بیمه تایم
استفاده همزمان از دو بیمه تکمیلی

استفاده همزمان از دو بیمه تکمیلی

۵
(۱)

برای استفاده همزمان از دو بیمه تکمیلی در جبران هزینه‌های درمانی شرایط و محدودیت‌هایی از سمت شرکت‌های بیمه وجود دارد اما بیمه گذاران با توجه به هزینه‌های بالای درمان برای جبران هزینه‌های درمانی شان می‌خواهند که پوشش‌های دو شرکت بیمه را در بیمه‌های تکمیلی داشته باشند. در ادامه می‌خواهیم به بررسی شرایط استفاده همزمان از دو بیمه تکمیلی بپردازیم.

بیمه تکمیلی چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه تکمیلی یکی از شاخه‌های بیمه های اشخاص می‌باشد که هر فردی حتی بدون داشتن بیمه پایه می‌تواند این بیمه نامه را به صورت بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی گروهی و خانواده داشته باشد و برای جبران هزینه‌های درمانی از آن استفاده نماید:

تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه پایه

بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی و بیمه سلامت و … بیمه‌های درمانی پایه هستند. بیمه‌های درمانی پایه بخش کمی از هزینه‌های درمان را پوشش می‌دهند. ولی در حالت کلی تفاوت‌های اساسی بین بیمه تکمیلی و بیمه پایه وجود دارد:

نکته اول: بیمه تکمیلی بازنشستگی ندارد ولی بیمه های پایه مثل تامین اجتماعی دارای شرایط بازنشستگی هم هستند.

نکته دوم: بیمه های تکمیلی یک ساله هستن و در پایان مدت بیمه نامه، حتی اگر از بیمه نامه تان استفاده نکرده باشید حق بیمه تان دیگر به شما برگشت داده نمی‌شود. اما در بیمه‌های بازنشستگی امکان دریافت مستمری در پایان مدت پرداخت حق بیمه امکان پذیر می‌باشد.

نکته سوم: میزان پوشش بیمه‌های تکمیلی در جبران هزینه‌های درمانی بسیار بالاتر از بیمه های پایه می‌باشد.


بیمه تکمیلی گروهی زیر ۵۰ نفر


استفاده همزمان از پوشش های بیمه تکمیلی

پوشش‌های بیمه تکمیلی

 • هزینه‌های بستری بیمارستانی جراحی( عمومی و تخصصی)، انواع سنگ شکن، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب (عمومی و تخصصی) و گامانایف در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و DAY CARE
 • عمل‌های جراحی مهم شامل جراحی‌های تخصصی مربوط به سرطان، قلب، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، پیوند کلیه، پیوند کبد، پیوند ریه و پیوند مغز استخوان
 • پاراکلینیکی گروه اول شامل: سونوگرافی ،ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سیتی اسکن، انواع آندوسکپی، ام آرای،اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری
 • پاراکلینیکی گروه دوم شامل: تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی( اسپیرومتری–PFT)، نوار عضله(EMG)، نوار عصب(NCV)، نوار مغز(EEG)، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی
 • پاراکلینیکی گروه سوم  (جبران هزینه جراحی های مجاز سرپایی): شامل شکستگی و دررفتگی، گچگیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیونلیپوم، تخلیه کیست، لیزردرمانی و بیوبسی
 • جراحی‌های مجاز سرپایی
 • خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی ، آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی
 • جبران هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری
 • جبران هزینه‌های زایمان، اعم از طبیعی و سزارین
 • نازایی و ناباروری شامل جراحی مرتبط IUI ، ZIFT ، GIFT، میکرواینجکشن و  IVF شیمی درمانی
 • جبران هزینه رفع عیوب انکساری چشم تا سقف تعیین شده
 • ویزیت و دارو ( براساس فهرست داروهای مجاز کشور صرفا مازاد بر سهم بیمه‌گر پایه) و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری
 • دندانپزشکی

بهترین بیمه تکمیلی 


شرایط استفاده همزمان از دو بیمه تکمیلی

اگر چند بیمه تکمیلی همزمان دارید و می‌خواهید همزمان از دو بیمه تکمیلی استفاده کنید باید شرایط هر دو بیمه را داشته باشید. اما جواب این سوال که آیا امکان استفاده دو بیمه تکمیلی برای جبران هزینه‌ها وجود دارد؟ بله.

سایر نکات استفاده همزمان از دو بیمه تکمیلی

 • هر فردی می‌تواند همزمان یک بیمه تکمیلی انفرادی و یک بیمه تکمیلی گروهی داشته باشد.
 • هر فرد می‌تواند فقط یک طرح از هر شرکت بیمه بیمه نامه تهیه نمایید.
 • در خرید بیمه تکمیلی دوم نمی‌توانید تخفیفی بابت خرید دوم داشته باشید.

۱- بیمه تکمیلی انفرادی سامان

۲- بیمه تکمیلی انفرادی SOS

۳- بیمه تکمیلی انفرادی تعاون


نحوه استفاده همزمان از دو بیمه تکمیلی

با یک مثال نحوه استفاده همزمان از دو بیمه تکمیلی رو می‌تونیم بررسی کنیم.

هزینه یک عمل جراحی ۵۰ میلیون باشد و شما همزمان تحت پوشش دو بیمه تکمیلی باشید. شما می‌توانید از هر بیمه نامه تا سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه استفاده کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که مجموع پرداختی‌های بیمه های پایه و بیمه‌های تکمیلی نمی‌تواند بالاتر از میزان مبلغ کل هزینه درمانی شما باشد.

نکته‌ای که در خرید بیمه خود باید بدان توجه داشته باشید، مبلغ فرانشیزی است که در بیمه تکمیلی اول خود پرداخت می‌نمایید؛ به یاد داشته باشید که هزینه فرانشیزی که در بیمه تکمیلی اول خود پرداخت می‌کنید را تنها قادر هستید از بیمه پایه و نه بیمه‌های تکمیلی دیگرتان دریافت نمایید.

مراحل استفاده همزمان از دو بیمه تکمیلی

همانطور که می دانید دو حالت در پرداخت خسارت در بیمه‌های تکمیلی وجود دارد:

۱-دریافت خسارت با معرفی نامه

اگر می خواهید خسارتتان را با دریافت معرفی نامه دریافت کنید، به همراه معرفی نامه باید به شرکت بیمه ای که تعهدات بالاتر دارد مراجعه کنید. اگر هزینه درمانی شما بالاتر از تعهدات درج شده در بیمه نامه باشد باید باقی هزینه را خودتان پرداخت کرده و با صورت حساب بیمارستانی و پرونده پزشکی به شرکت بیمه گر دومتان داده تا باقی هزینه های درمانی را دریافت کنید.

۲-مراجعه به مراکز پزشکی غیر طرف قرارداد و بدون معرفی نامه

در این شرایط باید پرونده پزشکی و صورت حساب بیمارستانی را به شرکت بیمه تکمیلی دوم مراجعه کنید. البته پرداخت خسارت بیمه تکمیلی با بیمه پایه می باشد.

اگر قصد دریافت خسارت از بیمه‌گر پایه خود را دارید، حتما باید قبل از مراجعه به بیمه‌گر تکمیلی به بیمه‌گر پایه مراجعه کنید. یعنی اولویت در دریافت خسارت با بیمه پایه است.

 

خرید بیمه تکمیلی

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی گروهی و خانواده می تونید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و با انتخاب طرح بیمه تکمیلی مورد نظرتان و مقایسه تعهدات و قیمت های شرکت های بیمه، بیمه تکمیلی تان را خریداری نمایید.

 

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر