بیمه آتش سوزی پارسیان: برگ برنده روزهای حادثه

مشاوره و خرید بیمه آتش سوزی

حوادثی از قبیل انواع آتش سوزی، سیل و زلزله و … خسارت‌های مالی  و ریالی قابل توجهی را برای ساختمان‌ها با کاربری های مختلف به بار می‌آورد. بیمه آتش سوزی، منزل ، مغازه یا محل کارتان را در مقابل  صاعقه و انفجار و آتش سوزی و اتفاقات دیگر  از قبیل ترکیدگی لوله آب، زلزله ، سیل، طوفان ، نشست زمین و …  تحت پوشش قرار می‌دهد.

در مطالب قبل بیمه ‌های آتش سوزی پاسارگاد، سامان و کارآفرین را بررسی کردیم و در همین راستا در این مطلب شرایط و نحوه ارائه پوشش‌های بیمه آتش سوزی پارسیان را بررسی خواهیم کرد.

پیش از خرید همراه ما در این مطلب باشید.

 

 انواع بیمه آتش سوزی پارسیان

شرکت بیمه پارسیان در بیمه آتش سوزی چند طرح مختلف را ارائه می‌کند و هر طرح با توجه به شرایط درج شده در بیمه نامه پوشش‌های مختلف بیمه‌ای را ارائه می‌کند. طرح های بیمه آتش سوزی به ترتیب زیر می‌باشد:

 

۱- بيمه آتش‌سوزي منازل مسكوني پارسیان

هر فردی می‌تواند با تهیه بیمه آتش سوزی مسکونی پارسیان محل زندگی خود را بیمه کند. مالک بودن و یا مستاجر بودن محدودیتی برای شما در خرید بیمه آتش سوزی ندارد. بیمه آتش سوزی منازل مسکونی پارسیان ساختمان و تاسیسات و اثاثیه منزل شما را در برابر خطرات احتمالی پوشش می‌دهد. برای خرید این بیمه نامه دو نوع فرم پیشنهاد جداگانه باید تکمیل و به شرکت بیمه ارائه شود. فرم پیشنهاد منازل مسکونی و فرم پیشنهاد مجتمع‌های مسکونی.

هر فرم پیشنهاد باید بر اساس مشخصات کامل محل مورد بیمه بر اساس حسن نیت و با کمال صداقت توسط بیمه گذار تکمیل شده  و به شرکت بیمه ارائه شود. فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی منازل مسکونی و مجتمع های مسکونی دارای چند قسمت مشترک است، از قبیل مشخصات محل مورد بیمه ، سرمایه مورد بیمه ، پوشش های اضافی، سوابق بیمه‌ای محل و مدت بیمه نامه ، که هر قسمت در هر فرم دارای سوالات مربوط به مشخصات همان ساختمان می‌باشد.


حتما بخوانید: چرا باید منازل مسکونی را بیمه آتش سوزی کرد؟


۲- بيمه آتش سوزي مراكز صنعتی

حفظ سرمایه محل کار می‌تواند برای هر کارفرمایی یکی از اصل‌های مهم در حین کار باشد که بیشتر کارفرمایان و دارندگان کارخانه‌ها این بیمه نامه را تهیه می‌کنند. در بیمه نامه آتش سوزی مراکز صنعتی همه دارایی‌های مراکز صنعتی از قبیل ساختمان، ماشین آلات موجود در آن مکان، موجودی مواد اولیه، اثاثیه و … در مقابل خطرات این بیمه نامه تحت پوشش قرار می‌گیرند. علاوه بر خطرات آتش سوزی، صاعقه و انفجار سایر خطرات  اضافی بیمه نامه آتش سوزی نیز تحت پوشش این بیمه نامه قرار می‌گیرد.

برای خرید بیمه آتش سوزی صنعتی پارسیان باید فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی پارسیان توسط بیمه گذار تکمیل و به شرکت پارسیان ارائه شود.

در فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی صنعتی پارسیان مشخصات کامل واحد صنعتی ( از قبیل  نام و آدرس واحد صنعتی، نوع واحد صنعتی، وضعیت بنا ، تعداد طبقات، وضعیت سیم کشی، نوع گرمایش و سرمایش مورد بیمه، تامین آب و نوع وسایل اطفا حریق، نوع فعالیت همسایگان مجاور ، شرح نوع و چگونگی نگهبانی و محافظت از محل) پوشش های  اضافی مورد درخواست بیمه گذار، نوع و ارزش مورد بیمه از قبیل (ارزش ساختمان‌ها، ماشین آلات ، لوازم یدکی، مواد اولیه ، کالای در جریان ساخت، کالای ساخته شده ، اثاثیه ثابت و جمع کل اموال به ارزش روز سرمایه ) به همراه مشخصات سوابق بیمه ای به صورت کامل از سوی بیمه گذار تکمیل شود.

 

۳- بيمه آتش سوزي مراكز غير صنعتی

کارگاه‌های تولیدی، انبارها، فروشگاه‌ها و محل کسب و کار همه در طبقه بندی بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی قرار می‌گیرند که با داشتن بیمه آتش سوزی مراکز غیرصنعتی شرکت بیمه پارسیان همه خسارات وارد شده به دارایی‌های شما که در اثر آتش سوزی و صاعقه و انفجار و سایر پوشش‌های اضافی این بیمه نامه وارد شود را تحت پوشش قرار می‌دهد.

برای صدور بیمه نامه آتش سوزی غیر صنعتی پارسیان باید فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی غیر صنعتی پارسیان از سوی بیمه گذار تکمیل و به شرکت بیمه ارائه شود.

در فرم پیشنهاد مشخصات محل مورد بیمه (از قبیل مساحت، نوع سازه و اسکلت، نوع دکوراسیون، نوع سیستم گرمایشی و سرمایشی، فاصله تا آتش نشانی و …) به همراه سرمایه مورد بیمه (به تفکیک ارزش ساختمان و دکوراسیون، اثاثیه و ارزش موجودی ، ارزش تجهیزات و …) و  پوشش های اضافی مورد درخواست  بیمه گذار و مدت بیمه نامه ، سوابق بیمه ای، ارزش تفکیکی ساختمان‌ها، ارزش تفکیکی اثاثیه و ملزومات، تجهیزات و دستگاه‌ها و ماشین آلات و شیشه های موجود در محل بیمه و محل ترسیم کروکی و نحوه پرداخت حق بیمه مورد درخواست بیمه گذار تکمیل شود.

۴- بيمه نامه‌های اظهارنامه‌ای (شناور)

در برخی از مراکز از قبیل انبارها میزان سرمایه و موجودی که در آن محل قرار دارند متغیر بوده و ممکن است در ابتدا  و پایان مدت زمان داشتن بیمه آتش سوزی میزان برآورد سرمایه بیمه شده مبالغ متفاوتی باشند. از این رو برای انجام چنین بیمه نامه‌هایی، بیمه پارسیان بیمه نامه اظهارنامه ای را ارائه می‌کند که در این نوع بیمه آتش سوزی، در پایان مدت اعتبار بیمه نامه حق بیمه قطعی این بیمه نامه بر اساس میانگین موجودی‌ها در طول سال محاسبه و تسویه حق بیمه انجام می شود.

 

۵- بيمه مرهونات بانكی

برای دریافت وام از بانک برای سند منزل، کارخانه و کارگاه و مغازه و … نیاز به داشتن بیمه نامه آتش سوزی برای محلی که در رهن بانک برای دریافت وام قرار می گیرد، می‌باشد. در این بیمه نامه  شرکت بیمه پارسیان همه دارایی‌های شما که در رهن بانک می‌باشد را در مقابل در زمان وقوع آتش سوزی در اثر پوشش های اصلی این بیمه نامه از قبیل آتش سوزی، صاعقه و انفجار  تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

پوشش‌های بیمه آتش سوزی پارسیان

پوشش های بیمه آتش سوزی پارسیان

در بیمه نامه آتش سوزی پارسیان، آتش، صاعقه و انفجار 3 پوشش اصلی این بیمه نامه می‌باشند و خطرات ناشی از هرکدام از خطرات زیر تحت پوشش این بیمه نامه قرار می گیرد. علاوه بر پوشش های اصلی برای داشتن پوشش های کامل تر بیمه گذار می تواند پوشش های زیر را به بیمه نامه اضافه نماید:

 • پوشش جبران خسارت های ناشی از  بلایای طبیعی از قبیل زلزله، سیل، طوفان
 • پوشش خسارت ناشی از ترکیدگی لوله آب حتی خسارت وارد شده به همسایگان
 • پوشش ضایعات ناشی از برف و باران و سنگینی
 • پوشش برای سرقت با شکست حرز
 • پوشش  برای جبران خسارت ناشی از سقوط هواپیما
 • پوشش ناشی از آشوب و بلوا و اعتصاب
 • هزينه پاكسازي و جمع آوري ضايعات پس از وقوع حوادث مشمول بيمه نامه

سقف تعهدات بیمه پارسیان

سقف تعهدات بیمه آتش سوزی پارسیان بر اساس سرمایه بیمه شده مندرج در بیمه نامه می‌باشد. در زمان تمدید بیمه آتش سوزی و یا در زمان خرید بیمه آتش سوزی، بیمه گذار سرمایه موجود در محل بیمه شده را به شرکت بیمه اعلام می‌کند و بیمه نامه بر اساس سرمایه اعلام شده از سوی بیمه گذار صادر می‌شود. در زمان خسارت نیز میزان خسارت قابل پرداخت با توجه به همین سرمایه بیمه شده محاسبه و پرداخت می‌شود. این امکان برای بیمه گذار وجود دارد که اگر میزان ارزش ریالی سرمایه بیمه شده در بیمه آتش سوزی پارسیان تغییر کند با استفاده از الحاقیه بیمه آتش سوزی پارسیان این تغییر در سرمایه را در بیمه نامه اعمال کند.

 

شرایط بیمه آتش سوزی بیمه پارسیان

شرایط بیمه آتش سوزی پارسیان

در همه بیمه نامه‌های آتش سوزی شرایط زیر از سوی بیمه گذار و شرکت بیمه پارسیان برقرار می‌باشد:

 • در همه انواع بیمه نامه‌های آتش سوزی باید مشخصات اموال متعلق به بیمه گذار که در محل مورد بیمه قرار دارد به صورت یک لیست کامل به همراه ارزش ریالی همه اموال ضمیمه فرم پیشنهاد  به شرکت بیمه پارسیان ارائه شود.
 • اگر آدرس محل بیمه شده تغییر یابد، بیمه گذار موظف است در کمترین زمان ممکن تغییر آدرس را به شرکت بیمه اطلاع دهد تا الحاقیه تغییر آدرس به بیمه نامه آتش سوزی پارسیان بیمه گذار اضافه شود. آدرس محل بیمه شده از موارد مهم در  بیمه نامه های آتش سوزی می‌باشد.
 • اگر ارزش مورد بیمه در طول مدت جاری بودن بیمه نامه آتش سوزی پارسیان تغییر پیدا کند بیمه گذار موظف است که تغییر ارزش ریالی سرمایه بیمه شده را به اطلاع شرکت بیمه برساند، چنانچه این کار را انجام ندهد و خسارتی اتفاق بیافتد میزان خسارت پرداختی بر اساس سرمایه بیمه شده پرداخت می شود.
 • بیمه گذار می تواند از طریق الحاقیه پوشش های اضافی را به بیمه آتش سوزی پارسیان اضافه نماید.

 

شرایط پرداخت خسارت

 • بیمه گذار موظف است که در صورت وقوع حادثه تا 5 روز، حادثه را به شرکت بیمه اطلاع دهد.
 • حداکثر تا 10 روز از زمان اطلاع وقوع حادثه باید فهرست اشیا نجات داده شده و محل جدید آن‌ها و مبلغ تقریبی خسارت را به شرکت بیمه ارسال شود.
 • بیمه گذار موظف است که در زمان اعلام خسارت اطلاعات بیمه نامه خود را از قبیل شماره بیمه نامه ، مشخصات بیمه گذار و شماره تماس را به  همراه سایر مدارک لازمه را به شرکت بیمه ارائه نماید.
 • ارائه گزارش نیروی انتظامی و سازمان آتش نشانی از محل وقوع حادثه به شرکت بیمه
 • در زمان ارزیابی خسارت، اگر بیمه گذار سرمایه را به قیمت کمتر از مقدار واقعی بیمه کند، شرکت بیمه به تناسبی که بیمه کرده و قیمت واقعی سرمایه بیمه گذار خسارت را  محاسبه و پرداخت می‌کند.
 • اگر مبلغ خسارت وارد شده مورد توافق شرکت بیمه و بیمه گذار نباشد برای تعیین خسارت، هیاتی سه نفره تشکیل شده و میزان خسارت با توجه به شرایط بیمه نامه برآورد می شود.
 • شرکت بیمه باید ظرف مدت  4 هفته بعد از دریافت مدارک لازم و بررسی خسارت اقدام به تسویه و پرداخت خسارت نماید.

 

مراحل استعلام و خرید بیمه آتش سوزی پارسیان

برای خرید بیمه آتش سوزی پارسیان باید اقدامات زیر از سوی بیمه گذار و شرکت بیمه پارسیان انجام گیرد.

 • گام اول تکمیل فرم پیشنهاد مربوط به بیمه نامه آتش سوزی مسکونی، فرم پیشنهاد بیمه نامه آتش سوزی مجتمع های مسکونی، غیر صنعتی و صنعتی با توجه به موضوع فعالیت کاری و امضاء فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار
 • ارائه فرم پیشنهاد کامل شده از سوی بیمه گذار به کارشناس صدور بیمه نامه آتش سوزی
 • بررسی این موضوع که محل مورد بیمه برای صدور بیمه نامه آتش سوزی نیاز به بازدید از محل مورد بیمه دارد یا نه.
 • اگر محل مورد بیمه  نیاز به بازدید نداشته باشد، بیمه نامه با پرداخت حق بیمه محاسبه شده صادر می شود  و در صورتیکه صدور بیمه آتش سوزی نیاز به بازدید کارشناس از محل مورد بیمه داشته باشد ، فرم پیشنهاد به کارشناس واحد آتش سوزی ارجاع داده شده و کارشناس از محل مورد بیمه بازدید کرده و نکات ایمنی لازم را به بیمه گذار اعلام نموده و با پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذار بیمه نامه آتش سوزی صادر می‌شود.

پیشنهاد میکنیم مطلب راهنمای خرید بهترین بیمه آتش سوزی را حتما مطالعه کنید


مشاوره و خرید آنلاین بیمه آتش سوزی

برای خرید بیمه آتش سوزی می‌توانید فرم بیمه آتش سوزی را از طریق لینک زیر در سایت بیمه تایم تکمیل نمایید. کارشناسان بخش آتش سوزی بیمه تایم در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره کامل درباره بیمه آتش سوزی از قبیل نوع و میزان پوشش‌های مورد درخواست و مقایسه قیمت شرکت های مختلف را انجام دهید و بهترین بیمه آتش سوزی را خریداری نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *