بیمه عمر دی چیست و چه شرایطی دارد؟

خرید بهترین بیمه عمر

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

 

سرمایه گذاری بلند مدتی که از طریق بیمه عمر شکل می‌گیرد در صورتی که با آگاهی کامل انتخاب و تهیه شود می‌تواند نتیجه بسیار عالی برای همه به همراه داشته باشد. انتخاب شرکت بیمه و مقایسه جدول های بیمه عمر و پوشش های این بیمه نامه همواره از دغدغه‌های فکری همه بیمه گذاران می‌باشد. شرکت بیمه دی خدمات بیمه‌ای را از سال 1383 در زمینه رشته های مختلف بیمه‌ای ارائه می‌کند که در طول چند سال گذشته طرح‌های مختلف بیمه ای را مخصوصا در بیمه‌های عمر ارائه کرده که موضوع بررسی امروز ما در این نوشته است که در ادامه به بررسی پوشش‌ها و شرایط بیمه عمر دی خواهیم پرداخت.


 

طرح‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری دی

 • بیمه عمر و مستمری
 • بیمه عمر و مستمری خانواده
 • بیمه مستمری مانا
 • بیمه مستمری پیشامد
 • بیمه عمر ساده زمانی بیمه دی
 • بیمه عمر  مانده بدهکار(ساده زمانی با سرمایه نزولی) بیمه دی
 • بیمه عمر تلفیقی بیمه دی
 • بیمه عمر با برگشت حق‌ بیمه (طرح پژواک)
 • بیمه عمر با برگشت حق بیمه (طرح موج)

 

۱- بیمه  عمر و مستمری دی

این بیمه نامه یکی از انواع بیمه نامه های انفرادی است که توسط شرکت بیمه دی ارائه می شود. در این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده د رطول مدت بیمه هنامه فوت نماید سرمایه فوت به همراه اندوخته تشکیل شده در بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود. اگر هم فرد بیمه شده در پایان مدت بیمه نامه در قید حیات باشد ، می تواند اندوخته بیمه نامه را یکجا دریافت نموده و یا به صورت مستمری دریافت نماید.

پوشش‌های بیمه عمر و مستمری دی

این بیمه نامه دارای پوشش اصلی سرمایه فوت به هر علت و پوشش های اضافی دیگر از قبیل سرمایه فوت به علت حادثه، پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه، پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه، پوشش امراض خاص و پوشش معافیت از پرداخت حق‌‌‌بیمه بر اثر از کارافتادگی کامل و دائم بیمه‌‌‌شده (ناشی از حادثه یا بیماری) / بیمه گذار (ناشی از حادثه)می باشد.

پوشش فوت به هر علت بیمه عمر و مستمری دی

پوشش فوت به هر علت پوشش اصلی این بیمه نامه می‌باشد که سقف این پوشش از 10 میلیون ریال تا 5 میلیارد ریال می‌تواند باشد.

پوشش فوت ناشی از حادثه بیمه عمر و مستمری دی

اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید ، علاوه بر فوت به هر علت ، سرمایه فوت به علت حادثه نیز به وی پرداخت می شود. میزان سرمایه این پوشش تا سقف 5 میلیارد ریال می باشد.

پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه بیمه عمر و مستمری دی

اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه دچار نقص عضو جزئی و یا کلی شود، شرکت بیمه دی با احتساب درصد از کار افتادگی و متناسب با شرایط و ضوابط این پوشش درصد نقص عضو را پرداخت می نماید.

میزان پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه تا سقف 5 میلیار ریال می باشد.

پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه بیمه عمر و مستمری دی

اگر فرد بیمه شده این پوشش را داشته باشد و در اثر حادثه آسیب بدنی برای وی اتفاق بیافتد ، هزینه های بیمارستانی و پزشکی ناشی از حادثه تا سقف 500 میلیون تومان قابل پرداخت می باشد.

پوشش امراض خاص بیمه عمر و مستمری دی

یکی دیگر از مزایای این بیمه نامه پوشش امراض خاص است که این پوشش در دو طرح 5 بیماری و 21 بیماری ارائه می گردد، سقف سرمایه پوشش بیماری های خاص برای هر دو طرح برابر 30%، 50% یا 100% سرمایه فوت به هر علت  حداکثر تا 5.000.000.000 ريال می‌‌‌باشد.

طرح 5 بیماری: بیماری‌‌های تحت پوشش این طرح عبارت است از هرگونه عارضه جسمی و یا اختلال در اعمال طبیعی اعضا و جهاز مختلف بدن که منجر به بروز سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق (کرونر)، سرطان و پیوند اعضای اصلی بدن

طرح 21 بیماری علاوه بر بیماری‌‌‌های تحت پوشش در طرح 5 بیماری شامل بیماری‌‌‌های زیر نیز می‌‌‌باشد: باز کردن تنگی‌‌های عروق کرونر توسط بالن، قرار دادن‌‌ فنر‌‌ در عروق‌‌کرونر، جراحی دریچه‌‌های‌‌ قلب، قراردادن پیس میکر، بیماری‌‌های اختلال عصبی-حرکتی، نابینایی کامل، ناشنوایی کامل، پارکینسون، آلزایمر و دمانس، نارسایی حاد کلیوی/دیالیز، ام‌‌اس، کما، مننژیت، هپاتیت بی، هپاتیت سی و اچ آی وی.
بیمه‌‌گر متعهد است در صورت ابتلای بیمه‌‌شده به یکی از بیماری‌‌های تحت پوشش مندرج در دو طرح و احراز و تائید آن توسط پزشک معتمد بیمه‌‌گر، سرمایه پوشش امراض خاص را مطابق با سقف تعهدات و بر اساس «جدول پیش‌‌بینی تعهدات بیمه‌‌گذار و بیمه‌‌گر» در سال بیمه‌‌ای منطبق به تاریخ ابتلا، به بیمه‌‌گذار بیمه‌‌نامه بپردازد.

 

پوشش معافیت از پرداخت حق‌‌‌بیمه بر اثر از کارافتادگی کامل و دائم بیمه‌‌‌شده (ناشی از حادثه یا بیماری) / بیمه گذار (ناشی از حادثه9 بیمه عمر و مستمری دی:

در صورت احراز و تایید از کار افتادگی کامل و دائم  بیمه گذار ناشی از حادثه / بیمه شده ناشی از حادثه یا بیماری، بیمه گذار از شروع سال بیمه‌ای بعد از پرداخت حق بیمه معاف شده و شرکت بیمه دی حق بیمه های بیمه نامه را پرداخت خواهد نمود بدون اینکه تغییری در شرایط بیمه نامه ایجاد شود.

امکان ارائه پوشش برای بیمه‌‌‌گذار و بیمه‌‌‌شده همزمان و باهم وجود ندارد

انواع مستمری بیمه عمر و مستمری دی

 • مستمری مدت معین قطعی: در این  نوع  مستمری مستمری در بازه تعیین‌‌‌شده پرداخت می‌‌‌گردد و درصورت فوت مستمری‌‌‌بگیر، مستمری‌بگیر جدید می تواند روند دریافت مستمری را تا پایان دوره تعیین‌‌‌شده  ادامه دهد و یا اینکه از ادامه روند دریافت مستمری انصراف داده و مبلغ بازخرید را دریافت نماید.
 • مستمری به شرط حیات: در این  نوع مستمری زمان حیات مستمری‌‌‌بگیر مطابق درخواست در زمان تکمیل فرم پیشنهاد مستمری به صورت مادام العمر و یا مدت معین پرداخت خواهد شد. دوران پرداخت مستمری تا زمان حیات مستمری‌بگیر بوده و با فوت وی مستمری قطع خواهد شد.

2-مستمری آنی بیمه عمر دی (بیمه مستمری مانا )

در این بیمه نامه  فرد بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه به صورت یکجا،یکماه بعد از پرداخت مستمری دریافت نماید. این بیمه نامه پوشش بیمه ای ندارد و همه افراد می توانند بدون داشتن محدودیت سنی این بیمه نامه را تهیه نمایند.

انواع مستمری مانا

بیمه مستمری مانا(مادام العمر به شرط حیات):

در این بیمه نامه با پرداخت حق­بیمه یکجا توسط بیمه گذار، از پایان همان ماه(بلافاصله)، پرداخت مستمری آغاز و مادامی که بیمه شده در قید حیات باشد مستمری دریافت می کند.

بیمه مستمری مانا(مدت معین به شرط حیات):

در این طرح بیمه ای با پرداخت حق­بیمه یکجا توسط بیمه گذار، از پایان همان ماه(بلافاصله)، پرداخت مستمری آغاز و تا پایان مدت تعیین شده توسط بیمه گذار و به شرط اینکه بیمه شده در قید حیات باشد مستمری دریافت می کند.

3-بیمه عمر و مستمری طرح خانواده بیمه دی

در بیمه عمر و مستمری طرح خانواده بیمه دی،  اعضای درجه یک خانواده (همسر، پدر، مادر، فرزند) بدون محدودیت در تعداد بیمه‌شده‌ها، تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرند و شرکت بیمه دی تعهد می‌کند در ازای دریافت حق‌بیمه، در صورت تحقق خطرات و پوشش‌های مندرج در بیمه‌نامه برای هر یک از بیمه‌شده‌ها، نسبت به پرداخت خسارت اقدام کند.

در بیمه‌نامه عمر و مستمری طرح خانواده یکی از بیمه‌شده‌ها، بیمه‌شده اصلی است و سایر بیمه‌شده‌ها، بیمه‌شده تبعی هستند. بیمه‌شده اصلی و بیمه‌گذار می‌توانند یکسان بوده یا اینکه متفاوت باشند. ملاک محاسبه مدت بیمه‌نامه، سن بیمه‌شده اصلی است و با فوت هر یک از بیمه‌شده‌های بیمه‌نامه حتی بیمه‌شده اصلی، بیمه‌نامه همچنان ادامه خواهد یافت.

 • در این ‌بیمه‌نامه‌‌‌ امکان حذف و یا اضافه نمودن بیمه شده تبعی وجود دارد.
 • تعداد بیمه‌شده‌ها در این بیمه نامه بدون محدودیت و برای بستگان درجه یک امکان پذیر می‌باشد.

پوشش‌های بیمه عمر و مستمری طرح خانواده بیمه دی

 • پوشش فوت به هر علت
 • پوشش فوت ناشی از حادثه
 • پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه
 • هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه
 • پوشش امراض خاص
 • پوشش معافیت از پرداخت حق‌بیمه بر اثر از‌کارافتادگی کامل و دائم بیمه‌گذار/ بیمه‌شده اصلی (ناشی از حادثه یا بیماری)
 • پوشش معافیت از پرداخت حق‌بیمه بر اثر فوت بیمه‌گذار / بیمه‌شده اصلی
 • پوشش دریافت مستمری در صورت ازکارافتادگی دائم و کامل بیمه‌گذار/ بیمه‌شده اصلی، ناشی از بیماری یا حادثه

4-بیمه مستمری پیشامد بیمه دی

پوشش اصلی این بیمه‌نامه «فوت به علت حادثه» است که اگر فرد بیمه‌شده به علت حادثه فوت کند، سرمایه مشخص شده در بیمه‌نامه را به صورت مستمری در طی مدت معین به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می شود.

پوشش های اضافی بیمه مسترمی پیشامد بیمه دی

 • پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه
 • پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه

طرح های بیمه عمر دی

 


بیشتر بدانید: چرا بیمه عمر پاسارگاد؟


5- بیمه عمر ساده زمانی بیمه دی

در این طرح بیمه ای اگر فرد بیمه شده به علت بیماری یا حادثه فوت نماید سرمایه فوت به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود و اگر فرد بیمه شده در پایان مدت بیمه نامه در قید حیات باشد هیچ مبلغی به وی بازپرداخت نمی‌شود، شرکت بیمه دی علاوه بر پوشش فوت، پوشش‌های دیگری از قبیل پوشش فوت ناشی از حادثه، پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه، هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه، پوشش بیماری های خاص نیز برای فرد بیمه شده همانند شرایط بیمه جامع عمر و سرمایه گذاری دی ارائه می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم مطلب بیمه عمر زمانی چیست را مطالعه کنید.

 

6- بیمه مانده بدهکار (ساده زمانی با سرمایه نزولی)

این بیمه نامه برای افرادی می باشد که وامی را از بانک‌ها و موسسات مالی تهیه کرده باشد، در این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده قبل از پایان مدت بازپرداخت وام فوت نماید ، پرداخت بقیه اقساط به عهده بازماندگان نبوده و شرکت بیمه بازپرداختی اقساط به بانک یا سایر موسسات مالی را انجام می‌دهد.  قیمت این بیمه نامه بر اساس سن فرد بیمه شده ،مبلغ اصل وام و مدت بازپرداخت وام تعیین می‌گردد. از جمله مزایای داشتن این بیمه نامه می‌توان به آرامش خاطری که برای فرد و خانواده وی ایجاد می‌شود ، اطمینان موسسات مالی از بازپرداخت کامل وام‌هایی که فرد داده شده  حتی در صورت فوت فرد بیمه شده می‌باشد. شرایط بیمه عمر مانده بدهکار بیمه دی به قرار زیر است:

 • سن افراد بیمه شده برای داشتن این بیمه نامه باید بین 18 تا 65 سال باشد
 • مدت بیمه نامه برابر با مدت بازپرداخت وام می‌باشد
 • حق بیمه این بیمه  نامه به صورت یکجا باید پرداخت شود
 • حداکثر سرمایه وامی که می‌تواند تحت پوشش این بیمه نامه باشد تا سقف 200 میلیون تومان می‌باشد

 

7- بیمه عمر تلفیقی بیمه عمر دی

بیمه نامه تلفیقی در واقع بیمه نامه عمر و حوادث است که به صورت گروهی از سوی سازمان‌ها و شرکت های بزرگ برای کارمندان شرکت‌ها برقرار می‌باشد. در این بیمه نامه فرد بیمه شده برای 10 سال اول بیمه نامه تحت پوشش بیمه عمر، حادثه، نقص عضو ناشی از حادثه به مدت 24 ساعت شبانه روز در مقابل حوادثی که ناشی از کار و حوادث رانندگی و … می‌باشد.

علاوه بر پوشش حوادث، در صورت فوت فرد بیمه شده سرمایه مشخص شده در بیمه نامه به ذینفعان وی پرداخت می‌شود. میزان سرمایه پرداختی بر اساس نوع خسارت متفاوت می‌باشد و بر اساس حقوق و مزایای پرداختی برای 5 ماه آخر از ماه‌های اشتغال به کار بیمه شده نزد بیمه گذار می‌باشد. سایر شرایط به شرح ذیل است:

 • درصورت فوت بیمه شده به هر علت 40 برابر میانگین حقوق و مزایای حق بیمه ماه های قبل از فوت
 • در صورت فوت ناشی از حادثه به علت غیر موارد کاری برابر با 50 برابر میانگین حقوق و مزایای حق بیمه  ماه‌های قبل
 • در صورت نقص عضو دائم و کامل ناشی از حادثه 60برابر میانگین حقوق و مزایای قبل از حادثه
 • در صورت نقص عضو جزئی ناشی از حادثه در صدی از مبلغ غرامت نقص عضو کامل و دائم بر اساس جدول شرکت بیمه دی به فرد بیمه شده پرداخت می‌شود

 

8- بیمه عمر با برگشت حق‌ بیمه (طرح پژواک)

یکی از انواع بیمه‌های عمر انفرادی طرح پژواک بیمه دی است که در این طرح شرکت بیمه دی متعهد می‌شود که اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن این بیمه نامه به علت حادثه فوت نماید سرمایه فوتی را به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌کند، اما اگر فرد بیمه شده در پایان مدت بیمه نامه در قید حیات باشد هیچ مبلغی به وی بازپرداخت نمی‌شود و این بیمه نامه پوشش دیگری به جز فوت به علت حادثه را ندارد.


حتما بخوانید: بهترین بیمه عمر از نظر مردم و بیمه مرکزی


 

9- بیمه عمر با برگشت حق بیمه (طرح موج)

از دیگر طرح های بیمه های انفرادی بیمه عمر دی طرح موج است که شرکت بیمه دی متعهد می‎‌شود که اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه نامه به هر علت فوت نماید سرمایه فوت به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌نماید و اگر فرد بیمه شده در پایان مدت بیمه نامه در قید حیات باشد نیز حق بیمه با کسر مالیات و عوارض به بیمه گذار پرداخت می‌شود.


بیشتر بدانید: طرح چترا بیمه البرز جیست؟

 


پوشش‌های بیمه عمر دی

۱- پوشش فوت به هر علت

میزان این پوشش بر اساس حق بیمه پرداختی و سن فرد بیمه شده محاسبه می‌شود. میزان سرمایه فوت به هر علت  1 تا 25 برابر حق بیمه سالانه سال اول بیمه نامه محاسبه شده و تا سقف 500 میلیون تومان تعیین می‌شود. که در صورت فوت بیمه  شده در هر سال بیمه ای برابر با سرمایه فوت درج شده در جدول بیمه عمر همان سال به همراه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود. بیمه گذار می‌تواند سرمایه فوت را به میزان 5، 10، 15یا 20 درصد افزایشی انتخاب کند تا سرمایه بیمه نامه مبلغ قابل توجهی در سال‌های آینده شود. این نکته را فراموش نکنید که حداکثر سرمایه فوت قابل ارائه برای بیمه شدگان کمتر از 16 سال حداکثر 15 برابر حق بیمه سال اول می تواند تعیین شود.


بیشتر بدانید: با بیمه عمر آسیا آشنا شوید


 

۲- پوشش فوت در اثر حادثه

اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید سرمایه فوت ناشی از حادثه علاوه بر سرمایه فوت به هر علت به همراه اندوخته بیمه نامه تا زمان فوت به ذینفعان بیمه پرداخت می‌شود. سرمایه فوت ناشی از حادثه ضریبی از سرمایه فوت به هر علت  بوده و می تواند به دلخواه بیمه گذار سرمایه تا 3 برابر سرمایه فوت به هر علت بوده و بیمه دی این پوشش را برای افراد بالای 4 سال ارائه می‌کند.

 

۳- پوشش بیماری‌های خاص

یکی از پوشش‌هایی که فرد بیمه شده می‌تواند در بیمه عمر دی داشته باشد پوشش بیماری‌های این بیمه نامه است که برای 5 بیماری تحت پوشش از قبیل انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، پیوند اعضای اصلی بدن و جراحی باز قلب ارائه می‌شود. میزان این پوشش برابر با 30 درصد سرمایه فوت به هر علت تا سقف 500 میلیون تومان به فرد بیمه شده پرداخت می‌شود. سن فرد بیمه شده برای استفاده از این بیمه نامه باید بین 4 تا 60 سال باشد.

در برخی از طرح های جدی بمیه عمر دی از قبیل بیمه عم رو مستمری علاوه بر 5 بیماری ، فرد بیمه شده می تواند تا 21 بیماری را در بیمه عمر خود داشته باشد. بیماری های تحت پوشش در طرح جدید بیمه عمر به ترتیب زیر می باشد:

 • باز کردن تنگی‌‌های عروق کرونر توسط بالن
 • قرار دادن‌‌ فنر‌‌ در عروق‌‌کرونر
 • جراحی دریچه‌‌های‌‌ قلب
 • قراردادن پیس میکر
 • بیماری‌‌های اختلال عصبی-حرکتی
 • نابینایی کامل
 • ناشنوایی کامل
 • پارکینسون
 • آلزایمر و دمانس
 • نارسایی حاد کلیوی/دیالیز
 • ام‌‌اس
 • کما
 • مننژیت
 • هپاتیت بی
 • هپاتیت سی
 • و اچ آی وی.

۴- پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

در اثر حادثه ممکن است خسارتی برای فرد بیمه شده پیش بیاید که هزینه پزشکی برای فرد داشته باشد، با داشتن این پوشش هزینه های پزشکی تا 10 درصد سرمایه فوت حادثی تا سقف 20 میلیون تومان به فرد پرداخت می شود. برای استفاده از این پوشش فرد بیمه شده باید سن بالای 4 سال داشته باشد.

 

۵- پوشش  نقص عضو دائم ناشی از حادثه

در این پوشش شرکت بیمه دی متعهد است که اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به علت حادثه نقص عضو شده یا ازکارافتاده شود 100 برابر سرمایه فوت حادثی به فرد بیمه شده پرداخت می‌شود. این پوشش نیز برای افراد بالای 4 سال پرداخت می‌شود.

 

۶- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه بر اثر ازکارافتادگی

درصورت ازکارافتادگی کامل و دائم بیمه شده ناشی از حادثه و یا بیماری و بیمه گذار ناشی از حادثه پس از حذف پوشش های اضافی از سال جدید بیمه‌ای، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه بیمه نامه تا پایان مدت بیمه نامه معاف می‌شود حتی اگر نحوه پرداخت حق بیمه عمر شما به صورت افزایشی باشد نیز معاف از پرداخت می‌گردد. برای استفاده از این پوشش، فرد بیمه شده باید سن 18 تا 60 سال داشته و شاغل باشد.


 

طرح روزی ۵۰۰ تومان بیمه دی چیست؟

طرح روزی ۵۰۰ تومان بیمه دی

یکی از طرح‌های منحصر به فرد شرکت بیمه دی در زمینه بیمه‌های عمر طرح مستمری پیشامد است که با شعار طرح روزی 500 تومان ماهانه ، بعد از 5 سال 4 میلیون تومان ماهانه مستمری بگیرید ارائه شد.

 


مطلب مرتبط: طرح بازنشستگی ۱۰ ساله سامان و ایران


با توجه به شرایط این طرح افراد 18 تا 70 سال می‌توانند این بیمه نامه را تهیه کنند، پرداخت مستمری ماهانه در صورتی انجام می‌شود که فرد بیمه شده به علت حادثه فوت نماید سرمایه فوت به صورت مستمری ماهانه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود. مزیت این بیمه نامه پرداخت حق بیمه‌های اندک است که بیشتر افراد می‌توانند این بیمه نامه را تهیه نمایند.

 • پوشش اصلی این بیمه نامه فوت به علت حادثه می‌باشد، که در صورت فوت بیمه شده به علت حادثه سرمایه بیمه نامه به صورت مستمری به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود
 • مدت زمان دریافت مستمری می تواند 5، 10، 15 و یا 20 درصد باشد
 • در این طرح امکان دریافت مستمری به صورت یکجا وجود ندارد
 • ذینفعان می توانند مستمری را به صورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه دریافت نمایند
 • این امکان نیز برای ذینفعان بیمه  نامه فراهم شده که ضریب افزایش 5 درصدی یا 10 درصدی داشته باشد

جدول بیمه مستمری پیشامد بیمه عمر دی به ترتیب زیر می‌باشد:

جدول طرح روزی ۵۰۰ تومان بیمه دی


مزایای بیمه عمر دی

 • هر فرد بیمه شده می‌تواند از بدو تولد تا سن 70 سالگی از مزایا و پوشش های این بیمه  نامه استفاده نماید.
 • فرد بیمه گذار می‌تواند ضریب افزایشی برای حق بیمه سالانه خود داشته باشد و ضریب‌های 0 %، 5%، 10%، 15%، 20% را داشته باشد. این ضریب در واقع برای خنثی کردن اثر تورم سالیانه است.
 • سرمایه بیمه نامه عمر دی معاف از مالیات بر درآمد می‌باشد.
 • فرد بیمه شده می‌تواند با پایان سال دوم، برداشت از اندوخته بیمه نامه داشته باشد.
 • فرد بیمه گذار می‌تواند علاوه برحق بیمه سالانه ای که پرداخت می‌کند، مبالغی را به صورت متفرقه و مازاد بر حق بیمه سالانه به اندوخته بیمه نامه خود واریز نماید
 • فرد بیمه شده می‌تواند پوشش های مورد نظر خود را به بیمه نامه خود اضافه کند تا بیمه نامه کاملی را داشته باشد
 • فرد بیمه گذار می‌تواند به انتخاب خود یکی از طرح‌های بیمه نامه عمر دی را انتخاب کرده و در طول مدت بیمه نامه از همه مزایای این بیمه  نامه استفاده نماید
 • بیمه گذار می‌تواند در پایان مدت بیمه نامه، اندوخته بیمه نامه را به صورت یکجا یا به صورت مستمری دریافت نماید. روش‌های دریافت اندوخته بیمه نامه عمر دی در ادامه گفته شده است:

۱- دریافت یکجای اندوخته بیمه عمر دی: هر فرد بیمه گذار در بیمه نامه عمر دی می‌تواند اندوخته بیمه نامه های خود را به همراه سودهای واریزی به اندوخته بیمه عمر را دریافت نماید.
۲- دریافت اندوخته به صورت مستمری مدت دار: بیمه گذار می‌تواند اندوخته بیمه نامه عمر خود را به صورت مستمری ماهانه و تا مدت معین دریافت کند، اگر بیمه گذار قبل از پایان مدت بیمه نامه فوت نماید اندوخته بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود.۳- دریافت مستمری مادام العمر: در این روش بیمه گذار می‌تواند با پایان مدت بیمه نامه اندوخته خود را به صورت مستمری مادام العمر دریافت کند ولی با فوت وی پرداخت مستمری به پایان می‌رسد و شرکت بیمه دی تعهدی برای این موضوع نخواهد داشت.

پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر دی

همه بیمه گذاران بیمه نامه های عمر دی می توانند به صورت آنلاین اقدام به پرداخت حق بیمه سالانه خود نمایند. بیمه گذاران می توانند با مراجعه به سامانه بانک ملت و وارد کرد مشخصات بیمه گذار، شناسه واریز و مبلغ حق بیمه سالانه خود را پرداخت نمایند.


 

خرید بیمه عمر دی

برای خرید بیمه عمر دی می‌توانید فرم بیمه عمر در سامانه بیمه تایم را تکمیل و ارسال نمایید، کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم می‌توانند شما را در انتخاب و خرید بهترین عمر راهنمایی کنند، مقایسه جدول بیمه عمر شرکت های مختلف و مقایسه سرمایه گذاری شکل گرفته در شرکت های مختلف در سایت بیمه تایم  به کمک کارشناسان بیمه عمر قابل انجام بوده و شما به کمک کارشناسان بیمه تایم می‌توانید با اطمینان خاطر بیمه عمرتان را انتخاب و خریداری نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *