نماد سایت بیمه تایم

بیمه مسئولیت مهد کودک چرا برای مدیران حیاتی است؟

بیمه مسئولیت مهد کودک

موضوع این بیمه نامه برای جبران مسئولیت مدیر و کارکنان مهد کودک در برابر خسارات بدنی که خدای ناکرده ممکن است به کودکان تحت مراقبت و نگهداری در محل مهد کودک وارد شود، می‌باشد. کودکان، نوزادان و شیرخواران تحت نگهداری در مهد کودک ممکن است در اثر اشتباه، خطا، غفلت و یا قصور مدیریت و یا مربیان و سایر کارکنان مهد کودک دچار آسیب بدنی شوند و در صورتی که توسط مراجع قضایی، مهد کودک مقصر شناخته شود با داشتن بیمه مسئولیت مهد کودک یا همان بیمه مسئولیت کارکنان مهد کودک می‌توانند تا سقف تعهدات درج شده در بیمه  نامه جبران خسارات وارد شده را از شرکت بیمه دریافت نمایند.

 


 

شرایط بیمه مسئولیت مدنی مهد کودک


حتما بخوانید: بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان چیست؟


شرایط فسخ قرارداد

این بیمه نامه را می توان قبل از انقضای پایان مدت اعتبار آن با اخطار قبلی کتبی، از طرف شرکت بیمه یا بیمه گذار  این بیمه نامه در موارد زیر فسخ شود.

نکته: در صورتی که تشدید خطر کاهش یافته و یا از بین رفته باشد و شرکت بیمه به کاهش حق بیمه راضی نشود بیمه گذار می تواند بیمه نامه را فسخ نماید.

 


پوشش‌های بیمه مسئولیت مهد کودک

بیمه مسئولیت مهد کودک شامل خسارت‌های جانی از قبیل فوت، نقص عضو و یا هزینه پزشکی می‌باشد که ممکن است برای کودکان آن مهد اتفاق بیافتد. میزان پوشش‌های این بیمه نامه بصورت جدولی در بیمه نامه مشخص می‌شود که شامل تعهدات زیر می‌باشد:

 

میزان تعهدات بیمه چقدر است؟

برای هر کدام از پوشش‌های گفته شده با توجه به دیه ماه حرام و  ماه عادی که قوه قضائیه تعیین میکند و بر اساس میزان تعهد مورد درخواست بیمه گذار مشخص می‌شود.

در بیمه نامه مسئولیت مهد کودک، بیمه گذار شخصی است که مجوز تاسیس و یا مدیریت مهد کودک را طبـق مقررات سازمان بهزیستی کشور دارد و با تکمیل و امضاء پرسش نامه و فرم پیشنهاد بیمـه و پرداخت حق بیمه مشخص شده، جبران خسارت‌های ناشی از مسئولیت خود را به شرکت بیمه محول می‌نماید.

 

حق بیمه چطور محاسبه می‌شود؟

میزان حق بیمه این بیمه  نامه بر اساس چند فاکتور مهم زیر مشخص می‌شود که در زمان استعلام قیمت بیمه گذار موظف است در فرم پیشنهاد به سوالات مربوطه پاسخ دقیق ارائه دهد. عوامل موثر در محاسبه حق بیمه عبارتند از :


بیشتر بدانید: راهنمای خرید بیمه مسئولیت پاسارگاد


 

فرآیند دریافت خسارت و مدارک لازم

مدارک لازم در خسارت هزینه پزشکی و نقص عضو:

مدارک لازم در خسارت‌های فوت:

 


مطلب مرتبط: بیمه مسئولیت کارفرما چه تفاوتی با بیمه حوادث دارد؟


تفاوت بیمه حوادث تحصیلی با بیمه مسئولیت مهد کودک چیست؟

توجه: بیمه گذاران باید به این نکته توجه کنند که بیمه حوادث تحصیلی برای کودکان با بیمه مسئولیت تفاوت دارد. در بیمه نامه حوادث تحصیلی اگر کودک به دلیل وقوع یک حادثه آسیب ببیند بدون در نظر گرفتن اینکه مقصر حادثه چه کسی است خسارت پرداخت می‌شود، اما در بیمه مسئولیت مدنی مدیران مهد کودک خسارت صرفا زمانی پرداخت خواهد شد که مدیر مهد کودک مسئول و مقصر شناخته شود و مسئولیت وی از سوی مراجع قانونی محرز شده باشد.  


 

خرید بیمه مسئولیت مهد کودک

تقریبا همه شرکت‌های بیمه بیمه مهد کودک را در زیر مجموعه بیمه‌های مسئولیت با عنوان بیمه مسئولیت مهد کودک ارائه می‌دهند. از جمله بیمه ایران، بیمه پاسارگاد، بیمه آسیا و …. استعلام قیمت بیمه مسئولیت مهد کودک از همه شرکت‌های بیمه از طریق سامانه بیمه تایم امکان پذیر می‌باشد.

برای خرید بیمه مسئولیت ابتدا باید فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت مهد کودک توسط بیمه گذار بیمه نامه تکمیل شده و به شرکت بیمه مورد نظر ارائه نماید. برای خرید آنلاین بیمه مسئولیت مهد کودک می‌توانید فرم پیشنهاد بیمه مهد را در سامانه بیمه تایم تکمیل کرده و به این سامانه ارسال نمایید. کارشناسان بخش مسئولیت بیمه تایم مشاوره و مقایسه قیمت بیمه مسئولیت مهد کودک را از هر شرکت بیمه‌ای که مد نظرتان باشد را به شما ارائه می‌نماید.

خروج از نسخه موبایل