بیمه بدنه رازی

 

شرکت بیمه رازی از سال 1382 با مجوز بیمه مرکزی فعالیت خود را در صنعت بیمه آغاز کرد و تا کنون توانسته 2.6 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد. بر اساس آخرین گزارش بیمه مرکزی در سال 1396 شرکت بیمه رازی سطح توانگری 100 را کسب کرده و تبدیل  به یکی از شرکت‌های توانمند در پاسخگویی به بیمه گذاران خود شده است. تا کنون و در مدت زمان 15 ساله فعالیت شرکت بیمه رازی دارای 48 شعبه و 882 نماینده در سطح کشور  است که تقریبا در همه رشته‌های بیمه‌ای در حال ارائه خدمات می‌باشد. یکی از رشته‌های پر طرفدار بیمه رازی بیمه های اتومبیل این شرکت از جمله بیمه بدنه رازی است از این رو در ادامه به بررسی این بیمه نامه خواهیم پرداخت.

 

بررسی پوشش‌های بیمه بدنه رازی

پوشش‌های اصلی

با توجه به شرایط بیمه رازی پوشش‌های زیر به عنوان پوشش اصلی بیمه بدنه منظور می‌شود:

 • پوشش حادثه: چنانچه خسارتی بر اثر برخورد با یک جسم ثابت و یا متحرک و یا واژگونی و سقوط برای خودروی شما  اتفاق بیافتد با این پوشش خسارت شما قابل جبران می‌باشد.
 • آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار: اگر در اثر آتش سوزی و صاعقه و انفجار آسیبی به خودروی شما وارد شود می‌توانید به کمک بیمه بدنه رازی خسارتتان را جبران کنید.
 • سرقت کلی خودرو: اگر خودروی شما به سرقت برود و با گذشت 60 روز از تاریخ سرقت پیدا نشود می توانید با استفاده از این پوشش خسارت دزدیده شدن اتومبیل‌تان را با توجه به شرایط بیمه بدنه ارزی از شرکت بیمه رازی دریافت نمایید.
 • علاوه بر پوشش های فوق اگر خسارتی در زمان نجات و انتقال خودروی آسیب دیده به آن وارد شود نیز قابل جبران می‌باشد.

بیشتر بدانید: بیمه بدنه یا کارت طلایی


پوشش های بیمه بدنه رازی

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه رازی

علاوه بر پوشش‌های اصلی، بیمه رازی پوشش‌های اضافی دیگری نیز برای بیمه گذاران ارائه می‌کند که با انتخاب و خرید پوشش های اضافی شما می‌توانید  پوشش کامل تری داشته و خسارات بیشتری را تحت پوشش قرار دهید:

 • پوشش پاشیده شدن اسید، رنگ و سایر مواد شیمیایی: اگر خسارتی در اثر پاشیده شدن رنگ و اسید و مواد شیمیایی به بدنه خودروی شما وارد شود و بیمه بدنه رازی شما این پوشش اضافی را داشته باشد در زمان چنین خساراتی می‌توانید از این پوشش برای جبران خسارت استفاده کنید.
 • شکست شیشه به تنهایی: اگر شیشه خودروی شما در اثر تغییر دما شکسته شود می‌توانید خسارت وارد شده به شیشه ماشینتان را با کمک بیمه بدنه خودرو رازی جبران کنید.
 • سیل زلزله و آتشفشان: با داشتن پوشش بلایای طبیعی اگر خسارتی در اثر یکی از بلایای طبیعی از قبیل سیل و زلزله و آتش فشان به خودروی شما وارد شود قابل جبران می‌باشد. به عنوان مثال اگر در اثر طوفان شاخه درختی شکسته شود و روی ماشین شما بیافتد و آسیبی به ماشین‌تان برسد ، جبران خسارت وارده با داشتن پوشش بلایای بیمه رازی امکان پذیر است.
 • سرقت درجای قطعات خودرو: اگر از قطعات ماشینتان به سرقت رفته باشد با داشتن پوشش سرقت در جای قطعات می‌توانید جبران خسارت خودرویتان را از بیمه رازی دریافت کنید.
 • نوسانات قیمت: ارزش خودرو در بیمه بدنه از مهمترین معیار برای محاسبه قیمت و پرداخت خسارت می‌باشد از این رو تغییر قیمت خودرو می‌تواند در زمان خسارت مشکلاتی را برای بیمه گذاران ایجاد نماید. با تغییراتی که اخیرا در قیمت خودرو اتفاق افتاده برای دریافت خسارت کامل، خرید پوشش نوسانات قیمت یک راهکار مناسب برای شما می‌باشد.
 • هزینه ایاب و ذهاب در زمان تعمیر: اگر خسارتی برای خودروی شما اتفاق افتاده باشد که برای تعمیر و یا تعویض نیاز به توقف چند روزه خودرو در تعمیرگاه داشته باشد، هزینه ایاب و ذهاب بیمه گذار برای زمانی که در خودرو در تعمیرگاه است از سوی شرکت بیمه به صورت روز شمار محاسبه و بر اساس شرایط بیمه بدنه شرکت رازی به بیمه گذار پرداخت می‌شود.

خسارت‌های غیرقابل جبران در بیمه بدنه رازی

بر اساس شرایط بیمه رازی اگر هر کدام از خسارات زیر برای خودروی بیمه شده اتفاق بیافتد شرکت بیمه رازی تعهدی در مقابل آن خسارت نخواهد داشت:

 • خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای
 • خسارت‌هایی که ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و یا تهاجم اتفاق افتاده باشد
 • اگر راننده خودروی بیمه شده که خسارت دیده د رمان حادثه گواهی‌نامه رانندگی نداشته باشد و یا گواهینامه رانندگی رانندگی وی باطل شده باشد یا گواهینامه رانندگی وی مناسب رانندگی برای خودروی وی نباشد تحت پوشش بیمه بدنه نمی‌باشند
 • خسارتهایی که در اثر تعقیب و گریز و فرار از مقامات انتظامی باشند
 • خسارت‌هایی که عمدا توسط بیمه گذار، ذینفع و یا راننده به خودروی بیمه شده وارد شود
 • همه خسارت‌هایی که به علت مصرف مشروبات الکلی و یا استعمال مواد مخدر و یا هر گونه مواد روان گردان توسط راننده به خودروی بیمه شده وارد شود
 • خسارت‌هایی که در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر که مخصوص این کار نباشد به خودروی بیمه شده وارد شود را تحت پوشش بیمه بدنه قرار ندارند
 • خسارت های وارد شده به وسایل و دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی که خسارت در اثر نقص و خرابی آن‌ها باشد
 • خسارت‌هایی که در اثر حمل بار بیشتر از حد مجاز وسیله نقلیه به آن وارد شود

 

نحوه پرداخت خسارت بیمه بدنه رازی

اگر بیمه بدنه رازی دارید و خسارتی برای خودروی شما اتفاق افتاده که خسارت شما تحت پوشش بیمه بدنه است، شما می توانید با ارائه مدارک و انجام کارهای اداری خسارتتان را از شرکت بیمه رازی دریافت نمایید.

 

مراحل پرداخت خسارت بیمه بدنه رای

 1. اطلاع خسارت به شرکت بیمه رازی ظرف مدت 10 روز کاری
 2. تکمیل مدارک لازم و ارائه اصل و کپی مدارک خواسته شده به شرکت بیمه
 3. بازدید کارشناس بیمه رازی از خودروی خسارت دیده و بررسی مدارک و اعلام مبلغ خسارت
 4. انجام تعمیرات و یا تعویض قطعات خسارت دیدیده و دریافت فاکتور از تعمیرگاه
 5. بازدید مجدد کارشناس بیمه از سلامت خودروی خسارت دیده که تعمیر شده
 6. و نهایتا محاسبه و پرداخت خسارت به بیمه گذار خسارت دیده از سوی شرکت بیمه رازی

مدارک لازم برای پرداخت خسارت بیمه بدنه رازی

برای تشکیل پرونده خسارت بیمه بدنه باید مدارک زیر از سوی بیمه گذار تکمیل و به شرکت بیمه رازی ارائه شود:

 • اصل بیمه بدنه رازی
 • اصل بیمه ثالث خودروی خسارت دیده
 • اصل گواهینامه رانندگی راننده خسارت دیده
 • اصل کارت خودرو
 • اصل سند مالکیت خودرو
 • مدارک شناسایی بیمه گذار بیمه بدنه
 • کروکی تصادف (در صورت داشتن کروکی پلیس)

مطلب مرتبط: راهنمای گرفتن خسارت بدون کروکی


شرایط تخفیف بیمه بدنه خودرو رازی

شرایط تخفیف بیمه بدنه خودرو رازی

از جمله شرکت‌های بیمه‌ای که تخفیفات مناسبی را برای بیمه نامه‌های بدنه ارائه می‌کنند شرکت بیمه رازی می‌باشد. میزان تخفیفات بیمه بدنه رازی به ترتیب زیر می باشد.


مطلب مرتبط: ۱۱ راه دریافت تخفیف بیمه بدنه


۱- تخفیفات حسن سابقه بدنه

اگر بیمه گذاری بیمه بدنه داشته باشد و در طول زمان داشتن بیمه بدنه خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشد می‌تواند از تخفیفات سابقه بیمه بدنه در زمان تمدید بیمه نامه اش استفاده نماید. میزان تخفیفات حسن سابقه بیمه بدنه به ترتیب زیر می باشد:

 

تخفیفات حسن سابقه بدنه رازی

 

۲- تخفیفات حسن سابقه ثالث بر روی بیمه بدنه رازی

شرکت بیمه رازی برای رانندگانی که تخفیف بیمه ثالث نیز دارند تخفیفاتی را ارئه می‌کند. میزان تخفیفات حسن سابقه ثالث بر روی بیمه بدنه به ترتیب زیر  می‌باشد:

 

تخفیفات حسن سابقه ثالث بر روی بیمه بدنه رازی

 • این نکته را فرامونش نکنید که بیمه رازی تخفیف بیمه ثالث و تخفیف بیمه بدنه به صورت همزمان ارائه می نماید
 • تخفیفات بیمه بدنه به صورت پلکانی ارائه می شود
 • اگر شرایط شما به صورتی است که می توانید از چند تخفیف مختلف در خرید بیمه بدنه رازی استفاده کنید، میزان تخفیفات پلکانی شما نمی‌تواند بیشتر از 70 درصد باشد.

 

۳-  سایر تخفیفات

علاوه بر تخیف سابقه عدم خسارت در بیمه بدنه تخفیفات زیر به دارندگان بیمه بدنه رازی ارائه می شود:

سایر تخفیفات بیمه بدنه رازی


مطلب مرتبط: بیمه بدنه خودروهای لوکس چرا ضرروی شده است؟


قیمت بیمه بدنه رازی

بررسی و قیمت بیمه بدنه رازی

نحوه محاسبه قیمت بیمه بدنه رازی با توجه به عوامل زیر تعیین می‎‌شود:

ارزش خودرو: در محاسبه بیمه بدنه ، ارزش خودرو از مهمترین عوامل تاثیر گذار در بیمه بدنه می باشد. از این رو در بیمه رازی خودروها بر اساس ارزش آن به دو دسته تقسیم بندی می شود که در محاسبه هر کدام از دسته های فوق نرخ جداگانه ای را دارند:

 • خودروهای زیر 70 میلیون تومان
 • خودروهای بالای 70 میلیون تومان

 

خرید پوشش‌های اضافی: گر بیمه گذار بخواهد هر کدام از پوشش های زیر به بیمه نامه وی اضافه شود،  باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کند:

 • پوشش سرقت: این پوشش را می‌توان گران‌ترین پوشش بیمه بدنه رازی بیان کرد. که این پوشش نیز با توجه به سقف پوشش معین نرخ های مختلفی را دارد. سقف سرقت درجا  می‌تواند 5 میلیون تا 15 میلیون تومان باشد.
 • سایر پوشش های اضافی از قبیل پوشش شکست شیشه ، مواد شیمیایی، بلایای طبیعی و ایاب و ذهاب نیز نرخ 2 تا 5 درصدی را در  محاسبه حق بیمه  دارند.

نکته: پوشش حذف ماده 10 و پوشش افت قیمت دو پوششی می‌باشند که نرخ 10 درصدی در محاسبه قیمت بیمه رازی دارند.

بعد از محاسبه حق بیمه پایه و اضافه کردن حق بیمه پوشش های اضافی به این مبلغ تخفیفات بیمه بدنه به صورت پلکانی بر روی حق بیمه اعمال می‌شود و نهایتا حق بیمه رازی با اعمال مالیات محاسبه می‌شود.


حتما بخوانید: راهنمای خرید بهترین بیمه بدنه خودرو


خرید بیمه بدنه رازی

برای خرید بیمه بدنه رازی و مقایسه قیمت آن با سایر شرکت های بیمه می توانید فرم بیمه بدنه را در سایت بیمه تایم تکمیل و ارسال نمایید . کارشناسان بخش اتومبیل بیمه تایم در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مقایسه قیمت و مشاوره کامل درباره خرید بیمه بدنه را به شما ارائه خواهند داد.ما این قول را به شما می‌دهیم که دریافت مشاوره از بیمه تایم بتوانید بهترین بیمه بدنه را خریداری نمایید.

 

7 دیدگاه برای “بیمه بدنه رازی

 1. فراهانی گفته:

  واقعا متاسفم که دو عدد خودروی گرانقیمت را بیمه بدنه وثالث بیمه رازی کردم که پس از ۴۰روز تصادف وتکمیل مدارک هنوز موفق نشدم خسارت را دریافت کنم دفتر بیمه میدان ارژانتین است که هر چه تماس میگیرم یکنفر نیست جواب درست بدهد واین اخرین بار است از بیمه رازی استفاده کردم به تمام دوستان وگروه های مجازی گفتم با رازی کار نکنید

 2. ایرانی گفته:

  من هم متاسفانه امسال بیمه بدنه رازی استفاده کردم و اصلا راضی نیستم نه از برخوردشان و نه از مبلغ پرداختی
  یک جیزی حدود ۵۰ در صد از عددی که قرار بود بابت خسارت بدن کم کردن

 3. Alireza گفته:

  سلام بنده از ابتدا ماشین صفرم بیمه رازی بود بعد برای سال بعد خواستم همون بیمه را یک ماه جلوتر مجبورم کردن انجام بدم بعد از چهار قسط پرداخت کردن یک قسط آخر حواسم نبود چند روز گذشته بدون هیچ اعلانی بیمه رو باطل کردن بعدش هم خواستم دوباره بیمه را انتقال بدم هیچ تخفیف بیمه و سال نداشتم با اینکه دو سال تخفیف وپول دادم .خواهشا هرکی میخونه بیمه رازی نکنه آشغال به تمام معناست

 4. همتی گفته:

  واقعا برای بیمه رازی نهایت تأسف رو اینهمه از سال 82 که مجوز کار رو از بیمه مرکزی گرفته بیفایدس 4 ماهه واس بیمه بدنه به مبلغ 500 ملیون مارو علاف خودشون کردن هیچکسیم جوابگو نیست حرف آخرشونم اینه که باید تراز بودجه بیمه باشه بعد پرداخت خب برادر من تو که تو ادارت تراز مالی نداری جمع کن برو والا بخدا انصاف نیست هر روز خدام قیمت قطعات گرون میشه البته نگفته نماند ماه ششم هستیم هنوزم پرداخت نشده.

  اصلا از بیمه رازی استفاده نکنین توصیه من اینه

 5. علی میرسعیدقاضی گفته:

  برای دریافت خسارت بدنه مراجعه کردم،پس از رفع ایرادهای بی دلیل وفراوان،بالاخره کمترین مبلغ تصور بنده را قرار شد بدهند.کارشناس بیمه رازی فرمودند بروید ماشین را درست کنید انشااله بعد ۲ماه کاری هزینه مصوب به حسابتان واریز میشود!!!!! واقعا بدترین تجربه بیمه خودرو را در بیمه رازی خواهید داشت،همکارم همزمان تصادف داشتند وبعد از ۴۸ ساعت مبلغ بسیار مناسبی از بیمه ایران دریافت کردند.حالا بنده باید منتظر بمانم تا صبح دولت من وبیمه رازی بدمد….!!!!!! خرید بیمه رازی را از ذهنتان بیرون کنید…

 6. امیرحسین گفته:

  سلام
  چندین روز پیش در میدان در ترافیک یک تاکسی از پشت به من زد و گاز داد و خودرو من را به ماشین جلویی و دیوار میدان زد که پلیس من رو مقصر اعلام کرد.
  با 1401 تماس گرفتم و اعلام خسارت کردم آدرس بازدید در محل از من گرفتن که بعد یکی دوروز نیامدند و تماس گرفتم گفتند باید بیایی دفتر تا بازدید کنیم خودرو را.
  بعد از مراجعه به دفتر و کارشناسی خودرو با وجود اینکه من بیشترین سقف بیمه بدنه را تهیه کردم و دفعه اول هست که استفاده میکنم اعلام کردند که باید کروکی بیاورم درصورتی که ازکی ادعا کرده درصورت تهیه بیمه از آن تا سقف 20 میلیون برای بار اول نیاز به کروکی ندارد.
  به راهور رفتم برای دریافت کروکی که یک آدرس دادند که بعد از 3 ساعت گشتن در شهر افسر گشت را پیدا کردم اما کروکی نداد و گفت خسارت کمتر از 100 میلیون تومان هست.
  بیمه هم گفت که به ما ربطی نداره اما بدون کروکی خسارت پرداخت نمیشه.
  بعد از چندین ساعت بحث قرار شد از مجموعه 17 میلیون خسارت 3 الی 4 میلیونش رو پرداخت کنند که هنوز هم واریز نشده اندازه حق بیمه ای هم که این مدت دادم هم نیست.
  درکل اگر بجای حق بیمه دادن این مدت پول پس انداز کرده بودم بهتر بود کلا طرف بیمه رازی نرید به طرف میگم خسته شدم از بس صبر کردم خسارت مارو کی میدید طرف میگه کاری بجز صبر از دستت بر نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *