بیمه تایم
انواع نسل های مختلف

بیمه بازنشستگی برای نسل‌های مختلف Y.Z

۵
(۱)

نسل‌های مختلف در مواجه با شرایط مختلف زندگی رویکردهای مختلف دارند. به فکر بودن برای آینده مخصوصا برای زمانی که وارد بازه بازنشستگی شده‌ایم و یک حقوق مکمل برای این دوره می‌خواهیم که کمک هزینه، هزینه‌های درمانی و هزینه ‌های جاری زندگی می‌باشد. در ادامه می‌خواهیم نگاه کلی به شرایط بیمه‌های بازنشستگی داشته باشیم.

بیمه بازنشستگی عمر

بیمه بازنشستگی یکی از انواع طرح‌های بیمه عمر است که فرد بیمه شده با داشتن این بیمه نامه می‌تواند در بازه مشخص شده حقوق بازنشستگی ماهانه دریافت نماید. این که بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد را می‌توانید به صورت کامل از بلاگ بیمه تایم مطالعه نمایید.

انواع نسل‌های مختلف

با توجه به سال تولد افراد دسته بندی‌های مختلفی برای نسل های مختلف ثبت می‌شود.

بزرگترین نسل (Greatest Generation)

افرادی که بین سال‌های ۱۹۰۰ (برخی ۱۹۱۰ می‌گویند) تا ۱۹۲۴ متولد شده‌اند، در دسته بزرگ‌ترین نسل یا نسل بزرگان قرار می‌گیرند. این افراد در دوران رکود بزرگ اقتصادی آمریکا متولد شدند، جنگ جهانی دوم را به چشم دیدند و در آن شرکت کردند و با تلاش‌هایی که در زمینه پشتیبانی داوطلبانه در جنگ انجام دادند، شگفتی آفریدند. برخی مراجع بر این باور هستند که قبل از این افراد هم نسل دیگری به نام نسل گمشده وجود دارد.

نسل خاموش (Silent Generation)

بسیاری از منابع افرادی که از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۴۵ متولد شده‌اند را نسل خاموش یا سنت‌گراها نامگذاری می‌کنند. این افراد وقتی به دنیا آمدند که جنگ جهانی اول تمام شده و جنگ جهانی دوم آغاز شده بود. در آن دوران بحران اقتصادی در جهان بیداد می‌کرد. افراد این نسل در ابتدا زندگی دشواری را تجربه کردند.

نسل) Bبیبی بومرها یا نسل انفجار جمعیت)

این نسل بین سال ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۳ میلادی و پس از جنگ جهانی دوم متولد شدند. در آن زمان رفاه اقتصادی و امنیت روند فزاینده‌ای داشت و به همین دلیل افراد این نسل افرادی هستند که شور و شوق زیادی برای زندگی دارند. آن‌ها فهمیدند که با تلاش و کوشش فراوان می‌توانند به ثروت زیادی دست پیدا کنند و در آرامش کامل به زندگی خود ادامه دهند. بیل گیتس و وارن بافت که امروز نامشان در بین ثروتمندترین افراد جهان به چشم می‌خورد، متعلق به همین نسل هستند.

نسل ایکس یا سیزدهمی ها (X Generation)

نسل ایکس (X) افرادی هستند که در سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۰ به دنیا آمده‌اند. این عبارت به واسطه انتشار رمانی با عنوان نسل ایکس معروف شد. این افراد زمانی به دنیا آمدند که دنیا پر از تغییر و تلاطم بود؛ به همین خاطر این نسل با تغییر شغل هیچ مشکلی ندارند و اغلب آن‌ها در شرکت‌های مختلفی کار کرده‌اند و تجربیات زیادی دارند.

نسل Y نسل هزاره یا Y Generation

این افراد بین سال‌های ۱۹۸۰ تا اواخر دهه ۹۰ (حدود ۱۹۹۵) به دنیا  آمده‌اند و به آن‌ها نسل هزاره (Millennium) هم گفته می‌شود.  این دسته از افراد با ابزارهای ارتباطی و هوشمند میانه بهتری دارند و برخی از آن‌ها امروزه در حوزه کسب و کارهای آنلاین فعالیت می‌کنند. نسل Y کسانی هستند که در زمینه استفاده کردن از فناوری به نسل قبل از خودشان هم کمک می‌کنند.

نسل زد (Z Generation)

همان طور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم، نسل زد در سال‌های اواخر دهه ۹۰ (حدود ۱۹۹۵) یا اواخر دهه ۲۰۰۰ (حدود ۲۰۱۰) به دنیا  آمده‌اند و از همان ابتدا با ابزارهای دیجیتال آشنا شده‌اند و در حال حاضر خیلی از کارهای خود را با دستگاه‌ها و ابزارهای هوشمند انجام می‌دهند. در ایران نسل Z، دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها هم گفته می‌شود. استفاده فراوان از اینترنت باعث شده است که آن‌ها را با عنوان نسل اینترنت یا بومی‌های دیجیتال هم بشناسیم.

کدام نسل‌ها به بیمه بازنشستگی نیاز دارند؟

با توجه به بازه سنی نسل‌های مختلف، نسل‌های Y و Z دو نسلی هستند که می‌توانند از مزایای بیمه بازنشستگی استفاده نمایند. مخصوصا نسل Y  که در حال ورود به سن بازنشستگی هستند نیاز به داشتن بیمه نامه ای دارند که بتوانند در سن بازنشستگی از مزایای این بیمه نامه استفاده نمایند.

نسل Y به عنوان والدین نسل Z ، معمولا با توجه به آینده نگری که دارند، برای فرزندانشان هم بیمه‌های بازنشستگی تهیه نمایند که بتوانند از این بیمه نامه در سنین مختلف استفاده نمایند. چراکه نسل Z با توجه به ویژگی های اخلاقی که دارند در لحظه زندگی می کنند و فکر به آینده کمتری را دارند. که البته با توجه به سن این نسل بهترین سن برای خرید بیمه بازنشستگی و داشتن سرمایه گذاری ارزشمند انتخاب این بیمه نامه می‌باشد. با توجه به سن بازنشستگی تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲ می توان انتخاب بیمه بازنشستگی را یک راهکار عادلانه برای رسیدن به بازنشستگی می باشد.

چرا بیمه عمر برای نسل Z مهم می‌باشد؟

با توجه به جذب شدن نسل جدید به پلتفرم های جدید سرمایه گذاری مانند ارز دیجیتال و … ثبات مالی بالایی برای این موراد وجود ندارد، از این رو داشتن پوشش‌های بیمه ای و سرمایه گذاری با سود مشارکت بالا می تواند ارزش داشتن این بیمه نامه را پر رنگ تر نماید.

سرمایه گذاری های سنتی، معمولا بازدهی های مستمر ولی کمی دارند، اما برخی از طرح های جدید بیمه عمر در قالب بیمه های بازنشستگی می تواند سرمایه گذرای های ارزشمندی را برای نسل Z داشته باشد. شاید بازنشستگی پیش از موعد برای این نسل بسیار جذاب باشد.

چرا بیمه عمر برای نسل Y مهم می‌باشد؟

نسل Y ، با توجه به پوشش های بیمه عمر که دارد در کنار سرمایه گذاری و بازنشستگی که دارد، می‌تواند از همه مزایای بیمه عمر و بازنشستگی استفاده نماید.

بهترین شرکت های بیمه در رشته بیمه عمر کدام شرکت‌ها هستند؟

شرکت‌های زیر از جمله برترین انواع شرکت‌های بیمه در بیمه عمر می‌باشد.

بیمه عمر کارآفرین

بیمه عمر سامان

بیمه عمر پاسارگاد

بیمه عمر خارومیانه

مشاوره و خرید بیمه بازنشستگی از بیمه تایم

برای خرید و مشاوره بیمه بازنشستگی می‌توانید درخواست خرید و مشاوره تان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. کارشناسان بیمه تایم برای مقایسه جداول بیمه بازنشستگی و سرمایه گذاری این بیمه نامه راهنمایی لازم را ارائه می‌نمایند تا شما بتوانید بهترین بیمه بازنشستگی را انتخاب و خریداری نمایید. روند مشاوره و خرید بیمه‌های بازنشستگی کلا به صورت آنلاین بوده و اصل بیمه نامه بعد از پرداخت حق بیمه و صدور بیمه نامه به دست فرد بیمه گذار خواهد رسید. برای مشاوره می‌تونید با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر