بیمه تایم
پوشش های بیمه عمر پاسارگاد

پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد + سقف جدید

۰
(۰)

مزایای بیمه عمر پاسارگاد این بسمه نامه را به یکی از پرفروش ترین انواع بیمه عمر در سال های اخی در صنعت بیمه عمر کشور کرده است. فرد بیمه شده می تواند با خرید بیمه عمر پاسارگاد از همه مزایای این بیمه نامه استفاده نماید. در کنار مزایای بیمه نامه، امکان استفاده از پوشش های بیمه ای در کنار مزایای این بیمه نامه وجود دارد. در ادامه می خواهیم به بررسی پوشش های این بیمه نامه بپردازیم.

مزایای بیمه عمر پاسارگاد

 • امکان پرداخت مبلغی به صورت سپرده اولیه در ابتدای بیمه‌نامه برای افزایش میزان سرمایه‌گذاری
 • امکان تعیین میزان و نحوه پرداخت حق بیمه عمر توسط خود فرد
 • امکان دریافت تخفیف در خرید برخی از بیمه‌نامه های دیگرشرکت بیمه پاسارگاد از جمله بیمه بدنه پاسارگاد، بیمه آتش سوزی پاسارگاد و … برای دارندگان بیمه عمر پاسارگاد
 • داشتن معافیت مالیاتی اندوخته و سرمایه بیمه عمر
 • داشتن پوشش حادثه در بیمه عمر
 • امکان خرید پوشش آتش سوزی منزل مسکونی در کنار بیمه عمر
 • امکان برخورداری از معافیت از پرداخت حق بیمه تا پایان قرارداد در صورت ازکارافتادگی
 • داشتن پوشش بیماری های خاص در بیمه عمر
 • داشتن پوشش تکمیل درمانی در بیمه عمر

 

پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد تعداد پوشش‌های متنوعی را برای بیمه شده‌های خود فراهم می‌کند. بر اساس گزارش بیمه مرکزی از رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه، بیمه عمر پاسارگاد با قرار گرفتن در سطح توانگری یک،  توانسته در ارائه خدمات بیمه ای سطح رضایت بالایی را در بین بیمه گذاران خود داشته باشد که این یکی از امتیازهای مثبت در انتخاب این بیمه عمر  است. پوشش‌های اصلی و پوشش های تکمیلی عبارتند از:

  • پوشش هزینه پزشکی: اگر فرد بیمه شده دچار حادثه شود، برای جبران هزینه های بستری و پزشکی می‌تواند تا سقف مشخص شده این پوشش در بیمه‌نامه عمر خود استفاده نماید.
   سقف پوشش هزینه پزشکی پاسارگاد تا ۷۰ میلیون تومان می‌باشد.
  • معافیت از پرداخت حق بیمه: در صورتی که بیمه‌شده در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شود، طبق این پوشش از پرداخت حق بیمه‌های باقی‌مانده معاف می‌شود. پوشش معافیت برای افراد شاغل و بالای ۱۲ سال می باشد.
  • پوشش سرمایه از کارافتادگی بیمه عمر پاسارگاد: اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به هر علت ازکارافتاده شود می‌تواند از این پوشش تا سقف  ۱۰۰میلیون تومان استفاده کند. سن بیمه شده باید بالای ۱۲ سال باشد.
  • پوشش درمان تکمیلی: یکی از مزایای داشتن بیمه عمر پاسارگاد امکان استفاده از این پوشش است ، اگر اندوخته بیمه‌نامه  عمر پاسارگاد به میزان معین برسد و ۶ ماه از صدور بیمه‌نامه گذشته باشد، فرد بیمه شده می‌تواند تا سقف مشخص شده از هزینه‌های جراحی و  هزینه بستری خود استفاده نماید.
  • پوشش آتش‌سوزی و زلزله منازل مسکونی: در بسیاری از شرکت‌های بیمه، این پوشش در بیمه عمر به چشم نمی‌خورد اما بیمه پاسارگاد شاید تنها بیمه‌ای باشد که در پوشش های بیمه عمر پاسارگاد ، پوشش آتش‌سوزی منازل را نیز گنجانده است و اگر بیمه‌گذار نیازمند این پوشش باشد لازم نیست بیمه آتش‌سوزی تهیه کند و در کنار بیمه عمر از مزایای بیمه پاسارگاد نیز استفاده کند. بر اساس تعهدات جدید بیمه عمر پاسارگاد  سقف پوشش آتش سوزی تا ۴۰۰ میلیون تومان  و تا انتهای قرارداد تا ۸۰۰ میلیون تومان قابل افزایش می باشد.در صورت نیاز با بیمه آتش‌سوزی منزل پاسارگاد بیشتر آشنا شوید.
   • پوشش فوت به هر علت: این پوشش اصلی‌ترین پوشش است. این پوشش به صورت سرمایه فوت می‌باشد که با حق بیمه پرداختی بیمه شده رابطه مستقیم داشته و بر اساس حق بیمه پرداختی فرد محاسبه می‌شود. میزان این پوشش  ۳۵ برابر حق بیمه سالانه و ۳۰۰ برابر حق بیمه ماهانه می‌باشد. در صورت فوت فرد بیمه شده این مبلغ به اضافه اندوخته بیمه نامه ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود.در تعهدات جدید بیمه عمر پاسارگاد، سرمایه فوت به هر علت پاسارگاد تا ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
   • پوشش سرمایه فوت به علت حادثه: اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید این سرمایه  علاوه بر سرمایه فوت به هر علت به ذینفعان پرداخت می شود. میزان پوشش سرمایه فوت در بیمه عمر پاسارگاد تا ۴ برابر سرمایه فوت می تواند باشد.
    سقف سرمایه فوت در اثر حادثه تا ۲ میلیارد تومان می باشد.
   • پوشش امراض خاص : در  تعهدات جدید بیمه عمر پاسارگاد اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه‌نامه عمر پاسارگاد به یکی از بیماری های تحت پوشش مبتلا شود، می تواند از این پوشش استفاده کند. بیمه عمر و تامین آتیه ۵ بیماری از جمله انواع سرطان، سکته قلبی و سکته مغزی، جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی بدن را تحت پوشش قرار می‌دهد. میزان این پوشش تا ۳۰ درصد از سرمایه فوت عادی می‌باشد.
    سقف پوشش امراض خاص بیمه عمر پاسارگاد ۳۰۰ میلیون تومان می باشد.
   •  پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه: این پوشش به اختیار بیمه شده به بیمه‌نامه عمر اضافه می‌شود و اگر فرد بیمه شده در طول مدت قرارداد و در اثر حادثه دچار نقص عضو دائم شود می‌تواند از این پوشش تا ۳۰ درصد سرمایه فوت استفاده نماید.
    سقف پوشش نقص عضو بیمه پاسارگاد در تعهدات جدید تا ۲۰۰میلیون تومان افزایش یافته است.
   • پوشش هزینه پزشکی در اثر حادثه : تا سقف ۲۰ میلیون تومان

  پوشش خطرات اضافی بیمه عمر پاسارگاد

  در بیمه نامه عمر پاسارگاد ارائه پوشش برای ۳ خطر به صورت مشروط و با پرداخت حق بیمه امکان پذیر می باشد که اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به علت هر کدام از خطرات زیر فوت نماید دارای پوشش باشد. در غیر این صورت این خطرات تحت پوشش بیمه نامه عمر پاسارگاد نمی باشند.

  • شورش، انقلاب، بلوا، اعتصاب، قیام، آشوب، کودتا و اقدامات مقامات نظامی و انتظامی
  • زمین لرزه و آتش فشان
  • ورزش های رزمی و حرفه ای، شکار، سوارکاری، قایقرانی، هدایت و یا سرنشینی هواپیمای آموزشی، اکتشافی و غیر تجاری، هدایت و یا سرنشینی اتومبیل کورسی و موتور سیکلت دنده ای و مسابقه ای، هدایت و یا سرنشینی هلیکوپتر، غواصی، پرش با چتر نجات (بجز سقوط آزاد) و هدایت کایت یا سایر وسایط نقلیه پرواز بدون موتور.

  نکته:

  خطر مسافرت هوائی : اگر فرد بیمه شده بعنوان مسافر عادی بوسیله هواپیمای مسافری یا ایرباس در خطوط حمل و نقل تجاری مجاز مسافرت کند بدون پرداخت حق بیمه اضافی و بدون احتیاج به دادن اطلاع قبلی به  شرکت بیمه پاسارگاد تحت پوشش بیمه ای قرار میگیرد. فوت ناشی از مسابقه سرعت و پروازهای اکتشافی و اکروباسی و هر نوع تمرین پرواز هوائی بیمه نمی شود و درصورت وقوع فوت دراینگونه پروازها تنها وجه اندوخته تا روز وقوع حادثه توسط بیمه گر پرداخت خواهد شد.

  پوشش خطر جنگ: درصورتیکه فرد بیمه شده در نتیجه عملیات تعرضی و تدافعی و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی در مقابل نیروی مهاجم داشته باشد فوت نماید شرکت بیمه پاسارگاد فقط اندوخته ریالی بیمه نامه را تا روز حادثه خواهد پرداخت. چنانچه بیمه شده بعنوان نظامی و یا در تشکیلات نظامی تحت هر عنوان به جنگ فرستاده شود بیمه نامه از تاریخ تجهیز بیمه شده به بیمه معلق تبدیل می شود حتی اگر بیمه گر دراثر عدم اطلاع از وضع بیمه شده به دریافت حق بیمه ادامه داده باشد. دراینصورت چنانچه به هر علتی خطری پیش آید بیمه گر فقط اندوخته ریاضی سرمایه بیمه را تا روز تعلیق خواهد پرداخت و حق بیمه های اضافی دریافتی احتمالی از تاریخ تعلیق مسترد خواهد شد.
  بیمه شده معلق شش ماه پس از ختم عملیات جنگی و یا برگشت بیمه شده به حال کشوری و یا درنظر گرفتن شرایط ماده ۴ این قرارداد به حال اولیه اعاده داده خواهد شد.

  نکته : عملیات پلیسی  نیز جز عملیات نظامی بوده و تحت پوشش بیمه نامه عمر پاسارگاد نمی باشد.


شرایط پوشش فوت در اثر حادثه و بیماری های خاص برای افراد ۳ تا ۱۲ سال

بیمه عمر و آتیه پاسارگاد شرایط و سقف تعهدات ویژه‌ای هم برای بیمه‌شده‌های ۳ تا ۱۲ ساله دارد. برای این دسته از بیمه‌شده‌ها پوشش فوت در اثر حادثه تا دو برابر سرمایه بیمه عمر، حداکثر ۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال است.

سقف پرداخت برای این گروه سنی در سایر موارد شامل موارد زیر است:

 • پوشش نقص عضو در اثر حادثه، یک برابر سرمایه بیمه عمر، حداکثر ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال.
 • پوشش هزینه پزشکی در اثر حادثه تا ۱۰% سرمایه فوت در اثر حادثه، حداکثر ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال.
 • پوشش بیماری های خاص تا ۳۰% سرمایه بیمه عمر، حداکثر ۴۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال.

درواقع در طرح جدید بیمه عمر پاسارگاد حداکثر سرمایه بیمه عمر برای سنین ۳ تا ۱۲ سال از ۷۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به ۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال افزایش پیدا کرده است. البته پوشش‌های تکمیلی بیمه‌های عمر معمولا برای سنین کمتر از ۵ سال محدودیت‌هایی دارند.

 


مطالعه بیشتر: بهترین بیمه بازنشستگی


پوشش بیمه درمان تکمیلی بیمه عمر پاسارگاد

یکی از پوشش‌های بیمه نامه عمر پاسارگاد ارائه پوشش تکمیلی ( SOS )  برای موارد بستری و جراحی  بیمه گذاران عمر خود می‌باشد. بر اساس جدول زیر بیمه گذار می‌تواند با توجه اندوخته بیمه نامه خود از پوشش های بستری و جراحی بیمه نامه عمر پاسارگاد خود استفاده نماید.

 

جدول بیمه عمر پاسارگاد SOS

 

این نکته را در نظر داشته باشید که دوره انتظار این پوشش ۶ ماه پس از تاریخ شروع بیمه نامه جدید می‌باشد.

پوشش بستری در بیمارستان SOS بیمه عمر پاسارگاد

این پوشش برای تامین هزینه های بستری، جراحی،  Day Care، آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود حداکثر در یک سال بیمه ای می‌باشد.

پوشش جراحی‌های خاص SOS بیمه عمر پاسارگاد

این پوشش برای تامین هزینه‌های شیمی درمانی، رادیو تراپی، عمل‌های جراحی مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع، دیسک ستون فقرات، گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کلیه، پیوند کبد و پیوند مغز و استخوان، آنژیو پلاتسی عروق کرونر و عروق داخل مغز (با احتساب سقف پوشش بیمه ای اول).

نکته: جبران هزینه‌های بستری و جراحی پوشش تکمیلی بیمه های عمر، توسط شرکت کمک رسان ایران ( SOS  ) انجام می‌شود.

بیماری‌های تحت پوشش بیمه عمر و زندگی پاسارگاد کدامند؟

هزینه‌های بستری و درمان مخصوصا برای بیماری‌های خاص و مزمن بسیار سنگین و پر هزینه می باشد. از این رو این بیماری ها در بیشتر انواع بیمه عمر دارای پوشش  می باشند. بیماری‌های تحت پوشش بیمه عمر پاسارگاد شامل موارد زیر می باشد:

 • سکته‌های قلبی و مغزی
 • جراحی عروق قلب
 • سرطان
 • پیوند اعضای اصلی بدن

بهترین بیمه عمر کدام است؟


استثنائات پوشش تکمیلی بیمه عمر پاسارگاد

تامین هزینه های بستری در بیمارستان مربوط به زایمان و نازایی، اعمال جراحی به منظور زیبایی، جنون و هزینه های مربوط به معلولیت ذهنی، سقط جنین(غیر قانونی)، لقاح مصنوعی، عقیم سازی، خودکشی، قتل و جنایت، ترک اعتیاد، بیماری های مادر زادی، رفع عیوب انکساری چشم(لیزیک و لازک و…)،  هزینه تهیه اعضاء طبیعی و مصنوعی بدن، هزینه هاس ناشی از حوادث طبیعی مانند (سیل و زلزله و آتش فشان)، هزینه های ناشی از جنگ و شورش و اغتشاش ، هر نوع هزینه های کلیلنکی ، پاراکلینیکی، سرپائی، اورژانس، آمبولانس، دندانپزشکی، اتاق خصوصی، تزریق مفصلی، بیماری‌های اسکلتی عضلانی و … تحت پوشش نمی‌باشد.

شرایط سنی استفاده از پوشش های بیمه عمر پاسارگاد

برای استفاده از برخی پوشش های بیمه عمر نیاز به شرایط سنی خاصی وجود دارد. شرایط سنی برای استفاده از پوشش‌های این بیمه نامه به شرح زیر است:

 • پوشش سرمایه فوت به هر علت دارای محدودیت سنی خاصی نبوده و هر فرد بیمه شده از بدو تولد تا پایان مدت قرارداد در هر یازه سنی می تواند از این پوشش استفاده نماید
 • پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه برای افراد بالای ۴ سال پرداخت می شود
 • شرایط سنی برای استفاده از پوشش بیماری ها برای افراد بالای ۴ سال تا سن ۶۰ سال می باشد
 • پوشش هزینه پزشکی بیمه عمر پاسارگاد برای افراد بالای ۴سال و فقط برای جبران هزینه های بستری پرداخت می شود
 • شرایط سنی برای پوشش نقص عضو دائم در اثر حادثه برای افراد بالای ۴ سال می باشد
 • برای استفاده از پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه عمر  باید بیمه شده شاغل بوده و سن وی باید بین ۱۸ تا ۶۰ سال باشد

شرایط انصراف و بازخرید بیمه عمر شرکت پاسارگاد

بیمه عمر بیمه نامه‌ای است طولانی مدت، که در سراسر مدت داشتن این بیمه نامه شما می‌توانید از پوشش‌ها و مزایای بیمه عمر استفاده نماید. مدت بیمه عمر می‌تواند به انتخاب فرد بیمه شده بین ۵ تا ۳۰ سال باشد، که در صورت فوت بیمه شده سرمایه فوت طبیعی و اگر فوت در اثر حادثه باشد سرمایه فوت در اثر حادثه به اضافه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان وی پرداخت می‌شود. و اگر هم در پایان قرار داد بیمه شده در قید حیات باشد، می‌تواند تمامی اندوخته بیمه نامه خود به همراه سود های پرداخت شده را دریافت نماید.

با توجه به این که مدت این بیمه نامه طولانی است ممکن است فرد بیمه شده به دلایلی از قبیل مشکلات اقتصادی و … نتواند و یا حتی نخواهد که حق بیمه‌اش را پرداخت نماید. در این زمان شاید  راه حلی که به فکر شما می‌رسد بازخرید بیمه عمر پاسارگاد است.
بر اساس شرایط بیمه عمر پاسارگاد، هر فرد دارنده بیمه عمر می‌تواند بیمه عمر خود را در هر زمان از شروع بیمه نامه بازخرید نماید. در واقع اگر قبل از اتمام تاریخ بیمه عمر فرد بیمه شده بخواهد از پرداخت حق بیمه انصراف دهد و درخواست فسخ قرارداد بیمه عمر با شرکت بیمه  را نماید در واقع بازخریدی بیمه عمر صورت گرفته است. زمانیکه شما بیمه‌نامه‌تان را بازخرید می‌کنید مبلغ اندوخته‌ای که به شما پرداخت می‌شود کمتر از اندوخته پایانی زمان قرارداد می‌باشد. از این رو بهتر است که برای بهره مندی از مزایای سرمایه گذاری بیمه عمر صبر کنید تا مدت بیمه نامه شما به پایان برسد و اگر هم نیاز به مبلغ اندوخته بیمه عمرتان داشته باشید می‌توانید از محل اندوخته بیمه نامه عمر خود وام بگیرید. در این صورت هم شما می توانید از نظر مالی از بیمه نامه‌تان استفاده کنید و هم پوشش‌های بیمه نامه‌ای شما همچنان برقرار بماند و اگر اقساط حق بیمه عمرتان را به موقع پرداخت نمایید میتوانید اندوخته نهایی بیمه نامه‌تان بر اساس جدول بیمه عمرتان دریافت نمایید.

اما اگر به هر طریق تصمیم نهایتان مبنی بر بازخریدی بیمه عمر است، می‌توانید درخواست بازخرید  را به نمایندگی بیمه پاسارگاد و یا کارگزاری که بیمه نامه‌تان را از آن جا خریداری کرده‌اید ارسال نمایید. با به همراه داشتن سند بیمه عمر، کارت ملی و ارائه درخواست بازخریدی مراحل اداری بازخرید بیمه نامه شما شروع می شود. با انجام مراحل اداری مبلغ اندوخته شما تقریبا ظرف دو هفته کاری به حساب شما واریز شده و یا به صورت حواله به دست شما خواهد رسید. نکته مهم این که با بازخریدی بیمه عمر ، بیمه نامه عمر شما به پایان رسیده و تمامی پوشش‌های بیمه نامه شما نیز از بین خواهند رفت.

 

استعلام و خرید بیمه عمر پاسارگاد

برای خرید بیمه عمر پاسارگاد می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. به کمک کارشناسان بیمه تایم می توانید مقایسه جدول بیمه عمر همه شرکت های بیمه را انجام داده و بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید. برای مشاوره تلفنی هم می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس گرفته و اطلاعات لازم در باره انواع بیمه عمر را کسب نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد رای ۰

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر