نماد سایت بیمه تایم

بیمه مستمری عمر چیست و بهترین کدام است؟

بیمه مستمری عمر

بازنشستگی برای هر فردی یکی از نگران کننده‌ترین مراحل گذار زندگی وی می‌باشد. داشتن آسودگی خاطر برای مسائل مالی و اقتصادی برای این زمان از مهمترین معضلات فکری افراد می‌باشد. در ایران پس از برقراری حکومت مشروطه، در تاریخ ۱۲۸۷/۰۲/۰۱ شمسی در مجلس اول قانونی با نام ” قانون وظایف ” وضع شد که برای وراث ارباب حقوق دیوانی یعنی عائله کارمندان متوفای دولت حقوق برقرار شود و نهایتا با فراز و نشیب‌هایی که این قانون در طول سال‌های طولانی داشت نهایتا به شکل قانون بازنشستگی درآمد.

اما با اتفاقات مختلفی که در صنعت بیمه اتفاق افتاد و با مطرح شدن بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه گذاری، طرح‌های مختلفی در بیمه عمر برای بیمه مستمری عمر  تعریف شده که این امکان را فراهم کرده که افراد به انتخاب خود در سنین مختلف بتوانند مستمری دریافت نمایند که  البته امکان ارائه مستمری در بیمه عمر هم اکنون توسط چند شرکت بیمه‌ای ارائه می‌شود که در ادامه به هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.انواع بیمه مستمری

بر اساس تقسیم بندی که در شرکت های بیمه مختلف انجام گرفته انواع بیمه مستمری بیمه عمر به ترتیب زیر می‌باشد:

در بیمه مستمری مادام  العمر فرد بیمه شده حق بیمه ای را به مدت معین پرداخت می‌کند به عنوان مثال برای مدت ۱۰ سال، ۱۵ سال، ۲۰ سال و… بعد از پایان مدت بیمه نامه، دریافت مستمری شروع می شود و فرد بیمه شده می تواند مبلغ مستمری درج شده در بیمه نامه را به صورت مادام العمر به صورت ماهانه و یا سالانه به انتخاب خود دریافت نماید.

در بیمه نامه مستمری برای مدت معین، فرد بیمه شده حق بیمه را به مدت مشخص شده در بیمه نامه به شرکت بیمه پرداخت می نماید. به عنوان مثال برای مدت ۱۰ سال، ۱۵ سال ، ۲۰ سال و بیشتر. بعد از پایان مدت بیمه نامه بیمه شده می تواند مستمری را به مدت معین که در شروع بیمه نامه مشخص شده به صورت ماهانه و یا سالانه دریافت نمیاد.

یکی از طرح های جدید در بیمه نامه عمر و مستمری ، بیمه مستمری آنی می باشد. در این بیمه نامه فرد بیمه شده مبلغی را به صورت یکجا به شرکت بیمه پرداخت کرده و بعد از پایان یک سال و یا یک ماه بعد از شروع بیمه نامه می تواند مستمری ماهانه و سالانه دریافت نماید.


 

مستمری بیمه عمر چقدر است؟

در بیمه‌نامه‌های عمر میزان مستمری که هر فرد می‌تواند دریافت کند بر اساس سن فرد بیمه شده، میزان حق بیمه پرداختی وی و تعداد سال‌هایی می باشد که بیمه‌گذار در طول مدت آن حق بیمه پرداخت می‌کند و البته شرکت بیمه انتخابی و تعداد سال‌هایی که وی می‌خواهد مستمری دریافت نماید، متفاوت می‌باشد. از این رو نمی‌توان مبلغ مستمری مشخصی را به عنوان مستمری بیمه عمر عنوان کرد.

اگر می‌خواهید میزان مستمری دقیقی که می‌توانید بعد از مدت زمان مشخصی (۱۰ سال، ۱۵ سال و ۲۰ سال و حتی ۳۰ سال ) که مد نظرتان هست را بررسی کنید می‌توانید در سامانه بیمه عمر بیمه تایم مشخصات‌تان را ثبت نمایید تا کارشناسان بیمه تایم با شما تماس گرفته و مشاوره کامل و مقایسه شرکت‌های مختلف را برای شما انجام دهند تا بتوانید بهترین بیمه عمر از لحاظ مستمری را دریافت نمایید.


شرایط دریافت مستمری بیمه عمر

شرایطی که فرد می‌تواند مستمری دریافت کند بر اساس  مواردی از قبیل سن فرد بیمه شده، مدتی پرداخت حق بیمه،میزان حق بیمه‌هایی که در طول مدت بیمه نامه پرداخت کرده، اندوخته بیمه نامه، مدت زمانی که می‌خواهد مستمری دریافت کند، همه قدم‌هایی هستند که در مشاوره مستمری بیمه عمر باید به اطلاع بیمه گذار برسانیم، برخی از این موارد عبارتند از:


بیشتر بدانید: بیمه بازنشستگی ده ساله چیست؟


 

بهترین طرح‌های بیمه عمر برای دریافت مستمری

مستمری در بیمه نامه‌های عمر از جمله مواردی است که برخی از شرکت‌های بیمه در ارائه این پوشش شرایط خاص خود را دارند. در بین شرکت‌های بیمه چند شرکت از جمله بیمه عمر خاورمیانه، بیمه عمر سامان  هستند که مستمری ارائه می‌کنند که البته بیمه خاورمیانه طرح کامل تری در رابطه با مستمری ارائه کرده، شرکت بیمه خاورمیانه توانسته پوشش‌های بیمه ای را در کنار مستمری چندین ساله در بیمه نامه های عمر را در قالب یک طرح بیمه ای ارائه دهد.


بهترین بیمه عمر کدام است؟


بیمه مستمری  مادام العمر خاورمیانه

یکی از طرح‌های مستمری کاملی که در بین شرکت‌های بیمه ارائه شده، بیمه مستمری خاورمیانه است. این بیمه نامه علاوه بر مستمری، پوشش‌های کامل بیمه‌ای را نیز ارائه می‌نماید که از مهمترین مزیت های این بیمه نامه می‌باشد.

مزایای بیمه مستمری خاورمیانه

یکی از مهمترین مزایای بیمه مستمری خاورمیانه داشتن پوشش‌های بیمه ای زیر در مدت زمان پرداخت حق بیمه می‌باشد. پوشش ها و مزایای بیمه مستمری خاورمیانه به ترتیب زیر می‌باشد:


بیمه مستمری سامان

شرکت بیمه سامان از جمله شرکت‌های مطرح در ارائه انواع بیمه‌های عمر در طرح های مختلف می‌باشد. شرکت بیمه سامان از جمله شرکت‌های ارائه کننده مستمری می‌باشد که می‌توانید با پرداخت حق بیمه‌های سالانه و ماهانه  در پایان مدت بیمه نامه مستمری دریافت کنید و مدت زمان دریافت مستمری در بیمه عمر سامان  ۱۵ سال می باشد و مادام العمر نیست.

از مزایای بیمه عمر سامان می توان به موارد زیر اشاره کرد:


بیمه مستمری باران (طرح ترنم باران)

طرح ترنم باران یکی از جدید ترین طرح های شرکت بیمه باران می باشد که دو نوع مستمری  را  به صورت مستمری آنی و مستمری با فاصله می باشد. مستمری بدون فاصله و مستمری با فاصله دو نوع بیمه مستمری آنی باران می باشد. در مستمری بدون فاصله بیمه گذار کل حق بیمه را یکجا پرداخت می نماید و بعد از گذشت یک ماه می تواند تا ۲۰ سال مستمری دریافت نماید.


بیمه مستمری آنی خاورمیانه

شرکت خاورمیانه در کنار طرح مستمری مادام العمر خاورمیانه ، طرح مستمری آنی را نیز ارائه نموده است. مستمری آنی خاورمیانه یکی از طرح های مناسب برای افرادی است که تمایل به پرداخت حق بیمه برای مدت طولانی ندارند و می خواهند در بازه زمانی کوتاه مستمری مادام العمر داشته باشند. در این بیمه نامه کل حق بیمه به صوزت یکجا پرداخت شده و از سال بعد مستمری ماهانه به فرد پرداخت می شود.


بیمه مستمری آنی معلم

بیمه نامه مستمری آنی معلم یکی از انواع بیمه عمر معلم شرکت بیمه معلم، مستمری آنی به صورت مادام العمر و مستمری آنی موقت قطعی می باشد. در صورت داشتن مدت تضمین اگر بیمه‌شده در مدت تضمین زنده باشد، شخصاً خودش و چنانچه در زمان تضمین فوت نماید، مبلغ مستمری از تاریخ فوت تا پایان مدت تضمین به ذینفع مشخص شده در بیمه‌نامه پرداخت خواهد شد.
سایر مزایای بیمه مستمری بیمه معلم

 


بیمه مستمری آنی مانا بیمه دی

بیمه مستمری مانا یکی از انواع بیمه­‌های مستمری شرکت بیمه دی می باشد. در این بیمه نامه با پرداخت حق­ بیمه یکجا توسط بیمه گذار، از پایان همان ماه(بلافاصله)، پرداخت مستمری آغاز و و پرداخت مستمری به صورت مادام العمر و با مدت معین امکان پذیر می باشد. در این بیمه نامه در صورت فوت مستمری گیرنده بیمه نامه به پایان می رسد.

بیمه مستمری آنی در بیمه عمر دی دارای پوشش نمی باشد و فقط مستمری به فرد بیمه شده پرداخت می‌شود.

 

بیمه مستمری زنان خانه دار ملت

بیمه مستمری زنان خانه دار ملت ، یکی از انواع بیمه نامه های عمر شرکت بیمه ملت می باشد. در این طرح همه خانم های خانه دار می توانند با پرداخت حق بیمه ماهانه، مستمری ماهانه دریافت نماید. این بیمه نامه مستمری مادام العمر و پوشش‌های بیمه ای ندارد.

بیمه مستمری پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد از جمله شرکت های برتر در صنعت بیمه عمر کشور می باشد. طرح تامین آتیه پاسارگاد کاملترین طرح مستمری این شرکت بیمه است که پوشش های بیمه ای را به بیمه گذاران خود ارائه می نماید. فقط این نکته را در نظر داشه باشید که بیمه عمر پاسارگاد، مستمری ماهانه ندارد و فرد بیمه شده می تواند در پایان مدت بیمه نامه کل اندوخته را به همراه سود مشارکت و سود تضمینی دریافت نماید.

 


بیمه عمر معلم را بهتر بشناسید


 

خرید بیمه مستمری

برای خرید بیمه مستمری بهتر است که حتما قبل از خرید این بیمه نامه مشاوره کامل در رابطه با مستمری بیمه نامه‌های عمر دریافت نمایید، بازنشستگی ۱۰ ساله‌ای که برخی از بازاریابان بیمه مطرح می‌کنند مهمترین نکته در مقایسه بین طرح‌های بیمه است که می‌توانید به کمک مشاوران و کارشناسان بیمه تایم دریافت نمایید. برای دریافت مشاوره می‌توانید در سامانه بیمه تایم درخواست مشاوره ثبت نمایید تا بتوانید بهترین بیمه نامه عمر را خریداری نمایید.

خروج از نسخه موبایل