قصد خرید بیمه آتش سوزی کارآفرین را دارید؟ قبلش این مطلب را بخوانید

مشاوره و خرید بیمه آتش سوزی

آتش سوزی و زلزله از جمله خطراتی هستند که در زمان بسیار اندک می‌توانند سرمایه عظیمی را نابود کنند و خسارت قابل توجهی را به بار بیاورند. انتخاب شرکت بیمه‌گر با اطمینان و توانا در پرداخت خسارت می‌تواند از مهمترین گزینه های مورد توجه بسیاری از بیمه گذاران این رشته بیمه‌ای باشد. بیمه آتش سوزی کارآفرین، از جمله بیمه‌نامه‌هایی است که همواره در زمان خسارت کارنامه‌ای درخشان داشته و پرداخت خسارت‌های سنگین آتش سوزی را به راحتی انجام داده است. با ما همراه باشید تا مروری بر بیمه آتش سوزی و زلزله کارآفرین داشته باشیم.

بیمه آتش سوزی کارآفرین چه خساراتی را پوشش می‌دهد؟

بیمه آتش سوزی کارآفرین چه خساراتی را پوشش می‌دهد؟

اگر آشنایی با بیمه آتش سوزی داشته باشید، حتما می‌دانید که بیمه آتش سوزی در همه شرکت‌های بیمه دارای پوشش‌های اصلی به همراه پوشش‌های اضافی می‌باشد که در واقع این شرایط تقریبا در همه بیمه نامه‌های آتش سوزی از قبیل بیمه آتش سوزی سامان، بیمه آتش سوزی پاسارگاد و …. برقرار می‌باشد.

پوشش های اصلی

شرکت بیمه کارآفرین پوشش‌های زیر را به عنوان پوشش‌های اصلی این بیمه نامه ارائه می‌کند

 • آتش سوزی
 • صاعقه
 • انفجار

هر خسارتی که در اثر هر کدام از خطرات (آصا) به اموال و ساختمان بیمه گذار و یا محل بیمه شده وارد شود بر اساس شرایط بیمه آتش سوزی کارآفرین قابل جبران می‌باشد.

 

پوشش‌های اضافی

بیمه کارآفرین برای جبران خسارت کامل در زمان حادثه، معمولا پوشش‌های زیر را به عنوان پوشش اضافی بر روی بیمه نامه های آتش سوزی ارائه می‌کند:

 • پوشش سقوط هواپیما: معمولا این پوشش برای زمانی است که محل بیمه شده در نزدیکی فرودگاه است و خطر سقوط هواپیما، هلی کوپتر و قطعات آن وجود داشته باشد.
 • داشتن پوشش جبران خسارات ناشی از ترکیدگی لوله آب معمولا برای ساختمان‌هایی که قدیمی هستند و لوله کشی آن‌ها قدمت چندین ساله داشته باشد، پیشنهاد می‌شود. با داشتن این پوشش جبران و خسارات ناشی از ترکیدگی لوله آب از جمله خسارت نفوذ آب در اثر ترکیدگی لوله آب به طبقه پایین و یا همسایگان مجاور انجام می‌شود.
 • پوشش زلزله معمولا برای همه ساختمان‌ها و اماکن با هر کاربری ارائه می‌شود، چراکه تقریبا تمامی مناطق و شهرهای کشورمان زلزله خیز می‌باشد. جبران هزینه‌های بازسازی ناشی از زلزله برای بازسازی محل بیمه شده با داشتن این پوشش امکان پذیر است.
 • خطراتی از قبیل سیل و طوفان و گرد باد از دیگر پوشش های بیمه نامه آتش‌ سوزی است که برای ساختمان‌ها با کاربری‌های مختلف مسکونی، اداری و تجاری و … ارائه می‌شود.
 • اگر منزلتان در طبقه بالا و زیر سقف قرار دارد و احتمال خسارت در اثر سنگینی برف و باران و یا حتی ذوب برف وجود دارد بهتر است که پوشش اضافی جبران خسارات ناشی از آب برف و باران و یا ذوب شدن برف را روی بیمه آتش سوزی خود داشته باشید.
 • هزینه پاکسازی و برداشت ضایعات ناشی از آتش سوزی،در این پوشش هزینه‌هایی برداشت ضایعات ناشی از آتش سوزی به بیمه گذار پرداخت می شود.
 • پوشش شکست شیشه، که در این پوشش ممکن است در اثر آتش سوزی شیشه‌های محل بیمه شده نیز شکسته و یا دچار خسارت شود که ممکن است جبران این خسارت که در برخی از حوادث آتش سوزی بسیار سنگین بوده و داشتن این پوشش کمک فراوانی به بیمه گذار نماید.
 • پوشش‌های ناشی از سرقت با شکست حرز که این پوشش از جمله پوشش‌های اضافی پر طرفدار بیمه نامه آتش سوزی کارآفرین می‌باشد که با رعایت اصول ایمنی محل بیمه شده و حتما با بازدید کارشناس بیمه از محل بیمه شده ارائه می‌شود.
 •  در بیمه های آتش سوزی صنعتی کارآفرین، تحت پوشش قرار داشتن ظروف تحت فشار صنعتی برای تحت پوشش قرار دادن این خسارت به بیمه نامه اضافه می‌شود.

 

مراکز تحت پوشش در بیمه آتش سوزی کارآفرین

 • واحد های صنعتی و کارگاهی: شامل ساختمان، تأسیسات، ماشین آلات، مواد اولیه، کالای ساخته شده و موجودی های انواع کارخانه ها و کارگاه های فعال در زمینه‌های مختلف صنعتی از جمله صنایع نساجی، الکترونیک، صنایع سنگین و سبک، لاستیک سازی، خودروسازی، واگن سازی، صنایع شیمیایی، چاپ، کاغذ سازی، صنایع چوبی، تأسیسات پتروشیمی، نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، …
 • واحدهای غیر صنعتی: شامل ساختمان، تأسیسات، موجودی، اثاث ثابت و دکوراسیون مراکز تجاری، خدماتی، اداری، آموزشی، بیمارستانی، تعمیرگاه‌ها، انبارها، آزمایشگاه‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، مکان های عمومی، فروشگاه‌ها، واحدهای صنفی، …
 •  واحد های مسکونی: شامل بنا، تأسیسات، اموال و اثاث ساختمان های مسکونی، ویلایی، آپارتمان‌ها، …

 

طرح تدبیر بیمه آتش سوزی کارآفرین چیست؟

طرح تدبیر بیمه آتش سوزی کارافرین

شرکت بیمه کارآفرین برای ارائه پوشش‌های کامل و ویژه بیمه آتش سوزی منزل شما را تحت پوشش قرار می‌دهد.
آمار حوادث آتش سوزی منازل مسکونی که در اثر عوامل مختلف بوجود می‌آید، خسارات گوناگونی را به اموال و اثاثیه و ساختمان بیمه شده وارد می‌کند که بیمه آتش سوزی کارآفرین با توجه به شرایط بیمه نامه همه آن‌ها را جبران می‌کند. علاوه بر خطرات مالی، ممکن است آتش سوری و زلزله و سایر حوادث تحت پوشش بیمه نامه آتش سوزی خسارات جانی نیز در پی داشته باشد، که این خسارات نیز با خرید طرح های ویژه بیمه آتش سوزی قابل جبران می‌باشد.

خطرات تحت پوشش طرح تدبیر کارآفرین

خسارات ناشی از آتش سوزی: در این بیمه نامه آتش عبارت است از ترکیب هر ماده با اکسیژن به شرط آنکه با شعله همراه باشد که خسارت ناشی از این حریق از مهمترین پوشش های این بیمه نامه است.
داشتن پوشش مسئولیت آتش سوزی که ناشی از آتش سوزی و یا انفجار در محل مورد بیمه اتفاق افتاده باشد.
پوشش حوادث خانواده: فوت و نقص عضو ناشی از آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل و سرقت در محل مورد بیمه

 

 طرح الف بیمه تدبیر

بیمه آتش سوزی کارآفرین بر اساس طرح تدبیر در دو طرح جدا این بیمه نامه نامه را به بیمه گذاران ارائه می شود که پوشش‌ها و تعهدات طرح الف به قرار زیر است:

 • سرمایه ساختمان و تاسیسات (آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، زلزله و سیل ) به مبلغ ۳۰ میلیون تومان
 • سرمایه اثاث و لوازم منزل ( آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، زلزله و سیل ) به مبلغ ۷ میلیون و پانصد هزار تومان
 • سرمایه اثاث و لوازم منزل تحت پوشش ( سرقت با شکست حرز ) بر اساس لیست اثاثیه مورد نظر بیمه گذار که کتبا” به بیمه کارآفرین اعلام می شود به مبلغ ۲میلیون و پانصد هزار تومان
 • اجاره محل اسکان موقت خانواده بیمه گذار ( آتش سوزی، صاعقه، انفجار، زلزله و سیل) به مبلغ ۶ میلیون تومان
 •  مسئولیت مدنی بیمه گذار در قبال اشخاص ثالث ( خسارت مالی ) ( آتش سوزی و انفجار )به مبلغ ۲ میلیون و پانصد هزار تومان
 • پرداخت غرامت فوت و نقص عضو بیمه گذار و افراد خانواده ( آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، سیل در محل مورد بیمه (هر نفر تا سقف ۴ نفر اعضای خانواده ) تا سقف مبلغ ۲میلیون و پانصد هزار تومان
 • پرداخت هزینه های پزشکی بیمه گذار و افراد خانواده  ( آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار، سیل در محل مورد بیمه (هر نفر تا سقف ۴ نفر اعضای خانواده )تا سقف ۲۵۰ هزار تومان

 طرح ب بیمه تدبیر

پوشش‌ها و تعهدات طرح ب به قرار زیر است:

۱- سرمایه ساختمان و تاسیسات (آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، زلزله و سیل) تا سقف مبلغ ۵۰ میلیون تومان
۲- سرمایه اثاث و لوازم منزل ( آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، زلزله و سیل ) تا سقف مبلغ ۱۰ میلیون تومان
۳- سرمایه اثاث و لوازم منزل ( سرقت با شکست حرز )تا سقف مبلغ ۲میلیون و پانصد هزار تومان
۴- اجاره محل اسکان موقت خانواده بیمه گذار ( آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، زلزله و سیل ) تا سقف مبلغ ۶ میلیون تومان
۵- مسئولیت مدنی بیمه گذار در قبال اشخاص ثالث ( خسارت مالی ) ( آتش سوزی و انفجار )تا سقف ۲ میلیون و پانصد هزار تومان
۶- پرداخت غرامت فوت و نقص عضو بیمه گذار و افراد خانواده ( آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، سیل در محل مورد بیمه (هر نفر تا سقف ۴ نفر اعضای خانواده )تا سقف مبلغ ۱۰ میلیون تومان
۷- پرداخت هزینه های پزشکی بیمه گذار و افراد خانواده  ( آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار، سیل در محل مورد بیمه ( هر نفر تا سقف ۴ نفر اعضای خانواده )تا سقف مبلغ ۱ میلیون تومان

بیمه زلزله کارآفرین چیست؟

داشتن پوشش زلزله بر روی بیمه نامه آتش سوزی یکی از مهمترین درخواست‌های بسیاری از بیمه گذاران است، همانطور که می دانید پوشش زلزله یکی از پوشش های اضافی این بیمه نامه است. از این رو شرکت بیمه کارآفرین برای ارائه خدمات بهتر و کامل بیمه ای به بیمه گذاران خود علاوه بر داشتن پوشش زلزله به عنوان پوشش اضافی، طرح‌های ویژه ای را نیز با پوشش‌های متفاوت ارائه می‌کند. از جمله طرح تدبیر بیمه آتش سوزی کارآفرین که با ارائه چندین پوشش مکمل در یک طرح بیمه ای توانسته تا حدودی این نیاز بیمه گذاران خود را جبران کند.


مطلب مرتبط: چرا باید ساختمان و منازل مسکونی را بیمه زلزله کنیم؟


مزایای بیمه آتش سوزی و زلزله کارآفرین

انتخاب شرکت بیمه کارآفرین به عنوان شرکت بیمه گر در خرید بیمه آتش سوزی برای شما به عنوان بیمه گذار می‌تواند خیال شما را به عنوان بیمه گذار آگاه راحت کند.
مزیت مهم انتخاب بیمه آتش سوزی و زلزله کارآفرین در ارائه خدمات برتر این شرکت بیمه در زمان خسارت است، چراکه بیمه نامه آتش سوزی ، بیمه نامه‌ای است که با پرداخت حق بیمه اندک خریداری می شود و در مقابل و در زمان خسارت مبلغ بسیار بالایی را پرداخت می‌کند.
سطح توانگری شرکت بیمه کارآفرین در چند سال اخیر که توانسته همواره رتبه یک در را در گزارش سالانه بیمه مرکزی داشته باشد از دیگر مزایای این بیمه نامه می‌باشد.

 

استعلام قیمت و خرید بیمه آتش سوزی کارآفرین

اگر می خواهید با بیمه آتش سوزی کارآفرین منزل مسکونی و یا محل کارتان را بیمه کنید می توانید فرم بیمه آتش سوزی را در سایت بیمه تایم کامل کرده و ارسال نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مقایسه قیمت و اعلام نرخ بیمه آتش سوزی را به شما اعلام می‌نمایند. همچنین مطلب راهنمای خرید بهترین بیمه آتش سوزی می‌تواند به شما کمک کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *