بیمه تایم
سود بیمه عمر سامان

سود بیمه عمر سامان در ۱۰ سال گذشته

۵
(۱)

شرکت بیمه سامان یکی از شرکت‌های برتر در ارائه انواع بیمه عمر می‌باشد. با توجه به ماهیت سرمایه گذاری بیمه نامه عمر و اهمیت سود مشارکت در این روند، اطلاع از روند سود دهی انواع بیمه نامه و روند سرمایه گذاری بر اساس سود مشارکت در سال‌های گذشته، می‌تواند در تصمیم مهم خرید بیمه عمر بسیار تاثیر گذار باشد. در این مقاله می‌خواهیم روند سود دهی بیمه عمر سامان را بررسی کنیم.

سود بیمه عمر چیست؟

سرمایه گذاری در بیمه عمر یکی از مزایای خرید بیمه عمر است که فرد بیمه گذار می‌تواند با پرداختی های سالانه و ماهانه سرمایه گذاری ارزشمندی را در طول مدت بیمه نامه داشته باشد. اندوخته بیمه عمر سامان بر اساس واریز سود روز شمار و مرکب بر اساس سود قطعی ( سود تضمینی + سود مشارکت ) شکل می‌گیرد. از این رو روند سرمایه گذاری در بیمه های عمر پیوسته بوده و می‌تواند نهایتا سرمایه ارزشمندی را برای بیمه گذار فراهم نماید.

انواع سود بیمه عمر سامان

  • سود تضمین بیمه عمر سامان
  • سود قطعی بیمه عمر سامان

سود تضمین بیمه عمر سامان

سود تضمین‌شده، در واقع  حداقل سودی است که به بیمه عمر تعلق می‌گیرد و بیمه‌گذار می‌تواند از دریافت آن، توسط شرکت بیمه در طول مدت داشتن بیمه عمر اطمینان داشته ‌باشد. سود تضمینی مقدار مشخصی است که هرساله توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود و این مقدار در سال ۹۶، طبق جدول زیر بوده‌است که در بیشتر شرکت های بیمه به ترتیب جدول زیر پرداخت میشود، اما روند پرداخت سود بیمه عمر در بیمه سامان متفاوت تر  از این جدول می‌باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

سود تضمین‌شده حداقل سودی است که به بیمه عمر تعلق می‌گیرد و بیمه‌گذار می‌تواند از دریافت آن، توسط شرکت بیمه اطمینان داشته‌باشد. سود تضمینی مقدار مشخصی است که هرساله توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود و این مقدار در سال ۹۶، طبق جدول زیر بوده ‌است:

سود بیمه عمر سامان

سود قطعی بیمه عمر سامان

سود قطعی بیمه نامه، مجموع سود تضمین شده و سود مشارکت بیمه نامه می‌باشد. میزان سود قطعی بیمه های عمر یکی از مهم ترن علت های سرمایه گذاری در بیمه عمر می باشد چراکه همواره میزان این سود بالاتر از سود بانکی می‌باشد. میزان این سود در هر صندوق سرمایه گذاری در بیمه عمر سامان متفاوت است و از این رو در ادامه به تشریح کامل صندوق های بیمه عمر سامان می‌پردازیم:

صندوق های سرمایه گذاری بیمه عمر سامان

ریسک سرمایه گذاری در انواع  صندوق های بیمه ای در شرکت بیمه سامان متفاوت است. امکان تغییر صندوق بعد از صدور بیمه نامه وجود ندارد از این قبل از خرید بیمه عمر سامان بهتر است که شرایط سرمایه گذاری در هر صندوق بیمه را به صورت کامل بررسی نمایید:

صندوق کم ریسک بیمه عمر سامان

این صندوق کم ترین سود مشارکت و بالاترین سود تضمین را دارد. نحوه سرمایه گذاری در این صندوق بر اساس سپرده های بانکی، اوراق قرضه و سرمایه گذاری‌های کم ریسک شبیه این موارد می‌باشد.

صندوق کم ریسک بیمه عمر سامان

صندوق پر ریسک بیمه عمر سامان

این صندوق بالاترین سود مشارکت و کم ترین سود تضمین را دارد. نحوه سرمایه گذاری در این صندوق بیشتر وجود در بورس اوراق بهادار، املاک و یا سایر سرمایه گذاری های خارج از بانک انجام می‌شود.

صندوق پر ریسک بیمه عمر سامان

صندوق رشد و رشد ۱ سامان

بیشتر سرمایه گذاری انجام شده در این صندوق در بازارهای سهام وآتی و اوراق مشتقه می‌باشد. با توجه نرخ تضمین پایین امکان ریسک بیشتری برای شرکت بیمه گر در این صندوق وجود دارد و در سال‌های گذشته بالاترین میزان سود مشارکت را در صندوق رشد ۱ پرداخت کرده است.

سود صندوق رشد 1 سامان

صندوق یونیت لینک سامان

در صندوق یونیت لینک سامان، سرمایه گذاری این بیمه نامه در بورس با خرید از صندوق‌های سرمایه گذاری انجام می‌شود. میزان سود تضمین صندوق یونیت لینک  برای دو سال اول بیمه نامه ۵ درصد، دو سال دوم بیمه نامه ۵ درصد  و سال های بعد مازاد بر ۴ سال اول بیمه نامه ۵ درصد می‌باشد.

جدول سود بیمه عمر سامان

سود قطعی پرداخت شده در بیمه عمر سامان در سال های گذشته در همه صندوق های بیمه ای در ۱۲ سال گذشته به ترتیب جدول زیر می باشد:

سود مشارکت بیمه عمر سامان در 10 سال گذشته

 

خرید بیمه عمر سامان

با توجه به مزایای بیمه عمر سامان هم در زمینه سرمایه گذاری و هم در زمینه پوشش‌های بیمه، بیمه تایم می‌تواند با ارائه مشاوره قبل از خرید در انتخاب بهترین بیمه عمر شما را همراهی کرده و با مقایسه شفاف جدول بیمه عمر شرکت‌های بیمه برترین بیمه را به شما معرفی می‌نماید.

برای مشاوره می‌تونید با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید و یا درخواست تون رو در لینک زیر ثبت نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ comments