تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی

تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی

همانطور که می دانیم مدت اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی معمولا برای بازه زمانی معینی می باشد، برای استفاده از هر خدمت بیمه تامین اجتماعی باید دفترچه تاریخ اعتبار داشته باشد. هر فرد اصلی بیمه شده و افراد تحت پوشش بیمه شده تامین اجتماعی باید همواره تاریخ اعتبار دفترچه بیمه خودشان را کنترل کرده و تمدید دوره ای بیمه نامه شان را انجام بدهند. در ادامه به برخی از موارد دیگر که در تمدید بیمه تامین اجتماعی لازم می باشند می پردازیم.

مدارک لازم برای تمدید دفترچه تامین اجتماعی

برای تمدید مدت اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی، مدارکی لازم است که برای افراد مختلف شرایط خاص وجود دارد. مدارک لازم برای تمدید بیمه تامین اجتماعی به شرح زیر است:

اصل دفترچه بیمه قبلی

برای تمامی افرادی که بیمه تامین اجتماعی دارند چه بیمه شده اصلی و چه بیمه شده فرعی، نیاز است که برای تمدید دفترچه بیمه ، اصل دفترچه قبلی که اعتبارش تمام شده را به همراه داشته باشید. با تحویل دفترچه قبلی دفترچه جدید و معتبر به شما ارائه می شود.

شناسنامه

برای تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی فرزندان دختر(بیمه شده های فرعی دختر) بالای 15 سال، علاوه بر دفترچه قبلی لازم است که شناسنامه فرزند دختر را نیز همراه داشته باشید. علت این کار به خاطر این موضوع می باشد که چنانچه فرزند دختر (بیمه شده فرعی دختر) ازدواج کند دیگر تحت تکفل سرپرست قبلی خود یعنی پدر و یا مادر نبوده و باید تحت تکفل همسر خود قرار گیرد. برای همین ارائه شناسنامه برای تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی دختران بالای  15 سال لازم می باشد.

گواهی اشتغال به تحصیل

برای تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی پسران بالای 19 سال، نیاز به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و یا گواهی از کارافتادگی دارند الزامی است. برای فرزندان پسری(بیمه شده های فرعی پسر) که سن بالای 19 سال دارند و مشغول به تحصیل نباشند و یا ازکارافتادگی ندارند دیگر به عنوان فرد تحت تکفل نمی توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند.

روش های تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی

برای تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی می توانید از طریق یکی از روش های زیر اقدام به تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی نمایید.

تمدید اینترنتی اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

با توجه به ورود تکنولوژی به صنعت بیمه و آنلاین شدن خدمات بیمه ای ، امکان تمدید اینترنتی دفترچه بیمه به صورت آنلاین فراهم شده است. برای تمدید آنلاین دفترچه بیمه تامین اجتماعی باید مشخصات فردی بیمه شده، کد ملی و تاریخ انقضای دفترچه را وارد نمایید. بعد از این مرحله اطلاعات شما به یکی از کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی ارسال شده و دفترچه بیمه تامین اجتماعی شما بدون مراجعه حضوری تمدید می شود. در ادامه به مراحل تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی از بیمه تایم خواهیم پرداخت.

تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی با مراجعه حضوری

تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی با مراجعه حضوری از رایج ترین روش های تمدید این بیمه نامه است که فرد بیمه گذار حضورا با همراه داشتن مدارک لازم به یکی از مراکز تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی در تهران و سایر شهر ها می توانند بیمه نامه خود را تمدید نمایند. امکان تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی در روزهای تعطیل وجود ندارد و برای روز های پنجشنبه هم کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی تا ساعت 12 باز هستند. البته  شاید با توجه به شرایط کاری و زندگی مراجعه حضوری برای تمدید بیمه تامین اجتماعی ، هم وقت گیر بوده ، برای همین موضوع می توانید از خدمات آنلاین بیمه تایم استفاده کنید. برای تمدید دفترچه در بیمه تایم نیاز به مراجعه در  تایم خاصی از روز نیست و به راحتی بخشی از خدمات در همه ساعات روز با روش آنلاین می توانید به راحتی و به سرعت بیمه نامه خودتان را تمدید نمایید.

مراحل تمدید اینترنتی دفترچه بیمه تامین اجتماعی در بیمه تایم

در تمدید اینترنتی اعتبار تامین اجتماعی هر کسی با توجه به شرایط و نوع دفترچه خود ، می تواند بیمه نامه را از طریق بیمه تایم تمدید نماید، شرایط تمدید دفترچه بیمه به صورت زیر می باشد:

تمدید اینترنتی دفترچه برای بیمه شده اصلی

تمدید بیمه نامه برای فرد بیمه شده اصلی و بیمه شده فرعی متفاوت می باشد، بیمه شده اصلی می تواند در وب سایت بیمه تامین اجتماعی از طریق کد ملی و شماره بیمه نامه خود دفترچه بیمه تان را تمدید نماید.

تمدید اینترنتی دفترچه تامین اجتماعی برای بیمه شده فرعی

بیمه شده فرعی با توجه به جنسیت فرد، نیاز به مدارک لازم برای تمدید دفترچه دارد. در ادامه شرایط تمدید دفترچه بیمه نامه برای فرزندان دختر و پسر را به صورت کامل توضیح خواهیم داد:

بیمه شده فرعی دختر باشد:

برای فرزندان دختر و افراد بیمه شده که جنسیت دختر دارند، با توجه به سن فرد باید مدارک لازم را ارائه نمایند ، برای افراد کمتر از 15 سال، عکس صفحه اول دفترچه بیمه قبلی، صفحه اول شناسنامه و یک قطعه عکس 4*3 را به صورت عکس در وب سایت بیمه تایم بارگذاری نمایید.
برای بیمه شده های فرعی بالای 15 سال علاوه بر مدارک فوق باید تصویر صفحه دوم شناسنامه وی هم باید به همراه سایر مدارک به وب سایت بیمه تایم ارسال کند.

بیمه شده فرعی پسر باشد:

برای افراد بیمه شده پسر نیز شرایط و مدارک لازم برای تمدید دفترچه بیمه متفاوت می باشد،
فرزندان پسر کمتر از 19 سال عکس صفحه اول دفترچه قبل، عکس صفحه اول شناسنامه، و یک قطعه عکس 4*3 را می توانند به سامانه بیمه تایم ارسال نمایید.
برای بیمه شده های فرعی پسر که سن آن ها بالاتر از 19 سال باشد و در صورت اشتغال به تحصیل و یا ازکارافتادگی وی، حتما ارسال مدرک اشتغال به تحصیل و گواهی ازکارافتادگی را به همراه مدارک فوق برای وب سایت بیمه تایم ارسال نمایید.

دریافت دفترچه بیمه تمدید شده
با تکمیل مراحل فوق و ارسال مدارک لازم، شما می توانید زمان و مکان تحویل دفترچه جدید خود را در وب سایت بیمه تایم مشخص کرده تا بتوانید بعد از تمدید دفترچه تان را در محل مورد نظر دریافت نمایید .
بیمه تایم تمامی مدارک و اطلاعات ارسالی را به کارگزاری های تامین اجتماعی ارسال کرده و تمدید دفترچه بیمه شما از طریق کارگزاری های رسمی بیمه انجام می شوند.
شما می توانید علاوه بر تمدید بیمه تامین اجتماعی ، تمدید سایر بیمه نامه های خودتان را نیز با وارد کردن تاریخ پایان تمدید بیمه نامه درسامانه بیمه تایم ، منتظر تماس و اعلام نرخ کارشناسان باشید.

آخرین مطالب وبلاگ

شرکت های بیمه طرف قرارداد