نماد سایت بیمه تایم

راهنمای انتخاب و خرید بهترین بیمه مسئولیت پرستاران

بیمه مسئولیت پرستاران

خطاها و قصورهای کاری ممکن است برای همه افراد پیش بیاید اما در مشاغلی که با جان انسان‌ها سرو کاردارند هر اشتباه کوچک ممکن است نهایتا منجر به یک خسارت بسیار بزرگ شود. اینجاست که بیمه مسئولیت پرستاران می‌تواند برخی از خسارات اتفاق افتاده را جبران کند. امکان اتفاق افتادن خطاهای پرستاری در بحث درمان در کشورمان همانند سایر کشورهای دیگر وجود دارد، مخصوصا با وجود کمبود نیروی انسانی در این شغل احتمال افزایش تعداد خطاها به علت خستگی  و چند شیفته کار کردن هم بالاتر می‌رود.

بر اساس مطالعات دانشگاه جان هاپکینز سالانه ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر در امریکا بر اثر خطاهای پزشکی فوت می‌کنند و سومین عامل مرگ و میر در امریکا اشتباهات پزشکان و پرستاران است

البته باید توجه کرد که خطا در هر شغلی غیر قابل اجتناب است و این آمار لزوما به معنی عدم مهارت پزشکان و پرستاران عزیز نیست. همانطور که یک مهندس ساختمان نیاز به بیمه مسئولیت ساختمان دارد و از همین رو است که بیمه‌های مسئولیت شغل‌های تخصصی در جهان به وجود آمده‌اند.

از این رو پیشنهاد می‌شود که هیچ پرستاری بدون بیمه مسئولیت مشغول به خدمت نشود چراکه بیمه مسئولیت پرستاران می‌تواند یک امنیت شغلی برای آن‌ها باشد. همانطور که بیمه مسئولیت پزشکان برای پزشکان محترم یک نیاز است.

 

بیمه مسئولیت پرستاران چیست؟

این بیمه نامه یکی از شاخه‌های بیمه نامه‌های مسئولیت و به طور خاص بیمه مسئولیت پیراپزشکان است و بیمه مسئولیت پرستاران یکی از زیر مجموعه‌های رشته های پیراپزشکی می‌باشد و  هر پرستاری می‌تواند با خرید بیمه مسئولیت پیرا پزشکان از پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نماید. در ادامه می‌خواهیم نیم نگاهی به بیمه نامه پرستاران، پوشش‌های این بیمه نامه و شرایط این بیمه نامه  داشته باشیم.

 

پوشش‌های بیمه مسئولیت پرستاران

با توجه به این که بیمه مسئولیت پرستاران یکی از زیر مجموعه های بیمه نامه مسئولیت پیراپزشکان می‌باشد، نوع و میزان پوشش های ارائه شده در این بیمه نامه تقریبا برابر با شرایط بیمه مسئولیت پیراپزشکان می‌باشد. اگر مشخص شود که این آسیب جسمانی وارد شده ناشی از خطای پرستار بوده، شرکت بیمه گر بر اساس تعهدات بیمه نامه موظف به پرداخت غرامت به شخص زیان دیده می‌باشد.

یکی از پیشنهادات ما به عنوان مشاور بیمه‌ای این است که بیمه نامه کامل خریداری نمایند تا در زمان خسارت به درد سر نیافتید

 

سقف تعهدات بیمه مسئولیت پزشکان

میزان تعهداتی که این بیمه نامه دارد بر اساس پوشش‌های این بیمه نامه و بر اساس دیه هر سال که دادگاه اعلام رای کرده باشد ارائه می‌شود. پس در واقع سقف تعهدات بیمه مسئولیت پرستاران بر اساس دیه ماه حرام و ماه عادی هر سال مشخص می‌شود.

 

شرایط بیمه مسئولیت پرستاران

در بیمه نامه‌های مسئولیت پرستاران باید چند نکته مهم را مد نظر داشت:

 

آیا دانشجویان پرستاری نیز می‌توانند از این بیمه استفاده کنند؟

بله. دانشجویان پرستاری هم می‌توانند از بیمه مسئولیت پرستاران استفاده کنند. فقط باید چند نکته مهم را باید یادآور شویم :

 

بهترین شرکت‌ها برای خرید بیمه پرستاران

اگر به دنبال خرید بهترین بیمه مسئولیت پرستاران هستید باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید. اول این که لزوما معیار خرید شما بیمه مسئولیت ارزان نباشد چراکه ممکن است در زمان خسارت با درد سر پرداخت خسارت مواجه شوید.
نکته مهم دیگر در انتخاب شرکت بیمه این است که شما باید شرکت بیمه‌ای را انتخاب کنید که از لحاظ سطح توانگری مالی در سطح بالایی قرار داشته باشد. سطح توانگری گزارشی است که بیمه مرکزی هر ساله ارائه می کند.  در این گزارش شرکت‌هایی که در سطح یک توانگری مالی قرار دارند توانسته‌اند از جهت پرداخت خسارات و هم از لحاظ کسب رضایت بیمه گذاران و … موفق عمل کرده و در سطح بالایی قرار بگیرند.

از این رو  بیمه کارآفرین، بیمه سامان، بیمه البرز، بیمه دانا، بیمه آسیا از جمله شرکت‌هایی می‌باشند که در سطح توانگری بالایی قرار داشته و می‌توانند بهترین بیمه مسئولیت پرستاران را به بیمه گذاران خود ارائه دهند.

 

تخفیف بیمه مسئولیت پرستاران

برای خرید بیمه مسئولیت پرستاران تخفیف‌های اندکی از سوی شرکت های بیمه ارائه می‌شود مگر این که بیمه نامه خریداری شده به صورت گروهی باشد و یا این که دارای سابقه تخفیف عدم خسارت که در این صورت می تواند از تخفیف‌های بیمه مسئولیت پرستاران استفاده نماید.

 

استعلام هزینه و خرید بیمه مسئولیت پرستاران

برای استعلام قیمت بیمه مسئولیت پرستاران می‌توانید فرم بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان در سامانه بیمه تایم را تکمیل نموده و درخواست استعلام قیمت نمایید. استعلام قیمت بیمه مسئولیت پرستاران بر اساس طبقه و گروه کاری شما محاسبه می‌شود و در صورت داشتن بیمه نامه قبلی اعلام نرخ با احتساب تخفیف های عدم خسارت محاسبه شده و اعلام می‌شود.

البته تیم بیمه مسئولیت بیمه تایم مشاوره و مقایسه قیمت و شرایط شرکت‌های مختلف بیمه را برای شما انجام می دهند. شما به راحتی می‌توانید با دریافت مشاوره از کارشناسان بیمه تایم بهترین بیمه مسئولیت پرستاران را خریداری نمایید.

 

 

خروج از نسخه موبایل