حتی گوشی رو رومینگ می کنم باز پیام نمیاد لطفا حداقل شناسه ها رو برای بنده ایمیل کنید که بتونم سرموقع پرداحت کنم سپاسگزارم

  • خانم الوندی عزیز، از طریق سایت مستقیم بیمه ایران می تونید وارد قسمت بیمه عمرتون بشید و حق بیمه تون رو پرداخت کنید. یا با واحد صدور بیمه نامه عمر تون در تماس باشید و حق بیمه تون رو پرداخت کنید. با سپاس