بیمه تایم
بیمه عمر یا تکمیلی؟

بیمه عمر یا تکمیلی؟ کدام را بخریم؟

۵
(۲)

با توجه به توسعه صنعت بیمه و افزایش پوشش‌ها و شرایط انواع بیمه نامه در چند سال گذشته داشتن بیمه برای جبران هزینه خسارات ناگهانی ضروری به نظر می‌رسد. حال بیمه تکمیلی و بیمه عمر دو نوع بیمه نامه ای هستند که پوشش‌های مناسبی را برای همه افراد فراهم می‌کنند. اما این دو بیمه نامه معایب و مزایایی دارند. این که کدام بیمه بهتر است و داشتن کدام بیمه نامه می‌تواند کمک بزرگی برای ما باشد سوالی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بیمه عمر چیست؟

یکی از انواع بیمه نامه‌های اشخاص که پوشش‌های بیمه ای را در کنار پوشش های بیمه ای برای بیمه گذاران خود فراهم کرده است، بیمه عمر می‌باشد. بخش سرمایه گذاری این بیمه نامه هم در طول مدت داشتن بیمه نامه و هم در پایان بیمه نامه از طریق دسترسی به اندوخته بیمه نامه و یا دریافت بازنشستگی برای فرد فراهم شود.

پوشش‌های بیمه ای این بیمه نامه نیز برای بیمه شدگان بیمه عمر از شروع این بیمه نامه ارائه می‌شود. از جمله پوشش‌های این بیمه نامه داشتن سرمایه فوت، فوت به علت حادثه، پوشش امراض، هزینه های پزشکی و ازکارافتادگی و … می‌باشد. میزان پوشش ها بر اساس حق بیمه پرداختی افراد و با توجه به سرمایه فوت آن ها مشخص می‌شود.

اگر شما اهل سرمایه گذاری های بی ریسک هستید بیمه عمر می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

بیمه تکمیلی چیست؟

بیمه تکمیلی معمولا برای جبران هزینه های درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بیمه نامه در انواع بیمه تکمیلی انفرادی ، بیمه تکمیلی خانواده و بیمه تکمیلی گروهی ارائه می شود. این بیمه نامه یکساله است و در پایان مدت بیمه نامه بر خلاف بیمه عمر حتی در صورت عدم استفاده از این بیمه نامه مبلغی به فرد برگشت داده نمی‌شود.

هزینه‌های درمانی رایجی مثل جراحی، بستری، خدمات آزمایشگاهی، ویزیت و دارو و دندانپزشکی و زایمان و  …  از جمله پوشش های این بیمه نامه می باشند.

پوشش های درمانی در بیمه عمر

همانطور که گفته شد بیمه‌های عمر پوشش هایی را تحت عنوان پوشش جبران امراض خاص و پوشش هزینه های پزشکی ارائه می‌کنند. سقف این پوشش‌ها و نحوه ارائه آن در شرکت‌های بیمه عمر متفاوت می‌باشد.

بیمه عمر ایران

در بیمه عمر ایران فقط ۵ بیماری ( انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن) تا سقف ۵۰ میلیون تومان تحت پوشش می‌باشد.

البته طرح سپاس جدیدترین طرح بیمه عمر ایران است که در این طرح سقف بیماری‌های خاص و هزینه پزشکی حادثه نسبت به طرح‌های قبل افزایش پیدا کرده است. همچنین در این طرح پوشش درمان سرطان از ۴ بیماری خاص دیگر تفکیک شده است.

بیمه عمر سامان

بیمه عمر سامان یکی از شرکت‌های بیمه ای برتر در ارائه پوشش‌های امراض بیمه عمر می‌باشد که هم از لحاظ تعداد این بیماری ها و هم از لحاظ سقف پوشش‌ها بالاترین شرایط را دارد.

برای مطالعه شرایط بیمه عمر سامان رو این لینک کلیک کنید و مطالعه کامل در مورد بیمه عمر سامان را داشته باشید.

بیمه عمر پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد نیز فقط ۵ بیماری گفته شده را تا سقف محدودی پوشش می‌دهد و در کنار آن بیمه تکمیلی برای موارد بستری و جراحی را برای بیمه نامه هایی که اندوخته بالای ۲ میلیون تومان دارند ارائه می‌کند.

برای مطالعه جامع در مورد بیمه عمر پاسارگاد می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.

بیمه عمر کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین نیز از جمله شرکت‌های برتر در ارائه پوشش امراض و هزینه های پزشکی می‌باشد. بیمه اندوخته دار امید کارافرین ۳۰ بیماری را علاوه بر ۵ بیماری اولیه تحت پوشش قرار می دهد. سقف پوشش امراض در بیمه عمر کارآفرین نیز قابل توجه می‌باشد.

برای مطالعه بیشتر در باره بیمه اندوخته دار امید کارآفرین روی این لینک کلیک کنید.

بیمه عمر خاورمیانه

شرکت بیمه خاورمیانه با توجه به این که تخصصی در زمینه بیمه عمر فعالیت می‌کند در بیمه بازنشستگی و بیمه عمر خاورمیانه ۱۸ بیماری را به همراه پوشش جداگانه به بیماری سرطان را ارائه می‌کند.

برای مطالعه شرایط بیمه بازنشستگی مادام العمر و پوشش‌های این بیمه نامه از این لینک استفاده کنید.

پوشش های بیمه تکمیلی

انواع بیمه‌های تکمیلی با توجه به شرایطی که دارد می‌تواند پوشش‌های مختلفی را تا سقف های مختلف داشته باشد. اما  در حالت کلی پوشش‌های بیمه‌های تکمیلی شامل مواردی از قبیل:  بستری، جراحی عمومی، زایمان، نازایی، پاراکلینیکی، آمبولانس درون شهری، کاردرمانی ، گفتار درمانی ، ویزیت دارو و دندانپزشکی و حتی اروتز ها و پروتز های مختلف و  … می‌شود.

می توانید شرایط کامل بیمه های تکمیلی را در این لینک مطالعه نمایید.

مزایای بیمه عمر

با توجه به شرایط که این بیمه نامه دارد، داشتن پوشش های بیمه ای را همراه سرمایه گذاری برای فرد فراهم می کند. استفاده از همه مزایای این بیمه نامه از قبیل وام بدون ضامن، داشتن سود مشارکت بالا به صورت روز شمار و مرکب، برداشت از اندوخته در کنار این پوشش ها می‌تواند دلیل انتخاب و خرید این بیمه نامه باشد.

بهترین بیمه عمر کدام است؟

با توجه به مقایسه بیمه های عمر ، اتخاب شرکت بیمه ای مطمئن که خدمات مناسب را در کنار سرمایه گذرای امن برای شما ارائه می کند می تواند گزینه مناسبی باشد. شرکت هیا موفق در بیمه عمر بیمه عمر پاسارگاد، بیمه عمر سامان، بیمه عمر کارآفرین و برای بیمه های بازنشستگی بیمه عمر خاورمیانه هستند. برای مطالعه بیشتر می توانید از طریق لینک زیر بهترین بیمه عمر را مطالعه نمایید.

مزایای بیمه تکمیلی

با توجه به هزینه های درمانی بالا د رمراکز درمانی مخصوصا برای موارد جراحی و بستری داشتن این بیمه نامه برای آسودگی خاطر بیشتر توصیه می شود. همه پوشش های این بیمه نامه که پیشتر گفته شد مزایای مهم این بیمه نامه در زمان نیاز هستند.

بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟

بیمه‌های تکمیلی تقریبا توسط همه شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود اما بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده توسط برخی از شرکت ها از جمله سامان ، تعاون، بیمه دی، بیمه کارآفرین و SOS ارائه می‌شود. اگر می خواهید بیمه تکمیلی بخرید می‌توانید به مطالعه دقیق‌تر پوشش‌ها و شرایط هر کدام از این شرکت‌ها بپردازید.

تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه عمر

مهمترین تفاوت این دو نوع بیمه نامه در مورد شرایط این دو بیمه نامه می‌باشد. ماهیت این دو بیمه نامه متفاوت از هم می‌باشد اما هر کدام مزایای مختص خود را دارند که دلیلی برای خرید هر کدام می‌تواند باشد.

بیمه عمر یا تکمیلی ؟ کدام بیمه نامه را بخریم؟

با توجه به پوشش یا این دو بیمه نامه خرید هر دو بیمه نامه لازم به نظر می‌رسد. انتخاب یکی از این دو و یا هر دو بیمه نامه با توجه به شرایط و نیاز هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. می توانید با استفاده از نظر کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم اقدام به خرید این بیمه نامه نمایید.

شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ راه ارتباط تلفنی با کارشناسان بیمه تایم می باشد. همچنین می توانید از طریق تکمیلی فرم بیمه عمر از مزایای داشتن این بیمه نامه مطلع شوید. مقایسه آنلاین و آگاهانه انواع بیمه نامه بهترین روش خرید بیمه می باشد.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۲

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر