بیمه تایم
تفاوت بیمه عمر و بازنشستگی

تفاوت بیمه عمر و بازنشستگی

۳.۷
(۳)

بیمه عمر و بازنشستگی از جمله بیمه نامه های پرطرفدار در انواع بیمه های اشخاص می باشد که با توجه به فرهنگ سازی هایی که انجام گرفته و با توجه به نیاز های بیمه گذاران طرح های مختلف بیمه ای در رشته بیمه عمر توسط شرکت های مختلف بیمه ارائه شده که هر فردی بتواند با توجه به نیاز خود بهترین بیمه نامه را انتخاب و خریداری نماید. در این نوشته برآنیم که بتوانیم معرفی کاملی درباره بیمه عمر و بازنشستگی داشته باشیم.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر یکی از انواع بیمه های اشخاص می باشد که فرد بیمه شده می تواند با توجه به نوع شرکت بیمه ای که خریداری کرده از جنبه سرمایه گذاری و پوشش های بیمه ای این بیمه نامه استفاده نماید. بیمه عمر در انواع طرح های مختلف ارائه شده است.

بیمه بازنشستگی چیست؟

بیمه بازنشستگی یکی از انواع بیمه نامه های بیمه عمر می باشد که فرد بیمه شده این امکان را دارد که بتواند در انتهای بیمه نامه ماهانه مبلغی را به عنوان بازنشستگی دریافت نماید. بیمه های بازنشستگی هم انواع مختلف دارند، که بیمه شده می تواند یکی از انواع بیمه های بازنشستگی را خریداری نمایند.

بیمه عمر و بازنشستگی چیست؟

بیمه عمر و بازنشستگی به این صورت است که شما با خرید بیمه عمر و بهره مندی از پوشش های آن می توانید از دوران بازنشستگی مستمری ماهیانه دریافت کنید. این بیمه با بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی تفاوت هایی دارد که در ادامه به این موارد اشاره میکنیم.

پس از پرداخت حق بیمه به شرکت بیمه گر مورد نظر، بیمه عمر برای شما صادر خواهد شد و شما می توانید مدت قرارداد را بین ۵ سال تا ۳۰ سال انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که در تمامی طول مدت قرارداد شما باید حق بیمه تعیین شده را به صورت سالیانه یا ماهیانه به حساب شرکت بیمه گر واریز نمایید.

حق بیمه های پرداخت شده پس از کسر هزینه های بیمه گری در محلی به نام سبد اندوخته ذخیره شده و سالانه به آن سود مشارکت پرداخت میشود. در انتها قرارداد شما می توانید تمامی مبالغ تجمیع شده در سبد اندوخته را به صورت یکجا یا مستمری ماهیانه دریافت کنید. شما می توانید در دوران بازنشستگی سرمایه های خود را به صورت مستمری ماهیانه دریافت نمایید .

همچنین لازم به ذکر است که در طول مدت بیمه نامه عمر و بازنشستگی شما تحت پوشش های بیمه عمر هستید و اگر حادثه ای برای شما رخ دهد، شرکت بیمه گر موظف به جبران خسارت و پرداخت غرامت است.

انواع بیمه بازنشستگی

  • بازنشستگی آنی
  • بازنشستگی با فاصله
  • بازنشستگی مادام العمر

انواع بیمه عمر

  • بیمه عمر و سرمایه گذاری
  • بیمه عمر مانده بدهکار
  • بیمه عمر زمانی

تفاوت بیمه عمر و بازنشستگی

با توجه به ماهیت بیمه عمر ، امکان دریافت بازنشستگی در برخی از انواع بیمه که توسط شرکت های مختلف ارائه می شود وجود ندارد و فرد بیمه شئه فقط می تواند در انتها اندوخته بیمه نامه خود را دریافت نماید ولی طرح های بیمه بازنشستگی این امکان را برای بیمه گذار فراهم کرده اند که حتی بتوانند مستمری مادام العمر در انتهای بیمه نامه دریافت نمایند. یا حتی کل اندوخته را یکجا دریافت نمایند.

از  نظر پوشش های بیمه ای و مزایای بیمه عمر هم با توجه به شرکت بیمه مورد نظر تفاوت هایی وجود دارد که به کمک کارشناسان بیمه تایم این مقایسه می تواند برای بیمه گذاران انجام شود.

چه شرکت هایی بیمه بازنشستگی دارند؟

بیمه عمر و بازنشستگی توسط برخی از شرکت های بیمه ارائه می شود که به ترتیب زیر می باشد:

بیمه بازنشستگی پاسارگاد

بیمه بازنشستگی کارآفرین

بیمه بازنشستگی ایران

بیمه بازنشستگی خاورمیانه و …

 

استعلام و خرید بیمه عمر و بازنشستگی

برای استعلام و خرید انواع بیمه عمر و بازنشستگی می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و به کمک کارشناسان بیمه تایم بهترین بیمه نامه را انتخاب و خریداری نمایید. بررسی تفاوت بیمه عمر و بازنشستگی شرکت های بیمه توسط کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم انجام می شود. ارائه جدول مقایسه بر اساس سن و شرایط فرد بیمه گذار از مهمترین امکانات خرید بیمه عمر از بیمه تایم می باشد.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۳.۷ / ۵. تعداد رای ۳

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

چه موردی رو میتونیم در این مطلب بهبود بدیم؟

تیم تولید محتوای بیمه تایم

اضافه کردن نظر